Mentor Badi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Nije rano, otprilike tako negdje i počinju mijenjat boju:)
Automatici naglo cvjetaju, cvijeće izbija brže nego što biste očekivali. Negdje između 15. i 35. dana nakon klijanja, vaše će biljke imati više bijelih tučaka koji pucaju od prvih cvjetova. Tjedan ili nešto kasnije, pupoljci počinju da se nadimaju čašicama i pjenušavom smolom. Pistili će brzo promijeniti boju iz bijele u narančasto-crvenu. Fotoperiodne biljke u fazi cvjetanja imaju tri podfaze: rano cvjetanje, srednje cvjetanje i kasno cvjetanje. Pistili su izvrstan pokazatelj napretka vaših biljaka. S početkom ciklusa 12/12, plodnici će biti potpuno bijeli. Negdje oko 4. - 6. tjedna, sredinom cvatnje, počinju se pojavljivati i prve narančaste, crvene i / ili ružičaste boje. Tek negdje tijekom 7. - 10. tjedna, većina tučaka bit će lijepih zrelih nijansi crvene, narančaste i smeđe. Prije pojave mikroskopa i zum leća, uzgajivači su se morali oslanjati na svoju intuiciju prilikom berbe. Dobar staromodni pregled cvjetova kanabisa očnim jabučicama provjerena je i pouzdana praksa. Možete početi razmišljati o berbi kad je 75% ili više plodova punih živih boja...cvjetovi prekriveni crvenim, narančastim, ružičastim i smeđim dlačicama definitivno su zreli. Bez napredne optike moći ćete vidjeti i svjetlucanje trihoma. Osim toga, pupoljci će biti ljepljivi na dodir, iako ne biste ih trebali baš pretjerano pipkat:D. Oštar miris, također je znak da je vaša biljka gotova. Svih pet osjetila ima svoju ulogu. Pistili su dragocjena vizualna pomoć tijekom cijelog životnog ciklusa kanabisa.
 
12.03.2020
171
172
43
50
Mislim, najbitnije je da je korijenu toplo...dobro je što je pod 20 °C...je ti radi unutarnji vent non - stop?...probaj ga isključit noću pa vidi da li će se dić temperatura za koji stupanj...ili ako možeš smanji ispuh to jest protok zraka.:)
Suprug je ugradio neku elektroniku da se ispod 20C ventilator gasi i kako temperatura raste tako i on povećava brzinu. Sutra imam zalijevanje pa ću poslikati da vidiš kako napreduje pod tim uvjetima. Jučer sam izmjerila količinu luxa i cca 30000 na vrhu cvijeta. Kako imam mogućnost regulacije snage LED-a a ne znam koliko je, nešto razmišljam da preko lux-a približno se orijentiran, malo razmišljam na glas. Kada je skroz do kraja onda zablokira na 32000 a to bi bilo 200w, a kada malo smanjimo onda bude ovih 30000 i mislim da je to oko 150w.
 

420weedman

striček Rizloliz
Banovan
03.09.2016
131
673
93
Pozz mentore, pala odluka danas da idem u novu avanturu, dosadno mi je kad niš ne raste i kad je sve tiho :D
Naručio sam 4x Mk-Ultra Auto od T.H. Seeds, plan je da ih zaguram u onaj box svoj 80x80x180.. Mogu li računati na tvoju asistenciju? :rasta:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Marven

Aktivan Član
16.02.2019
170
1.164
143
34
Poštovani Badi, želim te zamoliti za mentorstvo ako imaš mjesta. :)

Do sada sam uz Zelenka imao dva growa (ovaj zadnji je morao biti uništen s 3 automata u treningu, prije toga prvi grow 1 biljka auto bez lst), 4 automata, sve organski. Imam nešto početnog iskustva, upoznao sam lst, hoću sada i ostale treninge, topping i scrog (ako uspije, to mi je željeni cilj), htio bih što veće zalihe do kraja idućeg growa, da napokon probam svoje kak se spada, a opremu upogonim u 100% kapaciteta.

