Melasa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
nisu mi rekli od čeg je, usput ostavili doma dok me nije bilo, znam da se u šećeranama prave i od trske šećeri, e sad dali je to to, dali postoji melasa od repe uopće...
znam da ribići nešparaju na ribolov, ako ima od trske i ako je bolja, garant su je uzeli...
jel može bit nešto bed ako je od repe?:kafa::smoke:
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Imas melasu od secerne trske i secerne repe.Ja koristim od secerne repe i pokazalo se sasvim zadovoljavajuce pogotovo kao zadnji udarac poslje flusha.Vutra ima puno bolji okus.Nemoze biti bed niti od jedne.Vege jednom,pocetak cvijetanja i zadnji udarac.Odlicno napravi simbiozu kod bakterija korisnih za biljku.I ima 6,7 elemenata koji su potrebni biljci,;):thumb:
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
nakrko sam se sad, ako me nepitaju moji ribiči za kanister, imam 5 litara onda...
danas sam im prvi put dao melasu, na 35 l vode sam umutio malo manje 2 dl melase, na toplo pa na hladno...sliko hedove sve danas, i sutra u isto vrijeme idem baš u kontrolu:ajnstajn::ajnstajn::ajnstajn::udarac::udarac::rasta::rasta::rasta::vutra:
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
nigdje nemogu naći usporedbu, baš hedovi prije i nakon jedan dan nakon prve ture melase...to sutra planiram uhvatit, ako bude očito bubnem slike za primjer...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Pozdrav ekipa :wave:
Biljke su mi u završnoj fazi,kupio sam melasu i stavio dvije čajne žličice na 2 litre vode i zalio. Da li se sa njom zalijeva kao sa gnojivom,svako drugo zalijevanje ili mogu svako zalijevanje do kraja...?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Melasu možeš nabaviti u bio-bio trgovinama po svim većim gradovima u Hr, a imaš i njihov web shop gdje možeš naručiti i donese ti poštar. Flush se radi da bi se odstranilo prisustvo gnojiva, a ti bi sa flushom davao/la gnojivo :fuck:.
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.732
358
A i ako si se vec odlucio flushat koji je onda smisao ponovnog gnojenja biljke ako ju se spremas rezati uskoro, ako nemas melasu stavi na l vode zlicicu meda posluziti ce!
 

klada1115

Aktivan Član
09.05.2015
298
267
63
Melasu možeš nabaviti u bio-bio trgovinama po svim većim gradovima u Hr, a imaš i njihov web shop gdje možeš naručiti i donese ti poštar. Flush se radi da bi se odstranilo prisustvo gnojiva, a ti bi sa flushom davao/la gnojivo :fuck:.

Ovaj @No Joke je totalni izvor informacija gdje šta kupit, kolko, čega, zašt ovo ne a ovo da. Zbog tebe mi sad na balkonu rastu biljke vegeta i ljubčac kojim radim insekticid.

A i melasu odlazim u biobio pa da vidimo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

klada1115

Aktivan Član
09.05.2015
298
267
63
totalna, što sam duže ovdje vidim koliko malo znam i koliko stvari ima o kojima neam pojma i samo želim proširivati i stjecati iskustva razna ne samo vezano za canabis nego i cijelokupno sve biljke i drveća male voćkice koje sam počeo saditi iz košpica ali mi je loša klijavost, ovi experti na forumu sigurno znaju kak se to riješava kod trešanja, bresaka, mandarina, jabuka i tog, to klijanje da ne kupujem sadnica...nije vezeno za melasu možda moderi ne skuže
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Vidi..na forumu ima tema o svemu krenuvsi od prirode,arheologije,umjetnosti,vrtova.Nije samo vutra glavna spika.Vutra nas je spojila;)A na nama je mastovitost otvaranja novih,edukativnih tema:idea:Ajd pomalo:thumb:
 
05.04.2015
16
6
3
makedonija
Da da medo melasa je ono smeđe u smeđem šećeru. Ostal sam paf kad sam videl sastav : http://www.whfoods.com/genpage.php?tname=nutrientprofile&dbid=85
Masa mikronutrijenata, nevjerovatno.. Saznal sam i kolko se razrjeđuje za biljke: 15-30ml (2velke žlice) na 5 lit. Vrjedi probati, ti bar uzgajaš unutra pa te netreba bit strah invazije mrava :icon_lol: Još luđa bi bila sečerna vodica outdoors ose i mravi...
MAKSIMUM je to 2 velike zlice,i to je mnogo,jedna zlica je pozelno,i to bez sulfura odnosno sulgur dioksid(unsulphured) u toku flowering,organska da bude odnosno BLACKSTRAP,moze i u veg ali po jednu malu lazicu 2-3 puta....i na kraju kad uradis final flush+jedno navodnjavanje,ali nikako zadnjih 5-6 dana pre berbe,zato sto ces unistiti ukus i miris cveta....I AKO KORISTITE HIDROGEN PEROKSID VI UNISTAVATE "DOBRE BAKTERIJE,MIKROBE,A MELASA KAD KORISTITE TOKOM CELOG GROWA USTVARI I HRANITE TE BAKTERIJE,KOJE KORISTE SECER IZ MELASE,ZATO IZBEGAVAJTE HIRDOGEN,...... isto kad imate deficit kalcija magnezijuma,zelezo,melasa je super zato sto ih sadrzi u velikim kolicina,isto vit B1.....koristite je u granicama,to sto zna da poremeti PH u zemlju.....OVO JE ZA GROW U SUPSTRAT,jer kao sto sam citao po forumima,u hidro growu moze da vam unisti pumpu ako je koristite kao za u soil,a za outdoor,melasa mozete iskoristiti 10 ak dana pre berbe,zato sto ne bi hyeli da privucete insekte...poz i sretan grow....i molim za kritike,pozitivne il negativne,svakako su dobrodosle :)
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.732
358
@Walter O'Brien izbjegni ribicke melase u koje su dodane razno razne arome i kojesta osim ako ne mozes doci do ciste ili odi kupi u bio bio ne treba ti toga puno na kraju samo!