Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
Jel ovo manjak ili visak nutritienata? - vrhovi su sa sredine ili vrha biljke - fan listovi.

PS
Mozda nije trebalo ali sam ih odsekao i skuvao caj(sazvako i pojeo listove naravno) koji vozi ko' zmaj! Inace 12/12 mod je ukljucen 17-og Sept i jos ni jedan jedini amber trihom nisam video.
IMG-20191116-170543.jpg


IMG-20191116-170553.jpg
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Znaci critical voli papati a traina smo bili pecnuli, također train je onda bolje sazrio jer je on sav mljecni.
bitno da su ok,sad sto smo izmesali koja je koja nema veze,odlicno ako je train sav mlecan taman kad odradimo jos ovu turu prehrane to bi bilo to,posle moze voda do kraja opusteno.
ide 10ml blooma i 3 ml boosta na 2,5 L vode
boostera stavi vise u svakom slucaju,na 2,5l vode minimum 5ml boostera sve da stavis i 6ml neces pogresiti,booster je odlicna stvar bas poboljsava sazrevanje,zato ga slobodno stavi vise znaci 5ml je sasvim ok.
Evo me Bigi, sefe kuhinje, sta servirati ovoj dami?
ova ti je dobra:):thumb:
cek da vidim malo,ima jaku boju bas ali je lepa ko lutka.Ovde cemo sad napraviti presek growa,ti ces sad kad ugrabis malo vremena napraviti mini updejt i napisati mi da bi ja imao ovde zapisano gde smo trenutno,pa ces mi napisati sledece,u kom je tacnom danu,panel sa koliko snage radi i sta smo davali zadnja dva puta od zalivanja.Sad moze jedan krug vode slobodno,samo root i power zum,tnt ne treba jer ima prehrane u sebi to se bas jasno vidi na slikama.Mozes ti polovinu vodu iz tacne da dajes pola od gore ako se bas tako brzo susi supstrat od dole,znaci ti je onda zalivas ako sam te razumio sa 3l vode.Recimi jel ti meris ph vode.
Zalijevam svako 5 dana.
Nažalost ne mjerim PH vode, ali budem naručio ph metar.
Ok, mičem vent horizontalno.


Možeš li mi napisati iduća 3 zalijevanja?
na 5 dan je ok ako je suv supstrat to se podrazumeva.Vidi to trulo lisce i sto je jako pozutelo od dole slobodno skini,smetati oko zalivanja vidim a samo moze problem da napravi,slobodno porezi to bezveze lisce od dole.Jesi ti njima davao dozu tnt sto sam ti preporucio,sta je islo zadnje zalivanje de me podseti jel bio power zum zadnji a bloom predzadnje zalivanje,de mi reci jos nesto koliko one tacno broje od momenta kad si primetio da cvetaju odnosno ako imas podatak koje je vreme proslo od prvih pistila.
Jel ovo manjak ili visak nutritienata?
vidi ima svega pravo da ti kazem,imam utisak znas da ona kao zavrsava i da jednostavno vise ne prima prehranu.Treba da mi slikas celu biozu da vidim kako je odreagovala na zadnju prehranu i onomad sto smo davali tnt.pa cu ja da uporedim tvoje zadnje slike i predzadnje da vidim dali ima bas razlike i recimi dali si primetio dali ona izbacuje nove pistile.Jer ako nema zdravog lisca nece se moci dalje razvijati kako treba,zato ti kazem da mi slikas celu biozu i onda da ja stavim na razmatranje mozda se posavetujem i sa grow suportima da vidimo gde smo,proveri isto po vrhu zemlje prodji prstima malo raskopaj zemlju 1 cm da vidis da se ne dizu neki letaci to isto obrati paznju oni hocu da se stekuju,mislim da odgonetnemo sve mogucnosti i onda da mogu da sagledam ispravno situaciju,jer znam da smo dosta problema imali ranije pogotovo u tranziciji vege cvat,i ako se ne varam ona je u tom supstratu jeli oko 4meseca vec jel tako,jel danas je 2 meseca tacno kako smo prebacili na 12-12.
 

