Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
susiti najmanje 8 dana. A to je vec gotovo i harvest.
ok,bas se sporo susi supstrat.
kako se tebi cini ovo jesam s*ebo stvar da izvines?
bice dobro je malo si je jace prelomio ali nema veze,dok je u vege mozes da joj radis sta hoces brze se oporavlja bice ok to,ove male vidim listovi se lepo razvijaju znaci krenula je svojim tokom,pazi sad samo da nedodje do lajt burna bas da vidimo dali ce joj odgovarati ta razdaljina,znaci nista sad zalivanje do cetvrtka.
4. dana, hocemo ispocetka ili moze od ovoga biti nesto, nadam se da se vidi na slikama nikako nisam uspeo bolje da je slikam
ej probaj da joj pomognes da otvori katilidone ,verovatno se zalepila opna ili ljuspica na njoj,isprskaj je malo i nezno probaj da razdvojis katilidone samo tek tek da je otvoris a ostalo ce ona sama da uradi.
 

virus76

Aktivan Član
14.10.2018
162
419
63
More
Oj Bigi pocele su pomalo,ova najveca je pod svakodnevnom lst,pokusavam ih izjednaciti da ih dobijem 3 u liniju. Evo najvece prvo,danas bi trebala jesti 1/2tnt i pirahna pred 3 dana. Puknuta grana se nije primila strasno nezgodno mjesto ali vec se dosta toga probija na ta mjesta A0AC1B02-C406-4565-A8CC-925EED9D36A0.jpeg
Iduce dvije su nazalost kasnije posadene ova jedna mi je objesena cesto DF3D1352-FD21-4991-95C0-9EEBE2726698.jpeg
Njoj samo pirahnu dajem,isto tako i trecoj
09D6CD91-2873-4BA1-A834-6A7CE96FF472.jpeg
ne znam koliko kuzis ovi najveci listovi su malo zuckasti. Da nastavim samo pirahnu?
Najvecu zalijevam s 1,5l i jedva da iscuri samo ovlazi malo dolje tanjuric.
Ove dvije dajem po litru,izade van po pola dcl i kroz 5min popiju.
Ako sam sta zaboravio javi,prvo mi iskustvo s cistom sativom pa da ne zeznem stvar negdje
C7EC1EEC-D546-40FD-9062-46FE7CFBB8EC.jpeg
topirane su sve i na dno zemlje novog pota gdje dolazi bioza sam stavljao po 2ml pirahne. I da li da presadujem i ovu trecu vec u finalni pot ili ostavim jos malo u ovom litrenom.Pozdrav svima
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Oke, podigla se, sve je u redu nego mi je prvi put bio a i bio sam uduvan pa sam malo ispanicio, inace 4 menke su pustile klicu tako da cu ipak jos 3 da stavim, ona zuta je otisla pod mac tako da sada trenutno imam 3 biljke, idem da kupim jos 3 tetrapaka od 2L i da piknem to u zemlju pa se cujemo ako se ne udavim u 6L soka ::ludak::
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Najvecu zalijevam s 1,5l i jedva da iscuri samo ovlazi malo dolje tanjuric.
Ove dvije dajem po litru,izade van po pola dcl i kroz 5min popiju.
ti si zaboravio druze da smo se mi dogovorili da povecas vodu,ovoj velikoj na 2l a ove manje na 1,5l,mozes da das sad u ovom zalivanju i full dozu tnt slobodno svima po tablici i pover zum takodje ako imas full dozu,piranu takodje,e i jos nesto podigni panel za 10cm imas lajt burnove na ovoj vecoj cinimi se,jos nesto imas li neki preparat na bazi cal-mag ako nemas gledaj da nabavis,imas nedostatke male a i trebao bi da nabavis odlican preparat koji para vredi.
I da li da presadujem i ovu trecu vec u finalni pot
obavezno presadjuj u finalni.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: virus76

