Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
napisaces mi odnosno podsetices me sta imas sve od prehrane da vidimo scim raspolazemo i kako isplanirati prehranu u dolazecom periodu.
Hesi proline mini pack, root, tnt, phospor i bloom i pored toga imam pakovanje od litar bakterija i blumi(neko NPK djubrivo za sobne biljke bespotrebno pored tnta po meni)

Shvatio sam i ja da sto su mladje to su osetljivije, logicno sasvim.
To je mene u startu i plasilo ta razlika izmedju biljaka jer razlika izmedju najvece i najmanje je 15-20 dana sto uopste nije malo, zato i nisam hteo da stavim 6 nego sam se odlucio za 5 ako se secas.
Supstrat se jako sporo susi, biljke napreduju fino tako da mislim da razmak izmedju zalivanja moze da bude komotno 6 ili 7 dana, do sad je bio 4, ovih dana je malo toplije napolju pa grejanje slabije radi i odma mi je temperatura u boxu malo manja, 24 u visini krosnje, 20 pri dnu dok radi svetlo( a i panel je malo vise gore pa je i to uticalo ), kad se ugasi panel padne na 20,5-21 u visini krosnje dok pri dnu bude 19,5-20.
Bas jutros gledam ovu najvecu i htedoh da te pitam dal da je topiram, kad ono ti mi bas to napisao, odlicno rekoh :D
imas mali box a 5 bioza u njemu bice to opasna borba sledecih 20dan
Ovo me koliko plasi toliko i raduje, taman imam slobodno do marta, tad mi krece faks pa cu imati mnogo manje vremena da im se posvetim, eto i to mi se fino uklopilo.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
24 u visini krosnje, 20 pri dnu dok radi svetlo( a i panel je malo vise gore pa je i to uticalo ), kad se ugasi panel padne na 20,5-21 u visini krosnje dok pri dnu bude 19,5-20.
svi ovi parametri su ok za sada,nastoji da tako odrzavas a sto se tice zalivanja obavezno napravi razmak ako treba 6-7 dana bolje tako nego da ih utopimo na 4 dan,tako da sve u svemu moramo zaista uskoro razmisljati o prebacivanju na 12-12,sad mi samo reci ako bi napravili duzi razmak izmedju zalivanja kad bi ti palo otprilike sledece zalivanje,sto se tice prehrane imas sve od hesija sto treba booster ti i ne treba nije toliko bitan faktor sad u ovoj prici osim sto od sledeceg zalivanja ides bakterije svako zalivanje jer moramo da odrzimo zdravu okolinu u supstratu i oko korena dok ne vidimo odnosno ne pokazu pol,tako je moj neki grubi plan da prebacimo na 12-12 u sledecem zalivanju i dati im svima osim ovim bebicama pola doze tnt da bi povecali dusik u tranziciji vege-cvat to ti je bitno da znas jer one tako krenu sa rastom kad se smanji svetlo da nebi verovao,sta je jos bitno da mi kazes dali iscuri nesto vode u tanjiric sad kad zalivas ili ne.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
13.02. root(10 ml na 2L), svih 5 zaliveno sa po 0.4L oko 14h
Jeste curelo malo vode kad sam ih sve zalio mozda je sve ukupno 0.2 0.3 procurelo dole, to sam odmah prosuo jer su potovi od kartona ipak pa da ne stoje u vodi ali mislim da je razlog tome bio jer se supstrat verovatno nije do kraja osusio.
Sledece zalivanje sam planirao 19. ili 20.02.
Topirao sam ovu najvecu, jel ovo u redu?
 

Prilozi

  • IMG_20200217_172831.jpg
    IMG_20200217_172831.jpg
    222 KB · Pregleda: 14
  • IMG_20200217_172921.jpg
    IMG_20200217_172921.jpg
    249,3 KB · Pregleda: 15

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Topirao sam ovu najvecu, jel ovo u redu?
bravo super,to je pravi toping tu ce sad da ti bude od gore dve grane i od nizeg sprata ce krenuti dve isto,odlicno prijatelju,onda idemo ovako,20.02. prebacujes na 12-12 i zalivas sve sa 0,5l vode dajes root i bakterije i pola doze svima tnt osim ovima dve zadnje sto si pikovao njima nista tnt,ali vidis zato su pvc potovi mnogo bolji,jer smisao je da to sto iz curi vrati se nazad u pot,sad je pitanje kako cemo im povecati vodu jer ce im trebati vise,ali ajde probacemo da tako isteramo pa kad pokazu pol planiraj da ih presadis u pvc potove,a ti se do tada baci u potragu pvc potova ali kvadradtnih ne mora da budu bas za cvece moze bilo koja druga plastika da su uske a visoke kapiras,ja grovam recimo u pvc kvadradtne potove koje zapravo sluze za odlaganje djubra u domacinstvo,jer kvadratni potovi manje zauzimaju prostor nego ovi okrugli,ali je bit da su uske a visoke da moze koren da se siri ka dubini,evo vidi 20190330_212113_BEST.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Plan je bio da budu u ovome dok ne pokazu pol, pa onda jedna zenka ide u jedan veliki PVC pot, imam ih od 15ak litara, a imam i kante one za farbu za krecenje, al i one su isto okrugle, 25L.
Pogledacu da li imam neki kvadratni pot, ja sam mislio prvu koja se pokaze kao zenka da presadim u nesto od toga i ostavim dok ostale idu pod mac.
Za dva takva pota nema mesta to sigurno. Ne idem na kolicinu nego mi je bitno iskustvo.
Evo slika pota, ne znam koliko litra ima ne znam ni kako to da proverim
 

