Mentor Beštija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.315
27.220
1.098
Trøndelag
Pozdrav drustvo,ja sam Bestija i dosta svog znanja sam stekao uz pomoc ovog foruma,pa imam zelju da mu vratim istom mjerom jer da nije bilo istoga vjerojatno me uzgoj ne bi nikada niti zanimao. Stojim vam na raspolaganju ako trebate pomoc vezanu za grow i oko growa,te zanima vas tehnicki dio,boxovi,lampe itd. Najvise iskustva imam iz vanjskog uzgoja te unutrasnjeg sa led rasvjetom. Sa hps sijalicama nisam uzgajao tako da u tom dijelu nisam od neke pomoci. Dakle moja filozofija growanja je prije svega organski uzgoj sto je vise moguce,naravno da nisam baziran samo na isti jer sam koristio i druge kemijske preparate . Budite slobodni pitati ako vam treba pomoc,rado cu se odazvati. Toliko za sada i nadam se prije svega da cu vam biti od pomoci :)
:vutra:
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.315
27.220
1.098
Trøndelag
Moze kolega,pratim ti dnevnik!
Slobodno ostavi ovdje poruku a ako je nesto hitno posalji u pp,jer sam tek predvecer na forumu.
LP
 
  • Sviđa mi se
Reactions: unearth1984

unearth1984

Aktivan Član
09.09.2014
261
802
93
hvala, nista se previse ne desava. Prva dva dana sam ih imao na 35 cm od hansa na vege mogu da se malo priviknu na led, posto su do sad bili pod hps, danas sam spustio hansa na 30 cm od vrhova biljaka. Danas im je u 18:00 poceo treci dan otkad su kod mene. Jos nista ne rastu, ukorijenjavaju se jos. Sta mislis da lupim na full spektar tek u cvatu ili i prije. Najkasnije sljedeci vikend bi ih bacio na cvat. Jedino sta neznam je dal bi ista trenirao i kad? Lijep pozdrav
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gota

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.315
27.220
1.098
Trøndelag
Mozes odmah prebaciti na bloom mod,ostavi na 35 cm visine. Kad krene pravo cvjetanje onda spusti na oko 25cm,tako ja sad drzim kod sebe. Ja sam svoje 10 dan presalto na full snagu.
Od treninga uvijek mozes nabaciti lst, to ces vidjeti kako ce ti se ispunjavat box a i da malo rasiris grane da nisu stisnute sve u sredini.
 

unearth1984

Aktivan Član
09.09.2014
261
802
93
Moze majstore, od sutra dizem na 35 cm i stavljam na full mod. Stavio bi i danas, ali nazalost nisam vise kod kuce. Pravit cu update svake nedjelje, pa ces bit pravovremeno informiran, ako nedaj Boze dode do nekih komplikacija javljam se na pp. Stay high
 

unearth1984

Aktivan Član
09.09.2014
261
802
93
Moze, dignut cu ga na 45 cm da se ne izduze, posto su svejedno nesto mrsave bez sporednih grana.Ide sutra na 45 cm, pa svaki dan za 5 cm dolje pa cu ga ostavit do cvijetanja na 35 cm ako se slazes? Kad krene fino sa cvatom na 30, pa 25 kao sto si vec rekao. Jedva cekam da kliknem na cvat. Zemlja je plagron growmix koju prvih 3 tjedna ne treba gnojiti. Taman kad fino krene sa cvijecem lupim pola doze blooma i boostera pa ce da vidimo kako dalje
:banana_rasta:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: beštija

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.315
27.220
1.098
Trøndelag
Zato ga odmah upali na full power da se malo rasire,kad prebacis na 12/12 svejedno ce jos rasti i nece isti tren procvjetat tako da imas vremena ispred sebe,samo polako i strpljivo, za visine :thumb:
 

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
belo-sivo kuciste sa ruckom.jpg Koliko treba ispušni,a koliko obični ventilatora?
Hps 150w sijalica
Jel treba mh 150w sijalica zbog plavog svjetla jer treba u vegi
Ili sve sa hps on je dobro za cvjetanje
I stavljam 12/12h
Sjeme iz paketa
Zemlja plantella ideal
U cvjetanju ću ubacit malo golubinjeg izmeta
Trebal se jos dodat cfl sijalica
Saksija 2 litra ???
Riječ je o pc grow box
 
06.02.2017
42
9
8
35
Pozdrav kolega,imam preporuku od Himalaye za tebe.pa ako moze malo da mi kazes par dobrih savjeta,preporuka itd..radim takoder s led growom.imam spektrum led panel 450w.odustao sam trenutno od satora pa sam sklepao neki ormar.1.10-0.60-2m visine.imam u nutra 2NL i jednu divlju.stare su 21dan i naravno dobijem malu gamad(pljesnive musice)koje su mi malo usporile rast.uspio sam ih skoro pa sve istrjebit sa zutim trakama i krompirom.trenutno su u teglama od 5.5l.ova dva NL su 19cm jako bujnog rasta,sirokih listova,ova divlja je veca posto sam prije zasadio ima 40cm.ali je dosta slaba od musica.e sad mislio sam ih prebacit u 11l kalice?imam biobizz all mix zemlju.drzim panel na 40cm .cini mi se da malo trebam povisit posto ova na direktu slabije razvija..ugljeni filtrt s ventilacijom i unutra da mijesa zrak takoder imam.eto nadam se da ne smetam...hvala
 
10.03.2017
125
236
43
33
Wild West
pozdrav legendo, vidim da si vec zauzet i pomazes drugima ali ipak da te pitam da mi budes mentor i pomognes u prvom uzgoju.

maloprije sam objavio svoj prvi dnevnik, pa ako budes u mogucnosti da pomognes tamo sam objasnio sta sve posjedujem od opreme i dokle sam dosao s' uzgojom.

