Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Cao mentore.
Za velike se javim navecer poslje posla dok se probude, a za malene evo izvjestaja.
Nismo se dogovorili nista, ja radim vise-manje sve na svoju ruku, ti se obavezno ukljuci ako vidis da grijesim negdje.
Evo jucer sam ih zalio na 5 dana razmaka, dao sam im litru vode 5ml roota, 5ml TNT-a, 2ml cal-maga i supervit naravno, ph drzim izmedju 6-6.5 kod svakog zaljevanja. Zalijem, pa vratim u box i zaboravim da postoje.
Ljepe su, savrsenog zdravlja, nema ni jedan bolestan ili cudan list, reakcija na tnt i cal mag je dobra, narasle su oko 2cm preko noci i base se ljepo zazelenile.
Odradio sam i drugi LST, sad cu ih pustit 5 dana da se osusi zemlja i da se izduze da vidimo gdje smo, procjeniti dali idem sa super topiranjem i prema tome dati jaci root (dupla doza- moram ga i naruciti vec polako nestaje). Reci mi samo dal da dignem vodu na 1.5L?

IMG_20191119_133403.jpg IMG_20191119_134549.jpg

Rekao sam da vise necu raditi LST ovako, ali jace je od mene :D

EDIT: Evo odradio sam update na dnevniku velikih pa vidi tamo opcenito stanje, a ovdje opet skrecem na probleme koje sam uocio. Mozda je visoka vlaga, mozda je panel preblizu (cca 45cm od vrhova), a mozda nesto trece. ali ne djeluje kao normalna pojava.
Javlja se zutilo na listovima uz sami cvijet, nek listovi su cudnog oblika, neki se sjaje kao nauljeni, neki nemaju na oko nista secera, savinuti, svasta bi mogao nabrojiti a ti vidi slika i reci dal je nesto kriticno i sto poduzeti.
SUtra idemo sa zaljevanjem full sve kako je dogovoreno, jedino mi reci dal da dignem vodu na 4.5L ili idem do kraja sa 4l?
Critical mi ne izgleda nista lose
IMG_20191119_192331.jpg
Dok Train wreck izgleda "cudno"
 

Prilozi

  • Problematicne (1).jpg
    Problematicne (1).jpg
    348,4 KB · Pregleda: 12
  • Problematicne (2).jpg
    Problematicne (2).jpg
    326,6 KB · Pregleda: 11
  • Problematicne (3).jpg
    Problematicne (3).jpg
    261,9 KB · Pregleda: 10
  • Problematicne (4).jpg
    Problematicne (4).jpg
    266,9 KB · Pregleda: 10
  • Problematicne (5).jpg
    Problematicne (5).jpg
    228,7 KB · Pregleda: 10
  • Problematicne (6).jpg
    Problematicne (6).jpg
    361,3 KB · Pregleda: 10
Poslednja izmena:

virus76

Aktivan Član
14.10.2018
162
419
63
More
Flush bijelog pota napravljen jos posaljem fotku prije meda a ovo su smedi potovi. Ja ne mogu vjerovati da su ovaj vrh 2309DF4A-8E59-4F55-90AD-EFB004274F28.jpeg
(koji ima mekane listove,izduzenije,izduzenije vrhove,struktura cijele biljke je drugacija poslije cu jos usporediti) je ista vrsta(Green gelato) kao i ovaj vrh(tvrdih,ostrih listova,sirih,drugacije fizionomije i vrha i cijele bioze) 79E837A5-1DED-4B37-B5C3-1D1DC0327D43.jpeg
Ista sorta,ista biljka. Sve 3 dosle u zapakiranom rqs orig.pakiranju. Mozda ne znam procijeniti nemam iskustva,mozda iste sorte mogu biti toliko razlicite iako i na trening reagiraju drugacije,na prehranu pogotovo(isto jele ,prva nikad malo zutila nije imala dok smo drugu i prvu znali pecnuti). Mislim bitno mi je jer se debljaju takoder drugacijom brzinom. Prva sporije vidno. Green gelato bi trebao biti hibrid 50-50 i odgovara drugom vrhu/biozi,no imam osjecaj da je prvi nesto sto ima duzi period cvjetanja.
Ova fotka je ta prva biljka vise vrhova ulovljenih prije jela i nakon jela
62245DA0-DE79-4713-8FE2-F2A5C87154CE.jpeg
FCD2E748-2D0E-464C-B096-C52D14C04959.jpeg
uvijek prije spusti listove i ozedni dok su slijedece dvije fotke druga bioza(po meni GG) prva fotka drzi listove gore skoro kao i na drugoj slici ne znam kad sam ju vidio ozednjelu a namjerno ostavim malo dulje(ona treca bioza je jednaka ovoj srugoj pa je i ne slikam). Evo prije zalijevanja 53528A5D-E74A-4BC9-B56B-855B61BAC873.jpeg
4E922126-34CF-402F-BA95-596D5BD3225C.jpeg

I nakon(tu sam malo i trecu biozu ulovio vidi se da je to ista sorta nema greske).
Opet kazem nista starva bitno da ne ispada da dramim, bitno mi je radi cvjetanja jer sam vremenski ogranicen pa bi mi dobro dosli savjeti,ja cu promatrati i poslati tu i tamo usporedbu. Mozes iduce 3prehrane,zadnje dve odradene kako i napisane 1.sve full,2.samo bud candy
Cekam dalje a kako rekoh North Thunderfuck odradio i flush 2ADCC78A-0763-4ADE-B25E-A3E4D3692BDB.jpeg
Ovo je zadnja da ne udavim ove dvije sto tvrdim da su razl. pod lampom nedavno
940D1800-C536-48B8-A8F8-69CFAE220D66.jpeg
Fala Bigi i LP svima
 

Prilozi

  • FC9B48F9-7FE8-4BBD-A0D2-49C975651121.jpeg
    FC9B48F9-7FE8-4BBD-A0D2-49C975651121.jpeg
    450,8 KB · Pregleda: 5
  • EA14BBBB-BFC0-4E0D-BF72-8572C0BE8C0E.jpeg
    EA14BBBB-BFC0-4E0D-BF72-8572C0BE8C0E.jpeg
    410,5 KB · Pregleda: 6
  • 3A5D69DC-212C-4ACE-9CB9-E5FA6220F06A.jpeg
    3A5D69DC-212C-4ACE-9CB9-E5FA6220F06A.jpeg
    343,6 KB · Pregleda: 6

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Danas ide zaljevanje velikih. Imam prehranu idem s time, ti korigiraj ako treba sto, zaljevam kasno uvece uvjek.
Nego imam nekoliko pitanja oko harvesta koji se blizi. Mislio sam hash radit ali sam trenutno skrt za ove vrece dat 50€. Tak da iz ovog growa otpada hash.
Radit cu od trima i popcornova maslac i ulje pola-pola.
Daj mi reci odprilike koliko maslaca ide za koliko trima?
Ulje radim metodom alkohola. e sad citao sam da izopropilni nije bas najbolji izbor, iako ja nisam primjetio razliku izeđu njega i medicinskog dok sam radio ulje. Svejedno ga svega ispravam van iz ulja zar ne?
Proces znam svega radio sam vec dosta puta al nikad od trima :D

Također mislio sam berbu u dvije faze. U prvoj fazi bi poskidao glavne vrhove, i ostavio ove slabije razvijene i popcornove jos barem tjedan dana.
Dal mi se to isplati? Vidio sam dosta ljudi tako radi, a ja bi htio izvuc maximum iz ovih popcornova jer su fakat nabijeni i dosta tvdri.

