Mediteranski outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.03.2015
48
35
18
LoST
viewer.php
Wr3BG6Zs.jpg
LM1v20ms.jpg
adPHDEMs.jpg
a6TSe3ts.jpg

Namjera mi je posadit 4-5 stabiljki na ovu poziciju ... e sad me zanima sta vi mislite o ovome i hoce li bit problem zbog vrste zemljista i kamenjara koji okruzuje sve!? Zemljiste nije obradjivano jako dugo vremenani namjera mi je iskopat rupe ,okopat sve okolo i popunit s zemljom mijesanom.

LM1v20m.jpg Wr3BG6Z.jpg DvYmCIv.jpg adPHDEM.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
samo iskopaj dobre rupe, napuni ih sa bar 20 litara provjerene zemlje i nemaš brige.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: UnknownG
08.11.2015
3
1
1
36
Usporedimo Dalmaciju sa Marokon i Avganistanon,padaline su liti iste još šta su god njih temperature još veće pa na kraju uspije.možda triba sadit njihove sorte.prije 2 godine na svoje san oči vidia travu na vrhu brda u kamenjaru u vlačici bez kapi zalivanja, imala je 20 grama i posađena u 3. misecu,al jaču travu nisam pušia nego šta je ta bila.
 
06.05.2015
32
170
33
43
Pozdrav s otoka! Ja prije par dana skinuò regularni afghani i mogu reci da je iznenađujuce dobro izgurao, jako malo buđi.. poceo je cvjetat tek pocetkom devetog dok su druge bile vec u punom pogonu. Da sam ostavio ostale da cekaju s njim nebi nista ubrao, sve bi propalo..Sve u svemu mislim da je kod nas u zavrsnoj fazi(deveti deseti mj.) ipak malo vise vlage nego sto je potrebno, bez obzira koj sortu sadis uvijek ce bit buđi..
 
18.01.2007
15
1
3
Molim za 2 savjeta..
Imam sličan sajt kao kolega unknownG... kao njegov kamenjar okupan suncem većinu dana...
Na mom se sajtu prije par desetljećauzgajala lavanda, danas se ne uzgaja ništa, ima sunca preko 10 sati dneveno, ima i jedna mala gustirna koja je puna vode.

1. pitanje, dali je bolje
a) saditi u zemlju direkt, iskopati rupu i donjesti novu zemlju i napuniti rupu ili
b) saditi u vrećama koje su napunjene zemljom.
U slučaju b) dali je bolje te vreće također ukopati u zemlju.. Čini mi se da bi kad sunce udre u vreću korjenu moglo biti jako vruće. Saditi u kesu mi se čini učinkovito jer će voda teže iscuriti, a i zemlja se neće miješati s manje kavitetnom

2. pitanje.
Postoji li neki kupovni sistem navodnjavanja koji bi se mogao spojiti na postojeću gustirnu, dakle sa pumpom na solarno napajanje i po mogućnosti da se može s daljine (SMSom) pokrenuti pumpanje vode odnosno zaljevanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: funky weed

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
1. u zemlju
2. Moguce ali skupo. Ploca, kontorler, trafo, pumpa, timer ili onaj sustav za elektronsko navodnjavanje(el.ventil i timer)...i jos ti treba crijevo.
 
18.01.2007
15
1
3
Hvala Stipe,

zelim samo iznijeti jedno svoje iskustvo sa sortama za mediteranski outdoor grow... prosla godina je kao što znate bila extremno sušna , kako u Dalmaciji tako i šire... ja sam se malo bio zanjeo sa biranjem sorti pa sam tako prednost bio davo sortama koje imaju najeći prinos, najviše thc-a i sl. Tako sam bio naručiio White Widow, Amnezia Haze, NOrthen Light i Skunk#1,, moram priznat da su iz mog iskustva samo Skunk#1 i WW odolijevaale sušama... one bi mogle izdržati po 3 dana bez vode, dok bi ove druge nakon 3 dana nezalijavanje se skroz osušile...

Pošto će ova sezona vjerojatno biti još extremnija, moj je savjet: pametno birajte sorte, jer neće sve izdržati jednako dobro.