Megaliti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
selo Radašinovc
nisam baš čuo za divove ali i danas u Radašinovcima (i tim okolnim selima) žive prilično "veliki" ljudi, malo ko od starosjedioca je ispod 1,9m i 120 kg,

evo bar virtualno prošećite po Vrani, ima se što za viditi ako vas zanima kamenje iz 9-10-11 itd stoljeća, a i pogled puca skoro do italije (lažem, prenisko si ne vidi se italija ali se vide svi kornati).

http://www.pp-vransko-jezero.hr/virtual/vransko.html

edit
Davnije nekad (prije 20god i više) čitao sam neki hrv fantasy roman o nekakvim patuljcima koji žive po velebitu (ako me pamet služi) i jašu na poskocima, jel ima iko pojma o čemu pričam, ne sjećam se ni autora ni naslova
 
Poslednja izmena:

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Gledam kartu al ne nalazim, niti prepoznajem. Trazim od Sibenika do Zadra ali mi je karta premala.
Odlicna knjiga, kad to procitas odjednom si u drugoj dimenziji, na svaki potok reagiras, di je Veles ako je tu voda , kozjak, mosor, kobilnjak i slicna imena, toponimi, koje bogatstvo. Vidjet ces i sam, ludnica. A Slovenci, Misakova emisija Starovjerci, nnajlepsi dio julijskih alpa, izumrli su pred 50 godina a nakon objavljene knjige sve iz pocetka krenulo, strasan interes, kamenja vise nema sve su pokupili.
E bas mi je jako drago da smo krenuli u ovo, mozda neko istrazivanje padne s vremenom, tema hrpu, lokacija bezbroj.
Ajd mi na pp otkrij koji je to trokut, koji je to poluotok tako razveden.
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
A za alke po planinama, bilo ih je po Bosni isto, pokupili unproforci, organizirana pljacka poput one u Bagdadu. Osmanagic u jednoj zanimljivoj emisiji sa iritantnim voditeljem, nagovaraju ga na ajahusku, veli da bude!
Za divove postoji predaja o steccima, da su ih zene na glavama prenosile, poput jos nedavno zena sa sela kad na trznicu nose robu. Meni je 50ak g, sjecam ih se.
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.814
233
Michael Cremo u knjizi Zabranjena arheologija govori o filtriranju znanja.Dr. Robert Schoch s Bostonskog sveučilišta kada je izjavio da sfinga mora biti starija preko 10 tisuća godina svi su ga popljuvali dok nisu pronašli u Turskoj Gobekli tepe nalazište namjerno zakopano, procjenjuje se da je staro 12 tisuća godina. Za Semira Osmanagića govore da je pseudoznanstvenik, znači svaki čovjek koji iznese svoju teoriju je pseudoznanstvenik bez obzira je li u pravu.
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
To tvrde pseudoznanstvenici na placi. Od kad su rusi poslali svoje sa akademije ne trkeljaju vise. Slali su NG s ciljem ismijavanja isto p.prof na placi. Osmanagic , najdem nocas tu emisiju, vise neformalna, malo se oslobodio pa prica o sebi, gospodin, svoja firma u americi, cini mi se dva faksa, kradu ga bosanci u visokom, haha,pa doma si dosao, faca prava.
A piramide, jel bio netko, mozda se dogovorimo za izlet na izvor?
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Kod nas samo kod Misaka imamo prilike slusati i gledati al je cesto dolazio i ta na netu sto spominjem, to je neki serijal, jednom je i Misak bio gost, te dvije sam gledao a ostale ne, tip mi ide na zivce.
Gledao sam i neka iskapanja, to izgleda ovako, godisnje par sondi iskopaju,pola vremena kopanje pola zakapanje do sljedece godine. Nece poso pobjec. A i tog bi bilo manje da nisu u obavezi razmjene studenata pa se ipak nesto radi.
 

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.814
233
Pozdrav, člana obitelji vozam na terapije po bolnicama (dok čekam čitam knjige) i tako danas ugledam prizemlje bolnice kopija.jpg lijepo složeno, fino fugirano ali bez održavanja željezna armatura oksidira, voda zalazi u beton i zimi puca, šapa.jpg zmija.jpg kratkog vijeka. Tko god je radio poligonalno kamenje radio je da traje tisućama godina k tome što je sama obrada komplicirana puma.jpg puma2.jpg u kamenje je kombinirao pume, zmije, šape... Dobri gosti loš voditelj podcasta, trebao bi poraditi na izražavanju.Djeluje mi neozbiljno.A možda je problem u meni. Sjetio sam se da je na Z1 rasturio mislim da je bio fizičar( nisam siguran ) s instituta Ruđer Bošković.
 
Poslednja izmena:

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Tesko da bi Krkavcanski kamen bio u vezi starovjeraca. Staropvjerci su se odrzali u visokim julijskim alpama, izolirane kmetije,daleko od sela i crkava ( zbog svetosti vrhova planina su i tolke crkve po sloveniji, Bregana-Ljubljana 144 brojano vozeci se cestom i brojeci sve vidljive po brdima, alpe su dalje iza ljubljane) Potpuna konspiracija i mimikrija isli su u crkve i pravili se krscanima. Ovaj kamen je u nizini da je imao ikakve veze sa poganijom nebi ga tu bilo odavna, jesi li citao kjigu? Potrazi djeci filmove o Kekecu ,tamo su prikazane te kmetije pola dana hoda od nekog sela,mjesta koje je uvjek u nizini pokraj rijetkih cesta) Starovjerci ( izlozba je trajala 2godine a mozda je jos sele, nema nikakvih crteza, jedino sto bi se moglo povezati sa likom covjela je kamen kojeg ...procitaj knjigu ima cijeli obred, vrlo jednostavan a obavljaju ga svega 3 covjeka u prirpdi i samoci , ne zajednica. Starovjerci nemaju veze sa megalitima. A ovdje na tom kamenu uklesan je Krist na krizu, neki lokalni vjernik, natura.