Melasa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Pitanje, žena mi sebi naručuje melasu šećerne trske za neke njene pizdarije, pročitah malo detaljnije o njoj i skužim da bi to upravo trebala biti ta melasa koja se koristi u growanju.

Kaže ovako: "Melasa je gusta i slatka tekućina dobivena iz trske organskim uzgojem. Sadrži oko 50% šećera, i hranjive tvari, esencijalne aminokiseline, željezo, kalcij, kalij, fosfor i magnezij."

Melasa.jpg

Kako mi se čini to bi trebala biti baš ta kvalitetna melasa koja se dodaje za finalni boost, a i cijena od 27 kuna nije nešt strašno. Jel mi može netko samo potvrditi jel to to ;)
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
jeste ,ja imam slicnu proizvodjac je austrija ja sam kupio u bio spajzu,inace ubacujem u zadnje flusanje i zalivanje zadnje,bar sam ja tako skontao da treba kako si ti mislio da koristis No joke.Mada cu ja sad probati u ovu turu med da ubacim livadski cisto da vidim razliku...
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ja ti nebi preporučio med nikako. Nema od meda benefita nikakvog, čista zabluda. Tko god koristi med nezna zašto ga koristi, zato i nitko nikad nije opravdao korištenje meda slikama i primjercima gdje je vidljiva neka razlika kojoj je med doprinjeo. Uz to med sadrži samo flavonoide i fenole koje biljka nemože apsorbirati. Melasa je stvar koja hrani aktivne bakterije korijena i poptpomaže bolji završetak dok spojevi iz meda te iste bakterije blokiraju što je još jedan veliki minus za med. Tu je još i postotak nerafiniranog šećera koji hrani korijen i potiče ga, on je u medu na oko 29% dok u melasama bude i do 75%. Možeš probati ali nećeš uočit nikakvu razliku. Najbitnije od korištenja melase jest to hranjenje korisnih bakterija i mikroorganizama, i onda te bakterije pretvaraju melasu u oblik dostupan korijenu u trenutcima kad je to biljci najbitnije, zadnjim danima cvijetanja, uz to sve korijen iz melase absorbira željezo, kalcij, kalij, fosfor i magnezij, a svi znamo koliko je to dobro za biljku.
Plan mi je krknuti sa zadnjim zaljevanjem 300 grama melase razmućene u 2 litre vode po biljci i poslje toga bi ih ostavio 7 do 10 dana na suho do same berbe ;) .
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
Ima li smisla za out koristiti melasu,ako ima, mislim da bih je nabavio i poceo da je koristim uskoro jer bi pocetak cvetanja bio pravi momenat za to,zar ne?
Edit: ah !sad videh da je ovo u "unutrasnjem uzgajanju"...bem ti mob.
 

roki123

Aktivan Član
11.07.2013
165
1.807
143
Negdje Ispod 50 paralele
downloadfile-1.jpg
Ja ti nebi preporučio med nikako. Nema od meda benefita nikakvog, čista zabluda. Tko god koristi med nezna zašto ga koristi, zato i nitko nikad nije opravdao korištenje meda slikama i primjercima gdje je vidljiva neka razlika kojoj je med doprinjeo. Uz to med sadrži samo flavonoide i fenole koje biljka nemože apsorbirati. Melasa je stvar koja hrani aktivne bakterije korijena i poptpomaže bolji završetak dok spojevi iz meda te iste bakterije blokiraju što je još jedan veliki minus za med. Tu je još i postotak nerafiniranog šećera koji hrani korijen i potiče ga, on je u medu na oko 29% dok u melasama bude i do 75%. Možeš probati ali nećeš uočit nikakvu razliku. Najbitnije od korištenja melase jest to hranjenje korisnih bakterija i mikroorganizama, i onda te bakterije pretvaraju melasu u oblik dostupan korijenu u trenutcima kad je to biljci najbitnije, zadnjim danima cvijetanja, uz to sve korijen iz melase absorbira željezo, kalcij, kalij, fosfor i magnezij, a svi znamo koliko je to dobro za biljku.
Plan mi je krknuti sa zadnjim zaljevanjem 300 grama melase razmućene u 2 litre vode po biljci i poslje toga bi ih ostavio 7 do 10 dana na suho do same berbe ;) .
Ja je koristim ovako neki vodič ali i na ispiranju idem 10-15 ml melase od jagode ili banane na 2l vode sa final solutionom pomesane i VOZI....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
mislio sam na industrijski secer(rafinirani)....cemu analiza groweri ce znati na sto sam mislio.Definiciju melase i secera manje vise svi znaju...a i google je tu za nepooznanice. Znaci obradeni industrijski (bijeli) secer na njega sam mislio, njega medari stavljaju u med a to nije med koji bi nama bio od koristi.to sto curi od repe haha da to je secer ali ....wtf

