Mentor Beštija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
24.02.2021
31
97
18
43
Midgard
Pozdrav Bestijo ;) bili htjeo bit moj Mentor , ako nemas previse posla....

ukratko o mom iskustvu imam nesto znanja i stogod uspjesnih growowa ispod pojasa, ali evo zapeo ,zapeo momacki
Moj dnevnik je

Ako pristanes na Mentorstvo i ovdje cu lagano vodit Uspjeh /Neuspjeh...da netrebas virkat u Dnevnik stalno

Cini mi se da sam Z....O Ph ,previse sam ga snizavo plus Ph metar mi je jos pokvaren sto sam naknadno primjetio..,. Plus sto Bioo Bizz,netreba dirat Ph

Cini mise da sam nesto "zakljuco" a po svemu sto sam istrazivao je CINK,,al opet on se snizava na visokom Ph a ja sam ga PREsnizio stim da je zemlja ima tkz regulator tako da netreba dirat Ph


u Dnevniku ima dosta opisa ,sta kako i scim,, samo malo mi je Foto Aparat los ,, evo cekam svaki dan drugi ali dobro se vide problemi i situacija s ovim
Pomoc mi je potrebna jel ih zelim sto prije u cvjetanje bacit,,,

Hvala unaprjed
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.387
27.851
1.098
Trøndelag
Hocu, biti cu ti mentor.
Pregledao sam sto si uradio do sada i u globalu dobro to izgleda, nije to katastrofa i nesto alarmantno.
Za pocetak prestani sa mjerenjem ph i sad dok su male zalijevaj samo sa root-om, ako nemas ok ali ako mozes nabaviti onda uzmi. Takoder je pozeljno
da ih folijarno poprsces sa root-om da naprave sto bolji korijenski sistem a sa time i jaku biljku koju ces
kasnije prebaciti na cvjetanje. Ne trebas nista ispirati nego ih za sada ostavi kako jesu i nastavi dalje sa zalijevanjem kako sam napisao.
Ovih par listica sto su malo spaljeni za sad ne diraj vec kad poraste onda ih mozes poskidati dolje.
Evo za pocetak to bi bilo to, mozemo nastaviti i kod tebe u dnevniku samo me oznaci pa cu pogledati.
Radnim danom sam slobodan tek poslije 17h vikendom nije problem.
 
  • Love
Reactions: ragnarok777
24.02.2021
31
97
18
43
Midgard
Hocu, biti cu ti mentor.
Pregledao sam sto si uradio do sada i u globalu dobro to izgleda, nije to katastrofa i nesto alarmantno.
Za pocetak prestani sa mjerenjem ph i sad dok su male zalijevaj samo sa root-om, ako nemas ok ali ako mozes nabaviti onda uzmi. Takoder je pozeljno
da ih folijarno poprsces sa root-om da naprave sto bolji korijenski sistem a sa time i jaku biljku koju ces
kasnije prebaciti na cvjetanje. Ne trebas nista ispirati nego ih za sada ostavi kako jesu i nastavi dalje sa zalijevanjem kako sam napisao.
Ovih par listica sto su malo spaljeni za sad ne diraj vec kad poraste onda ih mozes poskidati dolje.
Evo za pocetak to bi bilo to, mozemo nastaviti i kod tebe u dnevniku samo me oznaci pa cu pogledati.
Radnim danom sam slobodan tek poslije 17h vikendom nije problem.
hvala, dao si mi nadu prijatelju, nemam nista osim osnovnih Bioő -biiz 3-pack grow Grow-Bloom i Top Max, (pobaco sam 10ak bocica koje su imale funky cudan miris ,mozeli nitrozyme koncetrat otvoren je oko 3 godine i ovu testnu (sto je bila zakrzljana) zaljevam dok je jos seedling bio stavio bi pola doze pa preso na cjelu i savrsena je sad korjen vec na sve strane kroz rupe pici a biljka je ludilo kakva je bila,,

Update ;;;;;kolega ,neznam kako da te" oznacim"stavio sam da te pratim ako je to to,,slabo se malo kontam jos u podesavanja foruma, valda cu skontat,uglavnom sutra ce bit opet updajte

Hvala jos jednom
 
Poslednja izmena:
05.03.2021
4
2
3
Pozdrav @beštija , da li bi hteo da mi budes mentor? :) Ako nisi u guzvi s vremenom!
Dugogodisnji sam pratilac foruma, ali sam se tek nedavno odlucio za prvi grow. Plan je bio da samostalno sve odradim, medjutim sto vise vremena prolazi, preventive radi, smatram da mi treba neko iskusniji. Cisto da baci pogled.
Trenutno imam: Blueberry Headband od Humboldt 25dan od nicanja, box 50x50x190 oblozen diamond folijom, pot 25l terra osmocote sa par saka perlita, Slavol S, Biobizz starters back+algamic, TT100+carbon filter, DIY E27 LED panel max 20 grla, sijalice V-tac 9w 2700k, 4000k, 6400k (trenutno 54w), odradjen jedan toping. Do sada bez nekih znacajnijih problema... Imam i ph metar i vlago/termo metar.
Ako pristanes okacicu neku slicicu, i dobices ostale detalje... Pomoc bi mi najvise trebala oko hrane, i ako nastane neki problem oko iste:bocni::