Prilozi

  • IMG_20200217_180236.jpg
    IMG_20200217_180236.jpg
    344,4 KB · Pregleda: 13
  • IMG_20200217_180854.jpg
    IMG_20200217_180854.jpg
    174,4 KB · Pregleda: 13

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ostavim dok ostale idu pod mac.
aha znaci jedna ipak ostaje,ok nije to los plan da ti kazem samo,ja sam mislio ako bude dve i vise da ces ostaviti,ok je jedna u svakom slucaju jer ako je vratimo u revegetiranje mozemo lepo da popunimo box i da bude bas cudo od biljke,ako hoces da izmeris zapreminu pota najbolje da uzmes obicnu vrecu za djubre navuces preko pota i tako resis curenje i sipas vodu u nju polako iz nekih 5-to litarskih balona ili sa nekom flasom od 2l i tacno znas koliko ima brojis koliko si flasa sipao,ako me kontas bar ja tako merim ove okrugle a ove kvadratne formulom sirina x duzina x visina stim da kad meris visinu ako je promer 30cm visok pot ti upisujes u formulu 0,3 umesto 30cm,eto:),u principu koji god pot da uzmes koji ima vise od 15l je pun pogodak za ovu tvoju eskurziju.;)
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
javim se oko 19h
Evo me, ali bolje da se ni ne javljam slomio sam bubi granu.. Zapeo rukom o spagu i ode.
Sreca bila je malašna grana cca 7-9cm duzine, i nekako sakrivena od svijetla pa ono nije mi toliko zao. Jedino mi je sto sam usporio proces. Ali kako kod da sam postupio bila je previse ostecena grana i da sam je ljepio izolirom biljka bi osjetila po meni. Što je tu je,nema nazad, nadam se da je nisam zeznuo sada.
Ali eto imam bubbe za probat u full mljecnom izdanju (On je zavrsio prema papirima (45-50 dana)prije 4 dana- ljudi ga skidaju i na 45 danu koliko sam vidio na forumu.)
20200217_201732.jpg 20200217_201806.jpg
Evo sada problema sa presađivanja: Zemlja je mokra, dno se ne susi nikako 5 dana od zaljevanja ako se ne varam i dno skroz mokro (Evo deci u kutku mogu se uvjeriti da treba pustit biozu ispod led rasvjete dosta duze.)
20200217_144831.jpg , 20200217_144842.jpg 20200217_144848.jpg
Do negdje 80% visene pota se osusio substrat ali dno je bilo mokro i jednostavno ostalo zaljepljeno za plastiku.
Ali ne vidim problem par sati nakon presađivanja, djeluje mi skroz oke.
auto (2).jpg auto (3).jpg auto (1).jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Što je tu je,nema nazad, nadam se da je nisam zeznuo sada.
ma nemas sta da zeznes druze,one su dosle do kraja pogotova bubbe koja zavrsava za 50 dana,to sad lepo osusi i probaj za koji dan bas pa javi sta se desava.
Ali ne vidim problem par sati nakon presađivanja, djeluje mi skroz oke.
ne bih trebalo da bude nesto,zato sledece zalivanje idi malo jacu dozu roota i to je to,vodi racuna onda kad presadjujes ove foto da nastimas presadjivanje bas kad bude dobro suv supstrat,ja zato ne volim da radim te autose u indooru oni ne prastaju greske u vegetaciji,jer dok se ti smislis sta je kako je one vec procvetale i ne mozes da popravis rezultat a cas posla uspore,doduse kad imaju vise svetla 20-4 recimo onda i mozes nesto da manipulises snjima,stim da ja u cvetanje sa njima udjem sa 18-6 a do cvetanja su na 20-4,uglavnom cekamo sad da odradis harvest pa da se zabavimo malo ovim novim foto biljkama,ide toplije vreme bice lakse growati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
aha znaci jedna ipak ostaje
Pa pazi zemlje imam jos dosta ceo dzak pot H od 70L sam uzeo, perlita ce mi zafaliti malo al to brzo nabavim nema frke, djubriva isto ima novo ne koristeno tako da ne fali niceg sem prostora, reflektor je od 200W tako da mislim da bi mogao da pokrje dve biljke, sta ti mislis da li je bolje da jednu ostavim ili da napravim neku improvizaciju pa da budu dve u npr potu od 10L ili tako nesto, ja mislim da ne bi bilo lose da imam dve u slucaju da ne daj Boze nesto nekako sjebem na jednoj da imam drugu ali opet bilo bi gusto sa prostorom pa sam se opredelio za jednu, naravno sve je podlozno promenama.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
to sad lepo osusi i probaj za koji dan
Odlo0zio sve na ljepo susenje osim jednog "headicha" koji susim na najgori moguci nacin :D (pecnica na 35°c Ali izvadio sam zarulju tako da je u mraku.) Ne ocekujem nista okusa, a ni potencije od ovog danas. tako da svakako javim kroz 3-4 dana kakav je fino osuseni bubba.
Zanimljiv strain, kako malo hrane trazi, znaci PK je vec poprilicno gladan i lisce se objesilo, neko i osusilo, pozutilo itd sve popratno.
Bubba kako je sve blize kraju tako poprimava ljubicastu boju lisce i podnozje cvijeta. A mirisi predivno. (nema potrebe za boljim opisom) s time da nije jos pokazao glad, nigdje ne visi lisce toliko kao kod powerkusha, a zutila nigdje ni najmanje. Također pada u vodu ono zalivanje kako se meni cini, jer evo jos se suse od flusha, i ja im dajem jos najmanje 6 dana da budu skroz suhe. a to je vec i kasno za zaljevanje.