I gratis pitanje ostao sam bez materijala za dimiti, sto bi se desilo da sada skinem po 2 vrha od svake i posusim da imam do harvesta sto dimit? Također ako mogu skinut koje vrhove da skinem, kako odlucit? Ove koji su nabijeni i tvrdi ili ove mekane mozda? (lokiga mi govori da bolje skinut tvrdog, pa ovaj mekani ima vremena da se napuni jos)
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
procjeniti dali idem sa super topiranjem i prema tome dati jaci root (dupla doza- moram ga i naruciti vec polako nestaje). Reci mi samo dal da dignem vodu na 1.5L?
Pa ako ces duzu vegetaciju odradi jos jedno topiranje,vodu povecaj na 1,5l slobodno.TNT pici svako drugo zalivanje ili jos bolje kad vidis da svetle malo listovi ti prehranis sa tnt.
sto se tice ovih vecih bioza tu preskoci sad ovu turu prehrane da vidimo mozda im nije sela prehrana u zadnje vreme tako da idi sledece zalivanje vodu sa power zumom samo pa od sledeceg zalivanje natavi sa prehranom gde si stao i kako smo se dogovorili.
Cekam da se osusi i onda ide flush ,pa nakon 3 dana ona fora s medom i nakon toga cekam opet da se osusi,ostavljam 24-48h u mraku,sijecem skroz pri dnu pa trim i susenje te curing.
taman tako da se ocisti malo do prehrane.
ostali sa smedima idu fotke uskoro.
vazi cekam fotke od smedjih potova i tu bi bilo dobro da uradimo presek,tako da nebih bilo lose da napravis kad budes imao vremena mini updejt ovde sta i kako smo radili zadnjih dve nedelje i da mi jos jednom kazes u kom danu su tacno.
Zadnje tnt, prije toga power zum a prije toga bloom.
e sad ides na dalje jednom voda sa power zumom jednom bloom solo i sve tako vrti u krug,gde mi reci imas li booster takodje.I slike mi takodje postavi da vidim kako izgledaju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gmed

gmed

Aktivan Član
23.07.2019
187
746
93
30
Pa ako ces duzu vegetaciju odradi jos jedno topiranje,vodu povecaj na 1,5l slobodno.TNT pici svako drugo zalivanje ili jos bolje kad vidis da svetle malo listovi ti prehranis sa tnt.
sto se tice ovih vecih bioza tu preskoci sad ovu turu prehrane da vidimo mozda im nije sela prehrana u zadnje vreme tako da idi sledece zalivanje vodu sa power zumom samo pa od sledeceg zalivanje natavi sa prehranom gde si stao i kako smo se dogovorili.

taman tako da se ocisti malo do prehrane.

vazi cekam fotke od smedjih potova i tu bi bilo dobro da uradimo presek,tako da nebih bilo lose da napravis kad budes imao vremena mini updejt ovde sta i kako smo radili zadnjih dve nedelje i da mi jos jednom kazes u kom danu su tacno.

e sad ides na dalje jednom voda sa power zumom jednom bloom solo i sve tako vrti u krug,gde mi reci imas li booster takodje.I slike mi takodje postavi da vidim kako izgledaju.
Imam booster, ovo su slike od sinoc veceras je zalijevanje - pari mi se da su se lagano spustile a i zemlja je suha