Medari nestavljaju šećer u med, to rade korporacije, punione, u točno dozvoljenom omjeru jer su namjestili zakon tako....inače imam pčela more, i šećer koristim za pogače u zimi, nije čisti, kombinira se sa najhranjivijim medom kojeg u sezoni vrcam, i koristim šečerni sirup plus neke vitamine kroz hranilicu u toku bespašnog perioda u sezoni, razlog je da matica ne naredi otvaranja zatvorenih čahura meda, jer čim u blizini ima sladora, pčele se hrane njime i nediraju saće i skladišta koja su netom punile.
Da vam razbijem famu oko tog sirupa, najidealniji sirup bi bio voda i med, ali to nitko skoro ne daje, stoga se kuha sa šećerom, kad se ohladi oplemeni se vitaminima i daje npr. oko 1 litra sirupa na godinu svakoj košnici, nekoj više nekoj manje, to je samo distekš da se ne dira poklopljeno saće i med.
Znam da je med sigurno najbogatiji od gore navedenih pizdarija, najprirodniji, u principu on je koncentrat, što gušći to jači, i tako ću pokušati s njim...
Sad me samo zanima dali netko može reći koliko je recimo davao jednoj većoj biljci, koji omjer meda i vode....ja sam jednom u indoru probao, nahranio malu 2-3 puta, extremna berba bila, no samo jedna biljka, nisam imao sastrane još da usporedim bez meda...
Ako i sagledamo da je kila meda nekog miješanog, koji je naraznovrsniji raznim elementima sigurno, 30-50 kn, to ispada i najbolje i najjeftinije...
Budem vidio u jesen jel, pa javim rezultat :)
 

Pii

Aktivan Član
25.11.2012
138
85
28
32
indgrden
davno sam jos citao o tome da med nemam nikakva hranjljiva dejstva na biljku, da se jedino koristi par dana pred kraj da bi se skupili mravi iritirali biljku i da bi ona pustila jos vise THCa s kojim se prvobitno i brani od insekata.. dakle nema smisla koristiti med indoor... a melasu svako zivi koristi, ne samo za nama voljenu biljku vec kao organsko djubrivo u normalnim bastama..

ja imam pitanje samo, dal je vazno da je melasa od secerne trske ili ce posluziti i melasa od secerne repe?
molim odgovor od nekoga ko je vec koristio, citao strane forume pa zna.. hvala drugari
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
malo sam rezimirao sve, i skontao da ovo što no joke priča ima podlogu...
pčele naime kad skupljaju nektar provode sav slador kroz svoj organizam, oplemenjuju ga hormonom invertaze pa je zaista moguće da imamo nešto što sad biljci više neodgovara, to vam je ujedno i taj famozni proces kojeg nikako nemože da se skopira, zato je med spešl valjda...
čak mislim da ću radije kupit melasu, probat ću naći baš od trske.:ajnstajn:
 

jadran-kush

Aktivan Član
27.07.2014
129
712
93
ekipa evo danas prvi put cuo o ovoj melasi.,mozali pomoc neko ko koristi i ima iskustva? ...beren prvu biljku za nekih 2 tjedna zalio sam je ima par dana samo sa vodom ( 10L ,outdoor) ... e sad imali mi smisla zadnja ova zalivanja dodat i melasu i koliko-...hvala:watch:
 
18.09.2016
4
6
3
ekipa evo danas prvi put cuo o ovoj melasi.,mozali pomoc neko ko koristi i ima iskustva? ...beren prvu biljku za nekih 2 tjedna zalio sam je ima par dana samo sa vodom ( 10L ,outdoor) ... e sad imali mi smisla zadnja ova zalivanja dodat i melasu i koliko-...hvala:watch:
Samo citat treba. Malo iznad ti je NoJoke napiso o melasi a imas i u temi o organskom uzgoju. A dal ima smisla, ima.
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
danas nabavio "melasu"...:ajnstajn:
e sad, nabavio sam od ekipekoja peca i brije na bojile, pa su oni nabavili neznam gdje, ali ima u jednom gradu blizu šećerana...
dali postoji još koja melasa da mi nemože pasati, izgleda isto kao i ova kupovna, samo sam dobio u karnisteru 5 l da si uzmem koliko trebam, uzo pola, reko valjda bude dost dok nezatreba ponovno za koju godinu...
eo fotke:
IMG_0296.JPG :udarac::udarac:valjda će pomoć da se napucaju topovi