Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
28.06.2017
10
5
3
Pozdrav mentore i ostala ekipo, srecni praznici!
Mentore, da ne duzim pricu, odvojene pare bile za box sa neta i hesi pack i izletio mi posao tako da te pare zavrsise u laptop za posao, tim bolje bice plata za mjesec pa ce se kupovat :)
Sjemenke stigle danas, pa razmisljam, imam jedan 'polubox' u sobi, 40x40x100, bijelo ofarban (donji dio uspravne police) samo da mu stavim zadnji panel i vrata, tu pretopstavljam mogu ubacit jednu biljku? Isao bih sa white widdow sto sam dobio kao gratis 6kom mi poslali, ako se slazes, jer imam i purple queen 5kom pa ti reci sto mislis, njih sam mislio kad se malo bolje opremim... cisto da sve to malo krene da dobijem osjecaj itd.
Svijetla imam, posle cu sve to fino da sastavim na gomilu pa da vidimo sto da se upotrijebi a sto dokupi.
Usput danas svratio do najblize biljne apoteke, nasao Florabella zemlju i neku Florahum, pretpostavljam ova Florabella moze proci koliko vidim po forumu ok je? Da li da idem odmah u veliku teglu ili da presadjujem? Tegla od 15-20l ce biti dovoljna za taj box?
Evo i par slicica i neke prehrane sto imaju, tu mi malo pomogni, da krenem sa jednostavno sa Plantella vege/cvijet kombinacijom ili imas neko bolje resenje od ponudjenog? Perlit nisu imali moram jos da potrazim, glinene kugle za u dno tegle, trazim i lakmus papir dok ne narucim nesto bolje, termo/hygro metar cu kupiti ovih dana.
01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ovako plan je da ostane u ovom boxu 40x40x120 a finishni pot ce biti od 10L
e pa dobro onda,znam da si bio u projektu za onaj veliki box pa si zbog ladnoce i dogrejavanja boxa odustao i prebacio u taj manji,pa reko da nisi mozda resio kasnije da prebacis u taj veci box,ok to je to.Ne zuri sa klopom,sa vodom takodje sve to znas,nista onda planiramo uskoro da je presadimo ako se slazes i topiramo mozda jos jednom ali posle presadjivanja.Kako god tu sam pa gde zapne javi se.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Pozdrav mentore i ostala ekipo, srecni praznici!
Hvala druze i tebi takodje,sva najbolje da si ziv i zdrav dosta svog dima da uzgojis:)
Sjemenke stigle danas, pa razmisljam, imam jedan 'polubox' u sobi, 40x40x100, bijelo ofarban (donji dio uspravne police) samo da mu stavim zadnji panel i vrata, tu pretopstavljam mogu ubacit jednu biljku? Isao bih sa white widdow sto sam dobio kao gratis 6kom
njih sam mislio kad se malo bolje opremim... cisto da sve to malo krene da dobijem osjecaj itd.
Svijetla imam, posle cu sve to fino da sastavim na gomilu pa da vidimo sto da se upotrijebi a sto dokupi.
Da u taj box mozes jednu biljku bez problema,pot finisni nek ti bude 10-15l sasvim dovoljno,a obavezno pikuj prvo u manji pot do 1l zapremine,pa cemo posle presadjivati.WW je legendarni strajn tako da samo rokaj.Nisam samo shvatio na sta mislis kad kazes-zadnji panel-,u svako slucaju javi mi kad se odlucis za rasvetu sta i kako pa da zajedno sklopimo panel kako treba.
glinene kugle za u dno tegle
to ni slucajno,samo ce ti napraviti problem vise nego sto mislis,te glinene kuglice znaju da da na dnu naprave vodene djepove i da zadrzava vlagu i prehranu pa da zakljuca biljku,tako da ti to ne treba,ako ne nadjes perlit mozes izmrviti i stiripol i pravis razmer 80% zemlje 20% perlita-striropola,florabelu zemlju uzmu ona je odlicna,ja stalno sa njom radim,odlican suspstrat.Sto se tice prehrane sad bas gledam slike,uzeces sledece preparate-Plantelu list i cvet,ovaj slavol 5a689f8aacbe5_03586.jpg ,amiksol malu bocicu,eko booster malu bocicu i od Cvetala uzmi male bocice magnezijuma i kalcijuma,ovo sve sto sam ti napisao imas za 3 growa sigurno,i ti si sa ovim full opremljen sto se tice preparata oko prehrane.Svojovremeno kad krenemo uzgoj recicu ti sta koliko ide,obavezno kupi u apoteci spric mali od 5ml da mozemo fino dozirati prehranu i sve sta treba,lakmus papir ti je dovoljan 171698488.jpg download.jpg za merenje ph samo nadji ove sto mere od 5,5-9,0 ili5,0-7,0 ph sto mere.Uzmi i limontus da mozes da snizavas ph ili ako nadjes neki down tipa ovako nesto za snizavanje ph vode bionova-ph-down-1l.png ph_-_grow_500ml.tiny.png .Ja mislim da je to to ako sta treba jos a nisam napisao ti pitaj pa cu ti reci.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Phill

