Megaliti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.807
233
Pozdrav, koristi Teslino ime a veliča Edisona.:rofl:. Sve što danas koristimo su Tesline ideje.
 

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.807
233
Imam teoriju da su pravili alat od zlata.
U Starom Zavjetu za Rajski vrt piše da se nalazio gdje se rijeke Eufrat, Tigris, Gihon i Pishon spajaju, za jednu od tih rijeka kažu da je zlato dobro.
Meni s teološke strane nije imalo smisla zbog čega je Bogu važno zlato u Biblijskoj prapovijesti, ne samo da je zlato bilo važno već poznaju i kakvoću zlata ( piše da je dobro- znači da postoji i lošije i bolje zlato ). Prije sam mislio da je zlato dodano kasnije kroz povijest zato što se i dan danas trguje zlatom. Pogotovo u ekonomskoj krizi.
Možda je napredna civilizacija koristila zlato za obradu megalita. Napravili alat koji se kroz povijest istopio i zavšio u nakitu :rofl:.Možda.
 

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.807
233
@sale82ful
Hvala, pogriješio sam u vezi Nefila,
U ona su vremena - a i kasnije - na zemlji bili Nefili, kad su Božji sinovi općili s ljudskim kćerima pa im one rađale djecu. To su oni od starine po snazi glasoviti ljudi.

U prapovijesti -a nakon potopa zemljom su hodali Nefili, zbog zareza Nefili i Božji sinovi su za mene različite skupine na zemlji, nisu Nefili općili s ljudskim kćerima jer su bili divovi, zasebna rasa. U suradnji s ljudima mogli su graditi megalite, zaboravio sam na Paracas kulturu :).
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Nije frka... Do mene je isprva bilo. Nisam se na prvu mogao sjetiti kako se zovu. :D

Da ne kopam sad po temi, sjecam se da sam upravo tu pitao o tim divovima. (Nefilima)

EDIT: Valjda zato sad pronalazimo kosture od 2,5 - 3,0 metra.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: shaolin monk

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Monk, ajmo masti pustit na volju, igrajmo ae, stvoritelja i stvorenja. Duša je problem, kad stvorenje dobija osobnu dusu, kad prestaje biti skupna dusa? Zivotinje navodno imaju skupnu dusu, za drugu teoriju niosam čuo. Anunaki ima skupnu dusu, majmun ima skupnu dusu. Čovjek ima osobnuu, individualnu dusu. Mutant? Kako bilo vidioci,prosvjeceni i ini nikad ne spominju skupnu dusu, niti duse zivotinja, majmuna cimpanze ili orangutana npr.
Zasto tvrdnja da anunaki imaju skupnu dusu? Zato jer za nju u svom amoralnom postojanju na planeti gea ne haju, religiju i birokraciju itekako proteziraju. Dakle neimajuci osobnu dusu, niza stvorenja djele svoje grijehe na cjelokupnu populaciju, poput politicara, nitko nema odgovornosti. Nema ni osobnog pomaka unutar vrste, poput cimpanzi koji vec evo 6 miliona godina k, prosta rijec, nisu pomakli. Dok sad vec penzionirana radio voditeljica primjecuje evolucionizam izmedju svojih roditelja i sebe.šaric se zove poput onog sarica sto propovjeda musku mitohondrijsku genetiku. Smijesan covjek, nikad ne navodi izvore svojih tzv znanstvenih tvrdnji, slabo je taj teologiju naucio i jos slabije barata tvrdnjama i denim iz klasicnih 3-5 izvora europske povijesti.
Megaliti nisu izum covjwka, nazalost, to je dato od " bogova" znas li na kojem jeziku pocinje poruka koju nosi vojader, na sumerskom!
 

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.807
233
Pozdrav, kolektivna svijest, svi smo povezani. Ne znam kako objasniti dušu, :D imam samo srednju školu završenu (zanimljivo kada sam u školi počeo pušiti konoplju tada mi je i krenulo čitanje knjiga). Kroz povijest ako se čovjek susretao s psihodelicima oni su mu možda mogli razviti svijest.Za Paracas kulturu vjerujem da su koristili psihodelike zbog reljefnih i tekstilnih umjetnina. Velika je povezanost čovjeka s prirodom (ne u Darwinovom smislu). Da li se radi o Bogu (kao društvo bi se morali dogovoriti oko pojma "Bog", jer svatko Ga zamišlja na svoj način) ili genetskoj modifikaciji ili napredna ljudska vrsta ili vanzemaljska vrsta .Sve mi ima smisla osim evolucije koju danas poznajemo. Znanstvenici kažu da kada smo počeli jesti meso u prošlosti počeo nam se razvijati mozak zbog prehrane jer da jedemo travu, lišće nebi nam bilo dostatno energije za bilo što osim brstiti lišće. Moje mačke su pojele parsto kila mesa, nema pomaka :D, još mijauču, nisu razvile jezik.
Naša civilizacija je u sto godina napravila skok, (skok u tehnologiji). Koliko puta se mogla ljudska civilizacija uzdizati i propadati u zadnjih 12000 godina ako smo mi za sto i nešto godina tu gdje sad jesmo.
Rekoh jučer sebi čist moram biti na forumu i opet se raspisah a ništa pametnoh ne rekoh :D.
Znam za Voyager, Hvala.
dobro poznaješ Grčku povijest i mitologiju, može li se povući paralela s Anunakijima i sa Grčkim bogovima.
 
Poslednja izmena:

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.807
233
"Dakle odmaki sam sebe na pristojnu udaljenost i dobro se pogledaj.
Ne predaleko jer se neces moci prepoznati !!!....Ta udaljenost ,razmak...je Evolucija!!!! "

Ovo je meni bitno za megalite , za razvoj svijesti :) Hvala @opa cupa.

Sve drevne civilizacije su imale dva izvora znanja, noćno nebo i psihoaktivne biljke, te civilizacije su razvile svoju svijest sa znanjem do kojega su one došle. Prilagodile su svoj DNK-a svojoj svijesti, svijest napravi skok koji se manifestira na genetskoj razini. Paradox je da danas ljudi za PC-em gledaju vulkane na you tube-u i govore da je to Hollywood-ski CGI. Čovjek ne vjeruje da postoje vulkani i lava`.
 
Poslednja izmena:

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.807
233
Zašto je nama na zemlji ovako kako je, zbog informacija koje primamo, kako i kakve primamo informacije tako oblikujemo svijet.
Oblikovali smo svijet na temelju lažnih informacija, mi ljudi smo mnogo više, naša povijest je veličanstvena, a truju nas nepotrebnim vijestima.
Tko god da je radio piramide, megalite, poligonalne zidine...raspolagao je s informacijama koje su iznad svega što mi danas znamo.