Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

shegyboss

Aktivan Član
09.02.2017
149
401
63
36
Pozdrav mentore.
Jedno pitanje. Da li je normalno da je cioltube na dodir vruč. Slozio sam box ali mi nije stala cjev sa obje strane jer mi je pre mali box pa sam samo sa jedne.
 

Prilozi

  • 20200120_204443.jpg
    20200120_204443.jpg
    69,6 KB · Pregleda: 17
  • 20200120_204440.jpg
    20200120_204440.jpg
    271,9 KB · Pregleda: 19

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
pošto je automatik ušao u cvjetanje zanima me hoću li nastaviti savijati grane ili je to to što se tiče lst-a?
Savijas da naravno,prvo sto moras da se potrudis da sve vrhove drzis u ravni a drugo novi izdanci se razvijaju do 2-3 nedelje cvata i znaju nove grane da izbijaju.
Da li je normalno da je cioltube na dodir vruč. Slozio sam box ali mi nije stala cjev sa obje strane jer mi je pre mali box pa sam samo sa jedne.
Normalno je da je vruc,to su jake sijalice,nema veze moze i ovako kako si sad montirao sve je cool osim sto mozes slobodno spustiti panel na 30cm vidis da ti se izduzila bioza.U skorije vreme gledaj da nabavis i jedan vent obican za cirkulaciju zraka u boxu i mesanje istog,kao i takodje da malo puse i po biozi to ce je ojacati ujedno.Ne vidim scim meris temp i vlagu.
 

shegyboss

Aktivan Član
09.02.2017
149
401
63
36
Savijas da naravno,prvo sto moras da se potrudis da sve vrhove drzis u ravni a drugo novi izdanci se razvijaju do 2-3 nedelje cvata i znaju nove grane da izbijaju.

Normalno je da je vruc,to su jake sijalice,nema veze moze i ovako kako si sad montirao sve je cool osim sto mozes slobodno spustiti panel na 30cm vidis da ti se izduzila bioza.U skorije vreme gledaj da nabavis i jedan vent obican za cirkulaciju zraka u boxu i mesanje istog,kao i takodje da malo puse i po biozi to ce je ojacati ujedno.Ne vidim scim meris temp i vlagu.
Prigusnica je isto vruča jel to isto ok ?
 

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
E pozz mentore evo da se i ja malo javim proslo je 10 dana od zadnjeg javljanja biljke su jos na vodi i regulatoru sve dobro zgleda,eo dobili smo i drustvo novo buduću mamu od ghs francos lemoon chesse u koliku teglu da je presadim kad dode vrijeme? 20200121_140908.jpg ,nemoj zamjerit na vodi u satoru dns sve sredeno i stavljeni tanjurici,i kako bi mogao obuzdati malo biljku u sredini da ima samo jedan stup dali se to uopce da napravit sa automatom,mozda da joj odrezem ove grancice sto vec izbijaju na prvom i drugom katu,bio si mi spomenio jedanput da ce sporije napredovat biljke u vecim teglama,sto se sadi vidi ova u 11l tegli napreduje puno bolje nego ove u 18l
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
sto se sadi vidi ova u 11l tegli napreduje puno bolje nego ove u 18l
sad ce one sve da uvate zalet.
malo biljku u sredini da ima samo jedan stup dali se to uopce da napravit sa automatom,
ovo te nisam najbolje razumio ako hoces opet da mi objasnis,zamolio bi te.
,mozda da joj odrezem ove grancice sto vec izbijaju na prvom i drugom katu
ako ovo pitas za mamu oddnosno za malu biozu nista ne diraj dok ne krene 4 sprat,ako hoces da je drzis u stagnaciji idi prvo u pot od 5l a kasnije opet presadis u 10l,oprezno sa vodom dok je mala vec je malo bledunjava,jel ti sa nje hoces klonove da uzimas jel tako ili koji je plan.Ovo ostale nastvais istim tempom kao do sada regular plus voda,odlicno napreduju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dawsongeek

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
ovo te nisam najbolje razumio ako hoces opet da mi objasnis,zamolio bi te.