Hvala unapred!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Palma
01.04.2020
70
130
33
30
Servus Mentore. Nazalost nisam kupio zeuse sa led-techa kao sto si mi ti preporucio iz razloga sto uz viparspectru p2000 dobijam cistu garanciju na 2 godine a odigralo je ulogu ta povoljnija cijena odnosno 20 posto rabata koji sam dobio na nju i naravno sto ga hvale i pisu jako dobre ocjene za te zadnje serije.Ostale stvari sam te poslusao: GrowPRo Box 3.0 80x80x180 onda sve ono sa stranice imagro.de (ventilacija i ostalo ) je kupljeno i nesto si mi rekao da kupim 2 ventilatora ali neznam koliko watti i gdje tocno da ih pozicioniram u boxu? I jos ovo : Dakle turbina izbacuje zrak kroz filter, 2 venta mijasaju,hlade i koliko znam jos jedna rupa ima dole ako se ne varam koja moze biti pasivna ali ja bi zelio i tu ubacit neki vent da ubacuje zrak. Dali je to bacanje para ili ipak moze imat dobru svrhu ? :)::volimj::
 
Poslednja izmena:

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.387
27.851
1.098
Trøndelag
Poz eldorado,
Cuj uredu je, uzgajat ces ti i sa viprom jednako dobro kad udes u stos. Cuj za mjesesanje zraka mozes uzeti one clip ventilatore i stavis ih u kut, recimo ove
https://www.grow-shop24.de/ghp-clip...kJQEBeqsu2nUP-PGRraEXWWwC5z-mBrUaAivkEALw_wcB oni ti ne trose puno ca 5W kako pise. ako hoces jace onda mogu i ovi https://www.growmart.de/2-Stufen-Cl...XjwMsEgyvyZXCLvbdbsRVrHOyoNsklu4aAj2zEALw_wcB
Donju rupu ostavis da bude pasivna samo stavis zensku najlonsku carapu da ne ulazi prasina i eventualno insekti i to je to, turbina ti svakako radi podtlak i uvlaci zrak koliko treba.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: eldorado7
05.03.2021
4
2
3
Postovanje kolega! Moze li mentorstvo, ako imas vremena? Ili pak predlazes nekog drugog... Izvini ako smaram, vec sam te pitao isto pre 3 posta, ali nisam dobio odgovor! Pa reko mozda nisi video post:bocni::
Hvala unapred!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: beštija

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.387
27.851
1.098
Trøndelag
Hej zlajac, izvini omasio sam post, mogu ti pomoci ako zapnes ali step by step je trenutno tesko izvodljivo.
Ako trebas prijedlog sta napraviti i kako dalje to nije problem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zjalac
01.04.2020
70
130
33
30
Pozdrav mentore stigao mi je 1x Superroot Air-Pot 12,5 L koji ce biti za trecu biljku dok ce druge dvije biljke biti nakacene na autopot u onoj kombinaciji glinene/zemlja i biotabs paleta. Zanima me kakvu drenazu da odradim jer nesto sam citao da su ljudi imali problema kod zalijevanja i vlage u air potu.. ?! I postavio sam ti jos jedno pitanje u inbox vjrv si zauzet pa si preskocio :)
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.387
27.851
1.098
Trøndelag
Uzmi si dobru zemlju koja u sebi ima kokos i ne trebas nista posebno raditi. Ja u airpotu imam samo zemlju bez drenaze. Sto se tice vlage to mi je nekako diskutabilno jer airpot gubi vlagu 30% brze nego zatvorena posuda. Kad budes sklapao airpot podigni donju mrezicu za jedan zub i automatski ces ispod imati malo prostora da se cijedi a da ne pliva u vodi.
 