jazilicious

Aktivan Član
19.07.2019
240
1.633
143
36
Pozdrav bigi. Jbg nisam se mogo ranije javiti al uradio sam kako smo se dogovorili. Folijarno sam dao calmag euforiji i nesto sitno blue cheesu iako mu nije trebalo po meni. Danas ide zaljevanje takodjer po dogovoru a malene izgledaju bolje. Znaci stari listovi su ostali izšarani ko prije al novi katovi ilistovi imaju normalnu boju.
Sad cemo zaliti sa 2L vode, ph 6.5, full CalMag, i pola TNTa plus supervit.
Očemo 24 sata posle zalevanja toping pa 24 sata posle topinga Lst??

IMG_20200114_181305.jpg IMG_20200114_181323.jpg IMG_20200114_181256.jpg IMG_20200114_181408.jpg IMG_20200114_181348.jpg IMG_20200114_181357.jpg IMG_20200114_181335.jpg
IMG_20200114_181428.jpg IMG_20200114_181238.jpg
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Danas ide zaljevanje takodjer po dogovoru a malene izgledaju bolje.
Znas evo bas sad nesto razmisljam,cudi me to da tako mlada bioza ima nedostatak cal-mag.Ajmo samo na brzinu da pretresemo stvari,interesujeme scim ti ono bese meris ph,i dali si siguran da ti se merac iliti instrument skojim meris ph nije poremetio,ili da nisi mozda tu nesto poremetio.Druga stvar koja me interesuje je kolika ti je razlika u temp izmedju dana i noci.Cisto me interesuje da bi mogao da slozim kockice kako treba,sigurno ce se one oporaviti i promeniti boju posle ove doze prehrane,pogotovo kada das tnt i do bioza dodje dusik.
Sad cemo zaliti sa 2L vode, ph 6.5, full CalMag, i pola TNTa plus supervit.
Očemo 24 sata posle zalevanja toping pa 24 sata posle topinga Lst??
Da sve daj kako smo se dogovorili,obavezno root daj sad u ovom zalivanju,odnosno root ides svako zalivanje do druge nedelje cvata,super vit svako zalivanje do kraja grova.Tako je posle 24h toping,zato obavezno daj i root da im olaksas stres.Mozes odmah sutradan posle topa da krenes polako sa lst,zato te napominjem jos jednom,root ides svako zalivanje,power zum svako drugo,super vit svako zalivanje,tnt on ide po potrebi,za sad je ok pola doze a za na dalje se dogovaramo oko tnt,da vidimo kako ce odreagovati sad na ovu pola doze.E da,vidim na ovoj drugoj sto je zelenija,na krajevima listova kao da se opekla od svetlo odnosno da ima lajt burnove,ne moj da me drzis za rec,ajde ti za svaki slucaj podigni panel za 10cm da nas ne boli glava,pa cemo tako eliminisati probleme.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jazilicious