ako ovo pitas za mamu oddnosno za malu biozu nista ne diraj dok ne krene 4 sprat
Mislio za automata u sredini u potu od 11l on napreduje brze od ostalih,dali se on da kako obuzdati da neide u sirinu,a s ove mame bi volio imati bar 6 clonova dok mi se ovaj grow ne zavrsi,ako je to moguce nezz kolko traje da napravim 6 clonova iz ovako male biljke,ili cak mozda i 9kom
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
on napreduje brze od ostalih,dali se on da kako obuzdati da neide u sirinu
Sto bi je obuzdavao u rastu bracki,neka ide kako ide,pocni da je savijas sada odnosno radi lst i drzi je u ravni sa ostalima,mozes prorediti zalivanje eventualno,primer ako ove foto zalivas na 5 dan autosa zalivaj na 7 dan,mada opet njoj ce brze da se susi supstrat jer je u manjom potu pa to opet nije bas najbolje resenje.Nista drugo ti ne ostaje nego da radis hrad-cor lst i to je to,u svakom slucaju ona ce ti ranije procvetati u odnosu na ove fote.
ako je to moguce nezz kolko traje da napravim 6 clonova
Vidi kao prvo pre ili kasnije tu mamu ces morati odvojiti u poseban box i drzati je na rasveti 18-6 da ne udje u cvetanje,sto se tice primanje i razvijanje klonova taj proces traje oko 15-20 dana zavisi kako kad neki put znaju i ranije da se prime,to ti je neko okvirno vreme cisto da znas cime da se vodis a svojovremenom cemo proci kroz proces primanja klonova pa cemo detaljno proci kroz pricu i reci cu ti sta kako da pripremis takozvane inkubatore iliti klonerbox kako da nazovem to ne znam ni sam,nije nikakva matematika razviti klonove,svetlo+visoka vlaga+temperattura,nebi bilo lose da nabavis neki kloner preparat u koje cemo umociti reznice da se brze prime,ja obicno radim sa korom od vrbe koju potopim u vodu pa u njih drzim reznice pa ih posle pikujem u zemlju,mada imas od hesija kloner koji je jako jeftin a odlicna stvar clonfix100.png
 

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
sad ce one sve da uvate zalet.

ovo te nisam najbolje razumio ako hoces opet da mi objasnis,zamolio bi te.

ako ovo pitas za mamu oddnosno za malu biozu nista ne diraj dok ne krene 4 sprat,
Sto bi je obuzdavao u rastu bracki,neka ide kako ide,pocni da je savijas sada odnosno radi lst i drzi je u ravni sa ostalima,mozes prorediti zalivanje eventualno,primer ako ove foto zalivas na 5 dan autosa zalivaj na 7 dan,mada opet njoj ce brze da se susi supstrat jer je u manjom potu pa to opet nije bas najbolje resenje.Nista drugo ti ne ostaje nego da radis hrad-cor lst i to je to,u svakom slucaju ona ce ti ranije procvetati u odnosu na ove fote.

Vidi kao prvo pre ili kasnije tu mamu ces morati odvojiti u poseban box i drzati je na rasveti 18-6 da ne udje u cvetanje,sto se tice primanje i razvijanje klonova taj proces traje oko 15-20 dana zavisi kako kad neki put znaju i ranije da se prime,to ti je neko okvirno vreme cisto da znas cime da se vodis a svojovremenom cemo proci kroz proces primanja klonova pa cemo detaljno proci kroz pricu i reci cu ti sta kako da pripremis takozvane inkubatore iliti klonerbox kako da nazovem to ne znam ni sam,nije nikakva matematika razviti klonove,svetlo+visoka vlaga+temperattura,nebi bilo lose da nabavis neki kloner preparat u koje cemo umociti reznice da se brze prime,ja obicno radim sa korom od vrbe koju potopim u vodu pa u njih drzim reznice pa ih posle pikujem u zemlju,mada imas od hesija kloner koji je jako jeftin a odlicna stvar Pogledajte prilog 316010
Sve vec imam spremno,nego krivo si shvatio u boxu je 5 automata i 1 mala fotoperiodna 20200123_074607.jpg ,imam neki box 30x30 oce on bit dosta za mamu
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Sve vec imam spremno,nego krivo si shvatio u boxu je 5 automata i 1 mala fotoperiodna
Izvini ispermutovao sam stvari na brzinu,e pa slusaj onda,nema sta da se brines,odmah onda tu u sredini pocni da savijas da je drzis u ravni sa drugima,sad ce i ovi krenuti samo da se odomaci koren u tim velikim potovima.Sve cool bracki,oprosti jos jednom,jer ja sam dumao kad si me pitao jer znam onomad da ti se jedna nije primila pa si ti posadio drugu pa se isprebacivao na brzinu i ako mi nista nije bilo jasno kako sad od jednom imas foto i jednog autosa ako sam i znao da si autose posadio,reko da nisam ja sta propustio a na brzinu kako sam htio sto pre da ti odgovorim nisam gledao zadnje postove sto inace ne radim,obicno pre odgovora bilo kakvog sagledam sta smo pisali zadnjih puta pa tek onda dajem odgovor.Sad je sve jasno,nadam se da ne zameras na mojoj brzopletosti.Mnogo desavanja kod tebe ima druze a ja se zaista trudim da budem korektan i da dam brze i adekvatne odgovore.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dawsongeek

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
Ma sve 5 brate,i ja nesto sve nabrzinu pisao,uglavnom sve ide po planu,samo reci za koliko cemo krenut s hranom da se znam javit.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
,samo reci za koliko cemo krenut s hranom da se znam javit.
Ja bi probao pola doze tnt vec od sledece nedelje,pa se dogovaramo detaljno za vikend da vidimo kad nam pada zalivanje sledece zalivanje ako se slazes tako,ne treba zuriti sa prehranom imaju one sasvim dovoljno u supstratu sve sta im treba,vidis kako imaju lepu boju zelenu izjednacenu svugde do je znak da im je sve potaman.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dawsongeek