oni ne prastaju greske u vegetaciji
A ja to dam, da se neko uci na njemu umjesto da sam ga sebi uzeo.. Nema veze imam ja vjere u njenje sposobnisti a i ja sam tu za uletit ako zapne, također ti si tu ako ja zapnem :D A i ti imas ove u grow suportu ako skupa zapnemo haha :)
zabavimo malo ovim novim foto biljkama,ide toplije vreme bice lakse growati.
Tako je bit ce gust sa uvjetima koji nam dolaze. Zato sam te jucer i pitao sto mislis o vecim potovima za njih. Ima vremena autos ce uletit sa harvestom pa nece bit niceg manjka, a i svakako se nadam da ce ove dvije mrcine u boxu trajati puno vise od proslih (ipak ove ce bit zrele u harvestu.)

Danasnje stvari kvare plan, i smisljam neki novi plan u glavi. Kao sto i sam kazes bubba je vec gotov, svakako ga ostavljam jos sa nama. ALi on moze ici prije van. I autos moze u glavni box kao privremeno rijesenje(Dal je problem 12/12 u glavnom boxu za autosa u vege?) da presadim malene u nesto vece potove. Nisu spremne za topiranja nikako tek su krenule sa trecim spratom tako da jos par dana nista, isto tako i zaljevanje, 3 dana jos odgađamo.
Nisam ovaj dio pametan. Mali su potovi do nekih 2l nesto manje. Koliko vode da im dam? Oce pola litre biti puno s obzirom da ce bit 17 dana stare odprilike.

Edit: Pola bubbe iz pecnice je zamotano i ispuseno, iskreno začuđujuće ljep rad ima i ovako (naravno ovo mu nije ni 50% snage) bas mi dolazi neki happy felling (bredder ovo nije naveo), onako sam relaxiran skroz, a opet bistra glava :) I postajem vrlo gladan 5 min nakon :D
Edit2: 10 min nakon: idem spremit nes za jest neizdrziva glad, a jeo sam prije sat vremena.
EDIT 3: Bubba je dobar i iz pecnice. ali to bi bilo to od njega ostatak se ceka koliko treba, necemo unistavati nesto tako fino ;)
Ps baci oko na dnevnik, odrađen lst na autosu. Za prvi put nemoze biti bolje, dobro pomogao sam ali samo rijecima i cackalicom na kraju da izvucem listic :)

