Mentor Badi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Pig2

Aktivan Član
09.05.2019
76
259
53
Badi mentore sta bi vi napravili na mom mistu?prisadio san prije 4 dana iz onih plasticnih casa u ovaj normalni pot,miks brill i ljuske jaja,izasla prije 17 dana 20210417_143129.jpg 20210417_143122.jpg
 
15.04.2020
68
37
18
29
@Badi Biljcice su uredne samo mi malo listovi na weddingu izgledaju cudno, bice da je to zato sta isparava zemlja pa ih krivi. I nekako su mi se nagnile u stranu sve ko da su in listovi teski.
 

Prilozi

  • IMG_20210417_184613.jpg
    IMG_20210417_184613.jpg
    272,2 KB · Pregleda: 21
  • IMG_20210417_184541.jpg
    IMG_20210417_184541.jpg
    130,5 KB · Pregleda: 21
  • IMG_20210417_184535.jpg
    IMG_20210417_184535.jpg
    194,7 KB · Pregleda: 21
15.04.2020
68
37
18
29
@Badi pojavila se zuta tocka na weddingu kako da to popravim?
 

Prilozi

  • IMG_20210418_130634.jpg
    IMG_20210418_130634.jpg
    227,6 KB · Pregleda: 17

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA

Pig2

Da si napravio kako sam ti rekao, bilo bi sve ok...natrpao si zemlju sa tim jajima nepotrebno:). Presadi to u normalnu zemlju i vidjet ćeš da će rasti kako treba;).

Klaus

Ti stalno ispituješ osnove koje si već trebao savladati prije nego si krenuo sa uzgojem. Prestani ih prskat pod svjetlom:djede:, zalijevaj zemlju a ne biljčice. Zemlja se prska dok su biljčice još pod zemljom, kad niknu nastavljaš normalno zalijevati:). Ta žuta točkica je opeklina...kapljica vode + svjetlo (efekt povećala).
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Klaus

Pig2

Aktivan Član
09.05.2019
76
259
53

Pig2

Da si napravio kako sam ti rekao, bilo bi sve ok...natrpao si zemlju sa tim jajima nepotrebno:). Presadi to u normalnu zemlju i vidjet ćeš da će rasti kako treba;).

Klaus

Ti stalno ispituješ osnove koje si već trebao savladati prije nego si krenuo sa uzgojem. Prestani ih prskat pod svjetlom:djede:, zalijevaj zemlju a ne biljčice. Zemlja se prska dok su biljčice još pod zemljom, kad niknu nastavljaš normalno zalijevati:). Ta žuta točkica je opeklina...kapljica vode + svjetlo (efekt povećala).
Fala.kasnije cu opet presadit.✌
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
20.06.2019
4
1
3
31
:wave:Pozdrav ekipa, dobrodošli u moj mentorski kutak. :respect:

Želim pomoći početnicima kako bi se lakše snašli i povezali sve potrebne informacije vezane za uzgoj. To je najmanje što mogu učiniti za naš cijenjeni forum.:)

NAPOMENA: Kutak je namijenjen za pitanja u vezi samog uzgoja. Nisam stručan za razne diy projekte i sl.
Za to imate razne teme na forumu, sami ih potražite i pitajte iskusnije.:)

U indooru imam iskustva sa CFL i PLL rasvjetom, stoga dijelim savjete samo isključivo u vezi uzgoja pod takvom vrstom rasvjete.
U outdooru imam nešto manje iskustva, ali dovoljno.;)
Pitajte i budite strpljivi, odgovoriti ću vam što prije mogu.
Molim članove koji nisu dogovorili mentorstvo, da ne pišu objave u ovoj temi.

OBAVEZNE lektire/ teme koje treba pročitati i dobro proučiti prije bilo kakvih pitanja;

:vutra:
Poštovanje, htio bi vas pitat ujedno da li bi htijeli mi pomoc u vezi growanja OUTDOOR, imam iza sebe 2 uspjesnja outdoor growa, te bi ove godine htio podici razinu,a za to bi mi trebali mudri savjeti čovjeka poput Vas...
Dalke radi se o 5 fotoperiodinim koje eu izašle 30.3, te 5 autoflowera isto outdoor koje jos nisu stavljene na klijanje zbog vremena
 
15.04.2020
68
37
18
29

Pig2

Da si napravio kako sam ti rekao, bilo bi sve ok...natrpao si zemlju sa tim jajima nepotrebno:). Presadi to u normalnu zemlju i vidjet ćeš da će rasti kako treba;).

