Mentor Barbarossa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
Pozdrav društvo!:vutra:Ja sam Barbarossa, a Mentor je lik iz grčke mitologije, Odisejev mudri prijatelj i učitelj... danas je to pojam za čoveka koji drugima prenosi iskustvo i pomaže da lakše prođu prepreke na putu koji je Mentor već prešao.
Moje putovanje na ovom forumu počelo je pre 5 godina i od tada sam svašta nešto probao, učio na sopstvenim greškama i voljan sam da svoje skromno iskustvo podelim sa onima kojima je potrebna "pomoć na putu".

Iskustvo koje imam se u najvećoj meri vezuje za indoor uzgoj, Hps/Mh rasvetu, sve vrste treninga i ScrOG.
Uzgajam isključivo u zemlji, pa o hydro uzgoju znam samo u teoriji.

Što se tiče đubriva i aditiva, upoznat sam sa dosta proizvoda ali svakako sa AN djubrivima imam najviše iskustva.

Moja filozofija uzgajanja je jednostavnost, umerenost i hrabrost.

Volim kompaktne biljke u većim potovima, dužu vegetaciju i dobar prinos. :D

Svima koji zatraže mentorstvo savetujem da prelistaju moje dnevnike i vide koje su to metode i načini uzgoja.

Takođe bih zamolio članove koji nisu dogovorili mentorstvo da ne postaju u ovoj temi.

Kao mentor, tu sam da prenesem svoju filozofiju uzgoja, ponudim svoj način, svoja rešenja i svoje ideje...za ono što ne znam konsultovaću se sa onima za koje sam siguran da znaju... :djede:

Da ne dužim više...

Kome god je potrebna pomoć tokom growa,

DOBRODOŠAO!:let:
 
Poslednja izmena:
17.05.2017
20
20
3
31
Znaci tu sam cca nekih 4 5 godina i napokon se odlucio napravit nesto svoje eh odma u startu par pitanja, nadam se da je ok posto je 7 ujutro znaci box 120x120x200, prigusnica 600w horti gear zaruljica sylvania hps shp-ts, pitanje za zarulju kupim posebno za vege i za cvijetanje ili? I molim te dal bi mogao preporuciti nesto za prvi grow? Razmisljao sam o automaticima sada dal zapoceti s tim ili ne?
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
Za sve to vreme provedeno na forumu sigurno si pokupio dosta fora kad odmah krećeš sa 600w i 120x120cm :) To je odlična stvar....:thumb:
Ovako, savetujem ti da za vege uzmeš Mh lampu jer biljke u vegetaciji deluju srećnije i sve se lepše vidi, pa je i mogućnost za neki ujeb manja+ činjenica da je to lampa napravljena specijalno za vege fazu.
Druga stvar...ne bih ovoliki box i 600w na automate, biće vremena i za to. Bolje kreni sa 4 komada fotoperiodnih i biće to bombona... :)
 
17.05.2017
20
20
3
31
Teorijski dosta toga sada trebe i prakse malo hihi potrudit cu se stisnut onda i za MH.. malo sam kratak a trebao bih ventilator za ulaz, ovlazivac, ph metar i da ono najvaznije sjemenkice.. 4x15l oce bit prwvise 6x15l ?? Odnosno mislis li da bih onda trebao cfl ubacivat dodatno zbog samog uroda ili?? I hvala puno na pomoci i uputstvima :)
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
Vidi, da ne bismo išli mnogo u širinu sada...
U boxu će ti trebati turbina kapaciteta nekih 350m3 ili više, koja će vaditi topao vazduh iz boxa, trebaće ti ventilator koji će mešati vazduh u boxu i "pirkati" po vrhovima biljaka...ali kad budeš uzeo semenke i zemlju, onda ćemo o detaljima.
Možeš i sa 6 komada u tom boxu ali će biti i više posla :)
Kad nabaviš sve što treba javi se pa da krenemo. U međuvremenu listaj forum i vidi kako bi trebalo da izgleda tvoj setup, a ako imaš neke nedoumice, tu sam. ;)
P.s. Ne treba ti nikakav cfl dodatni, a i na ph metar ne bih bacao pare, ukoliko se pokaže potrebnim.
 
17.05.2017
20
20
3
31
ventilacijski komplet Plug&Play XL (Ventilator Vents VK 125 (355m3/h), s EUP kabelom, CAN filter (425m3/h, 125mm), 1m AluFlex cijevi 125mm). Plagron cocos 50l al morat cu jos 50l uzet za 6 kom, plagron euro pebbles 40l i hesi startet kit za cocos.. to sve pribavljeno :) znaci ventilator za upuh i ono najbitnije sjemenkice i pocinjemo vuhaaa hvala puno cujemo se da dolete paketici :)
 

Talicni

Aktivan Član
27.06.2015
137
668
93
Pozdrav Barbarossa, sama cinjenica da mi je mentor banovan, a ti uzgajas stilom kojim zelim da se krecem u buducnosti, namece pitanje da li moze mentorstvo?
 