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
evo ga mentore presadena u 12l pot
dobila 2l vode Root Pz Sv. Posto jr biobizz all mix zemlja pametno je ne davati TNT odmah nego tek slijedece zalivanje pola doze. jaka je zemlja u proslom growu mi se tako pokazalo. nego sta mislis da ubacim cal mag vec ne znam 1/4 doze svako 4-5 zalivanje? uskoro cu je topirati opet dok se malo sabere
 

Prilozi

  • IMG_20200119_082836.jpg
    IMG_20200119_082836.jpg
    344,4 KB · Pregleda: 12
  • IMG_20200119_082832.jpg
    IMG_20200119_082832.jpg
    284 KB · Pregleda: 12

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Posto jr biobizz all mix zemlja pametno je ne davati TNT odmah nego tek slijedece zalivanje pola doze.
Da da upravu si,\nema potreba sad sa tnt jer i presadio si je ima svega sto joj treba u toj novoj zemlji,sledece zalivanje idi pola doze.Sto se tice cal-mag njega mozes slobodno dati pola doze svak\o trece zalivanje dok ne udjes u cvetanje ,kad udjes u cvetanje onda ides full dozu cal-mag svako trece zalivanje.Cekaj jos malo da se izduze grane jedno 7 dana pa onda topiraj.Ovako izgleda odlicno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kalpsiz

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
Super nista ide to. laganini malo mi je pocela se cuti. tukne pomalo. pa sam stavio lavandino ulje u blizinu ::umirem::
okaj super znaci upute su jasne.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
. pa sam stavio lavandino ulje
da mozes lavandino ulje dobro je trenutno resenje u ovom stadijumu,ja inace kupim mirisljave jelkice od vanile i ubacim u box,nije sjajno resenje ali maskira uspesno mirise pa ne moze da se provali sta je sta,vec kad udjem u cvetanje tada znam da stavim filter ali retko jer sam odvojio grow-room od kuce tako da i ne pamtim kad sam zadnji put stavio filter.Znam nisu svi u mogucnosti da imaju groow-room zato je filter idealno resenje u cvetanje pogotovo a to znas i sam vec pricali smo na tu temu dosta puta ako se secas.;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kalpsiz

jazilicious

Aktivan Član
19.07.2019
240
1.633
143
36
Znas evo bas sad nesto razmisljam,cudi me to da tako mlada bioza ima nedostatak cal-mag.Ajmo samo na brzinu da pretresemo stvari,interesujeme scim ti ono bese meris ph,i dali si siguran da ti se merac iliti instrument skojim meris ph nije poremetio,ili da nisi mozda tu nesto poremetio.Druga stvar koja me interesuje je kolika ti je razlika u temp izmedju dana i noci.Cisto me interesuje da bi mogao da slozim kockice kako treba,sigurno ce se one oporaviti i promeniti boju posle ove doze prehrane,pogotovo kada das tnt i do bioza dodje dusik.

