Melasa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.03.2005
20
2
0
zanima me da li netko koristi otopinu melase(secerni sirup, molasses) za zaljevanje nase omiljene biljcice?
bogata kalijem,kalcijem i zeljezom te naravno carbsima neophodnim biljci koje dobiva FS...
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Ma gledal sam i ja to malo. Navodno je super stvar za koristiti tokom flushanja biljaka (zadnja 2-3tjedna) i kao poboljšava okus. Ima puno kalija i nešt sitno fosfora i organski je pa kao poboljša okus :)
E sad treba biti posebna vrsta melase, ne one neke od grožđa iz konzuma nego šećerne trske. Treće prokuhavanje odnosno gusta crna blackstrap melasa. Neznam jel ima u trg centrima da budem iskren nisam niti rovjeraval.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: rambofirst

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
SuperAngel je napisao(la):
Ma gledal sam i ja to malo. Navodno je super stvar za koristiti tokom flushanja biljaka (zadnja 2-3tjedna) i kao poboljšava okus. Ima puno kalija i nešt sitno fosfora i organski je pa kao poboljša okus :)
E sad treba biti posebna vrsta melase, ne one neke od grožđa iz konzuma nego šećerne trske. Treće prokuhavanje odnosno gusta crna blackstrap melasa. Neznam jel ima u trg centrima da budem iskren nisam niti rovjeraval.

:signs054:...i koji je zaključak španeri!!??? dal koristit il jok i ako da kako!!???
bilo bi od koristi ako je ok pa makar i radi okusa...poz...!!!
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
ja sam trazio i nisam uspeo da nadjem... moguce je da nisam dovoljno dobro trazio...

Neki groweri je koristi cak i tokom celog perioda cvetanja, a za mnoge je nezamljiva prilikom flushovanja... neki kazu da moze i maple syrup. Mada ni on nije dostupan na ovim prostorima...

Sve u svemu, da mogu da dodjem do melase, sigurno bih je koristio, ovako, ispiram sa shecernom vodicom....

poz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: justgrow

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
...ispiram sa shecernom vodicom....

domino@???? turiš šečer u vodu ili ??? beje me okus(mogo bi bit blaži;)
več 2gruwa nakon curinga doduše cca mj. dana, il me boli grlo kronično!!??!!
curro sam i u vodi neš hedova al isti *****(ne gnojim puno a i uredno ispirem;)
ako imaš-te nešto pametno za reč,pomoč bilo bi do jajc...!!!!...ZDRAVO
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pajpkaj

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
sad sam malo čito o toj melasi da je ima u svetlom i tamnom SMEĐEM šečeru(3,5% u s. i 6,5%u t.)
od šečerne trske al ne i od šeč.repe
al brijem da je to malo..!! tog bi trebalo bit u BiH i SRB.jer oni papaju te slatke pizdarije uz kafu i
i te igre al moglo bi se nač i u HR. po placu tj.tržnicama ili onim sranjina za zdravu prehranu...
ako neko nešt zna nek šepi....
VUTROGASCI I MODERI zborite nešto pametno....!!!:sun2:i:sun2:
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
ne ulazim u šećerne vodice
ako te grlo boli sa čim miješaš ?
ako sa cigaretama nije ni čudo
nadji domaci duvan što blazi
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
Sto se tiche "shecerne vodice", ja razmutim pola kafene kashichice u litar i po vode... Chini mi se da pomaze, ne toliko ukusu koliko daje enegiju biljci koja nema vishe nutrijenata u zemlji... Moguce da je zabluda, mada sam napravio mali experiment i pokazalo se da su biljchice koje su flushovane bez shecerra teze podnele flushovanje. Imale su po sebi manje kristala i chak su se ove druge josh malo udebljale tih zadnjih 10 dana...

