Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Au Stan sad bas gledam klipove sa ovih linkova,znaci ta dva sa profilnim vodjicama 189e to je taj prvi link,znaci ti tu dobijes sve jeli kako vidim,ti samo spojis profile i utaknes zice u drjavere i na dimer i to je to,e gde mi sad reci ovo
SYSTEM bundle: 2x ZEUS 308 XT in 3500k + frame kit 29,5x100cm - CC modules
ovaj model za koliki bi prostor bio idealan recimo,sobzirom da ja radim u malim boxovima znas i sam i dali moze da istera dve bioze kako treba recimo u 15l potovima
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Ne dobiješ sve! Samo 2 Zeusa i profil! Driver, moraš uzet odvojeno. Za oba Screenshot_20190917_082539_com.android.chrome.jpg ovaj. Za jedan Screenshot_20190917_082633_com.android.chrome.jpg ivaj
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ali dobro u sustini mogu sa ovim prvim drajverom terati oba panela jel da,znaci na onih 189+60e drajver i to je to,masina moze da se pokrene,jel tako Stan
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Tako je! Nemaš šta dirat! Možeš spojit na multimetar, da vidiš, kada na vanjskom dimmeru staviš na max, koliko ampera tera. Ja sam stavio, da oba na max u vegi, tera 5.8A,ali može i na pola od toga!
Od one tri biljke, ispod Zeusa i HLG 100w,dobio sam 420g suhoga!
A, to je bila proba:)
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Tebi bi za 60×60 bio dovoljan jedan Zeus i driver 150-42A
AB je sa vanjskim dimmerom, a 10€ je razlika. Ja sam spojio na multimetar, a na driveru se može dimmat, tako da mi vanjski netreba.
Ovako se slažu, ali meni za jedan netreba. Samo za 2 ili više i dodam stripove
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Na obe isto? Train je isto dodatno pozutio na prvim listovima.

jesi siguran da se susptrat osusio dobro
reko bi da je 90% suh, lagani jesu ali ne ko perce kako ti kazes. suh je na dubinu prsta. cca 8cm dubine.
Sad spavaju pa mislim da nema logike slikat jer su legli listovi.
 
Poslednja izmena:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Evo napravio update u dnevniku.
Na Criticoj se prosirilo na 4 nova lista. I druga je slika ono sto si reko sljedecu dan za 48h odprilike iz istog kuta. Ali bas jadno izgleda danas.
IMG_20190917_204610[1].jpg , IMG_20190917_204630[1].jpg
Trainwreck isto puzutio jace ali samo prvi par listova.
IMG_20190917_204645[1].jpg
Critical procirio kojih 2dl popio kroz 5 min sve nazad, Train procurio kojih pola litre malo manje popio kroz 15 min nazad.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Critical procirio kojih 2dl popio kroz 5 min sve nazad, Train procurio kojih pola litre malo manje popio kroz 15 min nazad.
sad cemo da vidimo,brzo ce pokazati dali je deficit dusika,po nekoj mojoj teoriji trebalo bi da bude ok,izgleda su iscrpeli sve iz zemlje,ako ovo prodje kako treba jos jednom cemo ici isto.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Evo napravio update u dnevniku.
fatone,sad bas uporedjujem nesto bio sam ti do dnevnika,pa ti si u petak davao full dozu tnt kako vidim,cek brate,tu se rastimovao ph vode znas li,i blokira sad dusik,ne moguce da su od petka potrosile citav dusik,ti kazes da nisi kalibrirao ph metar,vidi da ti on nesto ne pravi probleme,da se nije na sondu skupio kamenac,i de mi reci ovo ako ti to rucno stelas ph konkretno.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Eh ne znam bas da je do PH jer ipak je pomocu testera napravljena kalibracija, pod rucno mislim analogno sa ovim testerrom: https://www.hempatia.hr/ghe-ph-tester-rocni

Ne koristim digitalac dok ne dođu kalibratori. Na sondi i ako je bilo kamenca vise nemas jer sam ga oprao u prilicno jakoj otopini limunske kiseline koja ubije sav kamenac. Jedino da mi se zamlja nije napunila kamencom jer kao sto sam ti vec rekao ovdje u vodi ima poprilicna kolicina kamenca. Zato je i pustim da duze stoji.

