Mentor Badi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Moram još jednom pitati sry...sigurno su sve biljčice trenutno u BioBizz Light - mix?
Jer ovako na slici...zemlja u kojoj su biljčice mi izgleda malo čudno, tj. ne vidim perlit u njoj (u posudicama do se vidi da ga ima), a koliko znam BioBizz sadrži perlit. Ili samo krivo vidim? :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman and ledeni6

inganjawetrust

Aktivan Član
22.02.2019
54
376
53
BioBizz sam korstio samo za one 3,4 koje ću ostavit u boxu, a ove ostale su dobile neku obicnu zemlju što sam naso u supi ali je bila dobro skladištena.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Ove što se bune su u toj "običnoj" zemlji?
Znači da zemlja ne valja (prejaka je ili preslaba), možda je i previše nabijena (blatna), pitanje kakv je ph te zemlje, omjer N-P-K.
Ako imaš još BioBizza, presadi ih ili nabavi neku kvalitetniju zemlju, ali ja bi to presadio što prije.:)
 
Poslednja izmena:

sativus

Aktivan Član
10.10.2018
183
993
93
40
Pozz badi od veceras prebacujem na 12-12 reci mi dali treba da skinem neki od ovih velikih fan listova da bi dobila vise svetla i dali da joj jos jednom dam dozu biogrowa
 

Prilozi

  • IMG_20200407_181343.jpg
    IMG_20200407_181343.jpg
    412,7 KB · Pregleda: 53
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Odlično i zdravo izgleda, to se traži!:thumb:
Ništa ne skidaj, kad se malo izduži i počne formirat cvjetove možeš napraviti lolly, ali nemoj još.:)
Velike fan listove možeš savijat (gurat) ispod vrhova, ali nemoj ih još trgat.
Ako sam dobro polovio (ispravi me ako griješim)...biljka je u Potgraund H presađena prije 19 - 20 dana (biljka ima hrane za 3 - 4 tjedna).
Ja ne bih još gnojio, jer joj ništa ne fali. Pričekaj tjedan dana, pa daj pola doze.;)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman and sativus

sativus

Aktivan Član
10.10.2018
183
993
93
40
jedno pitanje badi kako bi bilo da u ovaj veci boks na ovih 168w led dodam i cfl 125w 2700k a da onu iz malog boksa izbacim van kad otopli jos malo za nekih desetak dana led su 10*3000k 4*4000k i 2*2700k neznam kakva bi bila kombinacija led i cfl posto led ide vislje od biljke a cfl blize dali bi imalo efekta na kolicinu i potenciju ili da ostavim ovako kako je
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Ne kužim se dovoljno u LED rasvjetu, ali ako ti fali svjetla ili misliš da bi ga bilo dobro pojačati slobodno dodaj i CFL.:thumb:
Slažem se, malo je zbunjujuća kombinacija LED + CFL. Ista stvar je i mene mučila, jer kako kažeš CFL mora biti bliže vrhovima, ali da se posložiti.:D
Imam 2 LED panela (svaki 300 W), box 100 X 100.

Moji paneli inače savršeno pokrivaju 80 X 80, pa sam za svaki slučaj sastrane dodao i 4 manje CFL (55W + 3 X 23W).:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sativus

sativus

Aktivan Član
10.10.2018
183
993
93
40
Videcu kako i dali moze da se iskombinuje brine me samo temperatura jer idu i topliji dani morao bih da pojacam ventilaciju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
Evo kralju samo mali update tek toliko posto si mentor da cujem tvoje misljenje
Dan 83 ukupno od toga 36 od prve pojave pistila
Nista osim gnojidbe ne mjerim,svaka dva dana pije tri litre vode o svaki drugi dan dodano pk 13/14 po omjeru a danas nje gnojenje dodao jos terra flores po tablici.
Po njihovom bi ona za dva tjedna trebala biti gotova.
Hmm ne cini se to meni jos da ce to tako brzo pa bih htio cuti i tcoje misljenje jer zadnjih 10 dana bi samo vodom zalijevao pa bi to prakticno znacilo jos dva gnojenja samo.
Druga biljka koja nemam pojma sto je i koja sluzi vise kao test zemlje stara 18 dana.jednom ju dosad zalio sa pola litre vode i danas ce drugo zalijevanje.
Kraljica me iznenaduje,ne dobije uopce pazne i ima uvjete tek topiko da ima a ona se ne da i sve mi vise prirasta srcu pa ak bude prezivjela jos ova dva tjedna ici ce u box kraljica.
Htio sam ju topirati al ne znqm dal je automat pa rekoh necu nista,samo je savio utegom i to je to .
Lidlova zemlja izgleda nije losa IMG_20200409_094637.jpg IMG_20200409_094655.jpg IMG_20200409_094526.jpg IMG_20200409_094448.jpg
 