Isto tako cisti potground izbjegavati za bebe jos jednom potvrđeno da im je prejak. Malene su lagano opecene, svjetlo nemoze bit jer su na 60cm. Ali autosu pase sto je malo jaci, jer ima bas ljepu boju, za razliku od ovih koji mi pocinju zutit lagano i to cjeli listovi OG Kusha malo vise od criticala.
20200217_224832.jpg , 20200217_224843.jpg , 20200217_224847.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

virus76

Aktivan Član
14.10.2018
162
419
63
More
Oj Bigi,evo fotke nakon drugog zalijevanja.
Ovo je najmanja,topirana pred par dana, premjestio sam je u sredinu dobiva malo jace svjetlo ipak nego ove sa strane pa mozda malo i bude brza 112C37BA-D968-430E-B2D8-A1B962011BB4.jpeg
Ova iduca je ona sto smo topirali na 4 nedavno sto je pukla grana. Sporo zacjeljuje na tom dijelu pa se osjeti da su i ta dva vrhica malo manja od ove zdrave s isto dva,ali sam spustio oko njih sve dolje da budu sto vise izloženi
3706597A-D99D-4838-A04D-832192554AD1.jpeg
i velika na kraju,ravnomjerna je,steta da nisam mogao u isto vrijeme ali sto je tu je. Idemo izvuci najbolje sto se moze
F82462B2-3447-4036-BABA-800B4EFDFE88.jpeg
zadnja fotka sve 3 zajedno kako sam mogao uloviti cisto da vidis popunjenost. Mozes i iduce 2 klope napisati . Zadnje je samo voda bila. Sad ide pirahna na sve 3 u svakom slucaju jer je trece,ako ide jos nesto pisi i plan za 12/12 kada si mislio s obzirom na stanje? B62767A1-3B3A-47E5-B681-9FBE22DFE1A9.jpeg
Pozdrav svima i hvala ti::listomahanje::
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Bubba kako je sve blize kraju tako poprimava ljubicastu boju lisce i podnozje cvijeta.
da hoce ,to je normalno takva je genetika strajna.
ALi on moze ici prije van. I autos moze u glavni box kao privremeno rijesenje(Dal je problem 12/12 u glavnom boxu za autosa u vege?) da presadim malene u nesto vece potove. Nisu spremne za topiranja nikako tek su krenule sa trecim spratom tako da jos par dana nista, isto tako i zaljevanje, 3 dana jos odgađamo.
Nisam ovaj dio pametan. Mali su potovi do nekih 2l nesto manje. Koliko vode da im dam? Oce pola litre biti puno s obzirom da ce bit 17 dana stare odprilike.
pa nemoj ako nemas bas potrebe da guras sad autosa tamo u glavni box na 12-12,jer si me uhvatio u necem sto ni sam nisam siguran, ja nikad nisam drzao autose ispod 18-6 u vegetaciji i u cvetanje sam tek spustao 12-12 kad sam radio kombinovan grow foto+autosi ,teorecki ne bi trebalo da bude problema jer on ima tajmig kad cveta i ne vezan je sa rezimom svetla,osim sto znam sigurno da ce usporiti razvoj u vegetiranju,a posto i sam kazes da nema smisla opet zalivati ove sto zavrsavaju jer se jos nije pot osusio od flusa a posto neces zalivati vise onda ti uradi u nedelju harvest i lepo sve preseli u tom boxu,ili koji drugi plan planiras da sve gurnes kod sebe ili da odvojis autosa u curin box,sad vidi i sam,ali smatram da treba autosu vise svetla i u skladu ako si u mogucnosti sto da ga cimas tamo vamo ako imas neku alternativu i dati mu vise svetla,male nemoj topirati na silu ako nije formiram kako treba treci sprat a pogotovo ako nisu malo bar krenule nove grancice ispod tog treceg sprata,kapiras o cemu pricam,znaci treba da formiraju se nove grane i odna lupis toping to je super tajming i onda te grene male odmah vec sutradan krenu,ti daj sad o,4l recimo jer treba da ih zalijes tek za tri dana a da ne bih cekali sad jos 10 dana da bih ih presadio povodom toga daj im manje vode u sledecem zalivanju pa da probamo da na pocetku sledece sedmice njih presadimo,taman ce i da se oporave od topinga i budu spremne za presadjivanje a da gledas da se supstrtat lepo osusi da ne bude presadjivanje ako kod autosa,pa u skladu toga ti savetujem manje vode da das dok ih ne presadis.
sredinu dobiva malo jace svjetlo ipak nego ove sa strane pa mozda malo i bude brza
u principu one vole u vegetaciji da ih pomeras vamo tamo,jer dobijaju drugciji spektar kad rotiras mesta odnosno ugao svetla je drukciji zapravo i to je neka isto vrsta treninga koja podspesuje razvijanje bioza u vegetaciji,kad cesto menjas ugao pota,ja moje recimo okrecem u krug na svako drugo zalivanje dok se to da jeli i dozvoljava prostor.
Sporo zacjeljuje na tom dijelu
jesi je vezao sa izolr trakom onak stegni malo izolirku da bolje stegne,mora da se primi.
zadnja fotka sve 3 zajedno kako sam mogao uloviti cisto da vidis popunjenost. Mozes i iduce 2 klope napisati . Zadnje je samo voda bila. Sad ide pirahna na sve 3 u svakom slucaju jer je trece,ako ide jos nesto pisi i plan za 12/12 kada si mislio s obzirom na stanje?
lepo su popunile ali moze jos bar sto se tice ovih dve manje,sacekacemo jos do sledece sedmice da ispucamo zapravo ova dva zalivanja pa da vidimo ondah,vodu sam ti rekao da povecas svima za 0,5l to prosli put sam ti rekao,sad mi je bitno da mi kazes odnosno da ispratis dali nekima procuri dole u tanjiric a koliko tacno dajes vode ovim malima jer ovoj velikoj treba da das sad 2,5l kao sto smo se dogovorili.
1.zalivanje tnt ful dozu svima po tablici i power zum i rekao si da sada pada pirana svima idi full dozu pirane
2.zalivanje full doza power zuma
e kad ovo ispucamo onda da vidimo gde smo i da polako razmisljamo da ih prebacujemo na 12-12.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
zalijes tek za tri dana a da ne bih cekali sad jos 10 dana da bih ih presadio povodom toga daj im manje vode
Vidi ako vec ide harvest u nedjelju onda mi bolje pase da sve odbradim taj dan. Znaci mogu odgodit malenima zaljevanje svakako nece se bunit nista. (prosle su bile 16 dana bez zaljevanja bez posljedica- 9 u cvatu isto bez posljedica. vidljivih taj tren, uspurio se cvat al jbg bio sam 900km udaljen).
Tako da bi ja sljedece odradio:
pustio sve kako je nek ide svojim tokom. Dao im topiranje 5 sprata, prva cetri ostavim cjela (tako sam powerkush, dok sam bubbu na 4 topirao i vidim veliku razliku između njih.) Stvar je sto se one suse evo danas 6 dana od 3dcl vode. Nemaju sa strane rupe ovi mali potovi, a ne zelim ih busiti sada dok je korjen tu negdje. Tako da ako im dam jos jedno zaljavanje u male potove nece mi bit spremne za sigurno presađivanje jos najmanje 7 dana od toga zaljevanja. A to je vec previse i pocet ce se bunnit na velicinu pota prije. A po meni bez zaljevanja mogu izgurat ovaj tjedan u malim potovima tako kako jesu. Taman ce bit suh substrat kako treba tamo u subotu/nedjelju.