Prvi puta idem s 2 fem biljke, fabric potovi 19 litara 2 komada (a 3 imam), Growmix zemlja, cijela Hesi soil linija, Vents TT100 s dimmerom, PK100 filter, box 180x80x80 Homelab M, Zeus 308xt (CRI 80) 3500K s dimmerom + 4x Optonica LED E27 2700K 11W 1055lm 130° beam za cvjetanje (nisam skidao kapice, ne usudim se, nije mi bilo bitno, uzak beam, služi mi svrsi dopunjavanja spektra i lumena), mreža, box vent, termo-hygro, itd... Ostalo mi je još par litara BioBizz Allmix zemlje, nju sam razmišljao potrošiti mixanjem ili kasnijim nadopunjavanjem u pot (ww auto mi je jedina reagirala na malo prejaku zemlju prethodno, zato sam mislio start s growmixom). Ovaj tjedan ću opet sastaviti box i staviti sjemenke u vodu, po planu do petka. Ovako je to inače izgledalo:
3.8. (2).jpg IMG_20201028_125121.jpg

Imam po 3 sjemenke od Sensi Skunk #1, Green Gelato i Royal Gorilla od RQS. Razmišljam i gledam još koje dvije će ići, vjerojatno GG i RG zbog udjela sative, a Skunk#1 s Criticalom negdje u budućnosti.

Pozdrav!::listomahanje::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: TikTak92 and Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA

Željaživota

Fino, odlično ti ide...samo guraj do kraja:thumb:

420weedman

Naravno, uvijek:thumb:

Marven

Samo upadaj;)
Odličan plan i priprema, imaš sve što ti treba samo naprijed.:thumb:
Ako negdje zapne tu sam.:)

Andrey

Može, ali bilo bi dobro da se još malo informiraš prije nego kreneš sa uzgojem.:)
Ako klijaš sjeme u vlažnoj maramici, to "vlažno" ne znači da sjeme mora plivat u vodi.:D Maramica se namoči i dobro ocijedi. Sjeme koje se otvorilo i krenulo puštat bijelu klicu taman je spremno za u zemlju, koje se nije otvorilo vjerojatno niti neće, a ovo koje već ima dugačku klicu već je trebalo biti u zemlji. Prethodno klijaš iz razloga da se uvjeriš da je sjeme "živo"...čim se otvori i klica izviri van, sjeme treba što prije piknut u zemlju jer ako je klica duža lako se može dogoditi da pukne.:)

EDIT:
15 uspješnih uzgoja i pitaš ovakve stvari, oprosti ali to mi nije baš jasno.:)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Andrey
14.03.2013
18
17
8

Željaživota

Fino, odlično ti ide...samo guraj do kraja:thumb:

420weedman

Naravno, uvijek:thumb:

Marven

Samo upadaj;)
Odličan plan i priprema, imaš sve što ti treba samo naprijed.:thumb:
Ako negdje zapne tu sam.:)

Andrey

Može, ali bilo bi dobro da se još malo informiraš prije nego kreneš sa uzgojem.:)
Ako klijaš sjeme u vlažnoj maramici, to "vlažno" ne znači da sjeme mora plivat u vodi.:D Maramica se namoči i dobro ocijedi. Sjeme koje se otvorilo i krenulo puštat bijelu klicu taman je spremno za u zemlju, koje se nije otvorilo vjerojatno niti neće, a ovo koje već ima dugačku klicu već je trebalo biti u zemlji. Prethodno klijaš iz razloga da se uvjeriš da je sjeme "živo"...čim se otvori i klica izviri van, sjeme treba što prije piknut u zemlju jer ako je klica duža lako se može dogoditi da pukne.:) A ako očekuješ da će biljka izrast bez zemlje, u tom slučaju stvarno ne znam šta da ti kažem.:D
Hvala na odgovor mentore, razumem sve sto si rekao, kad budu izasle iz zemlje bit ce jos slika, da vidimo jel sve u redu, inace pratim ovaj sajt vec godinama, i dosta sam naucio, imam mozda 15 puta uspesnih grow, hvala jos jednom poz
 
  • Haha
  • Sviđa mi se
Reactions: Сјај and Badi
02.01.2021
28
32
13
26
Pozdrav @Badi kralju.Vec 10 dana pokusavam da nadjem elektricara koji bi mi stavio HPS sijalice u pogon,ali stalno neki problemi..Mislio sam da je do sijalica i da ne valjaju pa sam kupio novu,ali nije bilo do toga.Danas mi je reko da mi treba neki upaljac da bi sijalica mogla da radi,ali taj upaljac kosta 80-90e(po njegovoj prici),a problem je sto ga nema kod nas u Cg..Pokusao sam da nadjem neko resenje,i naisao sam na led reflektore od 300w(24.000lm).Mislio sam da stavim taj jedan reflektor,a onda kroz nekih 15/20 dana da ubacim jos jedan.Znacilo bi mi tvoje misljenje u vezi toga,jer sam do sad kiksao vec 150e na sijalice..Biljke sam prebacio pod LED reflektor od 50w dok se ne snadjem(znam da im je i to premalo..).Ubacicu sliku ovog od 300w sto sam mislio da kupim,da vidis o cemu se radi.Znam da sam malo izasao iz teme,ali stvarno mi treba tvoja pomoc..
Edit:U pitanju je hladna bijela svjetlost.

