Mentor Badi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Baš mi je drago.:thumb:
Hvala tebi na trudu i strpljenju, uživaj u svojim plodovima.:respect:
Kad počne nova avantura, samo se javi.;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ledeni6

C₂₁H₃₀O₂

Banned
Banovan
21.04.2020
36
256
33
44
Eto prijatelju javljam se tebi, koji bi mi ti preporucio da je dosta otporan, da nije nesto previse njezni strain, da ga ne jebe bas svaka greska. :)
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Pošto te zanimaju automati, evo...
 
Poslednja izmena:
07.04.2020
18
14
3
29
Pozdrav ,kompletno sam nov u ovome i htio bi se okusati cisto iz dobre zajebancije a i da se imam o cemu brinuti. NE ZNAM APSOLUTNO NISTA, ali voljan sam poslusati svaki savjet i potruditi se uzgojiti neku kvalitetnu biljku :) pa ako bi mi mogao pomoci ?
 
09.04.2020
43
43
18
65
Bok Badii.. Šaljem ti par slika biljčica koje kao da imaju nekakve pjegice, svinute listove i slicne deformacije pa me zanina dal je to sve okej
IMG_20200426_202547.jpg IMG_20200426_202527.jpg IMG_20200426_202513.jpg IMG_20200426_202433.jpg IMG_20200426_202425.jpg IMG_20200426_202421.jpg
 
26.02.2020
29
68
13
Far Far Away
Pozdrav ,kompletno sam nov u ovome i htio bi se okusati cisto iz dobre zajebancije a i da se imam o cemu brinuti. NE ZNAM APSOLUTNO NISTA, ali voljan sam poslusati svaki savjet i potruditi se uzgojiti neku kvalitetnu biljku :) pa ako bi mi mogao pomoci ?
Evo pa kreni sa literaturon :)
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Jackdaniels07
Najprije odlučiš s obzirom na mogućnosti sa kojima raspolažeš, da li ćeš uzgajati indoor ili outdoor.
Kad si odlučio, kreneš proučavati literature i vodiče koje sam postavio na 1. stranici svog kutka.
Javi se kad sve povežeš i smisliš barem okvirno neki svoj plan, šta i kako.:)
LATICA
Kao što rekoh, pecnula si ih jer si ih špricala dok je bilo upaljeno svjetlo. Ne špricaj ih više, pusti ih da dođu k sebi.:)
Viniee
Pravo postanja u "Mentorskom kutku" imaju samo članovi koji su dogovorili mentorstvo i sami mentori, i nitko dugi (izuzev Administratora) u skladu s tim molimo sve ostale da se toga pridržavaju, znači, članovi foruma ne odgovaraju na pitanja i ne uključuju se u diskusije u ovom podforumu.
Molim još jednom, tebe i sve članove koji nisu dogovorili mentorstvo da ne komentiraju!
 
07.04.2020
18
14
3
29
Jackdaniels07
Najprije odlučiš s obzirom na mogućnosti sa kojima raspolažeš, da li ćeš uzgajati indoor ili outdoor.
Kad si odlučio, kreneš proučavati literature i vodiče koje sam postavio na 1. stranici svog kutka.
Javi se kad sve povežeš i smisliš barem okvirno neki svoj plan, šta i kako.:)
LATICA
Kao što rekoh, pecnula si ih jer si ih špricala dok je bilo upaljeno svjetlo. Ne špricaj ih više, pusti ih da dođu k sebi.:)
Viniee
Pravo postanja u "Mentorskom kutku" imaju samo članovi koji su dogovorili mentorstvo i sami mentori, i nitko dugi (izuzev Administratora) u skladu s tim molimo sve ostale da se toga pridržavaju, znači, članovi foruma ne odgovaraju na pitanja i ne uključuju se u diskusije u ovom podforumu.
Molim još jednom, tebe i sve članove koji nisu dogovorili mentorstvo da ne komentiraju!
Moze hvala ti puno vec sam ujutro otisao pogledati okvirno ,uzgajao bi indoor i zanima me da li folazi u obzir za grow box vidio sam da ima kao mali plastenik visine je 170 sirine 60 i duzine 80
Proziran je ali stavio bi s vanjske stra nestod a ga prekrijem(ceradu) a ss unutarnje bi obozio sa alu folijom
Najvise me brine di da lampe uzmem
Morat cu online
 
