Megaliti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.807
233
Pozdrav, zadnjih par godina skupljam fragmente povijesti po internetu (od megalita, poligonalnog kamenja, kultura i tehnologije obrade kamena).Ako koga zanima slobodno neka se uključi sa idejama i slikama. Prostor Balkana je bogat poviješću zadnjih 12 tisuća godina i moje osobno mišljenje je da možemo biti ponosni na svoju prošlost a ne da nam stalno nabijaju komplekse.( Ovdje se moram ograditi jer ja ne zazivam osnivanje nekih novih država, ujedinjenja, niti je to moja ideologija niti sam na platnom spisku nevladinih organizacija).Skupljam informacije zbog znatiželje a i da podijelim s nekim što sam do sada otkrio.
Megaliti- Peru DJI01070.jpg maxresdefault (1).jpg andes5 cusco2.jpg DSC_0328.jpg IMG_0333-768x1024-e1410265097172.jpg maxresdefault (2).jpg Peru.jpg saihuite001.jpg Peru_-_Sacred_Valley_&_Incan_Ruins_238_-_Ollantaytambo_ruins_(8115049949).jpg

Europa, Egipat, Libanon, Italija, Grčka, Japan, Bolivija ... Bolivija.jpeg Bolivija.jpg Japan2.jpg Grčka 3.jpg IMG_1265.jpg inca-water-source-of-ollantaytambo-093-004.jpg japan.jpg Indija.png
Libanon (2).jpg maxresdefault (5).jpg DJI01102.jpg Hrvatska (2).jpg Libanon.jpg puma punku (2).jpg stone_cuts_2.jpg ukrajina3.jpg snapshot31.jpg

Kamene kugle- Kostarika- Bosna Kostarika.jpg VH-Kamene-kugle-Zavidovici-2018-16-630x420.jpg Zavidovići.jpg

Položaj ruke na kipovima

easter-island-heads.jpg Srbija.jpg Hands-come-together-on-the-omphalos.jpg images.jpg NewmanH2-5.jpg Statue-from-Tiwanaku.jpg Sumer.jpg ukrajina2.jpg ukrajina.jpg
 

Prilozi

  • Italija.jpg
    Italija.jpg
    99,4 KB · Pregleda: 6

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.807
233
Podnožje piramide - poligonalno kamenje kao i u Peru-u Temelji.jpg

Khafre_valley_statue_sockets-1-768x1024.jpg Egipat

Grčka 3.jpg
Grčka poligonalna piramida

Etiopija.jpg Etiopija Indija.png Indija, obje isklesane iz jednog komada stijene.

Sardinija.jpg
Sardinija

maxresdefault (5).jpg

Malta.jpg
Malta

mexico.jpg Mexico Olmec kultura.

Paracas narod- crvenokosi narod za koji neki vjeruju da je došao sa Crnog mora u Peru.Nakon njih dolaze Inke.
paracas_skulls.jpeg IMG_20181028_123924.jpg


Razlika se nalazi u otvoru vrata i rađali su se s takvim lubanjama, kasnije narodi primitivno s daskama su oblikovali lubanju. IMG_20181028_123929.jpg
Tekstil Paracas kulture - svi nasmijani, većinom pume i mačke na tekstilu i pogledajte što drže u ruci (možda gljiva). IMG_20181028_124028.jpg IMG_20181028_124016.jpg

Turski admiral Piri Reis pronašao je u 15 st. kartu zemlje kada na Grenlandu nije bilo leda IMG_20181028_123715.jpg

IMG_20181028_123738.jpg Blumrich NASA-in inžinjer je htio opovrgnuti teorije Danikena pa kada je počeo čitati proroka Ezekiela izvukao je iz teksta kotač koji se danas koristi na roveru na Marsu.

Cristopher Dunn (kamenoklesar) je u par intervju-a izjavio da ljudska ruka nije toliko precizna i da su morali postojti navođeni strojevi. IMG_20181028_123650.jpg

sirijus-i-dogoni.jpg Dogon pleme o kojima je i Carl Sagan pisao, Sirijus zvijezda. IMG_20181028_123835.jpg
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Ima nešto u tom kamenu, dok sam bio mlađi obilazio sam te povjesne lokalitete, ima ih po ravnim kotarima i bukovici (dalmatinsko zaleđe) koliko hoćeš, rimske, templarske, kojekakve. Uvik imam neki čudan osjećaj (možda je samo film ali i ostatak ekipe lagano promjeni ponašanje) oko tih templarskih ruševina. Što se tiče balkanske civilizacije u biti je sve i počelo kod nas na balkanu, samo smo se odma zaratili pa su neki pošli u afriku, neki u mezopotamiju, neki u australiju.... itd. Uglavnom balkan je koljevka civilizacije.
 

