Mentor Badi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Savjet, kad ubereš hedić nemoj bit nestrpljiv pa ga pokušavat na brzinu osušit.
Otrimaj i fino objesi negdje da se suši, nakon par dana (možda više) kad ti se čini da je suho probaj.:)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: STrava1306

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Nikako ne na sunce, stavi unutra negdje (po mogućnosti na tamnije mjesto) na sobnu temperaturu. Vlažnost zraka cca. 50 %, može i niže samo da nije previsoka vlaga.
U slučaju da je nešto viša, što bolja cirkulacija zraka to bolje, probaš napravit propuh nekako možeš i stavit neki vent. da puše, ali ne direktno po hedu nego ga uperiš u zid npr.:)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: STrava1306

STrava1306

Aktivan Član
05.05.2020
85
369
53
41
Hrvatska,Dalmacija
Nikako ne na sunce, stavi unutra negdje (po mogućnosti na tamnije mjesto) na sobnu temperaturu. Vlažnost zraka po mogućnosti 50 %, može i niže samo da nije previsoka. U slučaju da je nešto viša, što bolja cirkulacija zraka to bolje...probaš napravit propuh nekako možeš i staviš neki vent. da puše, ali ne direktno po hedu nego ga uperiš u zid npr.:)
Hvala na savjetu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
19.06.2020
59
24
8
38
Njokic
Dobro je tako, samo rokaj Plantellu.:thumb:
Daj ponovno sljedeće zalijevanje punu dozu, zatim samo voda ili još bolje ako padne kiša. Nakon kiše ponovno pognojiš i tako u krug.:)
Zadnji tjedan pred kraj samo voda da dobro ispereš zemlju i beri.:makaze: :wave:

bexpa
Forum možda je star, ali još uvijek je vrlo edukativan. Samo to je ta razlika, onome kome je stvarno stalo do uzgoja potrudit će se i naći će.
Naveo sam ti svoj primjer, ako sam ja mogao savladat gradivo i pronaći sve što mi treba, isto tako smatram da možeš i ti kao i ostali.

Kad već kažeš da ima hrpa promašenih postova, na koji način si doprinjeo da poboljšamo forum?:) Najlakše je popljuvat.;)
a kako ja mogu da pomognem a tek sam usao u pricu oko ovog!zato sam izgubio tri sata i nasao na forumu!pa samo kazem iskreno kako jeste ne znam zasto mislis da pljujem nekog koga ni ne poznajem a ni slovo razmenio sa njime!a forum zasta sluze moderatori oni su za to placeni,ja sam tu da naucim nesto :)
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Osim svega, unutra je i kompletan vodič kroz unutrašnji uzgoj u kojemu je obuhvaćeno sve od početka do kraja, prema tome ne moraš puno niti tražiti sve imaš na jednom mjestu. Da samo tu temu proučiš, već znaš osnove.:)
Naravno ako nešto nije jasno, slobodno pitaj.;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bexpa and Saša443
23.01.2018
65
188
33
33
Danas uhvatio vremena malo pa reko hajde da odem malo poredit cure poskidat ono uvelo lisce i prekontrolirat ih...
I normalno, problem za problemom :fuck:
20200919_143946.jpg 20200919_143844.jpg 20200919_143818.jpg

Neznam sto je ovo neka larva cini mi se...zamotana u paucinu u sred cvijeta :eek:

I jos sam pronasao ovo:

20200919_144509.jpg

U sredini cvijeta to je toliko zavuceno duboko a budovi nabijeni, a lisca, a ljepljivo ja neznam kako vi to rijesavate pincetama na onim dvometrasicama od biljki ja na ovoj maloj grani pola sata izgubim za pregledat smiley9934 svaka vam cast :respect::bocni::
Dakle neki maleni pauk(3-4-5 mm) je bio zamotan u tu paucinu lova sam ga po hedu::ludak::
Nazalost morao sam ic pa nisam stigao cijelu biljku pregledat jer sam to uocio kad sam vec bio u kraj s vremenom, morat cu se sutra opet pozabavit sa njima i moglo bi ici i hranjenje
:wave:
 

Katica

Aktivan Član
08.06.2020
104
704
93
42
Dobar dan mentore @Badi, nova sam na forumu :) . Molim te, možeš li biti privremeno moj mentor?