Klaus

Ti stalno ispituješ osnove koje si već trebao savladati prije nego si krenuo sa uzgojem. Prestani ih prskat pod svjetlom:djede:, zalijevaj zemlju a ne biljčice. Zemlja se prska dok su biljčice još pod zemljom, kad niknu nastavljaš normalno zalijevati:). Ta žuta točkica je opeklina...kapljica vode + svjetlo (efekt povećala)
Dobro, dobro ja se stisa da nisan previse aditiva stavija :p
 
  • Haha
Reactions: Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Samo pomalo zalijevaj zemlju, oporavit će se one. Znači zaliješ zemlju, pričekaš da se osuši pa opet i tako u krug;).

skipper74

Vrlo rado, samo pripazi:djede:
16. Zabrana komercijalnog uzgoja
Vutra.org ne podržava uzgoj marihuane u komercijane svrhe. Ako administratorski tim donese odluku da se radi o komercijalnom uzgoju marihuane, znači ako netko uzgaja ili namjerava uzgajati mnogo više biljaka nego se to može smatrati da je za osobnu upotrebu, bit će banovan sa foruma. Vaša stvar je koliko biljaka sadite, ali pošto je ova tačka prilicno delikatno pitanje, zamolili bi vas da na forumu ne prikazujete uzgoj vise od 10 različitih odraslih ženskih biljaka (maksimum, i to nikako više od 5 na istoj fotki). Ovo se pogotovo odnosi na outdoor uzgoj. Računajte da je u zemljama gde je uzgoj legalan dozvoljeno uzgajati 4 do 6 komada, pa nek vam to bude orijentir i neki optimalan broj.
 
Poslednja izmena:
20.06.2019
4
1
3
31
Poštovanje, htio bi vas pitat ujedno da li bi htijeli mi pomoc u vezi growanja OUTDOOR, imam iza sebe 2 uspjesnja outdoor growa, te bi ove godine htio podici razinu,a za to bi mi trebali mudri savjeti čovjeka poput Vas...
Dalke radi se o 5 fotoperiodinim koje eu izašle 30.3, te 5 autoflowera isto outdoor koje jos nisu stavljene na klijanje zbog vremena

Samo pomalo zalijevaj zemlju, oporavit će se one. Znači zaliješ zemlju, pričekaš da se osuši pa opet i tako u krug;).

skipper74

Vrlo rado, samo pripazi:djede:
16. Zabrana komercijalnog uzgoja
Vutra.org ne podržava uzgoj marihuane u komercijane svrhe. Ako administratorski tim donese odluku da se radi o komercijalnom uzgoju marihuane, znači ako netko uzgaja ili namjerava uzgajati mnogo više biljaka nego se to može smatrati da je za osobnu upotrebu, bit će banovan sa foruma. Vaša stvar je koliko biljaka sadite, ali pošto je ova tačka prilicno delikatno pitanje, zamolili bi vas da na forumu ne prikazujete uzgoj vise od 10 različitih odraslih ženskih biljaka (maksimum, i to nikako više od 5 na istoj fotki). Ovo se pogotovo odnosi na outdoor uzgoj. Računajte da je u zemljama gde je uzgoj legalan dozvoljeno uzgajati 4 do 6 komada, pa nek vam to bude orijentir i neki optimalan broj.
Hvala puno mentore...planiram koristit sve od hesia, fotoperiodne su visoke nekih cca 20 cm mozda i malo više...kad se probudi drugi mobitel kacim sliku,sad moje pitanje dal je vec dosta stara biljka za prvi topping? I molio bi te savjet,kolko vrhova bi bilo najbolje imat kroz grow , prosle growowe sam imao i po 20 a biljke po 2-3m, sad me zanima jel postoji koje ne pisano pravilo na kolko vrhova najbolja kolicina i kvaliteta izađe...
 
