Megaliti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Hm, taj clanak je necije umovanje," to bi moglo biti".Zadnji koji su se drzali stare vjere su pomrli prije 50ak g ako ne i vise, muskarci samci. Otkrice je zainteresiralo cijelu Sloveniju pa i etnologe. Povjesnicare nemoze jer pisanih tragova nema, arheologe nemoze jer ta vjera je duhovna nema oltara, hrama nema kad zive s prirodom i prirodno tome i duhovima prirode. Nema se kaj kopat. Etnologija se bavi upravo starim obicajima,vjerovanjima,simbolima... Sav predkrscanski poganizam kako ga popi nazivaju sadrzan je u jednoj narodnoj nosnji, npr. Slavonske Ljelje, namjerno uzimam taj primjer u kojem su tisucljeca prebogate proslosti satkana i sacuvana od prvotnih etnoloskih odnosa ( tako se zove pradoba u etn.) od odkrica vatre, kovanja, neki tvrde, promisljaju jel o matreijahartu, drugi tumace tranvesticijom, ne pogrdno, iznadena su doba najezdi divljaka s istoka, u ovom radu o kojem govorim iz 1967 ti divljaci su imenovani slavenima ali od odkrica vatre do danas bilo je vise najezdi divljih, kako bas slaveni a ne goti ili neki drugi vidi u. (prof.Marijana Gusic, Obicaj Ljelja kao historijski spomenik)
Kriz je prastari simbol, univerzalno ljudski, covjek pak na ili u pozi kriza je krscanstvo, slovo grckog alfabeta X hristos.
O starovjercima danas u sloveniji izmisljaju predpostavke i tumacenja bas isto kao i u Australiji oko tumacenja crteza, tumaci su aboridjani al pojma nemaju o tome , odavno zaboravljeno, sto gluplja prica to su bjelci vise para dali i poticali na jos. Tako i ovaj clanak, megaliti su popularni, starovjerci o kojima se nista nezna pa se moze trkeljat. Bog sunce je isto krist , solarni bog. Slaveni imaju gromovnika, taj je glavni, Velesa, taj bi bio bog tame,podzemlja, Babu glavna zena, (Babina greda,Babin kuk...)
I tako puno je i ovog napisano, nije svaki uspravljeni kamen megalitska kultura,falus, moze biti stup srama, stup oko kojeg se zito od klasa odvajalo, stup za konje vezat ili kao ovaj raspelo.
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Starovjerci su me odusevili, to su geni,kameni, opstati 2000godina u srcu evrope, izolirani, mimo svih hunti, previranja, vjerskih ratova a posebno pokrstavanja, to je jednako amazonskim plemenima ma vise, ovi su opstali mimo civilizacije, onkraj a amazonci su izolirani dok drvosjece ne dojdu.
Ljudski odnosi, svih vrsta. Kod starovjercov je zanimljivo jos i kako se vjera i obicaji urusili iznutra. 1. Svjetski rat, Socanska fronta, linija fronta par km, mozda 10ak, austrougarska- talijani , talijani su povukli svo stanovnistvo sa svoje strane a svabi nikog, ovi sto su maknuti sa fronte i prezivjeli nakon rata vracaju se doma, zene nece vise stare obicaje, ne zele se udavati u kuce, kmetije, gdje se ne misli prijeci na krscanstvo, ono sto mi danas zovemo normalnim zivotom, nebitno o obredima. Mora da je teska bila ta vjera.
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
osnovati religiju
teoretski to se može i kod nas, izvadak iz zakona o vjerskim zajednicama,
Vjerska zajednica ne smije djelovati sa sadržajem i načinom obavljanja vjerskih obreda i drugih očitovanja vjere koji su protivni pravnom poretku, javnom moralu ili na štetu života i zdravlja ili drugih prava i sloboda njenih vjernika i drugih građana.
iako i sad u svoja 4 zida možeš kaditi koliko hoćeš.....
ili se jednostavno na slijedećem popisu stanovništava izjasnimo kao rastafarijanci, opet ne bi smjeli javno "prakticirati vjeru" ali u svoja 4 zida... svega 500 vjernika treba za upis u evidenciju.

da ne bude samo offtopic, spomenuli smo svašta u ovoj temi ali nekako sve izmiče i migolji PETRA grad u kamenu slike su preuzete sa Wikipedije, valjda ću jednom u životu imati novaca i vremena poći tamo kliknuti neke svoje fotkice
1544080623799.png
1544080685731.png
1544080745637.png
 
Poslednja izmena:

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Bilo je nedavno vijest da nema Petre vise, prosvijetljeni cobani ravnaju put, devama valjda.
Bivsi susjed , kemijski tehnicar, veli on meni , "ja sam ti ekvivalent Pape", kasnije se degradirao na tv pa veli " ja sam ekvivalent biskupa" haha, vidjam ga svake godine na primanju vjerskih poglavara , bozjih namjesnika, bozjih tehnicara ( a onog elektricara iz Samobora nisu zvali, podanici u mlijeku mu noge peru...) u najljepsem parku na pantovcaku.
Bio sam sitni obrtnik, pizdis na harac a tip veli, pazi sad, 25 000kn mjesecni mu porez! Nije propao, ( ja sam obrt zatvorio) sad mu je porez veci! Pridonosi banani! Hoda zagrebom u narandjastim haljama, dila kolacice i jogira. (Kolacici nisu oplemenjeni pa nisam probao)
Svami svaka cast, ovce i nisu za drugo nego da ih se strize.
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Ista prica, isti likovi, drugo vrijeme. Toliko i o evoluciji ( najsmjesnije mi je kad cujem na radiju glupu voditeljicu koja vidi koliko je evoulirla u odnosu na svoje roditelje) radio sljeme, mislim da se i ona zove Saric poput onog mladog povjesnicara iz Rijeke. Samo taj poznaje dobro materiju o kojoj prica, zadnje sto sam ga gledao prepricao je cijelu studiju Mirka Vidovica, akadremik, ni jednom ga nije spomenuo a cak su mu i recenice doslovno prenesene iz knjige. Svasta taj prepricava zavisi samo o kojem studiju je rijec, poznata praksa dio istine dio mita, nesto se presuti,drugo izokrene. Povijest nije egzatna znanost ( vele mudri to je samo matematika a opet... druga prica) interpetacija uvelike ovisi o pripovjedacu i njegovim indoktrinacijama, kompleksima i ciljevima. Objektivno ionako ne postoji, sve je subjektivno.
 

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.814
233
Meni je zanimljiv Mauro Biglino, prevoditelj starog hebrejskog.Za vatikansku izdavačku kuću iz masoretskih tekstova preveo je 17 izvornih knjiga Biblije.2010. dobio otkaz nakon što je počeo pisati kako on gleda na te tekstove. On ulazi u paleokontakte, meni nisu toliko bitni ancient aliens-i već omentum, trbušno salo od životinja koje su tražili Elohimi, grčki bogovi kao i rimski. (Nije mi namjera vrijeđati vjeru ili religiju, ako se netko nađe uvrijeđen ispričavam se, posjedujem i Stari i Novi Zavjet, poznajem Katoličku, Pravoslavnu crkvu, Kuran, poznat mi je Hinduizam, Budizam, Taoizam ), postoji mogućnost da je na zemlji bilo bar 9 Elohima u Henokovo vrijeme.Ovo je moje osobno mišljenje za koje nemogu tvrditi da je utemeljeno na istini ali ako koga zanima može pročitati knjige Biglina.I jedan citat Stjepana Gjurineka ( kada je gostovao kod Mišeka) citirao je ruskog znanstvenika koji je rekao: nije Jurij Gagarin već prorok Henok prvi astronaut.
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
E jesi me nasao, to me tak puknulo, gledam na jutubu, toliko intervjua. Skupio je rabina, katolickog svecenika relativno mlad, majstor muljanja is mijala ga publika ali frajer se neda, protu nisam vidio ali bilo je teologa raznih, ta tema u italiji je jako popularna.
Najavio je i novi zavjet preispitati, prevesti znane i neznane apokrife, evandjela,jebenini, ha evo jedna blasfemija naime ulje skojim su pomazani pomazanici ( citaj faraoni i kraljevi) sluzila je kako to Mauro objasnjava samo jednoj stvari, laksoj penetraciji. Aron , Mojsijev brat ulazio je preslobodno u jahvino boraviste, sto je ovog ljutilo, nesto se nije smijelo vidjeti, sluge kad bi ulazile imali su zvoncice na nogama i vezani su uzetom pa ako se zvon prestao cuti izvlacili bi ga napolje.
Omentum,zivotinje!? Osmanagic prica o jednom njemackom arheologu, veliko otkrice kojem se vise nemoze prici a Samir drzi da se nikad vise nece ni moci, najme kaj, otkriveni su kameni krugovi, par komada se analiziralo tlo, smjesa samljevenih kostiju, kako zivotinjskih tako i ljudskih, krugova na desetine. Arheolog nesretnim slucajem morto. Zona zatvorena.
Nesto bih te ispravio, nije Beglini poceo tumaciti sto pise, tumace teolozi, Mauro prevodi ono sto pise i na tom se zadrzava jako dugo na svojim predavanjima koji traju satima. Ne tumaci nego prevodi.odjednom vise nezna latinsku gramatiku a 15 prevedenih knjiga mu je objavila san paulo izdavacka kuca koja za vatikan tiska biblije, od 17 prevedenih. Postoje dvije biblije istog izdavaca jedna je za ovce a druga za znanost, ta je s manje iskrivljenim tekstom. Kod nas to njecu, i nemozes ju kupiti ali ja sam dobio bibliju od jednog isusovca kad je ovaj dobio na faksu tu drugu, ta je sa komentarima rabina ( zaboravih ime , Mamoid ,mano- nesto) . Biglini na predavanjima, koja su popunjena do posljednjeg mjesta pokazuje obje i usporedjuje prevode.
 

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.814
233
Jahve je od svoga naroda tražio salo da stave na vatru i udisao bi dim da se smiri jer ga je narod stalno "živcirao", stalno ih je kažnjavao a Biglino govori da se može povući paralela sa grčkim Theos-ima kao i sa rimskim bogovima koji su također tražili dim. Jedino Shiva u Hinduizmu poznaje konoplju.Zamisli koliko stoke je samo poklano a mogli su zapaliti joint. U pravu si "tumače teolozi". Kako prevode u toj Bibliji riječ Elohim-jednina ili množina? Je li El, Elion,Elohim jedna osoba ili tri različite.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker and .i.