Naime, moj mentor @Pantagan je već dugo odsutan. Potom sam zamolila mentora @Zelenko63 za privremenu zamjenu - ali i on je odsutan duže vrijeme, pa ako bi ti mogao i htio bila bih ti zahvalna :thumb:.

Imala sam samo 4 biljke, Carmagnola industrija, dva dečka sam počupala na vrijeme (nadam se). Ostale su dvije cure. Visoke su preko 2 m, mirišu na kilometre i ljepljive su poput meda.
Naime, prvi puta u životu sadim. Vani su ispred kuće, na sunčanom mjestu, redovno zalijevane vodom iz vodovoda.

Ono što ja ne znam usprkos čestog čitanja foruma, sa razumijevanjem...(tabula prazna sam još uvijek :mario::) - odrediti koliko ima još do berbe ::ludak:: :crazyd:. Slike su slikane jučer mobitelom s povećalom. Slikani su samo vrhovi, 2 biljke iz raznih kuteva (ako treba poslikam i donje etaže).

P.s. ukoliko nemaš vremena i ne možeš, razumjeti ću i sve je o.k. ::listomahanje::, a ti ako treba obriši cijeli post i slike. Aterirala sam ko padobranac bez padobrana u tvoj mentorski kutak, bez dozvole, pa ne zamjeri mi.


Mentore Badi, nešto sam krivo sam pročitala i razumjela, moja isprika. Vidim da je mentor zelenko ipak aktivan i prisutan, valjda je previdio moj upit. Ti sada odluči što ćeš, hvala.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
23.01.2018
65
188
33
33
Badi opet trebam savjet, ovog puta su u pitanju najgora zivuca stvorenja:oops:::ludak::
Spider mitesi su posteno zapasali biljoze...
Malo sam prolistao po stranim stranicama i po forumu vidim da ih se jako tesko rijesiti i vidim da su savjeti od brisanja ili spricanja listova sa raznim pripravcima, namjestanje ventilatora da puse po biljci, razno razni sprejevi od papra od duhana itd...
Prije nego ista poduzmem zanima me imas li ti neko ucinkovito rjesenje ako si se susretao sa njima dosad?

20200921_143637.jpg 20200921_144223.jpg 20200921_161513.jpg 20200921_161639.jpg 20200921_144758.jpg 20200921_143441.jpg 20200921_143426.jpg

S obzirom da su biljke debelo u cvatu neznam sto je najpametnije?
 
19.06.2020
59
24
8
38
Badi jedno pitanje?ja korigujem ph sa limuntusom,e sad prodavac koj mi je prodao hesi kaze mi da to ne valja jer stvara nesto na korenu ne bi znao da ti kazem sta nisam ga razumeo kad mi rekao!
 
28.06.2020
53
35
18
25
Pozdrav badi! Odustao sam od outdoora... imam ormar od kojeg cu napraviti grow box samo za vegetaciju, kasnije cu ga prosiriti... visina:63 duzina:73 dubina: 31... u taj box sam zamislio da odradim vege sa 2 automata...e sad sto se tice ventilacije ima ce ispuh vent VKO fi100, a upuh ce biti pasivan... problem je sto upuh i ispuh ne mogu da stavim bocno, vec sa zadnje strane, obelezio sam na slikama pa pogledaj... svetlo ce biti cfl, samo me zanima dal ce biti dovoljna od 125w, ili da uzmem 200w? Od ostalo opreme: ph metar, mali ventilator, merac temperature i vlaznosti, mylar folija...Edit: tacnije ne vegetaciju, posto automati nemaju vegetaciju... mislio sam mesec dana da ih drzim, dok ne krene cvetanje
 