93337A72-4A4F-4BCD-BDD3-0C07C593FFDE.png
 
Poslednja izmena:
22.02.2016
78
180
33
Pozdrav @Badi

puno hvala na mentorstvu. :)

Ovo mi je prvi uzgoj, dosta sam čitao na forumu ali kada kreneš onda iskoče neka pitanja.

Datum nicanja sjemenke: 16.01.2021
Početak vegetacije: 17.01.2021
Uzgajivač: RQS
Sorta: White Widow Auto
Režim svjetla: 18/6
Rasvjeta: HPS Sylvania (dupli spektar) - 250W
Box: HOMEbox Home Lab S (60x60x160cm)
Ventilator Vents TT 100
Zemlja: Guanokalong Complete Mix

Svjetlo na 30cm od biljke, koja je 4cm velika. Borim se sa temperaturom u boxu koja mi je oko 29-31C.

Danas sam zalio sa 3 deci vode. Imam Hesi starter box, ali nisam još gnojio jer Guanokalong ima nutrijena za 2 tjedna. Smatraš li da bi
bilo dobro krenuti prije 2 tjedna?

Evo i slika gospodične :D

pic5.jpg

pic6.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
26.03.2014
40
27
18
28
Pozz badi moze pitanje ako nije problem, naime panta mi je bio zamjena mentora ali pošto vidim da ni kod njega sada nema vise postavljanja pjtanja nezz koji je razlog pae zanima dali bih mi mogao pomoci?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
21.01.2021
11
11
3
38
Switzerland
Postovanje.
U tijeku mi je prvi indoor grow i u potrazi sam za dobrim mentorom jer je internet pun informacija no svatko govori nesto drugo.
Dali imas kapaciteta za mentorstvo?
Hvala unaprijed.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA

Farmer420

Rado bih ti pomogao ali nažaolst nemam nikakvog iskustva sa HPS. Imaš sve objašnjeno i prikazano u podforumu "oprema za unutrašnji uzgoj", ako ne nađeš odgovor pitaš u jednoj od tema...
Bome niti u LED rasvjetu se ne razumijem ništa više. Istina imam neke LED panele evo sad već drugi grow koje sam dobio na poklon od dragog kolege sa foruma, ali da mi nije kolega tako dobrovoljno uskočio i ja bih se vjerojatno mučio sa pronalaskom pravog panela jer ih ima svakakvih. Ista stvar, samo ti mogu savjetovat da postaviš pitanje u nekoj od tema koja se tiče LED rasvjete i vrlo brzo ćeš dobit pravi odgovor od nekoga tko se razumije, npr.
Ponovno napominjem.:) Uzgajam tek nekoliko godina, dosta toga sam pročitao i upamtio ali teorija je jedno a praksa nešto drugo...do sad sam uglavnom uzgajao pod CFL, tek od nedavno sam prešao na LED rasvjetu. Zato sam i naveo da je kutak isključivo za pitanja u vezi samog uzgoja, eventualno u vezi CFL rasvjete mogu govoriti nešto više, ali tu ionako nemaš šta previše mudrovat a također je i to sve lijepo objašnjeno na forumu.:)

Sitri

Temperatura nije problem, sad je to još uvijek prihvatljivo. U cvjetanju se preporuča nešto niža temperatura, ali otom potom. Osobno ne bih gnojio prva 3 tjedna sigurno, ali pratit ćeš biljku pa ćeš vidjet kad je vrijeme. Boostere/dodatke (Root, SuperVit i Powerzyme) možeš davat već sad, ali pomalo jer u zemlji osim što već ima gnojiva ima također i dodataka za korijen, itd.:)

nthrax

Naravno, reci:thumb::)

IzbacivacX

Kapaciteta uvijek ima:razvaljen:::D, samo pucaj...šta imaš, kakav je plan?:)