13.09.2020
28
155
28
31
Bok Badi. U četvrtak sam zalio Pineapple sa 3.5L vode + pola doze Blooma i Zymeom i Super Vitom, a Critical je dobila skoro 3L vode sa Zymeom i Super Vitom (možda joj malo smanjim količinu vode). Sve mi se čini ok i nisam primjetio neko negodovanje. Critical jača iz dana u dan i bit će nešto i od nje :mario:: Jedino donje lišće na Pineappleu žuti, misliš da je to zbog toga u kojoj je fazi biljka ili imam problem?

Iduće zaljevanje sam mislio vodu čistu dati i jednoj i drugoj pa onda opet nastaviti PE sa Bloom a CK ne gnojim dok ne kažeš (samo boosteri). Zanima me i kakva je situacija sa Fosforom, jesi mislio da njega dam Pineappleu prije nego završi?
Danas im je 57. dan (PE) i 47. dan (CK), po Barneyu bi Pineapple trebao biti gotov kroz tjedan dana a ja bi mu ovako neiskusan prognozirao još nekih 3 možda, šta ti kažeš? Critical ima još za vozit nije ni na pola puta :) Planiram ovaj tjedan po mikroskop pa će u idućem javljanju biti i slika trihoma.
Šaljem ti malo više slika koje su opet drama al valjda ćeš uspjet vidjeti.
Pozdrav! :respect:
Pogledajte prilog 397500Pogledajte prilog 397501Pogledajte prilog 397502

Pogledajte prilog 397503Pogledajte prilog 397504Pogledajte prilog 397505Pogledajte prilog 397506Pogledajte prilog 397507
@Badi mentore vidim da je gužva na akademiji :D Mali podsjetnik ak ti je promakla moja zadnja objava (105. str na dnu), pls samo baci oko kad uloviš vremena i usput bi te još samo pitao za ove fleke što sam primjetio na par listova na Pineapple-u (2-3 lista ništa strašno), ono što sam ja malo proučio bi mogli biti voda+svijetlo (makar sumnjam jer ne prskam skoro mjesec dana već a zalijevam kad ugasim lampu) ili mrtve gljivice što se nadam da nisu, kaj ti misliš, da maknem to lišće preventivno?
Želio sam editirat tu objavu od subote ali mi neda (?) pa ovako radim.
20210419_115301.jpg 20210419_115335.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

STrava1306

Aktivan Član
05.05.2020
85
369
53
41
Hrvatska,Dalmacija
Pozdrav badi i sretan svima danasnji dan.jedna gorillica je uklonjena jer nista od nje,pa danas idu dva afganistanca na klijanje.napokon i vremenski uvjeti postaju bolji.evo druga gorilica je lagano krenila kako treba IMG_20210420_082741.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA

:wave:Pozdrav ekipa::listomahanje::

maxresdefault.jpg

FlokiLoki

Ispričavam se, očito mi je promaknulo:).
Ide to, samo šibaj:thumb:. Zalijevaš uvijek dok ne procuri od ispod. Ma ako koji list požuti odozdo, nije to ništa..poskidaj slobodno te žute listiće. Slažem se, najprije voda, pa sljedeće zalijevanje PE daj punu dozu Blooma i pola doze Phosphora za početak, CK i dalje samo boosteri:thumb:. Barney's je uglavnom točan što se toga tiče, ako je sve odrađeno bez greške njihove biljke uglavnom završavaju u propisanom roku. S obzirom da su se tvoje biljke jedno vrijeme mučile sa viškom dušika i za očekivat je da će završiti nešto kasnije...3 tjedna sigurno, ako ne i 4. Ove mrlje mi vuku na štetočine tzv. "Leaf Miners", ništa strašno...tako je, odstrani te zahvaćene listove i prati dalje situaciju. Možda bi bilo dobro i naprskat sa nekim bio insekticidom, ali dok je biljka u mraku, također ako prskaš izbjegavaj pupoljke :).

skipper74

Topiraš kad naraste 4 - 5 kat, daj sliku pa ću ti reći da li je spremna. Koliko znam ne postoji neko posebno pravilo, možeš topirati sve vrhove dokle god traje vegetacija:).

STrava1306

Ajde drago mi je da je bar jedna krenula:thumb:, može čekamo afganistance.:)
 
Poslednja izmena:

Marven

Aktivan Član
16.02.2019
170
1.164
143
34
Pozdrav Badi, :)

evo stanja.