Sto mi je ciniti dalje? Tj mozemo cekat sljedecih 24h da vidimo reakciju. Jer PH nije 100% tocan u 0.1. Ali je priblizno tocan 0.3 najvise promasim ako me oko prevari za boju.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: serviser

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
a znam na sta mislis sad sam se setio,nemogu da otvorim ovaj link-nesto error mi izlazi svo vreme,zasto mislis da nije ph u pitanju,mozda ti se runoof u zemlji poremetio,jer ipak smo u petak davali klopu,kad se zarumenila fino bas i bilo sve u redu do nedelje.Nemoj da te nista zabrinjava sad cemo videti posle ovo ture,cak mi pada na pamet da im mozda nije seo tnt i da su se ranije malo zakljucale pa sad negiraju,uglavnom pazi sad-moras ih drzati pod budnim okom,ako vidis da se siri jos vise-odmah bioze u kadu i dobar flus da uradis dok ne krene cista voda,ako imas sta nejasno kako se radi flus recices mi,sad je situacija takva da je 50-50,svasta mi pada na pamet ali da bi odgonetnuli situaciju zato sam ti rekao da im opet das tnt e ako se pored i svega opet siri onda su se zakljucala i tu se odmah radi flus da bi prodisale i sprale malo koren,zato idemo redom,to sto ti se sad desava je sigurno neki poremecaj ph koji trenutno blokira uzimanje dusika 100% frend.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
mozda ti se runoof u zemlji poremetio
Sjecas se da sam ti bio spomenuo da mi nije jasan runoof dok sam ga izmjerio prije nekih tjedan dana odprilike. criticnoj je bio oko 5, a trainwrecku oko 6. Tj izmjerio sam ph vode koja je iscurila bila onda sada se nisam sjetio..

Znam kako ide flush. 2 put po 10min ispiranja pod tusem sa razmakom od nekih 5-10 min i na kraju zalijem cistom vodom korigiranog ph-a?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
na kraju zalijem cistom vodom korigiranog ph-a?
tako je i kad se iscedi dobro u box na trag,nista slusaj,nemoj da te nista brine sve cemo resiti moras bit i strpljiv sad da vidimo rezultate do sutra ujutru,ja cu prostudirati gde i kad je napravljena greska ali smatram da je nesto do tog phmetra bilo ili je lose ucitavo parametre ili nisi u skorije vreme radio klibraciu istog.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
phmetra bilo ili je lose ucitavo parametre ili nisi u skorije vreme radio klibraciu istog
A znam ne mozemo nista, dok sutra ne vidimo rezultate. Uvjek sam se ravnao sa ovim analognim tj ova tekucina koju sam uzeo sa hempatije za testiranje ph. Ako nista kupit cu one papirice i odj*bat sve ovo koje imam i s njima samo radit. Gdje bi toga bilo za kupit? Poljoprivredni ducan?

Nista danas flusham puzutio na trainu jos jedan posapan sam jos pa cu provjeriti dok se vratim od doktora, pa odraditi flush. Reci mi dajem li kakvu hranu sa ovom korigiranom vodom na kraju?
 
Poslednja izmena:

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Da nije od supertopiranja?
Ipak si im napravio veliki šok.
Kako 8 cm gurneš prst u zemlju, tako joj počupaš novo korjenje.
Samo komentiram, da ne brineš. Mislim, ako se mentor slaže!
Sretno dalje :thumb:
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Nadam se da ne trgam korijenje gurnem uz sami rub pota.

Ne znam viditi cemo sto je Bigi smislio dok dode, ali ph je u pitanju i meni to doslo do glave da ovaj analogni laze jer ne znam kako nisam skuzio da sam spustio zadnja 2 zalivanja sa manje kiseline nego inace i to akoro upola manje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.