U petak velikima dajem mrak. Tj vadim panel van i servis radim na njemu ipak je odradio vec 20000 sati bez diranja. moram lece ocistit poslje svakog growa prosli nisam jer su mi ove vec cekali ispred boxa dok sam isao u hravest. Nakon growa moram i turbinu servisirat njoj je 47k sati proslo bes gasenja :O

Znaci do nedjelje najbolje nista ne dirati, kako je tako neka ide. raditi cemo duzu vegetaciju, bit ce vremena za oporavak i od kasnog topiranja, pa i super topiranja ako cemo ic na njega. (Ovaj puta ga nisam radio, preskocio nekako odlucio za jaci LST i nije mi zao). U prvom growu mi je dosta tih grana propalo nakon super topiranja ali nisam imao iskustva da ih sve namjestim kako treba, sad to znam pa je druga prica. (Po meni supertopiranje nije za pocetnika, jer treba znati iz kontrolirat sve te grane.) Sto se tice scroga sviđa mi se rezultat ali mi se gubi gust growa i LST-a. NIsta od njega ovaj grow jedino ako inzistiras. Ali u princupu razumijem tematiku, samo guram vrhove pod mrezu sve isto kao i sa lst-om dobivam, jedino kasnije imam prednost sto ne moraj vezivati grane. Ali nemogu ni bioze izvaditi iz boxa. A ovaj grow ih je upravo to spasilo od rezanja nakon rjedan dana cvata, jer sam imao neplaniranu posjetu i morao sam ih skloniti na par sati.

A i ovaj grow ce biti premjestanja u cvatu kako mi trenutno stanje govori, tako da bih preskocio mrezu cisto iz mobilnosti bioza.

EDIT:
WHEN IS THE BEST TIME FOR STEM SPLITTING?
There are many different theories on the best time to put scalpel to stem, but most growers suggest doing so in the last week of flowering. While some growers recommend splitting in the last 3 days before harvest, we recommend slightly earlier (7–10 days before harvest).

Ono rezanje glavne stabiljke, sto mislis da im zabijem noz u stabiljku sad koji dan pa da vidimo sto ce se desiti?

LSt napreduje ali mi ne djeluje previse sretnim :D
20200218_213939[1].jpg
20200218_213950[1].jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
Vozdra Bigi. nesto mi sr sumnjivo desava listovi se objesili kao da su zedne ali pot je relativno potezak jos :confused:
temp je bila 28c u krosnjama znaci nije ni od ventilatora topao zrak.