07.04.2020
18
14
3
29
Evo pa kreni sa literaturon :)
Hvala :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Viniee

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Moze hvala ti puno vec sam ujutro otisao pogledati okvirno ,uzgajao bi indoor i zanima me da li folazi u obzir za grow box vidio sam da ima kao mali plastenik visine je 170 sirine 60 i duzine 80
Proziran je ali stavio bi s vanjske stra nestod a ga prekrijem(ceradu) a ss unutarnje bi obozio sa alu folijom
Najvise me brine di da lampe uzmem
Morat cu online
NAPOMENA: Kutak je namijenjen za pitanja u vezi samog uzgoja. Nisam stručan za razne diy projekte i sl.
Za to imate razne teme na forumu, sami ih potražite i pitajte iskusnije.:)

Dimenzije su ok, za jednu možda dvije biljke max.
Na tebi je kako ćeš to sve posložiti, na forumu imaš sve potrebne informacije, samo treba biti uporan i potražiti.
Nije baš dobra aluminijska folija jer lako uzrokuje "hot spotove", može ti poslužit folija za šajbu od auta ili kupi mylar pa s time obloži unutrašnjost boxa...ako već koristiš alu foliju, okreni je na mat stranu.
Lampe naruči, možeš od sponzora (na vrhu stranice) ili od kuda god ti paše.:)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Viniee
07.04.2020
18
14
3
29
NAPOMENA: Kutak je namijenjen za pitanja u vezi samog uzgoja. Nisam stručan za razne diy projekte i sl.
Za to imate razne teme na forumu, sami ih potražite i pitajte iskusnije.:)

Dimenzije su ok, za jednu možda dvije biljke max.
Na tebi je kako ćeš to sve posložiti, na forumu imaš sve potrebne informacije, samo treba biti uporan i potražiti.
Nije baš dobra aluminijska folija jer lako uzrokuje "hot spotove", može ti poslužit folija za šajbu od auta ili kupi mylar pa s time obloži unutrašnjost boxa...ako već koristiš alu foliju, okreni je na mat stranu.
Lampe naruči, možeš od sponzora (na vrhu stranice) ili od kuda god ti paše.:)
Dogovoreno pogledam sve kad nadem prije nek kaj kupim cu te pitat jel se slazes sa svim i to je to :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
Evo ja cu te izdaviti s onom.mojom drugom biljkom koja nemam pojma dal je automat ili ne,s obzirom da je u 38 danu i jos nema naznaka ni predcvjeta prebacit cu na 12/12 .
Sad pitanje je koliko ce to dovoljno to biti svjetla automatu ako je automat uopce s obzirom da automate nikad ne drzim ispod 18/6
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Jackdaniels07
Može, evo pomoći ću ti, makar kažem sve ove stvari se mogu pročitati na forumu...
Box/prostor već imaš (trebaš ga malo doraditi).:)
Zatim ti treba ventilator za ispuh zraka, koji ćeš postaviti/montirati negdje pri vrhu boxa.
Dakle, izračunaš koliki ti je protok zraka potreban za taj tvoj prostor, ovisno o tome kupiš ventilator. Možeš vidjeti i primjere u završenim dnevnicima.
Za upuh zraka napraviš otvor/e negdje pri dnu boxa (ne treba ti vent. dovoljno je da je pasivan).
Trebat će ti i neki manji vent. unutar boxa za miješanje zraka.
Također, treba ti termo-higrometar, kako bi mogao pratiti temperaturu i vlagu unutar prostora za uzgoj.
Proučiš sve tipove rasvjete i odlučiš se koju ćeš vrstu rasvjete koristiti (LED, MH/HPS, CFL), uz to uzmeš jedan timer i spreman si.;)

ledeni6
Slažem se, prebaci na 12/12.:thumb:
Ako još uvijek nema preflower, vjerojatno nije automat ali vidjet ćemo.
Niti ja automate nisam nikad držao na 12/12, ali koliko sam vidio kod nekih iskusnijih i na 12/12 završavaju bez problema, čak ekipa kaže da nema neke značajnije razlike niti što se tiče krajnjeg prinosa u odnosu na 18/6 ili 20/4.:)
 