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
Ja bi probao pola doze tnt
Moze dog,samo neam taj tnt 20200123_133615.jpg tu su sve tekucine boosteri i hrane koje posjedujem da probamo s necim od ove tri prehrane ova bio ima neke šecere u sebi veli lik u shopu prekrasno mirise ovako kad ju otvoriš,samo nezz ako vec koristim regulator od aptusa dali smijem davat nesto drugog proizvođaca,mozda da otradimo s ovom all in one tekucinom 20200123_133637.jpg
 
Poslednja izmena:

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
Izvini ispermutovao sam stvari na brzinu,e pa slusaj onda,nema sta da se brines,odmah onda tu u sredini pocni da savijas da je drzis u ravni sa drugima,sad ce i ovi krenuti samo da se odomaci koren u tim velikim potovima.Sve cool bracki,oprosti jos jednom,jer ja sam dumao kad si me pitao jer znam onomad da ti se jedna nije primila pa si ti posadio drugu pa se isprebacivao na brzinu i ako mi nista nije bilo jasno kako sad od jednom imas foto i jednog autosa ako sam i znao da si autose posadio,reko da nisam ja sta propustio a na brzinu kako sam htio sto pre da ti odgovorim nisam gledao zadnje postove sto inace ne radim,obicno pre odgovora bilo kakvog sagledam sta smo pisali zadnjih puta pa tek onda dajem odgovor.Sad je sve jasno,nadam se da ne zameras na mojoj brzopletosti.Mnogo desavanja kod tebe ima druze a ja se zaista trudim da budem korektan i da dam brze i adekvatne od,govore.
I htio se nadovezati malo na ovo,bio u guzvi s poslom zadnjih par dana pa nisam ni ja stigao srociti sve kako treba,stvarno jos jednom hvala na pomoci,normalno da ne zamjeram na nicem,pa treba poloviti tolike growove i uspiti pomoci svima,par puta sam se pitao otkud ti volja uopce pomagati tolikim ljudima,stvarno svaka cast tebi i ostalim mentorima i vutra forumu:thumb::vutra::clap::
 
  • Love
Reactions: bigeskalibur

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
Mentore nesto se desava s malom biljkom u sredini nevjerujem da je zedna nekako ima prefrkana dva lista i to je samo na toj biljci dali je to nesto genetski sfrkano ili? 20200124_080033.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
genetski sfrkano ili?
Pre svega hvala na lepim recima.Meni je zadovoljstvo da mogu da pomognem i podelim ovo skromno znanje koje imam oko uzgoja.Cujes,ovoj biljci je toplo malo,ja ne vidim na slikama imas li ti vent u boxu za mesanje zraka,vidi da ti on negura mozda topao zrak na tu biljku ili pojacaj malo ventilaciju i digni panel za 10cm jos,a ja cu sad da sednem da proucim ova gnojiva da vidim sta tu ide za prehranu za vegetaciju,recices mi samo ovaj maxigro koji je npk ne vidim zadnjim zadnji broj 10-5-? i taj zadnji broj ne vidim.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dawsongeek

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
MaxiGro 10-5-14

MaxiGroTM je formuliran za izgradnju jakih korijena, stabljika i lišća. Dizajniran je za brzorastuće biljke prije cvatnje ili skupljanje voćaka, kao i zelene salate. Pomiješan s pročišćenim mineralnim topivim u vodi, MaxiGro uključuje kalcij, magnezij i sumpor koji nedostaju u mnogim uobičajenim biljnim namirnicama; presudno za biljke i ljude. Serija Maxi izvrsna je za ***********, kao i za vrtlarstvo tla. Koristite MaxiGro tijekom faze rasta i prijeđite na MaxiBloom tijekom faze cvjetanja.
Ovo gnojivo moze za vegetaciju da znas samo,sad samo da jos nadjem kako da se tacno dozira jer je on u obliku praha odnosno u granulaciji.Ono sto je bitno da znas dok su biljke u vegetaciji gnojiva moraju da imaju veci podstatak dusika odnosno N a u cvetanje trebaju da imaju vise PK u odnusu prema N,ako me razumes.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dawsongeek

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
Imam dva clipera za cirkulaciju i ispuh 20200124_100131.jpg ,da nije jedino preniska vlaga to nezz kako bih podigao 20200124_100135.jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
mam dva clipera za cirkulaciju i ispuh
cek cek,skroz lose si pozicionirao ove ventove,odmah to menjaj.Sad oni tuku odnosno guraju topao zrak na bioze,to nikako ne valja,slusaj ovako:te ventove spusti sad dole posto su na stipaljeke i montiraj ih horizontalno da tuku po vrhovima krosnji ali da su pod blagim uglom ka gore da malo ljuljaju krosnje ali i da ipak da taj zrak guraju na gore,mozes li da me shvatis evo slike IMG_20200124_101415[1].jpg ,mozes da ukapiras kako treba da pozicioniras ventove
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
E da i nemoj da te brine vlaga cim krene malo lisnata masa na biozama i vlga ce ti krenuti,mozes ubaciti posude sa vodom i i u njih rucnike ili peskire to ce ti podici vlagu malo oko 20% sto je sasvim oko,nemoj se opterecivati vlagom toliko,u cvetanje je to idealna vlaga.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dawsongeek
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.