Mentor Badi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

silvester

Aktivan Član
29.07.2018
89
367
53
img1.jpg
Hvala puno Badi i drago mi je da imam pomoć, evo neki plan za sada


Ono što me najviše brine je upravo ovo rasklijavanje, u čašama je obična voda.
Držaću semenke tu najviše 4-5 sati, posle toga idu u mokru maramicu.

Tu je i slavol-s za klijanje i pomešaću ga sa vodom u razmeri 1:2 kako piše.
Semenke će biti u tom rastvoru dok ne proklijaju (nadam se).

Temperatura na ovom modemu je nekih 25+ stepeni, strejnovi su razne auto sorte.

Znam da tu nema mnogo pomoći, jedino da pitam ako negde grešim dok nije kasno
poz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lavica88 and Badi
26.03.2014
40
27
18
28
Obicne led zarulje e27 grlo napravio sam kao neki panel na vrhu boxa i ne grije taj led jako stavio sam ruku jos da provjerim koliko grije, plantella list sam koristio dok nisam defolijaciju napravio tako da sam vrt i cvijet poceo nakon sto sam ju prebacio na 12/12. I sada nista pricekat cu jos jedno 2-3 zalijevanja samo obicna voda da vidim kako ce stanje bit, ako se dobije o da cu jos jedno dodat cvijet i do kraja voda ako se ne dobije onda samo voda do kraja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lavica88

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA

silvester

Ako je sjeme brendirano ne moraš se niti zezat sa klijanjem, pikneš sjeme odmah direkt u zemlju.:) Ako prethodno klijaš, sjeme možeš odmah staviti u maramicu, neka bude što deblji sloj. Znači izvuci jednu papirnatu maramicu iz paketića i neka ostane tako sklopljena...položiš sjeme u sredinu maramice, preklopiš, namočiš, malo pritisneš da ostane tako spojeno/sklopljeno. Zatim uzmeš još jednu maramicu i zamotaš ponovno na isti način, na kraju pritisneš i ocijediš da ne pliva baš u vodi. Obavezno svako sjeme motaš u posebnu maramicu, nemoj ih stavljat zajedno. Nakon što si ih tako lijepo spakirao, uzmeš dva tanjurića, u jedan staviš "smotuljke" i prekriješ još sa drugim tanjurićem, ima i slika u "kompletnom vodiču".:D Na kraju fino to odložiš na taj modem da drži temperaturu. Provjeriš otprilike nakon nekih 12h, ako nije još proklijalo samo zaklopiš nazad (ako treba uzmeš novu maramicu) i namočiš još ako treba (maramica se ne smije osušit). Ne treba ti ni Slavol, maramica, vlaga i temperatura, to je sve šta ti treba za klijanje.:)

nthrax

Žarulje su od koliko W? To je LED naravno da ne grije, ali ako je panel preblizu spalit će vrhove zbog jakog intenziteta svjetla. Evo npr. pročitaj ova dva posta:)
#58
#59
Osim toga slobodno prouči malo detaljnije temu i skužit ćeš o čemu pričam
;).
 
12.03.2020
171
172
43
50

silvester

Naravno, smo upadaj:thumb:...kakav je plan?:)

nthrax

Sa čime gnojiš, koliko često i u kojim dozama? Koliko je lampa udaljena?
Ništa strašno, malo je pecnuta na vrhovima ali izgurat će do kraja. Ako se ne varam sad cvjeta već nekih 6 tjedana, bit će gotova za nekih 3 tjedna
:thumb:

Željaživota

Odlično, lijepa je biljčica:thumb:ali kad zalijevaš zalij skroz do ruba pota kako bi se korijen mogao širiti. Ne boj se, slobodno zalij cijeli pot...od samog početka čim niknu zalijevam skroz do ruba i nikad problema. Nije mi jasno čemu to zalijevanje samo oko biljke, vidio sam da dosta vas to radi u početku pa i neki iskusniji, ali tako ćeš tek napraviti problem.:)

Rastadamus

Hermafrodit:)
Zalila sam po cijelome pozu, ali fleka se smanjuje prema biljčici, valjda ona više zadržava vlagu, boooo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lavica88

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Nemoguće, nebi bila tolika razlika da si sve ravnomjerno zalila kako treba, točno se vidi gdje si zalila, a gdje nisi ili nisi dovoljno. Nećemo se prepirat oko gluposti, prihvati kritiku, ispravi grešku i furaj dalje.:thumb:
 
Poslednja izmena:

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Razumijem, može se i tako...i ja sam u početku improvizirao na razne načine sa CFL žaruljama, ali LED mora biti udaljeniji od vrhova pa ti u tom slučaju treba prava visina. 90 cm visine ti nije dovoljno vidiš i sam. Dakle npr. box dimenzija 80 x 80 x 160, staviš 2 biljke, potove cca. 20l i razvučeš ih sa LST ili ih topiraš pa LST ili šta si već naumio.:)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Lavica88 and nthrax

Whacky Tobaccy

Aktivan Član
08.11.2020
66
371
53
Stari trebam pomoć mislim da imam problem sa ph, onaj nutrijent lockout jel može neki savjet?
 