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
vidi ima svega pravo da ti kazem,imam utisak znas da ona kao zavrsava i da jednostavno vise ne prima prehranu.Treba da mi slikas celu biozu da vidim kako je odreagovala na zadnju prehranu i onomad sto smo davali tnt.pa cu ja da uporedim tvoje zadnje slike i predzadnje da vidim dali ima bas razlike i recimi dali si primetio dali ona izbacuje nove pistile.Jer ako nema zdravog lisca nece se moci dalje razvijati kako treba,zato ti kazem da mi slikas celu biozu i onda da ja stavim na razmatranje mozda se posavetujem i sa grow suportima da vidimo gde smo,proveri isto po vrhu zemlje prodji prstima malo raskopaj zemlju 1 cm da vidis da se ne dizu neki letaci to isto obrati paznju oni hocu da se stekuju,mislim da odgonetnemo sve mogucnosti i onda da mogu da sagledam ispravno situaciju,jer znam da smo dosta problema imali ranije pogotovo u tranziciji vege cvat,i ako se ne varam ona je u tom supstratu jeli oko 4meseca vec jel tako,jel danas je 2 meseca tacno kako smo prebacili na 12-12.
Nema letaca niti drugih napasnika 100%, nemoj da razmisljas o tome - danas je 7-i dan - moram da je zalijem sto pre. Nisam zalio 6-i dan sa 4,5L vode jer pot nije bio potpuno suv inace msm da moze da popije i 5L a da ne iscuri nista. Brine me to sto nema niti jedan jedini amber trihom. Sace slike za koji minut.

IMG-20191117-125346.jpg


IMG-20191117-125434.jpg


IMG-20191117-125453.jpg


IMG-20191117-125511.jpg


IMG-20191117-125537.jpg


IMG-20191117-125553.jpg


IMG-20191117-125606.jpg


IMG-20191117-125622.jpg
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
- moram da je zalijem sto pre. Nisam zalio 6-i dan sa 4,5L vode jer pot nije bio potpuno suv inace msm da moze da popije i 5L a da ne iscuri nista. Brine me to sto nema niti jedan jedini amber trihom. Sace slike za koji minut.
Od koliko litara je tebi taj pot kad na 4,5l vode nista ne procuri.Inace ne treba da te zabrinjava to sto nema amber trihoma jos,u principu najaca koncetracija thc je kad su svi trihomi mlecni i malo vuku na amber,bas ako hoces vise sedativno neko dejstvo onda pustas da trihomi udju u amber 20-30%.Ok je da je na 6-7 dan zalivas sa 5l vode,jer ipak ti radis sa ledom i imas veliki pot treba se isusiti dobro supstrat u svakom slucaju,a treba da znas i da bioza koja ulazi u finis vec sporije pije vodu u odnosu na pocetak i sredinu cvetanja.
 

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
Od koliko litara je tebi taj pot kad na 4,5l vode nista ne procuri.Inace ne treba da te zabrinjava to sto nema amber trihoma jos,u principu najaca koncetracija thc je kad su svi trihomi mlecni i malo vuku na amber,bas ako hoces vise sedativno neko dejstvo onda pustas da trihomi udju u amber 20-30%.Ok je da je na 6-7 dan zalivas sa 5l vode,jer ipak ti radis sa ledom i imas veliki pot treba se isusiti dobro supstrat u svakom slucaju,a treba da znas i da bioza koja ulazi u finis vec sporije pije vodu u odnosu na pocetak i sredinu cvetanja.
Pot je od 5 galona - kazi 20 litara mozda i 20,5 kako sam racunao zapreminu koliko se secam - merio sam dimenzije i izracunao, medjutim nije pun do vrha bas bas. Mislis da smanjim vodu ili da ostanem na istoj kolicini? Imam i neke grane i badove ispod krosnje koji ne dobijaju svetlo i koje je trebalo da posecem ranije - sad mislim da je kasno za to - jako jako sporo se razvijaju i ne znam sta da radim sa njima - mozda oni usporavaju ceo proces - sacu da pustim i njihove slike.

Apdejt:
Ovde vidim(prva slika) klasican primer Nitrogen(Azot, Dusik kako god) toxicity-a dakle ne bi trebalo da dajem nista sto u sebi sadrzi N - to znaci ni Hesi Bloom.