09.04.2020
43
43
18
64
Bookic Badi :) ima li mjesta za jednu poslušnu učenicu u tvom razredu? :))
Sjemenke su trenutno na klijanju u maramicama. Radi se o sve po jednoj og kush, green poison fast version, auto northern light, early amnesia cbd, og kush auto cbd i white widow xxl auto.
Namjeravam ih držati unutra do nekih 20/30ak cm visine ispod led žarulja pa onda prebaciti na sajt. (gasila bih i palila žarulje po principu dan/noc(ako mislis da je to okej) a za lijepog vremena bile bi vani na balkonu u teglicama). Zemlja ce biti potgrond h (20ak litara po biljci) a koristila bih samo slavol i plantella list/cvet. Voljela bih topirati fotosice dva/tri puta jer ne želim da odu previše u vis.. Nadam se da sam rekla sve što treba. imam nešto iskustva u vrtlarstvu ali prvi puta sadim ove biljčice pa bi mi tvoja pomoc jaaakooo dobro došla :) hvala unaprijed ❤️
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
ledeni6
Za Frisian Dew kažu 8 tjedana cvjetanja (56 dana), a tvojoj je 36. dan, znači još otprilike 3 tjedna sigurno imaš do kraja.:)
Bebica je stvarno prelijepa i zdrava. Slažem se, samo udri po LST-u.;)

:wave:Bokić
LATICA...naravno, upadaj...kakav bi to bio razred, a da nema cura.;)
Uff kakvi sve strainovi, bit će mi zadovoljstvo pratiti. Ako sam dobro skužio, 2 foto i 4 auto.:thumb:

Što se tiče svjetla, bilo bi ti jednostavnije sa timerom, ali možeš ti njega i ručno paliti i gasiti. (Režim svjetla: 18/6 ili 20/4).
Kakve su to LED-ice, kojeg su spektra, koliko wata, lumena?...slika bi također dobro došla.:)

Koliki ti je prostor? Ako ih misliš seliti unutra - van (balkon) možeš, mada se to baš i ne preporuča jer tako lako pokupiš i uneseš nametnike, pogotovo crvenog pauka, a tih gadova na balkonu ima gotovo uvijek. Dobro pazi i kontroliraj biljke svakodnevno, kako bi mogli reagirati na vrijeme.
Slobodno tu objaviš update (svakih 5 - 7 dana slikaš), pa da vidimo kako bebice napreduju.;)
Zemlja je dobra (ne treba ništa gnojiti barem 3 - 4 tjedna). Slavol možeš davati, ali umjereno, Plantellu ostavi za kasnije.:)

Dapače, fotosice slobodno topiraš...rast će u širinu, a i kasnije će vani biti stabilnije i čvršće.:thumb:
Pitaj slobodno kad god negdje zapne, tu smo da pomognemo koliko god možemo.:)


recistatriba
Eto tako...pitaš, ja kažem može i dogovorili smo se.;) Reci, kako ti mogu pomoći?:D
 
Poslednja izmena:
27.03.2020
86
142
33
ledeni6
Za Frisian Dew kažu 8 tjedana cvjetanja (56 dana), a tvojoj je 36. dan, znači još otprilike 3 tjedna sigurno imaš do kraja.:)
Bebica je stvarno prelijepa i zdrava. Slažem se, samo udri po LST-u.;)

:wave:Bokić
LATICA...naravno, upadaj...kakav bi to bio razred, a da nema cura.;)
Uff kakvi sve strainovi, bit će mi zadovoljstvo pratiti. Ako sam dobro skužio, 2 foto i 4 auto.:thumb:

Što se tiče svjetla, bilo bi ti jednostavnije sa timerom, ali možeš ti njega i ručno paliti i gasiti. (Režim svjetla: 18/6 ili 20/4).
Kakve su to LED-ice, kojeg su spektra, koliko wata, lumena?...slika bi također dobro došla.:)

Koliki ti je prostor? Ako ih misliš seliti unutra - van (balkon) možeš, mada se to baš i ne preporuča jer tako lako pokupiš i uneseš nametnike, pogotovo crvenog pauka, a tih gadova na balkonu ima gotovo uvijek. Dobro pazi i kontroliraj biljke svakodnevno, kako bi mogli reagirati na vrijeme.
Slobodno tu objaviš update (svakih 5 - 7 dana slikaš), pa da vidimo kako bebice napreduju.;)
Zemlja je dobra (ne treba ništa gnojiti barem 3 - 4 tjedna). Slavol možeš davati, ali umjereno, Plantellu ostavi za kasnije.:)

Dapače, fotosice slobodno topiraš...rast će u širinu, a i kasnije će vani biti stabilnije i čvršće.:thumb:
Pitaj slobodno kad god negdje zapne, tu smo da pomognemo koliko god možemo.:)


recistatriba
Eto tako...pitaš, ja kažem može i dogovorili smo se.;) Reci, kako ti mogu pomoći?:D
evo prvo pitanje, kada sjeme nabukne koliko mu treba otp. da proklija, mozda je glupo pitanje, ali me zanima
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Kad sjeme napukne, to si mislio?
Tj. kad se počne otvarat?:)
Znači da samo što nije proklijalo, ubrzo bi trebala klica izaći.:thumb:
 
09.04.2020
43
43
18
64
Hvalaa Baadicee :banana_rasta:
3 foto i 3 auto :) budem poslala slikice čim budem u mogucnosti.
Na timer će biti :) A koja je razlika između 18/6 i 20/4 režima? Koji je bolji :D
Obične led žarulje, dala sam frendu da mi skine one plastične kapice i da mi složi diy panelčić. Čitala sam da to tako može u početku. Žarulje su 12w 4000K,za lumene nisam sigurna. Koliko bi taj panel trebao biti odmaknut od ljubičica?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.