Mediteranski outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
čim prosječna temperatura vani bude između 15 i 20 stupnjeva možeš ih saditi. ako misliš tako rano, najbolje da ih prvo posadiš u posude od 1L i proklijaš kod kuće na toplome jer vani možda bude prehladno za to.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: funky weed

funky weed

Aktivan Član
10.03.2015
443
685
93
kingston
čim prosječna temperatura vani bude između 15 i 20 stupnjeva možeš ih saditi. ako misliš tako rano, najbolje da ih prvo posadiš u posude od 1L i proklijaš kod kuće na toplome jer vani možda bude prehladno za to.
pa to sam i mislia domaja je proklijala vec u boxu a ove jos cekam da dodu proklijale su u vati bas sam ih danas prebacio u case od jogurta sad cekam da se rasire listovi malo pa ce ic na sajt
samo neznam kako ce se vrijeme ponasat jer u zadnja 2 tjedna su se promjenila 4 godisnja doba ahah
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
pazi na grad koji ce sigurno past par puta do kraja 5mj,mozes ih pokrit sa staklenkama i zastitit od dodatnih bestijica.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: funky weed
31.10.2014
104
161
43
44
Montevideo,Urugvaj
bor pogotovo "alepski"ispušta smolu i otrove koji nedaju drugima biljkama da rastu ..meni nikad ništa nije uspjelo kraj borova ,možda bi moglo sa čistom zemljom i puno obilaženja i metenja iglica :)
po meni najbolje je izgradit suhozid na dnu stavit drva da upijaju vlagu iznad malo slame za wick i na vrhu zemlja a po velikom suncu nije loše pri vrhu stavit malo ploča od kamena ili stiropora za termičku izolaciju ,ovu sezonu ću provat sa gelom
 

funky weed

Aktivan Član
10.03.2015
443
685
93
kingston
bor pogotovo "alepski"ispušta smolu i otrove koji nedaju drugima biljkama da rastu ..meni nikad ništa nije uspjelo kraj borova ,možda bi moglo sa čistom zemljom i puno obilaženja i metenja iglica :)
po meni najbolje je izgradit suhozid na dnu stavit drva da upijaju vlagu iznad malo slame za wick i na vrhu zemlja a po velikom suncu nije loše pri vrhu stavit malo ploča od kamena ili stiropora za termičku izolaciju ,ovu sezonu ću provat sa gelom
ta shema sa suhozidom mi je ekstra to cu sigurno probat a imam i perlit za vlagu
 

funky weed

Aktivan Član
10.03.2015
443
685
93
kingston
nema borova u blizini sve su grmovi i nisko raslinje :D a sta se tice zemlje mislia sam napunit terra magmu ili neku preporucenu zemlju u crne vrece za sadnju i probit ih s dosta rupica na dno bi stavio kamenje i mozda piljevinu i u zemlju bi dodao perlit i to bi trebalo funkcionirat imam ph metre i gnjojivo neko eko a i plantella list i cvijet tako da se nadam dobrom growu :)samo nemogu nac nigdje terra magmu a ni ove ostale koje se ovde spominju pa cu morat narucit il se nadat uspjehu s nekim:poop:iz poljocentra
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Veli mi frend da ima Terramagma u Bauhausu u Splitu 100% (ako ti je blizu). On je uzimao prošli tjedan i veli na desetke paleta krcatih TM-om.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: funky weed
31.10.2014
104
161
43
44
Montevideo,Urugvaj
napravit ću ovih dana jedan suhozidni grow bad sa podzemnim navodnjavajanjem sličnim ovome :

ja sam cijevi-tankove malo izmjenio da stane više vode i da korjen može uči preko sloja zraka tako se dodatno aerizira i nebi trebao istrunut (ko onaj kratky u trci) ,ako to uspijem spojit sa nadoljevanjem vode iz ovog izuma :moglo bi se odradit praktički bez nošenja vode :)
 

Prilozi

  • self watering pipe.JPG
    self watering pipe.JPG
    113 KB · Pregleda: 16
Poslednja izmena:
31.10.2014
104
161
43
44
Montevideo,Urugvaj
počeli su visokoumni radovi na nošenju drvlja i kamenja :) posjetio sam neka stara mjesta, neke puteve zatvorio neke otvorio i prikupio lijepo kockasto kamenje za suhozid fala bogu ga ima :),
nabavio sam višejezične znakove opasnosti za poskoke da tjeraju šetače :) još da je nabavit lovačku kameru koja slika na pokret i šalje sliku uljeza po danu i po noć:)i ima ih u hrvatistanu al su skupe ko sam vrag, još treba iskopat rupu za postavit navodnjavanje sagradit suhozid i posadit .provat ću jednu jack herrer(ako nebude predugo cvjetala) i jednu ak 48 svaka u svojima zidinama
na par zabitih mjesta u brdima i planinama mislim napravit male "genetske bazene" gdje bi više vrsta raslo na malo mjesta uz pomoć novih znanja i tehnologija a najuspješnije bi se množile nadam se i prilagodile da rastu bez ljudskog uplitanja , to je nastavak posla koji sam počeo prije 7-8 godina čak sam i ovdje pisao o tome(sa starim accountom) al nisam uspješno dovršio jer nisam imao ništa poput gela da pomogne prve generacije dok se ne priviknu na sušu a taman je tu godinu bila ona velika suša kad je cijeli osmi bio preko 40 bez kapi kiše ko da bog nije htio da se nakote ako ne uspije ni ovu sezonu čekat ćemo novi el ninho kad bude kišilo cijelo lijeto,uz to na ljeto i jesen mislim organizirat ekspediciju potrage za landraceima malo sam proučio gdje se sve prije sadila konoplja koja se kod nas sadila baš za konope i za hvatat muhe a postoji i priča o "malim konopljama za medicinu i opijanje" koja ide preko 600 godina u povijest bilo bi dobro nači te gene i sačuvat ih a ako ne nađem ništa posadit ću ili odnjet koju ženku na "uska grla" u prirodi gdje vjetar može donjet pelud , ako bude dobrovoljaca za tražit ili još bolje ako neko zna gdje ih ima neka se javi