Edit: Mislim da sam skontao sta je. krosnja super zdravo izgleda jedino je to nize lisce savilo se ono sto treba svakako lollirati.
jos jedno pitanje imam ima li smisla da ove grane sto su se istrecale LST. iram na dole da budu priblizno u istoj visini? mislim poslije lollia
 

Prilozi

  • IMG_20200218_183134.jpg
    IMG_20200218_183134.jpg
    295,8 KB · Pregleda: 14
  • IMG_20200218_183126.jpg
    IMG_20200218_183126.jpg
    293,3 KB · Pregleda: 15
  • IMG_20200218_205900.jpg
    IMG_20200218_205900.jpg
    367,4 KB · Pregleda: 11
  • IMG_20200218_205854.jpg
    IMG_20200218_205854.jpg
    274 KB · Pregleda: 9
  • IMG_20200218_205843.jpg
    IMG_20200218_205843.jpg
    321,3 KB · Pregleda: 10
  • IMG_20200218_205828.jpg
    IMG_20200218_205828.jpg
    257,4 KB · Pregleda: 8
  • IMG_20200218_205851.jpg
    IMG_20200218_205851.jpg
    184,1 KB · Pregleda: 8
Poslednja izmena:

virus76

Aktivan Član
14.10.2018
162
419
63
More
da hoce ,to je normalno takva je genetika strajna.

pa nemoj ako nemas bas potrebe da guras sad autosa tamo u glavni box na 12-12,jer si me uhvatio u necem sto ni sam nisam siguran, ja nikad nisam drzao autose ispod 18-6 u vegetaciji i u cvetanje sam tek spustao 12-12 kad sam radio kombinovan grow foto+autosi ,teorecki ne bi trebalo da bude problema jer on ima tajmig kad cveta i ne vezan je sa rezimom svetla,osim sto znam sigurno da ce usporiti razvoj u vegetiranju,a posto i sam kazes da nema smisla opet zalivati ove sto zavrsavaju jer se jos nije pot osusio od flusa a posto neces zalivati vise onda ti uradi u nedelju harvest i lepo sve preseli u tom boxu,ili koji drugi plan planiras da sve gurnes kod sebe ili da odvojis autosa u curin box,sad vidi i sam,ali smatram da treba autosu vise svetla i u skladu ako si u mogucnosti sto da ga cimas tamo vamo ako imas neku alternativu i dati mu vise svetla,male nemoj topirati na silu ako nije formiram kako treba treci sprat a pogotovo ako nisu malo bar krenule nove grancice ispod tog treceg sprata,kapiras o cemu pricam,znaci treba da formiraju se nove grane i odna lupis toping to je super tajming i onda te grene male odmah vec sutradan krenu,ti daj sad o,4l recimo jer treba da ih zalijes tek za tri dana a da ne bih cekali sad jos 10 dana da bih ih presadio povodom toga daj im manje vode u sledecem zalivanju pa da probamo da na pocetku sledece sedmice njih presadimo,taman ce i da se oporave od topinga i budu spremne za presadjivanje a da gledas da se supstrtat lepo osusi da ne bude presadjivanje ako kod autosa,pa u skladu toga ti savetujem manje vode da das dok ih ne presadis.

u principu one vole u vegetaciji da ih pomeras vamo tamo,jer dobijaju drugciji spektar kad rotiras mesta odnosno ugao svetla je drukciji zapravo i to je neka isto vrsta treninga koja podspesuje razvijanje bioza u vegetaciji,kad cesto menjas ugao pota,ja moje recimo okrecem u krug na svako drugo zalivanje dok se to da jeli i dozvoljava prostor.

jesi je vezao sa izolr trakom onak stegni malo izolirku da bolje stegne,mora da se primi.

lepo su popunile ali moze jos bar sto se tice ovih dve manje,sacekacemo jos do sledece sedmice da ispucamo zapravo ova dva zalivanja pa da vidimo ondah,vodu sam ti rekao da povecas svima za 0,5l to prosli put sam ti rekao,sad mi je bitno da mi kazes odnosno da ispratis dali nekima procuri dole u tanjiric a koliko tacno dajes vode ovim malima jer ovoj velikoj treba da das sad 2,5l kao sto smo se dogovorili.
1.zalivanje tnt ful dozu svima po tablici i power zum i rekao si da sada pada pirana svima idi full dozu pirane
2.zalivanje full doza power zuma
e kad ovo ispucamo onda da vidimo gde smo i da polako razmisljamo da ih prebacujemo na 12-12.
Evo jos malo treninga ovoj najvećoj neka sredina jos izraste prije cvjetanja i lolija.
Ko bi rekao da joj fali cijela glavna grana nakon topiranja,lijepo se ispunila .
202CAE17-1D78-4669-BC40-014B5808AAAE.jpeg
javim se nakon iducih klopanja pa vidimo za 12/12 i javim ti za tanjurić sto ostane i koliko dugo,pozdrav svima do tada i tebi hvala puno puno man::banjahanje::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki
13.01.2020
97
59
18
Nisam imao neta koji dan, sijalice su na 10 cm, po mraku temperatura ne pada nikad ispod 20, a najvise bude oko 25, dan 25-28. Ove tri vece juce dobile po 2dl vode, malu sutra mislim da zalijem, to je to u sustini, jos uvek imaju samo jednu 6500 ostale 2700k, vlagu dizem sa pelenama natopljen vise po boxu, bude i do 70%, jel to ok?
 