Talicni

Aktivan Član
27.06.2015
137
668
93
Ono sto mi se desilo sa ovom sativom je da mi se napravila supljina u tri polja sa desne strane (slika). E sad gde sam pogresio? Da si sam je mozda preforsirao sa sirenjem pa nije stigla da popuni to, i kad se siri da li je mozda greska sto sam preskocio ta polja i treba ici polje po polje? ( Mislim bilo je tu u nekom trenutku grana, ali kad su ojacale sam ih pomerio). Drugo sto sam primetio je da ova divljakusa "vuce" mrezu opasno i izvukla je i krenula da raste sa njom, pa sam morao da je fiksiram, da li je mozda trebalo da je pustim da raste sa mrezom ili je bolje da bude fiksirana?
 

Prilozi

  • IMG_20181101_003923.jpg
    IMG_20181101_003923.jpg
    467 KB · Pregleda: 166

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
Kod ScrOG-a je to pitanje treninga pre mreže...ali vidim da je na početku cvetanja pa će verovatno još grančica doći do gore.
Druga stvar. Mreža i treba da bude fiksirana i drži. Biljka u cvetanju ima izuzetnu snagu, treba lepo to da se pritegne. Dobro je to. Slikaj bez Hps kad možeš, pa ćemo videti dalje. ;)
 
21.09.2018
26
22
3
30
Pozdrav društvo!:vutra:Ja sam Barbarossa, a Mentor je lik iz grčke mitologije, Odisejev mudri prijatelj i učitelj... danas je to pojam za čoveka koji drugima prenosi iskustvo i pomaže da lakše prođu prepreke na putu koji je Mentor već prešao.
Moje putovanje na ovom forumu počelo je pre 5 godina i od tada sam svašta nešto probao, učio na sopstvenim greškama i voljan sam da svoje skromno iskustvo podelim sa onima kojima je potrebna "pomoć na putu".

Iskustvo koje imam se u najvećoj meri vezuje za indoor uzgoj, Hps/Mh rasvetu, sve vrste treninga i ScrOG.
Uzgajam isključivo u zemlji, pa o hydro uzgoju znam samo u teoriji.

Što se tiče đubriva i aditiva, upoznat sam sa dosta proizvoda ali svakako sa AN djubrivima imam najviše iskustva.

Moja filozofija uzgajanja je jednostavnost, umerenost i hrabrost.

Volim kompaktne biljke u većim potovima, dužu vegetaciju i dobar prinos. :D

Svima koji zatraže mentorstvo savetujem da prelistaju moje dnevnike i vide koje su to metode i načini uzgoja.

Takođe bih zamolio članove koji nisu dogovorili mentorstvo da ne postaju u ovoj temi.

Kao mentor, tu sam da prenesem svoju filozofiju uzgoja, ponudim svoj način, svoja rešenja i svoje ideje...za ono što ne znam konsultovaću se sa onima za koje sam siguran da znaju... :djede:

Da ne dužim više...

Kome god je potrebna pomoć tokom growa,

DOBRODOŠAO!:let:
doktore evo me,bilo bi mi drago da budes moj mentor,prvi grow i to,a sve sam tvoje dnevnike pogledo i svidja mi se tvoj nacin,unaprijed zahvaljujem
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Barbarossa
21.09.2018
26
22
3
30
ili ti ga solofooma heheh,hvala ti stari svakako :D,samo mi reci jel te tu pitam sve ili negdje drugo?
 
Poslednja izmena od urednika:

Talicni

Aktivan Član
27.06.2015
137
668
93
Pozdrav, evo slicke malo da prokomentarisemo, iskreno obzirom da mi je ovo prvi scrog zadovoljan sam, sem par "rupa" u mrezi ( trudio se da iskopiram koliko sam mogao tvog Mazara :) )
Shackzilla strain ( sativa - po proizvodjacu 10-11 nedelja cvetanja )
Trenutno 72 dan zivota / 32 dan cvetanja

Inace divljak od biljke, gresku koju sam napravio je da nisam dovoljno fiksirao mrezu za neki zid ili nesto. Jer ova samo cupa sta god ja uradio, eto savet za nekog ko razmislja u ovom pravcu
 

Prilozi

  • IMG_20181111_182941.jpg
    IMG_20181111_182941.jpg
    281,2 KB · Pregleda: 182
  • IMG_20181111_183013.jpg
    IMG_20181111_183013.jpg
    378,1 KB · Pregleda: 178
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.