Mentor Barbarossa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

GetSomeNuts

Banned
Banovan
10.05.2020
101
227
43
27
Ovako, sjemenke su Auto chocolat skunk od 00 seeds u vegetaciji od 23.4.
Box je prepravljeni stari ormar dimenzija 80x58x160 visina. Za cirkulaciju zraka su unutra 2 120mm pc venta, a za ispuh cijevni 100mm vent koji izbacuje zrak kroz dimnjak van kuce.
Zemlja je substralova(zaboravio sam tocan naziv) pomjesana sa guano granulama u 18l potovima.
Rasvjeta 250w HPS dual spectrum, ali sam prije 2 dana narucio zeus 308xt, ako ce to predstavljat problem mogu ovaj grow do kraja izgurat pod hps-om.
Temperatura bude od 17 do 23 stupnja, a za vlagu ne znam.

Za sada sve koliko toliko ide po planu osim sto se zemlja jako sporo susi, biljke sam zaljevao svakih 7-8 dana i zemlja bi i dalje u dubljim slojevima bila vlazna.
Plan je od prvog growa dobit za par pljugi kako bi u drugi grow usao jos motiviraniji i bogatiji jednim iskustvom.
Planirao sam danas ili sutra pocet malo natezat biljke.

Evo i par slika.
 

Prilozi

  • indeksiraj.jpg
    indeksiraj.jpg
    290,8 KB · Pregleda: 43
  • s.jpg
    s.jpg
    370,2 KB · Pregleda: 43
  • ss.jpg
    ss.jpg
    341,8 KB · Pregleda: 39
  • sss.jpg
    sss.jpg
    216,3 KB · Pregleda: 40
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Barbarossa

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
Lepe su i zdrave biljkice. :)
Radio sam sličnom prostoru i može to da ispadne odlično.
Mogao si sa manjim potovima u ovu priču, ali i ja sam uvek za više.
18 L nije malo, a temperature su ti malo niže nego što bi trebalo. To može biti jedan od razloga zašto se sporije suši zemlja.
Ne treba da te plaši jer koren tek treba da popuni delove pota. Ali u svakom slučaju umereno sa vodom neko prvo vreme.
Takođe mi se čini da bi biljke mogle malo bliže lampi. Ne znam na koliko je lampa od vrhova?
Možeš ovaj grow izgurati sa Hps, a sledeći sa led-om. Taman ćeš moći da vidiš razlike i stekneš iskustvo.
Možeš i sada da se prebaciš, ali ja nemam iskustva sa tom rasvetom.
Dobro to izgleda i ne treba ništa značajno menjati, osim par korekcija oko temperature, blizine svetla...
Možeš i da treniraš malo biljke, bilo bi lepo uraditi lst, jer ćeš bolje iskoristiti potencijal autosa.
Nisi pomenuo čime nameravaš da hraniš na dalje? :)
To je to za početak... :razvaljen::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud and Badi

GetSomeNuts

Banned
Banovan
10.05.2020
101
227
43
27
Od vrha biljke do lampe je udaljenost 60cm. Temperaturu ne znam kako bi korigirao, eventualno da ispuh namjestim da ne ide vise preko cooltube-a.
Mislio sam danas poceti sa lst. Ja nemam iskustva ni sa HPS.om ni sa ledom, ali sam pratio nekoliko dnevnika sa zeusom i rekao bi da je provjerena stvar pa vjerujem da nebi trebalo biti problema. Biljke sam jednom nahranio ogranskim Homeogarden listom (https://homeogarden.com/hr/proizvod/organski-list-original/), a u fazi cvjetanja sam mislio homeogarden cvet. NPK omjer odgovara.

Mislio sam svakako iduci tjedan narucit clip on vent, pa mogu eventualno uzet i neka druga gnojiva, ili nesto trece od opreme ako mislis da mi nedostaje. Mozda higrometar.
 