01.04.2020
70
130
33
30
Eto posto zivis u Deutschland kao i ja mogao si mi napisati koju onda zemlju da uzmem za taj airpot.? Za autopot dvije biljke sam planirao biobizz allmix ili light nisam jos siguran bitno mi je da ima perlit i worm humus unutra
 
05.03.2021
4
2
3
Mentore, izvini sto me nije bilo neko vreme, nisam stigao od posla...
U ovom postu cu ti ukratko napisati sta i pod kojim uslovima sam radio, i okacicu najnovije slike.
Blueberry Headband (Humboldt), box 50x50x190 (diamond folija unutra), pot 25l terra osmocote sa malo perlita, TT100+carbon filter, e27 LED panel (trenutno 82W, mahom 4000k i 64000k), trenutno je na 60cm od panela. Temperatura preko dana 20-25C, nocu 19.5-21C. Vlaga 55%-70%. Djubrivo BioBizz, sve osim Fishmix, i Slavol S.
7.2. stavljena menka na klijanje
8.2. piknuta u zemlju i zalivena sa Slavolom S (1ml na 20ml vode)
13.2. zalivena samo sa malo ph korigovane vode
17.2. presadjena u veliki pot, i opet zalivena sa Slavolom S (1:20ml)
24.2. zalivena sa 2ml Root J, 7ml Slavol S u 300ml vode, ph 6.6
28.2. zalivena sa 4.5ml RJ, 7ml Slavol S u 1l vode, ph 6.7, tada sam ujedno i odradio toping glavne grane
5.3. zalivena sa 1.5ml RJ, 1ml Heaven u 1,5l vode ph 6.6 (tada sam ubacio po jednu 4000k i 64000k). I takodje tada sam provalio par musica po boxu (2-3 komada) do tada ih nisam vidjao.
Posto je pokazivala znake stresa, uz pomoc kolega sa foruma sam skontao da sam previse zalio, iako mi nije tako delovalo uopste, pa sam izbusio rupe na donjoj polovini saksije radi bolje prozracnosti korena i da bi se taj deo zemlje brze susio. To je odradilo posao jer je biljka posle toga zivnula. Takodje sam tad i ubacio PC vent da duva po krosnji i od tada ne vidim nijednu musicu, ni po zemlji, ni po boxu, ni po listovima.
11.3. Krenuo sam lagani LST koji od tada vise manje primenjujem svaka 2-3 dana po potrebi.
14.3. zbog nemogucnosti da nadjem Mg, a da nije gorka so, folijarno sam malo isprskao sa 0.5ml Alga-mic u 0.5 L vode (naravno nisam isprskao sa svih 0.5l, nego npr 200ml rastvora). Videlo se odmah sutra da joj je prijalo.
17.3. 0.5ml Alg i 0.5ml Heaven-a u 400ml vode, pola isprskao folijarno a pola zalio zemlju.
21.3. 1ml Alg, 1ml Heaven, 1ml grow u 1l vode (ph 6.2). Zalio sa celom kolicinom jer je bas bila zedna, i poskidao sam stare sasusene listove i odradio lolly donjeg dela i poskidao neke nepotrebne grancice koje bi bile popcorn-ovi.
Ove slike su od 24.3. zanima me jel ovo zutilo na donjim listovima nedostak K, pa joj trebam dodati i malo Bloom-a, ili je nesto drugo u pitanju. Inace od 22.3. do danas mi je temp u boxu konstantno od 19.5-22C. ventilacija neprestano radi. PC vent ne gasim. Rezim svetla je na 18/6 od pocetka.planirao sam da je ubacim u cvetanje pa sam joj zato lolly odradio. Video sam da su grane postale ljubicaste, kao i zile na ponekim listovima ali sam mislio da je to zbog malo nize temperature. takodje kao da usporeno raste od poslednjeg zalivanja.
Zanima me tvoja preporuka sta i kako dalje sa gnojenje, koje doze cega i kada od prilike da je ubacujem u cvetanje, jer vec sam hteo ali sam video da joj nije sve potaman. Izvini na duzem postu, ostali ce biti kraci.
IMG_20210324_214258.jpg IMG_20210324_214325.jpg IMG_20210324_214251.jpg IMG_20210324_214315.jpg
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.387
27.851
1.098
Trøndelag
Pozdrav,
U globalu biljka izgleda dobro ali krenimo redom.
Ljubicasti stemovi su ti pokazatelj da ima problema sa nekim stresom, kod tebe sam prvo primjetio da ti je temperatura malo preniska pa je pokusaj nekako podici na barem 25c dok gori svjetlo. Takoder se mogu pojaviti ako ti ph nije kako treba, kakav ti je ph metar i da li je tocan?. Posto radis sa biobizz ja se ne bi zezao sa ph ali ako si vec krenuo da mjeris onda nastavi dalje. Sto se tice cvjetanja mozes je prebaciti za najvise 3-5 dana jer si u malom prostoru i brzo ces se zaguzvati. Kada je prebacis na cvjetanje daj joj uz vege gnojivo i dozu boost-a to bi bio top max kod tebe.
 
18.11.2020
136
196
43
Pozz Beštija,mentor mi je odsutan vec duze vrijeme. Da li bi mi htio biti mentor? Imam 5 biljaka 3 special queen i 2 skunk xl, hps agro 600 i 400 na raspolaganju. Iskljucivo radim sa biobizz, koristim grow,bloom,topmax kroz faze.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme

S
Odgovora
7
Pregleda
3K
San Pedro de Peyote
S