DC27093C-225D-4F86-BC4F-D14B5D3F0B24.jpeg 9DD52DBD-B5BC-41E0-9D84-BCFC9040FECA.jpeg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ovo je zadnja da ne udavim ove dvije sto tvrdim da su razl. pod lampom nedavno
Mozes iduce 3prehrane,zadnje dve odradene kako i napisane 1.sve full,2.samo bud candy
Prvo vidi ako mozes podigni panel ovima u braon potovima i malkice pojacaj ventilaciju venta koji puse po njima,imas nakostresene listove kao da im je toplije malo ili ih przi panel.Gde me podseti sa koliko ih vode zalivamo,ako tako spuste listove onda daj da skratimo zalivanje za jedan dan ili da ostavimo razmak u danima isti samo da povecamo vodu za 0,5l.Od prehrane za sledeci period idemo malo lakse sad jedan krug da malo odmorimo koren pa ti povodom toga pisem naredna tri zalivanje.
1.zalivanje opet samo budcendi ful doza i to je to
2.zalivanje sve full doza,booster,bloom,p+
3 zalivanje opet samo budcendi
mogu skinut koje vrhove da skinem, kako odlucit? Ove koji su nabijeni i tvrdi ili ove mekane mozda? (lokiga mi govori da bolje skinut tvrdog, pa ovaj mekani ima vremena da se napuni jos)
prvo da ti ovo odgovorim ,verujem da je nestrpljene veliko,ako ces skinuti nesto za pusenje dok ne stigne harves onda nek to budu popocornevi ili neki manji budove sa strane koji bas ne dobijaju svetla puno i ne razvijeni su jako,ako skidas tako to uradi odmah sve sta mislis od jednom,ne moj da ih capkas svako malo to zna da ih istreseri malo sad pred kraj.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Imam booster, ovo su slike od sinoc veceras je zalijevanje - pari mi se da su se lagano spustile a i zemlja je suha
bledunjave su mi malo,,ali videcemo sad posle doze tnt sta ce reci.U svakom slucaju ukljucices sad naredna dva zalivanja i boster a vodu ostavi do daljneg 2,5l i zalivanje nek bude sad na 4 dan.
1.zallivanje bloom+booster full sve
2.zalivanje pola doze blooma full doza boostera
3.zalivanje voda +power zum koji do ovog zalivanja mozes ici do kraja sa njim svako zalivanje po full dozu
jesi nabavio neki ph merac,nikako da te pitam.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
sto se tice ovih vecih bioza tu preskoci sad ovu turu prehrane da vidimo mozda im nije sela prehrana u zadnje vreme tako da idi sledece zalivanje vodu sa power zumom
Znaci ponovim vodu sa zumom? NIsta drugo?
Ja mislim da pokazuje da joj je previse vlage, jer se borim s vlagom stalno, zadnje vrijeme sam sretan dok je nabijem na 50% jer konstantno mi je preko 60% Da ne pricam da nekad ode i do 80%.

Edit: Obadvije samo voda ili samo trainwreck?
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Obadvije samo voda ili samo trainwreck?
obe ide voda i power zum samo,pa posle nastavis po dogovoru.Velika vlaga zna da napravi problemcice u cvetanju pogotovo pred kraj,tako da malo samo obrati paznju ili probaj da dignes temp.dok radi rasveta makar na 29-30c to ce sigurno smanjiti vlagu dok radi rasveta.Aj bas probaj pa javi da vidimo kad podignes temp.malo za koliko ce pasti vlaga.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Ako dizem temperaturu dize se i vlaga u tome i jest problem. nemogu grijat jer vlaga ide u nebesa onda.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ako dizem temperaturu dize se i vlaga u tome i jest problem. nemogu grijat jer vlaga ide u nebesa onda.
interesantno,obicno bih trebalo da bude obrnuto,nista onda cepaj tako,bice onda da ti je u toj grow=room veca vlaga pa to utice na sam grow.Ja obicno u svom boxu to resavam sa vecom temp,mada mi nikad ne prelazi 50% dok je noc pogotovo.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Brate stvar je sto je vali vec vise mjesec dana vlaga 90% pa na vise, nikako da se smiri ovaj jugo i prestane nosti kisu i vlagu na obalu..