17.10.2013
19
8
3
Caos Barbarossa
HTeo bih te pitati kao iskusnog mentora u gajenju u zemlji pod MH/HPS svetlima kako ti ove moje djevocice izgledaju? :D
Ovo je kraj 5 nedelja cvetanja ( 33 dan) u skoro idealnim uslovima temp 24 stepen dok rade svetla 18 stepeni kad su ugasena svetla ph 6,4, vlaznos ne prelazi 47% i imam 2x 400w HPS potovi su 8 l ,Od prihrane koristim Biobloom , Plagron Green Sensation , Big Bud, Carboload , Top Max Biobizz i BioGrow Biobizz i ubacim sa vremena na vreme Alga A Mic Biobizz. Interesuje me kako se tebi cini i kad otprilike da ocekujem kraj,posto sam vremenski ogranicen na neki nacin do kad bi to trebalo biti gotovo pa me interesuje jel ce biti drz nedaj navrat nanos ili imam vremena da sve zavrsim kako treba i valja? :)
Javi ako ti mozda treba jos neki info ili bolje slike.
 

Prilozi

  • Laughing Buddah 1.jpg
    Laughing Buddah 1.jpg
    421 KB · Pregleda: 37
  • Laughing Buddah 2.jpg
    Laughing Buddah 2.jpg
    279,2 KB · Pregleda: 35
  • Laughing Buddah.jpg
    Laughing Buddah.jpg
    439,3 KB · Pregleda: 37
  • Liberty Haze 1.jpg
    Liberty Haze 1.jpg
    443 KB · Pregleda: 33
  • Liberty Haze 2.jpg
    Liberty Haze 2.jpg
    304,1 KB · Pregleda: 31
  • Liberty Haze.jpg
    Liberty Haze.jpg
    517,5 KB · Pregleda: 30
  • NN fem seme 1.jpg
    NN fem seme 1.jpg
    781,3 KB · Pregleda: 28
  • NN fem seme 2.jpg
    NN fem seme 2.jpg
    765,2 KB · Pregleda: 30
  • NN fem seme.jpg
    NN fem seme.jpg
    610,7 KB · Pregleda: 28
  • OG kush 1.jpg
    OG kush 1.jpg
    244,6 KB · Pregleda: 27
  • OG kush 2.jpg
    OG kush 2.jpg
    313,9 KB · Pregleda: 22
  • OG kush.jpg
    OG kush.jpg
    527,7 KB · Pregleda: 22

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
lampe je udaljenost 60cm
Iako biljke izgledaju ok, to je predaleko za 250 w. Probaj da taj razmak bude bar 30cm i prati kako biljke reaguju.
Temperaturom se ne opterećuj.
Za sada spusti svetlo i lagano kreni lst.
Sa đubrivom umereno jer su biljke zdrave i ne treba ih ni sa čim forsirati.
Videćemo za nedelju dana kakva je situacija. :)

Interesuje me kako se tebi cini
Iako se za ovakve stvari ne dolazi u Mentorski kutak, reći ću ti da ima tu i malo light stresa i da si preterao sa đubrivom.
Generalno je ok. Smanji đubriva i gledaj da svetlo nije preblizu. :)
 
17.10.2013
19
8
3
Ok sorry na smetnji izgledalo mi je kao ok pitanje jer mi je ovo drugi grow, svetla su na 40+cm od biljki imam cool tobe i skroz ok ventilaciju interesuje me jer moram jos odaljiti ili je to ok, a djubrivo kako ti kazes smanjujem :)
E sad opet pitanje za koje nisam dovoljno kvalifikovan neko odokativno vreme do zavrsetka cvetanja na osnovu slika koje sam poslao,jel bi mi mogao dati?
Unapred hvala.
 
16.10.2018
139
88
28
Samo bih da ti se zahvalim što si se reaktivirao! Javno ću da ti kažem da je moja mama zahvalna na svakom savjetu koji si dao. Ulje joj je ustabililo stanje i da se zadrži ovako, svi bi bili zadovoljni.