IMG-20191117-130041.jpg


IMG-20191117-130059.jpg


IMG-20191117-130110.jpg


IMG-20191117-130212.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
jako jako sporo se razvijaju i ne znam sta da radim sa njima - mozda oni usporavaju ceo proces
ne verujem Vestac,velika je to bioza rekao bih ovako po slikama,sad je tu gde je,ima dosta nekih ne dostataka koje procenjujem sta i kako.Recimo to ljubicasto lisce koje novo izlazi iz badova je ne dostatak ili debalans PK a moze biti i samo neki ljubicasti gen posto je blue sorta jeli.Uporedjujem bas slike iz tvog posta od 3.11,proslo je 7 dana a znatno se primeti razlika u boji listova.Sve u svemu tu ne sto ne stima,radili smo i flus u medju vremenu,dali dozu dusika kroz tnt,ali sad je kasno peglati stvari a vec je 60 dan cvata,jer neke posledice vuce i od ranije sta se sve izdesavalo tu znas i sam.Dalje,ono sto ti hocu predloziti,treba da okrenemo jos jednom prehranu slobodno zalivaj na 6 dan,stim da: povecas p+ za par ml po zalivanju,sto znaci da ako ide 2,5ml na 1lvode odnosno 12,5ml na 5l vode ti stavi slobodno 15ml sa pola gasa.Znaci sledece zalivanja ides bloom i booster po tablici a p+ rokas 15ml,i kad ispucamo to tu idemo onda do kraja samo voda do nekog 70-75 danu ako se slazes,jer prerano je za sada da je skidas ako nema jos amber bar neki a i rano je 60 dana realno jer ne treba da se vodis po papirima.Zato gledaj zalivaj je na 6 dan sa 5l vode i to je to onda,a lako moze preko noci da bukvalno izbaci amber trihome,sve u svemu kazes da je cela mlecna sto je opet ok vec sam ti rekao,ali ipak je ti prehrani jos jednom kako sam ti rekao pa cemo da vidimo za dalje.
 

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
ne verujem Vestac,velika je to bioza rekao bih ovako po slikama,sad je tu gde je,ima dosta nekih ne dostataka koje procenjujem sta i kako.Recimo to ljubicasto lisce koje novo izlazi iz badova je ne dostatak ili debalans PK a moze biti i samo neki ljubicasti gen posto je blue sorta jeli.Uporedjujem bas slike iz tvog posta od 3.11,proslo je 7 dana a znatno se primeti razlika u boji listova.Sve u svemu tu ne sto ne stima,radili smo i flus u medju vremenu,dali dozu dusika kroz tnt,ali sad je kasno peglati stvari a vec je 60 dan cvata,jer neke posledice vuce i od ranije sta se sve izdesavalo tu znas i sam.Dalje,ono sto ti hocu predloziti,treba da okrenemo jos jednom prehranu slobodno zalivaj na 6 dan,stim da: povecas p+ za par ml po zalivanju,sto znaci da ako ide 2,5ml na 1lvode odnosno 12,5ml na 5l vode ti stavi slobodno 15ml sa pola gasa.Znaci sledece zalivanja ides bloom i booster po tablici a p+ rokas 15ml,i kad ispucamo to tu idemo onda do kraja samo voda do nekog 70-75 danu ako se slazes,jer prerano je za sada da je skidas ako nema jos amber bar neki a i rano je 60 dana realno jer ne treba da se vodis po papirima.Zato gledaj zalivaj je na 6 dan sa 5l vode i to je to onda,a lako moze preko noci da bukvalno izbaci amber trihome,sve u svemu kazes da je cela mlecna sto je opet ok vec sam ti rekao,ali ipak je ti prehrani jos jednom kako sam ti rekao pa cemo da vidimo za dalje.
Nisam gledao dal je mlecna - gledao sam lupom trihome i nisam video niti jedan jedini amber. Sacu da uzmem mikroskop i da pogledam dal su mlecni.

Da je Potasium nedostatak - biljka bi krenula da ga uzima sa dna - dakle od donjih listova koji ne primaju svetlo i koji joj ne trebaju. Lako se zameni sa pregnojavanjem jer mnogo slicno izgleda. Dole su svi listovi zeleni - bas izucavam sad ovo detaljno jer ne zelim da mi se vise ovo ikad ponavlja u ovakvoj meri.