07.04.2020
18
14
3
29
Jackdaniels07
Može, evo pomoći ću ti, makar kažem sve ove stvari se mogu pročitati na forumu...
Box/prostor već imaš (trebaš ga malo doraditi).:)
Zatim ti treba ventilator za ispuh zraka, koji ćeš postaviti/montirati negdje pri vrhu boxa.
Dakle, izračunaš koliki ti je protok zraka potreban za taj tvoj prostor (ima i to na forumu :)), ovisno o tome kupiš ventilator, možeš vidjeti i primjere u završenim dnevnicima. Za upuh zraka napraviš otvor/e negdje pri dnu boxa (ne treba ti vent. dovoljno je da je pasivan).
Trebat će ti i neki manji vent. unutar boxa za miješanje zraka.
Također, treba ti termo-higrometar, kako bi mogao pratiti temperaturu i vlagu unutar prostora za uzgoj.
Proučiš sve tipove rasvjete i odlučiš se koju ćeš vrstu rasvjete koristiti (LED, MH/HPS, CFL), uz to uzmeš jedan timer i spreman si.;)

ledeni6
Slažem se, prebaci na 12/12.:thumb:
Ako još uvijek nema preflower, vjerojatno nije automat ali vidjet ćemo.
Niti ja automate nisam nikad držao na 12/12, ali koliko sam vidio kod nekih iskusnijih i na 12/12 završavaju bez problema, čak ekipa kaže da nema neke značajnije razlike niti što se tiče krajnjeg prinosa u odnosu na 18/6 ili 20/4.:)
Mentore hvala ti puno ,izgleda da bum investirao u grow box sa stranice jednog od sponzora stranice
Narucit cu vjerojatno sutra ili preksutra
Sad sjemenke trazim
Ako imas neku stranicu molim te pisi
 

Prilozi

  • Screenshot_2020-04-27-15-08-22.png
    Screenshot_2020-04-27-15-08-22.png
    483 KB · Pregleda: 27
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0 and Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Naruči šta hoćeš, osobno ne bih automate stavljao u box (samo outdoor) ali ako ti hoćeš možeš.:)
Fotoperiodne su veće (viši prinos) i nešto potentnije. Držiš ih u vegetaciji koliko hoćeš, kad hoćeš da procvjetaju prebaciš timer na 12/12.
Automati ne ovise o režimu svjetla, tj. da bi procvjetali ne treba im 12 sati mraka, već što više svjetla od početka do kraja to bolje.:)
Šta god naručio (auto ili foto), biraj strainove koji su većinom Indice, lakši su za uzgoj i ne izdužuju se toliko u cvjetanju.

Pripazi na pravilnik ;)...

Nemojte pisati u množini i spominjati druge (frend i ja, prijatelj, kolega, ortak... mi, nama, naše, smo... dobio od drugara...), forum je mesto za pojedince koji uzgajaju samostalno i za svoje potrebe. Ne prikazujte na forumu fotke tuđih biljaka već samo svojih. Ne postavljajte pitanja u ime "drugara".
Ne moraš svaki puta citirati kad odgovaraš na post iznad.
 
Poslednja izmena:

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Može, ali moj savjet ti je da ne počinješ ništa dok nisi siguran da si barem teoretski savladao osnove uzgoja (od klijanja do berbe).;)
 
19.03.2020
65
47
18
Dobar dan,prije par dana radi presadivanja i gnjojenja odma po presadivanju u bolju zemlju san malo zajeba bilju pa su donji listovi zutili a gornji tamnili. Prvi red listova je skroz pozutia pa san ih skaricama uklonia,biljka se oporavlja dobro uz zaljevanje svako 2 dana sa samom vodom, te me zanima jeli joj prerano za LST? Radi se o sorti bubba cheese auto, Stara je 3ipo tjedna raste na baklonu na 25°c. P.s.prvi grow
 

Prilozi

  • 20200427_182916.jpg
    20200427_182916.jpg
    350,5 KB · Pregleda: 27
  • 15880052039517653412995237050072.jpg
    15880052039517653412995237050072.jpg
    305,7 KB · Pregleda: 27
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.