Usput desila se katastrofa. Juce mi u malom boxu ledica po ledica crkavala, evo ostao sam na nekih 30 ledica sto je 60w, ali nije to sve jutros dok sam provirio u box nasao sam panel na biozama, sreca me je iscupao kabel i otpojio se pa nije nista spaljeno. ali sam trenutno na mizeriji od panela a trenutno nisam u prilici da radim drugi. nemam materija a ni para do kraja mj.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
nikako da se smiri ovaj jugo i prestane nosti kisu i vlagu na obalu..
jeste da,spoljni faktori mnogo uticu na sam grow pogotovo vlaga a ti zivis u takvim predelima pa je malo zeznuto.
ali sam trenutno na mizeriji od panela a trenutno nisam u prilici da radim drugi. nemam materija a ni para do kraja mj.
nista nece njima hvaliti i na 60w 10-tak dana dok se nesnadjees za lovu da popravis taj ili da smislimo da pravimo drugi.Bitno da nije panel ostetio bioze to je dobra stvar sve ostalo se da resiti,obavestavaj me sta i kako se desava nadalje.
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.765
10.105
358
Vozdra ekipa:)
Ev jedan presjek
IMG_20191122_213748.jpg IMG_20191122_213825.jpg IMG_20191122_213816.jpg IMG_20191122_213847.jpg IMG_20191122_213735.jpg IMG_20191122_213712.jpg
Totalno sam zbunjen, al sam siguran da nije do temperature. Opet sam poćeo prskat, ima ih, pa kontam svaka 2 dana, 4-5 puta. Dao im ful dozu plantele list, nisam forsiro vodu, po 1.5l obe, sljedeće opet ful doza, nadam se da će ih hrana popravit. Kod ove desne listovi ispravljeni gore, crvene stabljike, ona je baš slaba, al primjeti se oporavak blagi kod obe poslije hranjenja. Uskoro prebacujem režim, pa šta bude
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Evo kakvo je stanje trenutno u malom boxu. Panel je pravi pravcati "A je to" nadam se da ce izdrzat dok se ne oslobodi mjesto. Usput visine mi ponestaje na 45 su od panela, a panel je na max visini.

Zadnja slika je polomljena grana koju sam uspio nazad stavit nadam se da ce se primit, ali ne izgleda obecvajuce. Preksutra im ide zalivanje da im dam vise roota?

Koliko sam stiga u velikom se boxu ne desava nista, debljaju se i krenule su rast u visinu, panel dizem kako je stan rekao svaki dan 2 cm. Detaljnije se javim dan prije hrene sa slikama.

Pricaj sta da radim malima ako treba sto, Ne znam sto cemo s visinom jer u 2 tjedna ce narast puno.
 

Prilozi

  • IMG_20191122_213202.jpg
    IMG_20191122_213202.jpg
    370,4 KB · Pregleda: 15
  • IMG_20191122_213205.jpg
    IMG_20191122_213205.jpg
    249,2 KB · Pregleda: 18
  • IMG_20191122_213157.jpg
    IMG_20191122_213157.jpg
    290,1 KB · Pregleda: 15

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Dao im ful dozu plantele list, nisam forsiro vodu, po 1.5l obe, sljedeće opet ful doza, nadam se da će ih hrana popravit. Kod ove desne listovi ispravljeni gore, crvene stabljike, ona je baš slaba, al primjeti se oporavak blagi kod obe poslije hranjenja. Uskoro prebacujem režim, pa šta bude
a de mi reci sta si davao od prehrane zadnja dva puta i koliko,jel ti to spajdere imas jel tako,a takodje mislim da im i klopa nije sela.
Preksutra im ide zalivanje da im dam vise roota?
obavezno koji ml vise daj roota.
Pricaj sta da radim malima ako treba sto, Ne znam sto cemo s visinom jer u 2 tjedna ce narast puno.
na koliko su sad udaljeni vrhovo od panela,radices redovan lst i ako bude trebalo cropovacemo grane do dve nedelje cemo da se nategnemo nekako dok ih ne prebacis u redovan box.Dok su u vegetaciji mozemo sta hocemo da im radimo jer imaju vremena da se oporave od bilo cega.
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Evo kakvo je stanje trenutno u malom boxu. Panel je pravi pravcati "A je to" nadam se da ce izdrzat dok se ne oslobodi mjesto. Usput visine mi ponestaje na 45 su od panela, a panel je na max visini.