One koji ti postavljaju pitanja MOLIM da prvo pročitaju forum, jer je na dosta toga već odgovoreno.
 

GetSomeNuts

Banned
Banovan
10.05.2020
101
227
43
27
Barba imam problem, jutros otvorim box kad ono hrpa musica, kupio sam elektronski raid aparat pa me sada zanima jel isti mozda opasan i po biljke?
 

GetSomeNuts

Banned
Banovan
10.05.2020
101
227
43
27
Stvarno ne znam koje su to musice meni kao laiku izgledaju kao one sto se na posudu voca skupljaju. Male i crne.

Stavio sam sada one ljepljove trake, a uredaj cu stavit za sada u samu sobu ne box
 
  • Haha
Reactions: Nogud

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
-PAR SAVETA ZA POČETNIKE-
Ako ste još uvek nesigurni tokom growa, držite se pravila "manje je više", dok god ne budete sigurni da znate šta radite.
Biljka bolje podnosi ako ostane malo gladna, nego kad dobije previše hrane.
Ne zalivajte hladnom vodom.
Ali to ne znači da treba da zalivate toplom, već vodom prijatne temperature, skoro pa mlakom.
Pre svakog sledećeg zalivanja, sačekajte da se zemlja malo prosuši. Ali ne skroz.
Ako zemlji treba više vremena da se prosuši (preko 4 dana), znači da verovatno treba da smanjite količinu kojom zalivate.
Konstantno mokra zemlja je početak svih problema.
Svetlo u početku držite 10% višlje od predviđenog rastojanja za određenu snagu svetla.
Pojava fleka i tačkica na ponekom listu ne znači da biljka umire.
To može biti samo signal da ste nečega dali previše, što je uzrokovalo blokadu nekih drugih elemenata.
Ne paničite i ne posežite odmah za dodatnim đubrivima.
Ne opterećujte se u početku brojkama(temperatura, vlaga, ph, lumeni, protok vazduha...), već se samo pridržavajte opštih načela za snagu svetla u određenom prostoru i ventilacije.
Opustite se i uživajte u growu, a vreme i rutina su najbolji učitelji. :razvaljen::
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
@Zabranjeno potpuno nepripremjen si ušao u priču i pretpostavljam bez ikakvog plana.
Čak i tako, da bih ti bilo šta savetovao moraš mi dati osnovne podatke o Biljci, zemlji, opremi i td. Nisi rekao ni da li je fem seme u pitanju...?
Ne vidim perspektive u toj kutiji, a tu vrstu rasvete ne koristim, pa ne znam koliko takvih bi ti bilo potrebno...
 

GetSomeNuts

Banned
Banovan
10.05.2020
101
227
43
27
Evo ga update. U petak zalivena svaka sa 0,5l vode i pola doze lista. Musice su svedene na minimum, ali tu i tamo se jos pojavi koja tako ce vjerojatno i biti do kraja growa. Osim jednog lista koji je pola zut pola zelen otkako se pojavio, mislim da nema vecih problema.
 

Prilozi

  • dsa.jpg
    dsa.jpg
    154,8 KB · Pregleda: 31
  • dsdadsa.jpg
    dsdadsa.jpg
    187,8 KB · Pregleda: 32
  • ggg.jpg
    ggg.jpg
    185,8 KB · Pregleda: 31
  • ssss.jpg
    ssss.jpg
    133 KB · Pregleda: 28
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
zalivena svaka sa 0,5l vode i pola doze lista
Ostini za sada na tome, jer biljke iszgleadju super. :)

Osim jednog lista koji je pola zut pola zelen otkako se pojavio, mislim da nema vecih problema.
To je česta mutacija i bezazleno je. Meni se par puta dešavalo.
Za razliku od simptoma nekih nedostataka, ona pogađa uglavnom jedan do dva lista.
Dakle, samo opušteno. :)
Sve izgleda super, ne menjaj ništa za sada jer funkcioniše.
Od sledećeg zalivanja možda podići vodu. Podseti me od koliko su oni potovi?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.