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Oke, podigla se, sve je u redu nego mi je prvi put bio
mora da se podigne juri svetlo sasvim normalno,da si mi reko da nije onda bi se zacudio.
inace 4 menke su pustile klicu tako da cu ipak jos 3 da stavim,
odmah stavljaj kupuj tetrapake,ne znam samo sto nisi kupio normalne potove od 2-3l ali nema veze,obavezno izbusi rupe dole na te tetrapake i zemlju skroz do gore napuni i pikuj menke sto pre.cekacu slike kad sve pikujes i poredjas u boh pa lupi jednu grupnu sliku da vidim stanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Znas da sipam zemlju u ove tetrapake i bas razmisljam sto jednostavno nisam otisao u plastikaru i kupio saksijice od 2-3L nego ovako, al eto meni u glavi tetrapaci i sta ces, ipak sam 5 stavio jer je sa 6 jaako tesno, pokusao sam bio i sesti da ubacim ali je bas guzva pa reko neka dosta je 5 mora jedna da bude zenka jebemu misa.
 

Prilozi

  • IMG_20200211_171744.jpg
    IMG_20200211_171744.jpg
    317 KB · Pregleda: 12
  • IMG_20200211_171749.jpg
    IMG_20200211_171749.jpg
    321,4 KB · Pregleda: 13

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ipak sam 5 stavio
odlicno,ma lepota,ja sam se obradovao sad nemas pojima,napokon krenulo to klijanje,znaci vidis o cemu ti pricam,jednostavnos i prakticnost je uvek dobitna kombinacija,samo da ove sad krenu i cim se malo razviju prve sprat listova odmah prebacujemo na 12-12.ma mora da bude neka zenska ipak je sad veca verovatnoca zar ne,ma ekstra druze,sad je vec druga prica.i opet te napominjem umereno sa vodom i nemas bead,vidis kako one male lepo idu a i blizina panela im odgovara nasli smo im zicu,ma vrh,ja sam odusevljen iskreno sto je to sad krenulo svojim tokom.ne zalivas dok se ne konstatujes samnom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Slazem se u potpunosti, jednostavno je najbolje, nista ja ne radim dok se ne konsultujem sa tobom, samo jos hesi da uzmem, tesko guzicu do centra odvuci guzve velike a busevi uzas ali mi ih je zao jer ne dobijaju nikakav root stimulator a mogu, idem sutra pa makar sekire padale.
Ove dve sto su tek piknute sam zalio sa po 30 ml vode iz sprica onako lagano i to je to, s vremena na vreme cu ih malo spricati kad vidim da je zemlja suvlja jel to oke?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.969
233
Шчбћа
Bigi mentore moj, da te upoznam sa jednom curicom. Ime joj je auto dwarf, uskoro ide u zemlju pa odmah pitanje. Da li moze start u 2.5l potu? Isti box, rasveta podlozna izmenama, hesi ...
IMG_20200211_054041.jpg IMG_20200211_053849.jpg
Sto se proslog growa tice, LB je ucinio svoje tako ali sam i ja prepravio panel tj.skinuo grla i dobijeno 12cm visine.
 

Prilozi

  • IMG_20200211_175239.jpg
    IMG_20200211_175239.jpg
    219,3 KB · Pregleda: 17
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki
23.12.2019
64
45
18
Poz bigi, nisam ti piso odavno, samo da ti javim da ce ubrzo stici posiljka, nestrpljiv sam i jedva cekam da avantura pocne.
Narucio sam critical hog + gratis 1 menka critical+ 2.0 auto,
Kakvog su kvaliteta?
 