Udritrubu

Reci, ako mogu pomoći ću ti:D
 
21.01.2021
11
11
3
38
Switzerland
Hvala na mentorstvu.
Setup:
Homebox Ambient 100x100x200
Root Pouches 3.8 Ltr.
Lampa : HPS Osram Vialox 400 Watt
Zemlja: BioBizz LightMix
Gnojivo: BioBizz Starters Pack
2x Clip Fan Garden HighPro
1x Sobni Ventilator (clip fanovi mi premalo vjetra rade, biljke jedva da se pomicu)
Carbon Active Filter
Ventilator S&P TD 350 Silent (nastelan na 125 zbog buke)
Osvjezivac zraka : Ultrazvucni Osvjezivac 8Litara https://www.fourtwenty.ch/catalog/product/view/id/5317/s/luftbefeuchter-8l-p-12504/#cust-desc

Biljke: Harlequin CBD, Lemoncello CBD, Amnesia THC, Wappa THC
(Sve klonovi) Biljke su trentno u 3cem tjednu.
(CBD klonovi su mi nazalost stigli 5 dana nakon THC, zbog toga ogromna razlika u rastu)

Jucer sam probao neki Low Stress Test no posto to nikada nisam radio nisam siguran dali je kako spada.
Ispod slike biljki:
20210121_142352.jpg 20210121_142402.jpg 20210121_142410.jpg 20210121_142415.jpg 20210121_142419.jpg
 
26.03.2014
40
27
18
28
Stara je oko 2 mj prebacen rezim svjetla 15.1 pot od 14 litara box je 45/60/90.malo moku mucim s temp i vlagom oko 27c i 50% ali cemo probat sredit sada to. Dakle situacija je takva da sam biljku prebacio na 12/12 led rasvjeta mjesano ali pretezito prevladavaju od 2700k, a sad mene zanima koliko bi joj otprilike trebalo da pokaže spol i zanima me posto sam malo pretjerao sa veg. Fazom pa mi se cini da ce bit malo prevelika za box dali postoji neka sansa da ju jos malo oblikujem skratim osisam da ne preraste box brzo? 1611263052708664722056598692023.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA

IzbacivacX

Pa i nije baš nešto, čini mi se da ih štediš...grana mora ići niže, naravno pomalo savijaš i paziš da ne pukne.
Taj konop ti ne valja za LST jer to mora biti čvršće stegnuto (ne tako kao kod tebe), a konop se vrlo lako urezuje u stabljiku. Imaš sve prikazano i objašnjeno...
Imaš i dnevnike uzgoja pa baci pogled...primjera imaš koliko hoćeš, gotovo u svakom dnevniku možeš vidjeti LST.
Zašto uopće pokušavaš SOG ili šta već ako nisi savladao osnovne tehnike uzgoja kao što je LST?:)

nthrax

Sjeme je nepoznato ili? Nekih 10 - 15 dana, moguće i nešto duže ovisi o vrsti.:)
Ne bih ništa šišao, ali uvijek možeš raditi LST ili Supercropping ako su grane već odrvenile.
 
21.01.2021
11
11
3
38
Switzerland

IzbacivacX

Pa i nije baš nešto, čini mi se da ih štediš...grana mora ići niže, naravno pomalo savijaš i paziš da ne pukne.
Taj konop ti ne valja za LST jer to mora biti čvršće stegnuto (ne tako kao kod tebe), a konop se vrlo lako urezuje u stabljiku. Imaš sve prikazano i objašnjeno...
Imaš i dnevnike uzgoja pa baci pogled...primjera imaš koliko hoćeš, gotovo u svakom dnevniku možeš vidjeti LST.
Zašto uopće pokušavaš SOG ili šta već ako nisi savladao osnovne tehnike uzgoja kao što je LST?:)

nthrax

Sjeme je nepoznato ili? Nekih 10 - 15 dana, moguće i nešto duže ovisi o vrsti.:)
Ne bih ništa šišao, ali uvijek možeš raditi LST ili Supercropping ako su grane već odrvenile.
Pa nepokusavam SoG....bar ne da sam htio SoG, prvi mi je grow pa neznam ni kako do toga Sea of Green doci tj sprijeciti/napraviti. uzeo sam ovaj konopac jer su trgovine zatvorene zbog covida :S inace sam htio soft tie uzet....
Dobro budem onda pogledo jos dublje u ove threadove pa pokusam to bolje odradit...
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Čemu onda toliko biljaka i tako mali potovi? Na taj prostor idu 2 - 4 biljke, veći potovi (15 - 20l) i onda radiš LST ili šta već planiraš. Naravno može se krenut i u manjim potovima pa nakon nekih 2 tjedna rasta presađuješ u finalne potove.:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.