Sta kazes da izbacimo N - ja ga ne bih davao ni slucajno vise ni malo jer sam primetio na nekim listovima koji su bili zdravi pre nekoliko dana da su sad poceli da se "skupljaju"(izuzetna karakteristika Nitrogen Toxicity) - da uradimo lepo flush jer verujem da je "zatrovana" sa N . Bloom sadrzi N - ni slucajno joj vise to ne bih davao, ako joj treba neka izvuce iz donjih listova - sto ne vidim da radi - nego meni izgleda ponovo otrovana hranom.

Apdejt:
Nema ni jedan mlecan pod mikroskopom da sam video - jako je tesko 60-120x zoom gledati iz ruke zivu biljku ali opet kazem nisam video ni jedan a gledao sam najzrelije badove. Jeste da je 12/12 rezim pusten 17-og septembra ali prvi cvetovi mislim da nisu iskocili bar jedno 7-8-9 dana posle toga. Inace proklijala je 20-og aprila. Verujem da ce da cveta ovo jos dok ne sazri....

Ako budem zalivao 6-i dan sa 5L vode pot nece biti suv suv, bice u njemu vlage malo, 5L bih rekao pre da je doza za 7 dana. Verujem da 5L ako bih sipao ne bi iscurelo nista sa strane a opet ne bi se osusilo kako treba bar 7 dana.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
Licno misljenje:

Meni ovo izgleda kao Potassium Excess - dakle previse i PK Booster-a. Resenje - flush do sledeceg hranjenja - https://percysgrowroom.com/potassium-excess/

Baci pogled na google Potassium Excess - meni to lici na to.
Da je Potassium deficiency krenuo bi odozdo na gore i imao bi sagorene ivice - ima na google da se vidi zilion primera. Meni ovo izgleda kao Potassium Excess

IMG-20191116-170543.jpg
IMG-20191116-170553.jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Bloom sadrzi N - ni slucajno joj vise to ne bih davao, ako joj treba neka izvuce iz donjih listova - sto ne vidim da radi - nego meni izgleda ponovo otrovana hranom.
vidi sa hesijem ne mozes tek tako da pregnojis biljku a da se to ne vidi odmah nakon davanja prehrane,ukoliko vec posle 24h od pregnojavanja simptomi su tu.U svakom slucaju flus ce joj prijati ako budes radio,ali trebas znati da je moras odmah nakon cedjenja od flusa i kad je vratis u box treba je prehraniti makar sa boosterom i p+ da das svega sa 3l vode makar,jer dug vremenski period ce proci dok se osusi supstrat a ona ce biti gladna,zato joj moras dati nesto klope cim uradis flus u istom danu kazem ti.Ili da jednostvano izbacis bloom i da do kraja ides samo booster i p+ svako drugo zalivanje,sto znaci jednom prehrana jednom voda na 7 dan nek ide zalivanje posto kazes da se sporo susi supstrat.I jos nesto,pricali smo na tu temu vec,izbaci u sledecem growu te potove iz upotrebe i predji na pvc potove redovne.Sve u svemu ne polazi previse nada do kraja nego gledaj da je izvozamo jos malo i da skidas to pa bolje uloziti svezu energiju sa novim growom i poceti od pocetka sve kako treba,jer znas ti gde je bio april mesec druze,koren je tu izmozden i bez puno potencijala,eto to je moje iskreno misljene,ja cu ti pomoci do kraja sta i kako treba ali realno gledano bolje puknes novi grow sa par komada biozica sa kracom vegetacijom i pvc potovima naravno i za realno 90+ dana dobijes odlican grow sobzirom da imas bruka panel sve je izvodivo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Baci pogled na google Potassium Excess - meni to lici na to.
slazem se ja sa tobom,tesko je podnela prehranu pogotovo posle zadnjeg flusa koji smo radili,jeste resenje flus,ali seceas se da je ona zastekovala i posle flusa kad smo uradili nije buknula kako to obicno biva,cak je pokazala i ne dostatke klope pa smo se i tu borili da je prehranimo da ne ostane gladna.Jako veliki ucestali problemi su nastali u zadnjem periodu,koren se tek tako zakljuca,sto znaci da ne radi funkciju kako treba,ti je onda isflusaj sad i zadnjih par litara nastelaj vodu na ph 6,5 i kad se iscedi vrati je u box ili kako radis vec taj flus,ali onda uradi to sto pre da bih ona imala vremena da se bar malkice oporavi i da povuce zaostalu prehranu iz listova odnosno iz same sebe sto bi rekli.
 