Prilozi

  • 20200211_203745.jpg
    20200211_203745.jpg
    244,7 KB · Pregleda: 14
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
jednostavnos i prakticnost je uvek dobitna kombinacija
Samo da se nadovezem.
Usporedba 1 grow, i ovaj drugi.
Prvi grow full koncentracija na njih, nije lose ispalo (ali moglo je puno bolje), ali drugi grow je neusporedivo bolji.
0 Kod drugog grow znalo je proc od zaljevanja do zaljevanja bez da ih pogledam.
Sto ih manje diramo to su bolje, full jednostavno sve.
Pocetnici se previse fokusiraju na grow rekao bi iz svog iskustva, A sto se vise brines to te vise trebaju.
Isto je sa djecom. Ako im se previse posvetis budu razmazena i dobijes male idiote koji ne znaju nista sami :D

Btw Big - trihomici su poceli poprimat zuckastu boju :) a pistilice su smeđe nekih 50%, jedino me zbunjuje sto one jos bacaju nove pistile van, a ni lisce nije bas pocelo pokazivati kraj. MIslim poceli su gubit boju, i objesio se tu i tamo koji doljni list, ali ne izgledaju mi kao da ce bit gotove kroz tjedan dana.

Otvorio sam i novi dnevnik. Jer su malene ipak vec 6 dana vani.
Zeznuo sam s criticalom i dao bu 4 dcl vode, ove dvije su dobile po 2.5dcl vode. Napravio sam mix 1l sa full rootom i zyme. Sljedece zalivanje bi isao na 5-6 dan zavisi od substrata sto ce reci sa rootom i krenuo bih sa supervitom.
Reci mi dal si ikad radio sa recikliranim substratom? Isplati se to uopce?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Kakvog su kvaliteta?
dobri su strajnovi sa dobrim yeldom,kad stignu menke javi se da ih proklijamo zajedno ako ti nesto nije jasno oko toga mada ima sjajna tema kolega je bas skoro otvorio,sjajno je uradio temu pa tu imas sve lepo objasnjeno,pa kad imas vremena pogledaj.
a pistilice su smeđe nekih 50%, jedino me zbunjuje sto one jos bacaju nove pistile van,
to su zapravo zasebni kaliksi,sto znaci da cvet jos raste da znas samo u buduce,sto ti je vidno i po listovima kao sto sam kazes,ima hrane u njima jos i jednostavno se razvija bioza jer ona misli da nije jos spremna da zavrsi,ali cim potrosi prehranu iz supstrat i pocne da vuce iz listova ona ce da preklopi i da krene da zavrsava kako nestaje prehrana iz cvetova i listova,jednostavno to je tako ne treba nista da te zabrinjava,ja znam da si ne strpljiv ali neke stvari ne mozemo jednostavno ubrzati,i sigurno nece biti gotova za 7 dana ali eto ako hoces da ubrzas bar malo proces mozes posto smo je prehranili pre neki dan da recimo sutra predvece uradis flus i ostavis dok se ne osusi dobro supstrat i onda uraditi harvest a za to susenje ce ti trebati sigurno 8 dana,tako da eto mozes tako napraviti i taman ce i malo trihomi dobiti boju i bolje sazriti biljka,naravno i napunice malo budove bice tvrdji sigurno
Reci mi dal si ikad radio sa recikliranim substratom? Isplati se to uopce?
nisam nikad,ali zemlju ne bacam nego je dobro skladistim i pravim za mix u outdooru,sto se tice indoora ne moj to raditi idi uvek svezu zemlju,mozes ti nju i da dezinfikujes i da je zapeces u rernu ima i drugih metoda ali ti ne preporucujem to su samo problemi u najavi,verujmi,bar ta zemlja nije skupa a ona ti je pola posla to si naucio valjda.
.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
,jednostavno to je tako ne treba nista da te zabrinjava,ja znam da si ne strpljiv ali neke stvari ne mozemo jednostavno ubrzati,
Neiskustvo, to je sve. tu smo negdje stali sa proslim biozama. Ja sam sam prosao kroz proces pripreme za harvest i harvest i fulao. Makaze su pre brzo dosle, sto se vidi iz toga sto je vise nema. Lupale su one super ali efekt je nestao gotovo ko i pljuga.
Neki dan sam bio kod frenda s njim neku albanusu zapalio zveknulo me nisam 2 sata sebi dosao :D Pogledam bud na mircoscop a ono trihomi smeđi svi do jednog.
To ne zelim od svoje jer takav rad mi se ne sviđa. Znaci 70/30, bit ce one s nama jos 10-tak. Ovaj put smo skupa pa cemo ovaj put obaviti ovaj dio kako treba.
MOzda se poklopi taman za moj B-day da bude nes posusenog nabrzaka :D