Unaprijed hvala, pozdrav Bestijo
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.315
27.220
1.098
Trøndelag
Pozdrav ljudi,sorry na malom zakasnjenju ali tek sam sad uhvatio vremena.

evo krenuti cu redom,
Štaćukadjevolim - hps moze od pocetka do kraja,ne treba ti mh jer nemas mjesta za vegetiranje. posuda od 2l ti je malo malena,probaj pojacat bar na 4-5 radi zalijevanja jer ces u 2l morati svakodnevno. sto se tice ventilacije to ce ti biti izazov ohladiti hps 150w unutra,ako mozes montirati neki jaki ventilator 120mm da ti izvlaci van super,ak ne onda wc vent 100mm ce biti dovoljan,mozes i 125mm ako ti pase. mislim da bi tu najbolje bilo ubacit hps 100w radi hladenja. Iaberi neku kvalitetnu zemlju jer je ne trebas puno,terra magma,composana,potground i sl. to ti je cca 20kn ili 3€. gnojivo bi bilo bolje da uzmes u boci jer sa golubljim izmetom je tesko dozirati i mozes napraviti vise stete nego koristi.

green61 - hvala kolegi himalayi na preporuci,ne smetas niti govora,rado cu pomoci. Ovako,slobodno presadi ako si nabavio zemlju to bi trebalo biti taman 11L,fino ih zalij i ne moras hraniti jednu rundu jer all mix je jak a dodajes svjezu zemlju. za visinu panela ti ne mogu puno pomoci jer ne znam model,ali to ti mozes sam procjeniti kako se odvija situacija,nize biljke mozes podbaciti sa knjigama ili necim da se izjednace.

ultras 94 - moze,slobodan sam,bacim oko malo kasnije!
 
Poslednja izmena:
06.02.2017
42
9
8
35
hvala bestijo,VIPARSPECTRUM 450W Full Spectrum je panel.danas idu u vece posude. cekam da se zemlja jos malo prosusi,pa cu ih prebacit prije paljenja svijetla.ma trenutno vodim borbu sa malim napasnicima pljesnivim musicama.mislim da sam na dobrom putu da sam proces daljnjeg razmozavanja prekinio.a sto se tice gnojiva imam bio bizz paket sa tri bocice 250ml(vege,bloom,bloom mix).citao sam za ovu zemlju da ima dovoljno hrane za 14 dana?!
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.315
27.220
1.098
Trøndelag
Dobar plan,ima mozda i vise od 14 dana. Taj try pack ti je dovoljan osim ako zelis sve produkte,ali nisu neophodni i ova tri ce odraditi posao. Vege ti mozda nece ni trebati.
 
06.02.2017
42
9
8
35
eto jucer obavio presadivanje.korjen od ova dva NL je puno jaci nego od ove divlje koja je duplo veca.zacudio sam se da su toliko male ispunile kompletan kalic od 5,5l.panel je na 50 ak cm.i nisam primjetio da su dozivile nekakav stres .listovi su podignuti i djeluju ok.prvi veliki listovi su malo svjetliji ,vlaga je na oko 37 a temperatura 28C.pokusavam malo podizat vlagu sa nekakvim rucnikom natopljenim .i da ,vec tako male imaju dosta jak miris ..:).znam da za zaljevanje moras sam procjenit koliko i kad ,tvoje misljenje dali da im dam danas vode prije paljenja?jucer sam recimo svakoj dao 1l ..
 
06.02.2017
42
9
8
35
hej kolega,e imam par pitanja.cure su oko 50 cm ,stavio sam mrezu na 60 cm da ih stopiram u visinu i sporedne grane vucem prema gore.zanima me dali da prebacim sad na 12/12 ili da cekam da glavni vrh dode do mreze? sta misis dali da ima dam dozu gnojiva posto sam ih prebacio biobizz all mix zemlju prije 16 dana.dali da ima pocmem davat bloom i bloom mix gnojivo ili kako..hvala
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.315
27.220
1.098
Trøndelag
pozdrav zeleni,ja bih to presaltao na 12/12 odmah jer biljka nece stati sa rastom.
Mreza je nece stopirati,ako nisi planski isao na scrog onda bolje uradi lst i razvuci grane.
Za gnojenje nabaci sliku da vidim u kakvom je stanju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lu&k
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme

S
Odgovora
7
Pregleda
3K
San Pedro de Peyote
S