Danas im je 25./15. dan vege, prošlo je 10 dana od zadnjeg javljanja.
Mlađa Gorilla 2 od tad je dobila 3dcl vode+ 1 ml Roota dva puta. Jučer 3 dcl vode + 1,5 ml roota na 14. dan vege, razmaci zalijevanja po 4 dana. Čekam da se posuši, pa će ići presađivanje uskoro.

Starija Gorilla 1 je na 19. dan vege presađena u 19l zemlje. Tu je bilo egzibicija. Kod presadnje nisam imao dosta BB Allmix zemlje, samo za pola velikog pota, kriva procjena. Eh problemi, bila je 24 sata tako na pola presađena u veći pot, razvukao sam zemlje kao blato po njoj za slučaj da mi korijenčići ne izbiju na svjetlo dok ne nadopunim zemljom i pošpricao sam vodom da se to "drži" (kao kad djeca rade kule od pijeska :fuck:). Dan poslije je nadopunjena Growmixom kad mi je zemlja stigla. Tu nisam mogao ništa, bolje da nisam jedan dan žurio s presadnjom. Od onda se poprilično usporila s razvojem, stalno je ovako između 5. i 6. kata već nekoliko dana, čekam da se oporavi jer sam baš tu mislio topirati glavni vrh iznad 5. kata. Ak ima neke sreće u nesreći s razvojem, možda mi se smanji razlika između njih dvije.
Listovi su tigrasti, ako sam dobro analizirao, problem je s magnezijom. Mislio sam da je zemlja Allmix prejaka, (EC do 2.2), plus sranje od presađivanja i drmusanja, manjak vlage i transpiracije - mobilnost nutrijenata (Mg), temperatura korijena koja je bila par dana 20-22°C zbog ovih kiša i niske temp vani (ak sam dobro shvatio grafiku).
Bit ću valjda pametniji s mlađom, direktno u veću zemlju u oblik iste manje posude da ne stresiram korijen.
Kod presadnje je odmah zalivena s 1l vode + 5ml Roota na 19. dan vege. Prekjučer na 23. dan vege dobila je 1,5l vode + 7,5ml Roota + Super Vit (1 kap u 2 dcl čiste vode, pa dodano samo pola od toga, jer kaže samo kap na 4,5l vode, pa ono...) Još nisam davao PowerZyme, mislio sam od idućeg puta.

Temp 22-26°C (19-22°), RH 35-55%, lampa spuštena na min. 18 000 luxa
Tvoje upute, mišljenja, savjeti, kritike ... :)
3.jpg 4.jpg 5.jpg r1.1.jpg r1.jpg r2.2.jpg r2.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
15.04.2020
68
37
18
29
@Badi Mentore evo cisto da se javim!
Wedding gelato u 12. Danu
Honey creamovi u 8.
Wedding je pocea dobivat predivnu strukturu dok Honey ide na onu " polako Al sigurno" zasad nikakvih problema, spustija san jos malo zarulju na 20 - 25 cm, temperatura mi je 26,6C.
 

Prilozi

  • IMG_20210420_120641.jpg
    IMG_20210420_120641.jpg
    351,4 KB · Pregleda: 16
  • IMG_20210420_120649.jpg
    IMG_20210420_120649.jpg
    238,1 KB · Pregleda: 16
  • IMG_20210420_120705.jpg
    IMG_20210420_120705.jpg
    184,9 KB · Pregleda: 16
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
13.09.2020
28
155
28
31
Ma sve 5 kažem - vidim da je gužva :) Sretan i tebi 420 i blaze it up ::kauboj::
Tako je, stavim podloške kad zalijevam pa čekam da procuri a kad ih vratim ih stavim na suhu majicu da upije višak pa je maknem ili zamijenim sa suhom (podlošci mi smetaju u boxu pa sam ovako nekako probao).
Skidam lišće odozdo ali tek ono baš kad umre i posuši se, samo lagano odvojim od grane i dobro je.
Malo je noćas pojačalo žutilo, s obzirom da je pot lagan i da ide danas zalijevanje mislim da joj nebi loše sjelo niti odmah sad gnojenje ali ipak ću ubacit vodu danas pa za 3-4 dana klopa po receptu kako si napisao.
Ova dva sumnjiva lista sam uklonio iako te fleke stoje već preko tjedan dana i nisam primjetio da se šire niti po tim listovima niti na druge listove. Pratit ću sad situaciju pa ako bude komplikacija dat ću neem ili nešto slično, proučit ću malo štetočine.
A što se završnice tiče, meni paše da piče što dulje pa nek se udebljaju ko prasice :D::listomahanje::
Dobro, bit će malo gužva ali to smo ustanovili još na početku. Trenutno je situacija ovakva, cure su lijepe a ja sam sretan, baš kako i treba biti.
Živio! :thumb::respect:
20210420_010856.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Pig2