Da sve daj kako smo se dogovorili,obavezno root daj sad u ovom zalivanju,odnosno root ides svako zalivanje do druge nedelje cvata,super vit svako zalivanje do kraja grova.Tako je posle 24h toping,zato obavezno daj i root da im olaksas stres.Mozes odmah sutradan posle topa da krenes polako sa lst,zato te napominjem jos jednom,root ides svako zalivanje,power zum svako drugo,super vit svako zalivanje,tnt on ide po potrebi,za sad je ok pola doze a za na dalje se dogovaramo oko tnt,da vidimo kako ce odreagovati sad na ovu pola doze.E da,vidim na ovoj drugoj sto je zelenija,na krajevima listova kao da se opekla od svetlo odnosno da ima lajt burnove,ne moj da me drzis za rec,ajde ti za svaki slucaj podigni panel za 10cm da nas ne boli glava,pa cemo tako eliminisati probleme.
Pozdrav mentore. Zauzet sam zadnjih dana pa me nema. Ali uradjeno je sve po našem planu. Možda mrvicu kasnilo al rešeno. Dakle zalili sa 2L vode, izcurilo svega 3ml u svakoj tegli. 6.5ph, full root, full cal-mag, pola tnta i supervit. Panel podigao na 57cm visine. Odradio toping pre 2 dana i 30h posle odradio lagani lst.
Ph mjerim sa P600 uređajem. Neznam, mozda i nevalja al kad merim mi se čini sve korektno i daje iste mjere vode ko i kad je testiran ko nov. Za svaki slucaj cu nabavit lakmus papirice.
IMG_20200120_104954.jpg
Eh sad. 18h na dan temp je cca 23c - 26c, a kad spavaju od 18.5c-20c s tim da otprilike 2 puta na tjedan ( zbog radnog vremena) temp zna pasti i na 17c.
Tako da mozda i ta promjena igra ulogu. Vlaga mi je na 38-44%. Takodjer razmisljam da mi Zemlja jos od prvog growa ostala pa mozda nisam dobro zatvorio, bila u šupi zgrade..
Sve u svemu nadam se da nece bit daljnjih problema. Zasad mi se čini da baš fino rastu i puno su naprednije u ovoj fazi neg kod prvog growa.
Kako cemo sljedece zaljevanje. Ide sutra.
IMG_20200118_124758.jpg IMG_20200120_103458.jpg IMG_20200120_103522.jpg IMG_20200120_103427.jpg IMG_20200120_103437.jpg IMG_20200120_103418.jpg IMG_20200120_103610.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Dakle zalili sa 2L vode, izcurilo svega 3ml u svakoj tegli. 6.5ph, full root, full cal-mag, pola tnta i supervit.
voda nek ostane na 2l za sada,na koliko dana zalivas odnosno koji je razmak izmedju zalivanja,sledece zalivanje samo root,super vit i ful doza pover zuma,da sacekamo jos malo da vidimo dal ce ova sto handri malo povratiti boju od cal-maga,ovoj desno sve je selo kako treba zarumenila se fino.Samo se potrudi da im je oko korena toplo i kad spavaju i kad su budne,ovako je sve ok po meni.Jer kalibriras taj uredjaj za merenja ph po neki put ili kako sta.Zna da se nakupi kamenac na sondu od tvrdje vode malo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jazilicious

jazilicious

Aktivan Član
19.07.2019
240
1.633
143
36
voda nek ostane na 2l za sada,na koliko dana zalivas odnosno koji je razmak izmedju zalivanja,sledece zalivanje samo root,super vit i ful doza pover zuma,da sacekamo jos malo da vidimo dal ce ova sto handri malo povratiti boju od cal-maga,ovoj desno sve je selo kako treba zarumenila se fino.Samo se potrudi da im je oko korena toplo i kad spavaju i kad su budne,ovako je sve ok po meni.Jer kalibriras taj uredjaj za merenja ph po neki put ili kako sta.Zna da se nakupi kamenac na sondu od tvrdje vode malo.
Važi Bigi. Zaljevamo svaka 4 dana. Trudim se koliko god mogu za temperaturu. a PH cemo morat onda kalibrirat, znaš da je tako zajebalo i Fatonea isti taj mjerač.. Sredit cemo i to , uzet cu lakmus papirice svakako...
Uglavnom idemo dalje mentore, samo jako ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

gmed

Aktivan Član
23.07.2019
187
746
93
30
večer @bigeskalibur, pošto je automatik ušao u cvjetanje zanima me hoću li nastaviti savijati grane ili je to to što se tiče lst-a?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.