Prilozi

  • 6BFD6245-626C-4D39-A252-6B2CF2DC0C3B.jpeg
    6BFD6245-626C-4D39-A252-6B2CF2DC0C3B.jpeg
    194,6 KB · Pregleda: 6
  • FAD3D688-E7D2-4A07-9F7E-0F8C3A2E1C02.jpeg
    FAD3D688-E7D2-4A07-9F7E-0F8C3A2E1C02.jpeg
    238,4 KB · Pregleda: 6
  • 44E63ECA-A200-4FA0-8358-2597D0E363D5.jpeg
    44E63ECA-A200-4FA0-8358-2597D0E363D5.jpeg
    220 KB · Pregleda: 6
  • 88BE0B1C-D5B1-4083-9D27-D28225153AE0.jpeg
    88BE0B1C-D5B1-4083-9D27-D28225153AE0.jpeg
    189 KB · Pregleda: 6
  • E46B8DEA-B0B6-4AFA-9877-1CF032978ACD.jpeg
    E46B8DEA-B0B6-4AFA-9877-1CF032978ACD.jpeg
    209,9 KB · Pregleda: 5
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ono rezanje glavne stabiljke, sto mislis da im zabijem noz u stabiljku sad koji dan pa da vidimo sto ce se desiti?
interesujeme koje si ti promene uocio kad radis topiranje na 4 u odnosu na 5 sprat,samo me zanima vidjenje iz tvojih ociju,pricali smo o tome vise pute cimise oko tog busenja i rezanja stabljike pa slusaj mozes da probas pa da pratis iz dana u dan dali ima pomaka oko trihoma,ove ostalo sve je na mestu,ne znam sta bih dodao vise,napredovao si bas dosta za skoro manje od 9mes eto koliko se vec druzimo i growamo zajedno da ja prosto neki put nemam sta da ti odgovorim jer ti sve kazes unapred sta mislis a vecinjom isto delimo misljene jer vidim da ti ide sve to od ruke i skontao si sve,mislim ceo taj koncemp uzgoja,sve ostalo dolazi iz growa u grow,ovo sto se tice mreze nisam ja nista insistirao mislio sam cisto ako bi zeleo da to probas tu sam da prodjem stobom kroz taj deo jer nismo to jos radili,iskreno ja slabo dizem mrezu u malim boksovima osim kad radim u vecem bohu na 400w hyd i gde radim iskljucivo ulje samo,a sto se tice malih boxova lst je mama iz vise razloga a meni je nejveci prednost lst taj jer se bukvalno kroz taj trening lst zblizavam sa biljkom tako reci.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
koje si ti promene uocio kad radis topiranje na 4 u odnosu na 5 sprat
Puno mi je bio laksi lst, i dobio sam masu grana vise na njoj. I nekako mi je dosta brza bila u vegetaciji. Zato sam i dobio 15+ grana vise u ondosu na bubbu. Nekako mi djeluje da taj kasniji toping manje strasan biljci.