...e, i nikako outdoor sa shecerom... ima da nema biljke o'ma...
nadam se da sam malo pomogao...
pozzdraw
 
17.03.2005
20
2
0
cek, kakve su to fore bez secera ili sa secerom kad sam ja dobio odgovor da glukoza(ok, saharoza ili koj vec qrac) ne utjecu na biljku preko korjena? sorry ali sad sam malo zbunjola
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ja tu nista nerazumem..
evo bas sad radim ispiranje biljke pa kontam da bi joj pomogao malo sa necim da mi bude lepsa :)
mada furam ja samo vodu sem ako nema neko neki dobar predlog posto stvarno nisam razmisljao ovome cak ni pomislio da nesto moz poboljsati bio sam opusten al ako moz pomoci sto da ne !
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
Visok rast je napisao(la):
cek, kakve su to fore bez secera ili sa secerom kad sam ja dobio odgovor da glukoza(ok, saharoza ili koj vec qrac) ne utjecu na biljku preko korjena? sorry ali sad sam malo zbunjola

Fore su shto je jako teshko (barem meni) naci melasu... A onda posto melase nema, neki koriste secer kao alternativu... OK?
:vb_whip:
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
drago mi je šo smo razvili ovu temu al čini mi se da je ipak zaključak
ko šo BALKAN-e zbori ; "vodica".. nebi se štel mešat, ko želi se igrat neka se igra...!!!
...je**š 2-3 šečera po 5g ja ču ga turim pa šo bi bu:rofl::2flip::rofl:
POOZZZDDDDRRRRRAAAAAAUUUUUUU:sun2::bis::sun2:
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
nisam skontao medo aj objasni onako seljacki kad da je koristim kad je biljka kolko dana pri kraju...
na kolko litara.. vode i kolko da joj dam sa svakim zalivanjem ili jednom samo aj molim te ako ti nije frka... reci kako si ti to zamislio..??? evo ja am moju sad pre cetiri da pet dana polivati obicnom vodom planirao sam tako jedno dve nedelje stim da cu zemlju za sedam dana isprati sa jedno 2l vode... pa kako onda sa onim secerom ???:pat:
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
@ZOKI
...vjeruj nit ja kužim al brijem zadnjih par tj.kad ispireš
šišneš tu i tamo malo te melise ili pošto naja smeđ.šrčera
recimo 10-15g na 2l vode i šta ja znam ako malo i prešečeriš
tako opet ispireš vodom pa ponovo, brijem da ujebat nemoš
uvek ima vode da je ispereš do jajc i ako ima efekta brodo
ako ne opet dobro...neznam:eek:hno::watchplant::bis:bumo vidli ima
do onda dobrih 6tj. pa će ena od 3:costumed-smiley-027 dobit "vodice" a onda:vb_whip:
ili ili !!! POZ...!!!
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
@ZOLLE
al brijem da ako je radi šmeka i taj dio zadnjih 5-9 dana ne
igra igru jer fucking flushing bi trebo bit ajmo reč još prije
al frend:icon_arrow::icon_arrow: bajpro pa prezentiraj rezu...!!! POZ-POST
 

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
Melasu možete kupiti večinom u svakoj malo bolje opremljenoj trgovini za ribičiju,večinom je koriste zagriženi šaranaši kao prirodno sladilo za boile,tj. one mirišljave kuglice na koje love ribe iako i ne moraju mirisati lijepo po voću,one sa aromom rakova,školjki,hobotnice itd. smrde odvratno na kilometre. Melasu koriste zbog toga jer kao navodno šaran svojim receptorima brzo prokuži kemijski trag umjrtnih sladila s kojima se može vrlo lako pretjerati pa s vremenom prestane uzimati ponuđeni mamac.Sad kako djeluje kod vutre i dali uopće djeluju tj pomaže u pumpanju hedova i za bolji okus itd. ne mogu ni potvrditi ni poreći jer nisam probao koristiti je.
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
Nevjerojatno je kako nitko ne koristi melasu, a na stranim forumima se samo o tome piše ...

Ima li slučajno netko da zna gdje u Zagrebu se može kupiti?