Megaliti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Da, genocid i pljacka. Trakiju usporedujem s vremenom Vince na tlu danasnje Bugarske po kolicinama zlata , slicno gomilanje. Kog vraga se baviti teskim poslom kad od tog zlata uporabne vrijednosti nema, za kindurenje jedino. A kolicine su nevjerojatne. Tnx monk.
 

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.807
233
oko 565 prije Krista, bilo sunčano kao danas :D, došao Solon u Egipat da priča Egipćanima Grčku povijest kada se iz rulje začu- Oooooo " Solone, Solone vi ste Grci mala djeca, među vama nema niti jednog doista starog čovjeka". Grci nisu poznavali drevnu prošlost, ako bi i nešto zapisali uslijedila bi katastrofa i znanje bi bilo izgubljeno. Na Balkanu je isto bila usmena predaja, mitovi i legende.
Kritija (120D-121), Platon opisuje karakter atlantiđana kao božanskih predaka koji ne razmišljaju o zlatu i drugom blagu, tek generacijama kasnije kod atlantiđana se javlja pohlepa. Možda ni Tračanima nije bilo bitno zlato već materijal za kovati, radili zlatne vrčeve za piti vino :) .
Da meni netko ponudi 10 kg zlata nebih znao objasniti kako su izbušili rupe, mislim znao bi odgovoriti ali i zato treba odgovarajući alat :).
13051513_10154082163249882_8657901457549232238_n (1).jpg watyUwd.jpg Elefantine_007.jpg
DSC02369.JPG DSC02370.JPG
Neprocjenjivo :) .
 

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.807
233
Pozdrav,
Persepolis, Iran
perzija3.jpg perzija4.png perzija.jpg
grčka1.jpg

1587797821732.png

Comparing this Neandertal DNA with the Neandertal and Denisovan genomes, which were sequenced at the Max Planck Institute for Evolutionary Anthropology in Leipzig, the researchers found that the Neandertal population that mixed with modern Icelanders was more similar to a Neandertal found in Croatia than to Neandertals found in Russia. Unexpectedly, they also found that Icelanders carry traces of Denisovan DNA, which was previously only thought to be present in East Asians and populations from Papua New Guinea. One possibility is that ancestors of the Neandertal population who mixed with modern humans had earlier also mixed with Denisovans.

DSC02597.JPG ::sex:::D:D:D:D.

 

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.807
233
Pozdrav, vidio, probao, odustao :)
puma1.jpg puma3.jpg

DSC03701.JPG DSC03706.JPG DSC03707.JPG
krenuo sam bušiti električnom bušilicom, napravio od stare kutne brusilice ručnu bušilicu.
Puma Punku, Tiwanaku nalazi se na nadmorskoj visini na kojoj drveće ne raste, ima par teorija kako su dopremili kamen iz kamenoloma- Two of the more common proposals involve the use of llama skin ropes and the use of ramps and inclined planes.
Aymara narod nije poznavao pismo- Beginning with Spanish missionary efforts, there have been many attempts to create a writing system for Aymara.
 

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.807
233
Pozdrav, gledajući Irvinga shvatio sam da je klinasto pismo savršeno jer se ne može krivotvoriti, prepravljati. Kako zapišeš na glinu tako i ostane za razliku od životinjske kože ili papirusa.

Carnac, Francuska
carnac.jpg carnac1.jpg

castelnau1.jpg castelnau2.jpg

were reported alongside other bones of gigantic proportions which indicated they belonged to a race of men "between 10 and 15 feet in height." The bones were reportedly sent to the French Academy of Sciences for further study.[5][6]
 

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.807
233

Prilozi

  • neolitik.png
    neolitik.png
    94,8 KB · Pregleda: 7

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.807
233
Pozdrav @.i. :)
Par detalja o Superman-u. Kal-El sin Jor El-a (El- na hebrejskom vrhovni bog), rođen na planeti koja je uništena u kataklizmi (zadnje ledeno doba).Dolazi s planete gdje su manipulirali kristalima (kvarc-pohrana memorije-usb, kristalne lubanje ).Kriptonova gravitacija je jača nego na zemlji (mamuti, špiljski lav...) nategnuta mi je teza ali mi je zanimljivo što iz prošlosti možemo stvoriti pop kulturu.