Aktivan Član
09.05.2019
76
259
53
Haj,prisadio san dva automata u planinu prije dva dana,ima san pripljemljene vaze na mistu,al san iskopa rupe 25 cm dubine i 50 sirine, pomisa onu brill zemlju sa ovon sa mista, dobra neka zemlja prozracna mirise.kisa pada svaki dan od prisadivanja pa do sad i padat ce cili ovaj tjedan po prognozi..kad bi vi da ste na mom mistu opet isli na misto?nisan nista slika jer san bio cili od zemlje,iman jos dva automata na balkonu jedan je bonba jedan napola ziv to cu na drugo misto kad skupin lovu za zemlju.✌
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA

Marven

Mislim da si je samo malo stresirao, kakvo je sad stanje jel se oporavila?:) Koliko je velik taj pot u koji si manju presadio, čini mi se premali?

Klaus

Sad to ide kako treba:thumb:

Pig2

Za 5 dana, ako ništa barem ih pregledat da ih nije nešto napalo;)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Pig2
15.04.2020
68
37
18
29
@Badi Jucer je Weddingu bilo 2 tjedna pa san ga odlucija prisadit u veci pot, zalija san ga jucer sa 1,5L a danas sa 2L i mogu ti rec da je eksplodira takoder san mu doda malo TNT-a sta mi se cini da je prihvatija odlicno. Vec je box krenija smellat . Honey Creamovi su u 13. danu, sutra cu ih presadit, zasad sve u redu!
 

Prilozi

  • IMG_20210423_114609.jpg
    IMG_20210423_114609.jpg
    226,2 KB · Pregleda: 13
  • IMG_20210423_114602.jpg
    IMG_20210423_114602.jpg
    134,4 KB · Pregleda: 14
  • IMG_20210423_114557.jpg
    IMG_20210423_114557.jpg
    174,5 KB · Pregleda: 13
  • IMG_20210423_114553.jpg
    IMG_20210423_114553.jpg
    279,6 KB · Pregleda: 14
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Što se mene tiče samo ti rokaj po TNT-u, ali ja sam svoje rekao:D
prvih mjesec dana ne gnojiš jer za sada u zemlji imaš sva potrebna hranjiva. Dakle...TNT Complex - gnojivo za vegetaciju, Bloom Complex i Phosphorus Plus - gnojiva za cvjetanje, to sve čuvaš za kasnije, kao i Boost koji ide tek u fazi tranzicije (pre-flowering). Gnojivo za vegetaciju (TNT) ti možda čak neće niti trebati, ovisno o tome koliko dugo planiraš biljke držati u vegetaciji.
Za sad daješ samo Root, SuperVit, PowerZyme (PowerClean) i tako narednih mjesec dana, a poslije ćemo vidjeti:).
Presadio si biljku u novu zemlju koja ima sva potrebna hranjiva za neko vrijeme i ti svejedno na to ideš još gnojiti, neka samo ti po svom;). Kod mene su u boxu dvije mrcine :D koje su već evo 55 dana u vegetaciji i tek jučer su dobile prvu dozu gnojiva za vegetaciju, do sad su cijelo vrijeme crpile hranu iz zemlje (slobodno baci pogled na dnevnik). Prošli dnevnik također cijelu vegetaciju nisam uopće gnojio, tek u cvjetanju su dobile prvu prihranu. Bolje manje nego više;). Sad u početku idu samo aditivi...Root (naročito kod presađivanja), SuperVit i Powerzyme, nema još potrebe gnojiti. Za sad to fino izgleda, ali TNT joj stvarno još ne treba, samo riskiraš da se počne buniti:D.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.