busenja i rezanja stabljike
MIslim nemogu nastetiti u tolikoj mjeri da stanu sa sazrijevanjem?
Jos jedno pitanje, sto bi se desilo da joj skinem nekoliko fan listova koji mi sklanjaju svjetlo?
EDIT: Dodao sam slike u prosli post kako autos napreduje, ne djeluje mi bas sretan.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
temp je bila 28c u krosnjama znaci nije ni od ventilatora topao zrak.
malo sam anilizirao slike i uopsteno situaciju,mislim evo da iznesem neko svoje vidjenje svega pa ti vidi zakljuci kako ja vidim stvari,generalno joj je toplo,ti kazes da joj vode ne hvali i da si skoro zalivao i da je pot tezak,e sad vidi ovo:mi smo je dobro nakrkali i pustili duze u vegetaciji,ja sam to namerno vrsio atack na tebe da je tako ubucis i popunis box jer je onda zanimljivije u cvetanju:),sta se tu desava sad,ti kazes nije do venta,a vidis sta ja sad vidim,ona jako puno ima lisnate mase ispod tih glavih krosnji sto cemo morati uskoro da skidamo,topao zrak od venta gura vazduh na dole sto automacki malo gusi prirodnu cirkulaciju zraka koja ide od pasivnog-aktivnog upuha vazduha i dolazi do sudara vazdusne struje od gornjeg venta sa cirkulacijom zraka od donjeg upuha vazduha i onda gde ce da se taj vazduh zadrzava nego isped krosnji gde je najgusca masa i taj zrak tu stoji i ti donji listovi su u banani,moras druze moj koliko ti ovo banalno zvuci prvo promeniti ugao venta kao sto si uradio onomad kad smo pricali i da on tuce lepo horizontalno,jer to je mali box i tu je sasvim drukcija prica oko tog cirkulisanja zraka u odnosu na veci box,onaj predlog sto si rekao da mozda treba da stavis vent od dole pa da gura vazduh na gore ni to ti nije lose ideja isto,druga stvar moramo na sledecem zalivanju uraditi dobar lolipop i u tom zalivanju dati samo root,pover zum i ne znam dal smo davali booster sad ne mogu da se setim ako smo ga davala dva-tri puta od kad je usla u cvat onda ne treba vise dok neudjemo u 4 nedelju cvata ,jer npk ima dosta vidim po listovima ja je nebi hranio sad ovo sledece zalivanje,tako da se ne izgubim sad u ovoj konstataciji ja bi da cujem sta ti mislis na ovom sto sam ja rekao,jer ja tako zaista vidim stvari,redovan si sa updejtima i bas pratim tvoju situaciju jer sam ti obecao da cu obratiti paznju na detalje jos onomad preko pp kad smo se culi,u proslom growu,promakne i meni po neki put nesto ali gledam da mi se to ne desava,zato obratim paznju na sve vas poosobno.
Ko bi rekao da joj fali cijela glavna grana nakon topiranja,lijepo se ispunila .
ma pici bas dobro,dok je biljka u vegetaciji mozes da joj radis sta hoces jer ima vremena da se oporavi.
javim se nakon iducih klopanja pa vidimo za 12/12 i javim ti za tanjurić sto ostane i koliko dugo,pozdrav svima do tada i tebi hvala puno puno man
vazi stari,javi onda kad mognes koliko procuri vode jer bi da isplaniramo kad opet da povecamo vodu jer uskoro prelaze na 12-12 a ja bi da probamo da ih sve izjednacimo sa istim unosom vode,znas zbog toga ti govorim,jer sad si ih presadio u finalne sve mogu oni sve da nose istu kolicinu vode a tako je lakse da vodis stvari i ti i ja ako se slazes.:)
Nisam imao neta koji dan, sijalice su na 10 cm, po mraku temperatura ne pada nikad ispod 20, a najvise bude oko 25, dan 25-28. Ove tri vece juce dobile po 2dl vode, malu sutra mislim da zalijem, to je to u sustini, jos uvek imaju samo jednu 6500 ostale 2700k, vlagu dizem sa pelenama natopljen vise po boxu, bude i do 70%, jel to ok?
uff 70% je vec previse da znas,to ti je 70% vlage kad je ugaseno svetlo jel da,moras to da spustas tu oko 50% ili 60% ti je gornja zona vlage,to moras da vodis racuna jer veca vlaga ti je pogodna da se nakote svakakva stvorenja u boxu,e sad dalje da ti kazem ovo,one odlicno izgledaju ali ces ti sad namerno podici panel na 15cm da ih izduzimo malo jer ce ti kao prvo biti lakse da ih presadis a i kasnije da mozemo da radimo lst trening neki,pa cemo kad ih presadimo spustiti panel na redovnih 10cm,jel ok tako,0,2l vode nastavi da ih zalivas na svakih 4 dan tako negde,e sad mi reci samo ovo molim te nemoj da zameris,vrtim sad nekoliko tvojih updejta unazad i nemogu da pronadjem sad na brzinu a moram da znam da bih upisao jel mi to radimo randum menke tako bese,pa si ih ti prvo drzao na 12-12 pa smo se dogovorili da pojacas rasvetu na 20-4 da bi bolje napredovale,jel tako bese,sve ovo te pitam da bi mogli da isplaniramo presadjivanje i da napravimo neki grubi plan toka uzgoja posto si rekao da nebi korstio nista od prehrane dok ne udjemo u cvat,pa da znamo povodom toga da vidimo sta je sve tebi dostupno od prehrane da nabavis na vreme i ne samo to nego da mi i kazes dali hocemo mi njih ako su random menke da vracamo u revegetaciju ili radimo malo jacu vege pa onda klikcemo na 12-12 dok nepokazu pola ili sta kako vec ti imas neki plan.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.