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
vidi sa hesijem ne mozes tek tako da pregnojis biljku a da se to ne vidi odmah nakon davanja prehrane,ukoliko vec posle 24h od pregnojavanja simptomi su tu.U svakom slucaju flus ce joj prijati ako budes radio,ali trebas znati da je moras odmah nakon cedjenja od flusa i kad je vratis u box treba je prehraniti makar sa boosterom i p+ da das svega sa 3l vode makar,jer dug vremenski period ce proci dok se osusi supstrat a ona ce biti gladna,zato joj moras dati nesto klope cim uradis flus u istom danu kazem ti.Ili da jednostvano izbacis bloom i da do kraja ides samo booster i p+ svako drugo zalivanje,sto znaci jednom prehrana jednom voda na 7 dan nek ide zalivanje posto kazes da se sporo susi supstrat.I jos nesto,pricali smo na tu temu vec,izbaci u sledecem growu te potove iz upotrebe i predji na pvc potove redovne.Sve u svemu ne polazi previse nada do kraja nego gledaj da je izvozamo jos malo i da skidas to pa bolje uloziti svezu energiju sa novim growom i poceti od pocetka sve kako treba,jer znas ti gde je bio april mesec druze,koren je tu izmozden i bez puno potencijala,eto to je moje iskreno misljene,ja cu ti pomoci do kraja sta i kako treba ali realno gledano bolje puknes novi grow sa par komada biozica sa kracom vegetacijom i pvc potovima naravno i za realno 90+ dana dobijes odlican grow sobzirom da imas bruka panel sve je izvodivo.
Glavna mi je stvar sada da naucim nesto - sto se desavaju stvari koje se desavaju pa neka i ode u kantu nije problem ali znacu bolje za iduci put kao sto znam da kontrolisem vlaznost vazduha, da izlazim na kraj sa napasnicima, koliko je znacajna ventilacija i cemu tacno sluzi i kako funkcionise itd...
Zasto bi isao na PVC potove u odnosu na ove platnene - naucio sam da radim lepo sa njima? Trbealo bi da su superiorni na PVC jer koren dise kroz platno a kroz PVC ne, itd.
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
u kom je tacnom danu,panel sa koliko snage radi i sta smo davali zadnja dva puta od zalivanja
Iskreno Bigi, ne vodim evidenciju, sad sam pogledao ranije postove i kalendar, pa da pocnemo...
NL Auto od seedsmana, rodjena 02.10. u popodnevnim satima. Ako sam dobro izbrojao ona je sada u 46. danu i prvom danu druge nedelje cvetanja. Zadnja tri zalivanja, dan 33., 03.11. 3l full tnt+root, 1l u podmetac i 2l odozgo. Dan 35., 05.11. polomljen joj glavni vrh pa je u sredu 06.11. dobila samo odozdole 1.5l full root i zyme i zadnje hranjenje, dan 41., 11.11. full tnt, root, zyme i boost u 3l vode podeljenih pola odozdo i pola odozgo. Panel je od juce 7x12W, i dalje trazim idealno rastojanje, sad je na 25 cm, sve sijalice 3000K, ph 6.2-6.7, kako kad ubodem sa lakmus papiricima. E da, juce je ona dobila 1l ciste vode odozdole. Nismo se razumeli, ona ima svoj ritam, 3l na 5, 6 dana, dok ne olaksa pot ali primecujem da obara listove pa bi joj izmedju tih zalivanja dobro dosla jedna doza poluzalivanja, samo odozdole. Ipak cu uvaziti tvoje misljenje kao mentora, sta god budes predlozio. Jedino me malo brine sto po brederu ona zavrsava za 55-65 dana ali meni se cini da to ovde nece biti slucaj. Svejedno, valjda ce biti gotova do Nove, ipak 6 meseci apstinencije unosi nervozu da sto pre zapalim ali svoju, nikad vise kupovnu!!! Rezim ostavljamo 20-4 ili cemo i tu nesto menjati?
Ukratko pa se oduzilo pisanje...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