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.807
233
Templari su zanimljivi IMG_20181113_190148.jpg možda su ispod Solomonovog hrama pronašli nešto kao IMG_20181113_190225.jpg knjige iz Nag Hammadi. Prvi bankari na svijetu. Škotska je puna njihovih simbola. Petak trinaesti 1307 Filip IV. Lijepi masovno zatvara templare i ubija i tako nastaje nesretni petak 13.
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Tema meni bliska, mnoge fotke prvi put vidim. Spominjes Vucedolsku kulturu,Lepenski vir nazalost fotki nema. To su iskoni danasnje civilizacije, ponovnog budenja nakon zadnjeg ledenog doba, jesi li cuo za odgonetavanje tzv.vucedolske golubice- grozan naziv politikanstvo, zapravo se radi o jarebici i s tom jarebicom i njenim ponasanjem dok cuva gnjezdo , kako glumi sepanje a sepanje je karakteristika prvih kovaca, i grckog Hermesa. Jesi li gledao mozda dokumentarac o Venecijskim otocima gdje ribari imaju svoje kolibe, dan danas grade sojenice identicne vucedolskoj gradnji. Sjetih se meridijana, plasiraju ga kao latinski a zapravo je to nasa rijec, dinarida, meri dan. Makedonski kalendar s datumom pada Troje, datum je pozicioniran konstalacijom zvijezda, svima tada jasno a danas rijetkima. Stecci ,wau tema, predilirika, Iliri su poput svih dodosa bili divljaci, potisnuli starosjedioce , zadnja baza tih starosjedioca nepoznatog imena je danasnji Dubrovnik, tko poznaje gospare znade kakav je odnos spram bilo kakve drzave osim Dubravacke republike , potpuna samodostojnost, fenomenalno. Pogledaj radio dramu na jutubu Ili mi Ili ri, mladic sto komentira zivot na kamenu, tko bi ostavio plodnu ravnicu pa doselio na kamenjar i tu prezivljavao dok se ne izmisli turizam , tisuce godiona.
A fotke samo pici, i teksta pride, teze,razmisljanja, povijest nije egzaktna znanost, podljeze jacima i ideologijama.
 

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.807
233
Pozdrav, radi se o Jarebici, Kokino astronomski observatorij, NASA ga uvrstila među najstarije na svijetu. Hooverova brana 222fe85f0199.jpg motlochw1-Fig.-9-REVISED.jpg je izgrađena tako da buduće generacije za par tisuća godina preko zvijezda mogu saznati kada je brana građena.Isti postupak su radili i u prošlosti samo na kamenu.Gledao sam par dokumentaraca, malo je to zastupljeno kod nas. Šarić, Nikolić i Mišek su jedini izvori za koje ja znam da o tome pričaju.
Prije 12 tisuća godina dogodila se kataklizma younger dryas.jpg youngest dryas.gif Integrated-Diagram-12.jpg
udar asteroida ili solarna baklja teorija ima raznih.Ako je udar asteroida, a Europa okovana ledom,naglim rastom temp. topljenjem ledenjaka nastaje opći potop.Sve civilizacije govore o općem potopu,imaju svoje mitove i legende.Moja teorija je da u kataklizmi nestaje kultura koja je gradila megalite, na Dunavu nastaje naša civilizacija. Ja sam samo zagrebao površinu i već se izgubio,gdje smjestiti Sfingu, prije piramida postoje granitni temelji, kako su dolazile kulture tako su nastavili radove ali je izvedba obrade kamena sve lošija. IMG_1265.jpg
megaliti jedne kulture i nakon toga lošija izvedba popunjavanja kamena druge kulture.Ovo se može vidjeti na svim nalazištima.
 

klada1115

Aktivan Član
09.05.2015
298
267
63
Dođu poruše i spale grad ili objekte i na tim ruševinama opet od istog kamena grade i nadograđivaju novo, temelji ostaju, koliko je crkvi bilo hramova, koliko je đamija bilo crkvi i obrnuto, pa i danas u mom selu na starom gradu stalno nadogragovaju i tako vidis vise slojeva sta bi se tek naslo duboko u zemlji na takvim mjestima to bi bilo pravo nalazište
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Kokino da tako se zove, mene takve stvari opice, nedavno sam ilijadu i odiseju ponovio doduse prevodi su bili prozni, trazeci Eden na podrucju helena, fakat ima! Alkinoj kralj Feacana, otac Nausikaje, posjeduje vrt u kojem rastu stabla s kojeg se beru razni plodovi, kruske jabuke sipak masline i smokva i k tome su u raznim fazama rasta od cvijeta do zrelih plodova. Spominju se jos i loza itd. Citajte dalje sami, dobro stivo.
Kataklizma / zme , Nikolic daje zanimljivo tumacenje crvenog i plavog jezera i okolnih udubljenja u Imotskom, bio sam tamo, fenomenalan grad. No istovremeno taj ga znade zavaljat i iznenadit sa nepoznavanjem pisane, siroko dokumentirane povijesti, tipa rimska konjica.
Radioaktivni vamos te slike i kakve su predaje u tvom kraju o tom kamenju.
@Pantagan se bavi arheologijom amaterski, deder se ukljuci sa artefaktima i pricama o Ilirskoj kraljici Teuti i njenom generalu, za kojeg akademik Vidovic tvrdi da je on legendarni kralj Artur u britanskoj predaji, nije bez veze to opalio, teza postoji, Vidovic je bio clan vise akademija, predlazem ceprkanje po tom pitanju, zaboravio sam ime tog generala.:(
Nagradna igra, ime ?
Nagrada pwm regulator, nema biranja,eci peci pa koji ispadne!:cool23:
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Predaja jos zivi, evo su otac i sin ,oba prof arheologije objavili kjigu sveti trokuti, guglaj malo i vidjet ces kakve su reakcije na to pale, ekipa sama istrazuje, posvuda!
A kako su se zvali ravni kotari ranije, nedavno sam naisao na to al me memorija nesto maltretira, bio sam nakon rata jednom na onim fenomenalnim poljima omedenim jablanima, hehe trava je bila razlog, rasla u onim kanalima izmedju tih polja. @.i.
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358

btw, u Ravnim kotarima sam sa više strana čula mit o divovima koji su tu živjeli po brdima i preskakali s jednog na drugo hahahaa sad vjerojatno pretjerujem hehe :), but, čula sam od tipa koji je kopao na nalazištu da su naišli na ogromne kosti nalik ljudskima, tj. grobove, mislim d
a bi to moglo biti selo Radašinovci ili tamo negdje
e sad, nisam vidjela, a nije mi niti tipu za vjerovati :D, a i nema ni na guglu :)