Mentor Barbarossa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
Pa ima smisla. Slavol je micro biološko djubrivo i dugo sam ga koristio u svim kombinacijama. A Hesi u ponudi nema tako što, pa ne može da škodi.
Što se cal-mag-a tiče (ovih dana se baš priča o tom preparatu), možeš ga dodavati preventivno u nekoj manjoj dozi od preporučene.
Zapravo najbolje je, ako već dodaješ te prouzvode van Hesi linije, da ih dodaješ u zasebnom zalivanju, dakle posebno Hesi, posebno Slavol i cal-mag. Čak i svake druge nedelje. :)
 

KARTMEN

Aktivan Član
13.06.2015
116
434
63
Barba danas im je 39-40 dan cvetanja.Vlaga mi je i dalje jako niska,zalio sam ih vodom pre tri dana,inace zalivam ih svaki peti dan.Listovi se i dalje savijaju na gore,mozda ih retko zalivam,al tolko im treba da se osusi zemlja.Sledece zalivanje je prekosutra,planiram opet samo voda.
Samo sam jednom do sad dao hesi fosfor,a sledece hranjenje mi pada(ako zalivam svaki 5.dan) oko tri nedelje pred skidanje,pa me malo buni sto necu stici da joj dajem mnogo hrane:((bust i fosfor pre svega).
I zanima me jel jel problem sto je Sensi cal-mag 4-0-0
Nisam siguran dal sam dobro pozicionirao ventilatore,mozda oni u kombinaciji sa niskom vlagom prave problem.
Ako imas neki savet:djede:slusam. Inace biljke dobro napreduju,za sad.
 

Prilozi

  • DSC05440.JPG
    DSC05440.JPG
    322,8 KB · Pregleda: 77
  • DSC05442.JPG
    DSC05442.JPG
    241 KB · Pregleda: 74
  • DSC05463.JPG
    DSC05463.JPG
    335,4 KB · Pregleda: 73
  • DSC05460.JPG
    DSC05460.JPG
    456,6 KB · Pregleda: 76
  • DSC05464.JPG
    DSC05464.JPG
    362,9 KB · Pregleda: 71
  • DSC05438.JPG
    DSC05438.JPG
    312 KB · Pregleda: 70

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
Daj im slobodno sledeće zalivanje pola doze svega, bez cal-mag. Dakle, osnovno i boosteri. Ako sve bude ok, sledeće zalivanje uradi isto (pola doze svega), a onda do kraja ostani na vodi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: KARTMEN
16.10.2018
139
88
28
Gospn Barba,

vodeci se komentarima drugih, postam na temu, jer jos uvijek ne mogu slati privatne poruke, pa bih volio da mene, apsolutnog pocetnika prihvatis u svoj tim :)

Prelistao sam tvoje dnevnike i ostao odusevlljen, kako ja, tako i otac :) Zeljan sam ucenja i citam maksimalno, ali neke stvari vjerujem da cu prije savladati ukoliko mogu nekoga da upitam pa da me uputi.

Imam box dimenzija 45x90x140 (sirina, duzina, visina), HPS 100w, MHS 150w, Vents 125 VKO, zemlja Florahum.

HPS - https://catalog.tungsram.com/lamp/h...f=lucalox-standard-tubular-clear/p=93767/d=0/

MHS - oznaka MVR175 a link ne mogu da pronadjem, ali specifikacije su u spoileru
Colour Code 960
Colour Rendering Index (CRI) [Ra] 90
Nominal correlated colour temperature (CCT) [K] 6000
Nominal lumens [lm] 13540
Rated Lumens [lm] 13540
Nominal efficacy [LpW] 76
Rated efficacy [LpW] 71.7
Energy efficiency class (EEC) A

Zemlja -
UegFbCF.jpg


Odmah po kreiranju boxa, istrazujuci forum shvatio sam da mi je ova budzet verzija lampe premala, te sam zbog toga narucio MHS koju bi koristio za vegetaciju. Idem sa jednom vockicom na ovaj prostor, maksimalno dvije (tri sjemena su u fazi klijanja pa da se ne baca :D).

Nazalost, ne znam koja sjemena imam, niti sortu, jer sam ista dobio na poklon. Ukoliko je neka utjeha, sjemena su iz Amsterdama pa ne bi trebala biti losa :)

Cilj? Iskreno, savladati uzgoj, vecinu finesa i trikova, kako bih iz biljke izvukao sto vise, za personalne potrebe. Veci cilj je ovladavanje vjestinom za proizvodnju medicinske vockice, iz koje bi se pravilo ulje za mamu koja muku muci sa kombinacijom remualnog artritisa i lupusa (neka mini verzija) te joj trenutna terapija s uljem izuzetno pomaze, nova zena :)