slazem se ja sa tobom,tesko je podnela prehranu pogotovo posle zadnjeg flusa koji smo radili,jeste resenje flus,ali seceas se da je ona zastekovala i posle flusa kad smo uradili nije buknula kako to obicno biva,cak je pokazala i ne dostatke klope pa smo se i tu borili da je prehranimo da ne ostane gladna.Jako veliki ucestali problemi su nastali u zadnjem periodu,koren se tek tako zakljuca,sto znaci da ne radi funkciju kako treba,ti je onda isflusaj sad i zadnjih par litara nastelaj vodu na ph 6,5 i kad se iscedi vrati je u box ili kako radis vec taj flus,ali onda uradi to sto pre da bih ona imala vremena da se bar malkice oporavi i da povuce zaostalu prehranu iz listova odnosno iz same sebe sto bi rekli.
Flush odradjen sa 35L vode iz 3x - pauza 5minuta izmedju. Sada se malo cedi - odvjio sam 4L vode koju razmisljam samo da nastelam @6.5 i da vratim pod lampu. Dakle ne stavljamo nista - ni Hesi Booster(secer) ni Powerzyme ni CalMag od AN?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ukratko pa se oduzilo pisanje...
Sve ok, to cenim.:thumb:
Zadnja tri zalivanja, dan 33., 03.11. 3l full tnt+root, 1l u podmetac i 2l odozgo. Dan 35., 05.11. polomljen joj glavni vrh pa je u sredu 06.11. dobila samo odozdole 1.5l full root i zyme i zadnje hranjenje, dan 41., 11.11. full tnt, root, zyme i boost u 3l vode podeljenih pola odozdo i pola odozgo.
da resimo prehranu za sledeci period pa idemo dalje.Pisem ti tri naredna zalivanja,ima malo jacu boju pa cemo povodom toga malo drukcije rasporediti klopu.
1.zalivanje voda +root+booster
2.zalivanje voda+root+pola doze blooma
3.zalivanje voda+root+powerzum
posle ovo ture trebao bih root da odlozis na policu do sledeceg growa snjim je zavrsena prica a sto se tice boostera njega takodje izbacujes iz upotrebe do kraja 4 sedmice cvata gde ga ukljucujes zajedno sa p+.A do tada nastavis redovno skolski da dajes prehranu jednom klopa -jednom voda,powerzum mozes svako zalivanje sad do kraja slobodno da rokas po tablici.
Panel je od juce 7x12W, i dalje trazim idealno rastojanje, sad je na 25 cm, sve sijalice 3000K,
to je 84w snage,ako se ne bune na toj razdaljini onda odrzavaj tu visinu kako raste bioza ali uvek obrati paznju na lajtburnove.
ph 6.2-6.7, kako kad ubodem sa lakmus papiricima.
to je to,odrzavaj tu boju u tom opsegu i bice odlicno.
3l na 5, 6 dana, dok ne olaksa pot ali primecujem da obara listove pa bi joj izmedju tih zalivanja dobro dosla jedna doza poluzalivanja, samo odozdole. Ipak cu uvaziti tvoje misljenje kao mentora, sta god budes predlozio.
Ako obara listove izmedju zalivanja,probaj da zalivas sa 3l na 4 dan recimo,to svako malo dodavanje vode zna da bude naporno malo i obaveza velika,a niti bas prija korenu da bude stalno vlazan,ili recimo povecas vodu na 3,5l cak pa zalivas na 4 dan i onda je pustis da to sto iz curi u tacni lagano popije.Mozes da probas cak ako ti tako brzo isusuje donji dio pota da recimo pod tacne odnosno pod pot podbacis dve keramicke plocice i uzdignes malo pot i time dobijes neki balans da se supstrat ravnomerno isusuje.Inace koren voli toplije da mu je malo tako da nije to lose uopste kod tebe samo nadji neki nacin da napravis ravnotezu u temp.na dnu boxa.
Jedino me malo brine sto po brederu ona zavrsava za 55-65 dana ali meni se cini da to ovde nece biti slucaj. Svejedno, valjda ce biti gotova do Nove, ipak 6 meseci apstinencije unosi nervozu da sto pre zapalim ali svoju, nikad vise kupovnu!!! Rezim ostavljamo 20-4 ili cemo i tu nesto menjati?
Oni su mozda mislili na 55-65 dana cvetanja,ne verujem da je od seedsa.Tako da nema greske sve ide svojim tokom rekao bih sto se tice autosa.Tesko da ce sazreti do nove godine ali videcemo bice tesno u svakom slucaju.Svoje je najsladje,merak je veci:):spliff:
Sto se tice rezima 20-4 ja bih ostavio do daljnjeg,pa tamo pred kraj prebaciti na 18-6 cisto da se da malo odmora korenskom sistemu i samoj biozi,tamo krajem 5 nedelje cvata polako cemo skratiti rezim na 18-6.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Сјај