hebeš mi sve ja sam to htio jučer pisati kad su se eloimi spomenuli..... stranica 4.

napisano 2018. u 12 mjesecu, da bi godinu dana kasnije čitajući Maura Biglina došao do stranice knjige gdje piše-
DSC03952.JPG DSC03953.JPG ,
neovisno jedni o drugima, još se ne poznajemo niti smo se ikada vidjeli, s informacijama kojima raspolažemo došli smo do istih zaključaka :).
Mislio sam ovo napisati još prije ali sam razmišljao možda nađem u još kojoj knjizi ubuduće kakvo slično razmišljanje ali s krizom sam stao s kupovinom knjiga a
u pdf formatu na tabletu ne mogu čitati :). Papir mi ima vrijednost i težinu napisanoga.
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
nisam baš upoznat sa radom dotičnog Biglina ali koliko pratim dosta ga se pljuje (od jednom i nekako naglo nagazili na čovjeka, svim raspoloživim sredstvima), od uglednog znastvenika preko noći teoretičar zavjere, hm, di ima dima i vatre reklo bi se u narodu, iako je baš nezgodno kad ima dima a nema vatre (a samo panduri ulicama šeću he he), nego nije mi baš čudno da su mu (superčovjeku, ubermensche ili tako neki nepopularan naziv je isto bio kroz povjest, lol) dali naziv bog više bi bilo iznenađujuće da su ga nazvali prema recimo asirskom izrazu za govedo ili tako nešto vulgaris. Povijest me zanima samo na razini divljena postignućima naših prethodnika, a tu su kamenja stvarno fascinantna. A ovo što znamo kao povjest iz knjiga bi trebalo zakonima zabranjivati i na lomačama spaljivati skupa s "povjesničarima" da ne vrijeđam sad baš previše ipak treba biti civiliziran i uvažavati različitost pogleda. Jedino čemu se isplati posvetiti misli jest budućnost. Budućnost je valjda jedino na što možemo utjecati.
 

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.807
233
Pozdrav, bogami ako budemo uvozili kao i do sada sve sa zapada budućnost nam ide u https://www.imdb.com/title/tt0387808/,
ja osobno ne vidim što je rasističko u Meštrovićevim indijancima meštrović.jpg , ne isključujem mogućnost da sam idiot :D, ali da sruše kipove meni nema smisla, Biglino je na skliskom terenu, udara na temelje, ne bi ja spaljivao ni zabranjivao niti bi išao u teorije zavjere i urote, možda do sada nitko nije posvećivao pažnju megalitima, obradi kamena, konstrukciji, možda zbog ega, "napuhanosti" čovjeka ne žele uvažiti tuđa mišljenja, zbog vlastite veličine možda odbijaju pomisao da je netko drugi osim homosapiensa gradio megalite. Ja osobno ne trebam ulaziti ni u paleokontakte ili posjete vanzemaljskih posjeta zemlji, svi ovi megaliti se mogu napraviti samo je problem veličina i snaga čovjeka, hipotetski ako su na zemlji nekada hodali divovi, još ako bi dobili željezo iz meteorita za obradu kamena ne bi bio problem sagraditi piramide, Ballbek ili ostale megalite. Problem je što to mijenja cijelu povijest, civilizaciju kakvu poznajemo, ne mogu vjerovati da ću ovo napisati ali možda je i bolje da ne poznajemo "stvarnu" povijest jer bi to bio udarac uf, :D. Kako bi ljudi primili takvu informaciju? U svakom slučaju fascinantno je kamenje :).
A što li su tek od drveta pravili tijekom povijesti :), Tolkien Rivendell :) .