Eto to je moj uvod ukratko. Volio bih neki pocetni komentar od tebe.
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
Dobrodošao, @EdibB :)
Ono što ti na početku mogu reći je da od starta držiš režim svetla 12/12, da bi ti biljke što pre pokazale pol jer ne znaš da li su regular, fem ili autoflower.
Predlažem da ostaviš samo jednu biljku i da ti ovaj prvi grow posluži kao praksa i trening za neki ozbiljniji grow u budućnosti.
Pretpostavljam da si neku azbuku savladao čitajući dnevnike i forum.
U prvih desetak dana nakon nicanja, ne treba da brineš o mnogo stvari: bitno je da zemlja bude vlažna, ali ne mokra, da temperatura prostora bude oko 26-28c, vlaga što je moguće veća...
Ali o svemu ćemo u hodu. ;)
 

lemon kick

Aktivan Član
04.03.2016
84
31
18
Hvala
Critical Kush,600w,veliki vent unutra..
Na jednoj biljci se pojavile neke smeđe tockice. Prvo na jednom listu,sad se prosirilo na 3. Pomagaj buraz ako znas kako
 

Prilozi

  • Screenshot_20181119-062101.jpg
    Screenshot_20181119-062101.jpg
    134,1 KB · Pregleda: 49

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
Prvo moraš da mi napišeš detalje: koliko je stara biljka, da li je u vegetaciji ili cvetanju, koliko, kada i čime hraniš, temperatura, vlaga, koliko je lampa udaljena...? I slikaj, molim te, bez hps ako može.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lemon kick

Zoja

Aktivan Član
21.02.2018
80
430
53
Pozdrav Barba,
Nazalost mentor koji mi je stvarno puno pomogo u prva 2 growa je trenutno nedostupan. Dobro bi mi dosla pomoc oko nekih dilema pa ako imas vremena i volje pomoc baci oko na dnevnik
 

lemon kick

Aktivan Član
04.03.2016
84
31
18
Hej
Biljka je stara 30 dana,u cvatu je zadnjih 10. Hrana je od GHSC,powder feeding.
Danas prelazim na punu dozu. Temp po danu 27,po noci 20. Vlaga 55. Lampa s cool tubom je udaljena 55 cm. Jeli to predaleko?
 

Prilozi

  • IMG_20181120_134241.jpg
    IMG_20181120_134241.jpg
    315,6 KB · Pregleda: 35
17.03.2014
170
134
43
Poštovanje Barbarossa...I ja sam ostao bez mentora-drugara, i treba mi savet u vezi gnojiva..Imam samo Hesi bloom a od ranije Advanced Nutriens 3 boce za vege i jedna Big bud...Dakle nijedno kompletno...Pitanje: pošto su mi biljke u cvetanju, oko 30-35 dana, trenutno im dajem samo Hesi bloom...Dok ne kupim ceo komplet, da li mogu da koristim i Big bud, da malo popunim cvetove?
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
@cancerfreeworld na osnovu ovoga što vidim, siguran sam da je biljka gladna pre svega, a otuda i takozvani Cal-mag nedostaci.
Faza tranzicije je veoma osetljiva i većina tih problema se javlja u tom periodu. Biljka tada ubrzano raste, jede i pije više a pritom je i osetljivija na razne burn-ove i stresove.
Nedostaci jednog elementa često vuku i druge sa sobom i to postane začarani krug i ljudi često pogrešnim intervencijama samo pogoršaju stanje.
Nisam imao iskustava sa djubrivom koje koristiš, ali ono što mogu da ti kažem je da lepo nahraniš biljku i po mogućstvu dodaš neki cal-mag suplement (ako ga već nema u medju preparatima koje koristiš).
Dakle, idi sa punom prepisanom dozom, a zatim (ako je razmak izmedju zalivanja manji od 4 dana) idi sa pola doze pa ćemo nakon toga videti stanje. ;)

@stile64 važi :) Što se tiče djubriva...nije problem da kombinuješ Bloom complex sa Big bud, ali više je pitanje ima li smisla sada, jer je Big bud booster dizajniran da pogura od neke druge nedelje cveta pa tamo negde do pete. Ti su u 35. danu, dakle već u petoj nedelji, ali probaj sa jednom dozom pa ako primetiš sa joj prija udri još jednu i sledeći put. :)

@Zoja baci link dnevnika ;)
 

lemon kick

Aktivan Član
04.03.2016
84
31
18
@Barbarossa
Ovo je stvalno bilo opsirno,hvala ti legendo. Vidio sam da ljudi izvuku iste kolicine na jednoj biljci kao i sa 7,8 komada u boxu. Ne znam nista o tome i zanima me da li se onda radi duza vega ili u cemu je caka? Ja sa svojima obicno radim samo lst(vezanje) i kasnije ih raspoređujem kroz 2 mreze. SCROG ili SOG,nisam siguran
Imao sam nekih problema i ostale mi samo dvije biljke od 4. Inace sa Critical Kushom idem na 2 tjedna vege jer ima dugi switch pa mu i ne treba vise. Ovaj put sam produzio 50% posto su damo dvije..
Ako moze neka smjernica,savjet,bio bi ti zahvalan.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.Smooke_Allot
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.