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
moze dogovoreno
Uradio, voda ispala PH @6.4 po lakmus papiru merio 5x a nekalibrisan merac kaze PH @6.8
Izvini sto te smaram sa porukama, ne pisem cesto jer nemam sta da pisem, pisem samo kada imam sta i tada pokusavam da naucim nesto, zato pitam sta i kako ide. Ovo je bio bas posao da se odradi, jer je podvezivana na nekoliko mesta. Eto odradjeno pa sta joj Bog da to joj je. Javljam se za par dana da javim sta se desava. Hvala Tebi Biggie sto hoces da pomognes sto mozes.
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
1.zalivanje voda +root+booster
2.zalivanje voda+root+pola doze blooma
3.zalivanje voda+root+powerzum

A do tada nastavis redovno skolski da dajes prehranu jednom klopa -jednom voda,powerzum mozes svako zalivanje sad do kraja slobodno da rokas po tablici.
Zbunio si me Bigi, molim te da mi pojasnis, ja sam razumeo da izmedju ova 3 napisana jelovnika ide voda a onda posle treceg hranjenja ukljucujemo zyme do kraja growa. Koren crpi vodu iz glavne zile, koja ide u dubinu a hranu iz sporednih, mrezastih, bocnih korencica, zato mislim da ona bude zedna a ne gladna, jer vodu crpi sa dna pota, jel tako? Evo kako izgleda posle 1l ciste vode od juce.
IMG_20191117_203009.jpg IMG_20191117_203027.jpg IMG_20191117_203151.jpg


Oni su mozda mislili na 55-65 dana cvetanja,ne verujem da je od seedsa.
Evo specifikacije sa seedsmana
Screenshot_2019-11-17-20-06-45.jpeg
Kad bude bice, zelim sto bolji finalni proizvod da bi sledeci grow, mozda opet bude NL, bio opusten i :spliff::joint2:::vapor::
:respect::rolleyes:
Edit. Kada loliku da uradim, vec smo pricali da to nije klasicna lolika vec samo blago skidanje listova, rekao si 14. dana cvetanja, znaci sledece nedelje, ja samo da te podsetim.
 
Poslednja izmena:

virus76

Aktivan Član
14.10.2018
162
419
63
More
Oj Bigi bio sam pricekao jos dva dana i dao joj samo 5l vode. Cekam da se osusi i onda ide flush ,pa nakon 3 dana ona fora s medom i nakon toga cekam opet da se osusi,ostavljam 24-48h u mraku,sijecem skroz pri dnu pa trim i susenje te curing. Ako je to u redu i slazes se onda smo s bijelim potom dosli do kraja a smede ti posaljem fotke predvecer ili sutra ujutro kako cu moci pa da vidimo sto s njima jer dvije se cine u redu(uzevsi u obzir onu nezgodu sa skarama,okom i tri grane stradale...)
Samo jedna duplo sporije raste no to sam vec spomenuo jer da nisu sve 3 bile u originalnom pakovanju RSQ(green gelato) rekao bi da ova treca sigurno nije ista bioza kao i ove dvije. Od steukture,oblika lista,mekoce,reakcije na trening,masu toga. No kako jest samo da se pocne debljati kako trebaj. Evo slike pa daj zavrsnu rijec a ostali sa smedima idu fotke uskoro. Hvala puno jos jednom i veliki pozdrav svima! 912E59E8-F4B5-4B4F-8ADB-A2D4A905C528.jpeg