recimo sutra predvece uradis flus
Ovo nebi bilo lose, jer evo 4 dana od zalivanja substrat mokar ko onaj dan dok sam ga zalio, tako da sigurno nema mjesta za jos jedno regularno zalivanje. A zemlja je puna hrane zato bioze i tjeraju nove van.

bar ta zemlja nije skupa a ona ti je pola posla to si naucio valjda
Ma nije lova problem, nego evo situacija jos gora nego za prosli grow, nema nigdje substrata koji je skladisten kako treba meni na dohvat. Nemam auto trenutno pa mi to igra veliku ulogu. MIslim da cu od hempatije uzet growmix od plagrona i rokaj. Vjerujem da oni drze substrate kako treba. Ali provjeriti cu s njima jos. Imam kojih 10 dana. mislim da nece trazit presađivanje prije.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Ako moze mala pomoc oko ovih lakmus papira jer ja ovde nista ne razumem kako pomocu ovoga mogu da nastelujem ph na 6.5?
 

Prilozi

  • IMG_20200212_202222.jpg
    IMG_20200212_202222.jpg
    133,6 KB · Pregleda: 14

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ovih lakmus papira jer ja ovde nista ne razumem kako pomocu ovoga mogu da nastelujem ph na 6.5?
trebao si ove da uzmes sto mere od 5,5-9ph oni su dosta precizniji 171698488.jpg ,sad na ove sto ti imas gledaj da ti je neka srednja boja izmedju 6 i 7ph,evo ti jedna tema o pravilnom koriscenju.
sto se tice zalivanja,sutra ako ti je suv supstrat odmah daj biozama svima znaci 0,4l vode i 2ml rooota obavezno,pod uslovom da je suv supstrat ako ne onda u petak.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
root 1/1 Boost 1/1 Sv 2x kapi CallMag 0.5ml, i Pz pola doze.
vidio sam u dnevnik da je procvetala,odnosno to je pred cvetanje,pravo ce da bude do nedelje sigurno od kad bi onda mogao i da racunas pravo cvetanje,sto se tice prehrane ides jos jednom full booster i ful dozu roota obavezno,prehrana nista vidim da su jos jake boje pa cemo tek nahnadno zalivanje dati pola doze tnt,pola doze blooma,root fuul i booster fuul koji ces posle ovog zalivanja odloziti na policu 2 sedmice minimum pa cemo ga kasnije opet ukljuci u pricu kad dodje vreme,inace top izgleda bioza.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kalpsiz

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Evo da javim da je flush obavljen bez problema, bioze vracene u box kao da nista nije ni bilo. Zalio s odprilike 3-4l korigirane vode na 6.5.
Sad do daljneg su prepustene same sebi.
Samo me malo uputi u sami kraj, kad im mogu dat mrak? Dok se substrat osusi skroz ili?

Sutra malenima ide zalivanje. root i startam supervit (ili da odgodim jos jedno zalivanje vit? 8 dana im je.) Prvi par listova izasao. Za sada sve ide svojim tokom.
Panel mi je na 50cm 90w, da ih spusim dolje? ipak je mali boxu 50x50 a 90w je i previse za ovaj uzrast.
Jos jedno pitanje za svijetlo box ostaje 50x50 ali se povisuje. Ja sam planirao nekih 140w e27, to je oke ili treba manje vise? NUtra ostaje samo automatik dok ove dvije foto idu u glavni box. to je vjerovatno i zanji indor za ovo sezonu. OKusat cu se u outu malo. I to idemo uskoro.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.