Zadnja slika je polomljena grana koju sam uspio nazad stavit nadam se da ce se primit, ali ne izgleda obecvajuce. Preksutra im ide zalivanje da im dam vise roota?

Koliko sam stiga u velikom se boxu ne desava nista, debljaju se i krenule su rast u visinu, panel dizem kako je stan rekao svaki dan 2 cm. Detaljnije se javim dan prije hrene sa slikama.

Pricaj sta da radim malima ako treba sto, Ne znam sto cemo s visinom jer u 2 tjedna ce narast puno.
Ako ti je vlaga, stvarno tolika, onda nije čudno šta ti rikavaju!
Tu ti igra ulogu, debljina lema, koji si stavljao na spojeve. Zato je lemilica na vruči zrak, najbolja za te stvari!
Onda, moglo bi biti i do drivera! Reci, jesi spojio onaj veči driver i ako jesi, jer rikavaju na njemu, ledice?
Tebi je tanki lim, a profil služi, da bi preuzeo toplinu sa ledica. Uvijek je bolje, da je deblja aluploča!
Mada, meni su 2 ledice riknule i to sam ih sam spalio!
.
Ovi mali drivei su za od 6-10 ledica. Kada staviš 10 ledice, onda ti se driver zagrije, prejako. Bilo bi dobro, stavljat po 8,9 ledica, da ne radi na full snazi.
Kod mene su ledice u boji, a tvoje full spektar.
Ove u boji su od 2.2V na više, dok su ove tvoje 3.2V.
Ali, debljina profila bi morala biti deblja!
 
Poslednja izmena:

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.765
10.105
358
Mislim da je došlo vrijeme da se rastanemo, nema nikakvih zamjerki, hvala na svemu što si me naučio. Ne mogu više da se nosim sa tvojom amneziom, jbg. Imam želju i sa drugim ljudima pričat o problemima, jbg, poštujem te pa nisam htio do sad.
Hvala na svemu, nadam se da nema zamjerki
Sretni budući growovi
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Ako ti je vlaga, stvarno tolika, onda nije čudno šta ti rikavaju!
Tu ti igra ulogu, debljina lema, koji si stavljao na spojeve. Zato je lemilica na vruči zrak, najbolja za te stvari!
Onda, moglo bi biti i do drivera! Reci, jesi spojio onaj veči driver i ako jesi, jer rikavaju na njemu, ledice?
Tebi je tanki lim, a profil služi, da bi preuzeo toplinu sa ledica. Uvijek je bolje, da je deblja aluploča!
Mada, meni su 2 ledice riknule i to sam ih sam spalio!
.
Ovi mali drivei su za od 6-10 ledica. Kada staviš 10 ledice, onda ti se driver zagrije, prejako. Bilo bi dobro, stavljat po 8,9 ledica, da ne radi na full snazi.
Kod mene su ledice u boji, a tvoje full spektar.
Ove u boji su od 2.2V na više, dok su ove tvoje 3.2V.
Ali, debljina profila bi morala biti deblja!
Sve to stoji.
Znas onu onaj koji stedi prvi put, placa dva puta.
Sreca kod mene nije tolika steta jebes 10 ledica nije strasno mogo sam i gore proci, za sljedeci puta znam gdje smije a gdje ne stedit ;)
ko bude trebalo cropovacemo grane do dve nedelje
Nema cropovanja, idemo mi sa krovom boxa u zrak ako ce trebat, Sad su na 45 cm. Gledam zasad nema lightburna. Kad se izduze kojih 5-8 cm dizem kroz za 15 barem. Ovi potovi su visi i veci od proslih pa i to igra ulogu jer je panel vec na metar od poda.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.