63F50391-F37C-4785-B3CB-BA8A9A7CC189.jpeg
0349FC4F-002F-4547-B5F5-928C8B90C92D.jpeg
01119AE9-0FC0-471F-ACB3-B9DF804C0E3E.jpeg 19910E7E-5639-4AF3-9394-5657F66C4C73.jpeg 70523728-C884-46EB-9C30-8D7BAC0F31B8.jpeg 1795DCFF-3DE8-4D4A-AFD3-AD6BAD36FFAD.jpeg 8235A15A-DB2F-4AE9-BD22-976EB917FE3F.jpeg 17C19B8C-8543-4B04-AEF5-BA51F6826D7B.jpeg F87B37B8-7A4B-4CEA-9EC0-C3496E2C9304.jpeg
 

gmed

Aktivan Član
23.07.2019
187
746
93
30
na 5 dan je ok ako je suv supstrat to se podrazumeva.Vidi to trulo lisce i sto je jako pozutelo od dole slobodno skini,smetati oko zalivanja vidim a samo moze problem da napravi,slobodno porezi to bezveze lisce od dole.Jesi ti njima davao dozu tnt sto sam ti preporucio,sta je islo zadnje zalivanje de me podseti jel bio power zum zadnji a bloom predzadnje zalivanje,de mi reci jos nesto koliko one tacno broje od momenta kad si primetio da cvetaju odnosno ako imas podatak koje je vreme proslo od prvih pistila.

Zadnje tnt, prije toga power zum a prije toga bloom.

Nažalost ne znam točno, ali sigurno 2 tjedna
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Eto odradjeno pa sta joj Bog da to joj je. Javljam se za par dana da javim sta se desava. Hvala Tebi Biggie sto hoces da pomognes sto mozes.
lose da joj bude ne moze sigurno,javi se do petka sa slikama da vidimo sta kaze i kako joj je pao flus.
Zbunio si me Bigi, molim te da mi pojasnis, ja sam razumeo da izmedju ova 3 napisana jelovnika ide voda a onda posle treceg hranjenja ukljucujemo zyme do kraja growa. Koren crpi vodu iz glavne zile, koja ide u dubinu a hranu iz sporednih, mrezastih, bocnih korencica, zato mislim da ona bude zedna a ne gladna, jer vodu crpi sa dna pota, jel tako? Evo kako izgleda posle 1l ciste vode od juce.
power zum su bakterije,tako reci koje oplemenjuju zemljste i drza zdravu sredinu oko korenskog sistema,booster je stimulator cvetanja odnosno aditiv prosto receno a bloom je konkretno npk odnosno prehrana za fazu cvetanja.Tako da slobodno se ti predrzavaj nacin unosa nutrijenata kako sam ti na pisao pa ako je jos sta ne jasno pisem ti veceras detaljno a ti slobodno pitaj sta ti nije jasno ja sam voljan da ti sve lepo detaljno obajasnim.Kad ispucas ovu turu sto sam ti napisao,mislio sam posle toga da idemo jednu turu zalivanja samo blomm jedno zalivanje a drugo zalivanje voda +power zum i sve tako u krug do kraja 4 sedmice cvata kad ukljucujemo opet booster i pocnemo sa p+.
Evo specifikacije sa seedsmana
jeste stvarno pise od germination,eto videcemo.
rekao si 14. dana cvetanja, znaci sledece nedelje, ja samo da te podsetim.
mozes vec da planiras mini loliku za vikend opusteno,cvetovi se vec formiraju polako vidi se sta je sta,pa se javi za vikend da to zajedno odradimo
cika Virus pisem ti veceras:thumb:
Zadnje tnt, prije toga power zum a prije toga bloom.

Nažalost ne znam točno, ali sigurno 2 tjedna
kolega Gmed,takodje odgovaram veceras,bio sam na terenu pa sam bio zauzet,tako da se cujemo ljudi veceras.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Сјај
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.