Prilozi

  • IMG_20210309_123350.jpg
    IMG_20210309_123350.jpg
    254,8 KB · Pregleda: 24
  • IMG_20210309_123423.jpg
    IMG_20210309_123423.jpg
    434 KB · Pregleda: 24
  • IMG_20210309_123601.jpg
    IMG_20210309_123601.jpg
    235,2 KB · Pregleda: 22
  • IMG_20210309_123626.jpg
    IMG_20210309_123626.jpg
    316,2 KB · Pregleda: 24
  • Sviđa mi se
Reactions: Lavica88
14.11.2019
60
55
18
40
Poz Badi

Care imam jos jedan problem.
Stavio sam klijat 8 glookiesa, 3 su proklijala u 5 sjemenki nasao sam crve??!!
Odakle to burke, jel iz zemlje?
Pa lud sam jbt
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lavica88
14.11.2019
60
55
18
40
Brate sad sam ti isao pisati da sam ljut na tebe sto ne odgovaras tako dugo i vidim da si odgovorio i oznacio me.
A obavijesti nigdje.
Kao da je neko bio na mom profilu, pogledao obavijest i ja je zato ne mogu vidjeti..
Ne kuzim.
Sta da radim burke s tim crvima, jel do zemlje?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lavica88

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA

Whacky Tobaccy

Sa čime si sve gnojio, u kojim dozama i kad si zadnji put pognojio. Da li prije svakog zalijevanja korigiraš pH i na koji način?:)

lemonkick

Ne bih znao, tako nešto prvi put čujem.:) Osim toga, pa daj slikaj te crve.
A što se tiče obavijesti, to se svima zna desit...mislim da je to do foruma, ali evo tu pitaj;)
 

Whacky Tobaccy

Aktivan Član
08.11.2020
66
371
53
Ma stari zadnjih par zalijevanja su dobile čistu vodu otkako sam primijetio da mi par listova žuti.
Pomislio sam da je gnojivo, no onda sam skužio da me zajebava kiselost u zemlji...
Jučer sam svaku flush-ao sa 5L vode bez korigiranja ph znači voda 7.5 i nakon toga im dao svakoj po 2,5L vode sa boosterima i gnojivom isto tako bez dodavanja ph minusa i hesi mi je srusio ph na 6.8.
Nadam se da će mi se zemlja sad koliko toliko normalizirat.
Koristim Adwa AD11 ph tester koji sam tek nedavno uzeo, ali je točan u bocu svaki put.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lavica88 and Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Jesi siguran da je do zemlje? Jer koliko vidim u dnevniku, zemlja je Plagron Grow mix...to je odlična zemlja, pH 5.5 - 6.9. Ne vidim zašto bi imao problema sa kiselosti zemlje ako si cijelo vrijeme zalijevao sa vodom pH 6.8 ili približno tome, u tom slučaju zemlja nikako nije mogla postat prekisela.:)
Jesi provjerio sve ostalo...udaljenost lampe, temperatura, itd.?
 
Poslednja izmena:

Whacky Tobaccy

Aktivan Član
08.11.2020
66
371
53
Ma super je zemlja, ali nisam znao da ne treba korigirat pH kad se radi sa Hesi gnojivima dok nisam krenuo čitat o tome kad se već dogodio problem...
Ugl ja sam korigirao pH dodajući pH minus u vodu no uvijek je bio u tom omjeru 5.5 - 6.8 pH zapravo...
Mislim da sam samo zajebao zemlju dodajući pH minus..
Ugl. do sada je HPS bio udaljen 40 cm od biljki no nakon flushanja jučer sam digao na 60 cm, zbog toga što su u stresu.
Temperature u boxu su preko dana 21 - 27C tokom noći 20 - 24C
Imam High GardenPro vent za mješanje zraka u boxu i on cirkulira iznad biljki i mislim da stvarno imaju idealne uvijete što se toga tiče..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lavica88

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Ugl ja sam korigirao pH dodajući pH minus u vodu
Spuštao si pH kad je išla čista voda ili?
Mislim da sam samo zajebao zemlju dodajući pH minus..
Nije mi jasno šta hoćeš reć, pH - ionako ne stavljaš napamet, ako je pH vode nakon mjerenja viši pa si ga spuštao otprilike na 6.5 to je sve ok. Ako je na redu gnojivo ista stvar...nakon što si stavio gnojivo, valjda izmjeriš i vidiš najprije na čemu si...ako je pH otprilike oko 6.5, a trebao bi biti jer Hesi korigira pH nema ga potrebe spuštati...čak i da je bio malo viši kako kažeš 6.8, ako si ga cijelo vrijeme spuštao na otprilike 6.5 opet ok. Ako si cijelo vrijeme ciljao pH 6.5, nisi mogao zakiselit zemlju. Ili hoćeš reć da je pH nakon mjerenja bio 6.5, a ti si ga još išao spuštat? Jedino tako bi napravio problem :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Lavica88

Whacky Tobaccy

Aktivan Član
08.11.2020
66
371
53
Jesam spuštao sam pH kad je išla čista voda i kada je išlo gnojivo ali kao što sam gore rekao uvijek je bio u omjeru 5.5 - 6.8 nije ni meni jasno...
Šta može bit onda problem jbte sve sam radio ostalo kako treba :confused:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.