Prilozi

  • 13C9950D-513D-4277-8C44-7122CFBDAE76.jpeg
    13C9950D-513D-4277-8C44-7122CFBDAE76.jpeg
    223,6 KB · Pregleda: 7
  • A35ED8CB-57E5-4686-BA58-D88E09DF3F00.jpeg
    A35ED8CB-57E5-4686-BA58-D88E09DF3F00.jpeg
    200,4 KB · Pregleda: 7
Poslednja izmena:

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Njokic
Paukovi (grinje) se u nekim sredinama snalaze bolje od drugih, vole vrućinu i ustajali zrak, to jest ne vole vjetrovito vrijeme. Dobro si vidio razni su načini, otrove ne bih koristio ni slučajno jer su biljke u cvjetanju. Ili napravi neku svoju otopinu...tipa duhan, chilli, papar i tako to ili kupi nešto ali na BIO bazi, npr. SMC (Spidermite control) ili nešto takvo i prskaj. I izbjegavaj prskat po hedovima.:)
bexpa
Ne znam na šta je točno prodavač mislio, ali koliko znam pH se može spuštat sa limunskom kiselinom, npr. proizvod od Plagrona za spuštanje pH sadrži limunsku kiselinu i vodu.:)
Ali ako koristiš Hesi gnojiva uopće se ne trebaš zamarat sa pH, jer Hesi već sadrži pH korektore. Sam proizvodžač navodi, da kod uzgoja u zemlji bolje ne dirat pH.
To također piše na forumu na sve strane.:)

Weedojeee
Ok, kako hoćeš ali ja bih tu išao sa jednom biljkom, nemaš niti neku visinu što znači da ćeš morat radit opaki LST, dvije biljke bi se mogle gužvat u tako malom prostoru, ali ti si gazda. Ha gle, dovoljno je i 125 W..ali što se tiče CFL- a što više svjetla to bolje.;)
Aha, samo za vegetaciju je taj box, onda može...a za cvjetanje će bit veći box ili?:)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Weedojeee
28.06.2020
53
35
18
25
Njokic
Paukovi (grinje) se u nekim sredinama snalaze bolje od drugih, vole vrućinu i ustajali zrak, to jest ne vole vjetrovito vrijeme. Dobro si vidio razni su načini, otrove ne bih koristio ni slučajno jer su biljke u cvjetanju. Ili napravi neku svoju otopinu...tipa duhan, chilli, papar i tako to ili kupi nešto ali na BIO bazi, npr. SMC (Spidermite control) ili nešto takvo i prskaj. I izbjegavaj prskat po hedovima.:)
bexpa
Ne znam na šta je točno prodavač mislio, ali koliko znam pH se može spuštat sa limunskom kiselinom, npr. proizvod od Plagrona za spuštanje pH sadrži limunsku kiselinu i vodu.:)
Ali ako koristiš Hesi gnojiva uopće se ne trebaš zamarat sa pH, jer Hesi već sadrži pH korektore. Sam proizvodžač navodi, da kod uzgoja u zemlji bolje ne dirat pH.
To također piše na forumu na sve strane.:)

Weedojeee
Ok, kako hoćeš ali ja bih tu išao sa jednom biljkom, nemaš niti neku visinu što znači da ćeš morat radit opaki LST, dvije biljke bi se mogle gužvat u tako malom prostoru, ali ti si gazda. Ha gle, dovoljno je i 125 W..ali što se tiče CFL- a što više svjetla to bolje.;)
Aha, samo za vegetaciju je taj box, onda može...a za cvjetanje će bit veći box ili?:)
Da naravno, visina i dubina ce biti veca posle mesec dana... Samo me zanimalo to za ventilaciju, i svetlo... onda narucujem danas opremu, sutra semena pa Se cujemo... pozdrav
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.