Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Nekako mi djeluje da taj kasniji toping manje strasan biljci.
aaaa da da,to si skroz u pravu,ja sam to pokusao vise puta da objasnim i na forumu uopste da je moje iskustvo pokazalo da malo kasniji toping bolje pase biljkama nego ranije topiranje,i da se tako daje prostora mnogo vise biljci da se brze oporavi dok cak donekle i ne oseti to topiranje kasnije i odmah krene da tera novi red grana,i da zapravo je bolje pikirati menke u malo vece pocetne potoce tipa 1l+ da se u tom malom potu odradi topiranje i kad se oporavi presadi u finalni sa vec formiranim granama i boljim korenskim sistemom koji se automacki odmah adaptira na novu zemlju i velicinu pota.
Jos jedno pitanje, sto bi se desilo da joj skinem nekoliko fan listova koji mi sklanjaju svjetlo?
pa sad je kraj vidi ako pricas o ovima foto sto zavrsavaju,ali to je isto jedan vid stresa koji je zaista ne potreban u samoj zavrsnici,jos fan list koji najvise vrsi fotosintezu.
EDIT: Dodao sam slike u prosli post kako autos napreduje, ne djeluje mi bas sretan.
ne vidim zaista da mu nesto hvali,opisimi ukratko sta ti vidis pa si to zakljucio.
 

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
promeniti ugao venta
Odmah ucinio kad sam to vidio.

najkasnije u subotu treba biti zalivanje jer obicno traje 5-6 dana da se osusi. pa u nedjelju loliku , a prosli cetvrtak je dobila 3l
smo davali booster
samo 2x puta full dozu nista vise i bloom nismo davali. proslo zalivanje dobila samo 1/4 doze tnt. a
ja bi da cujem sta ti mislis na ovom sto sam ja rekao
ima logike to sto govoris..
a pokusat cu jos nesto da na flex cijev stavim onu manju turbinicu da bude aktivan upuh jer po. mom misljenju i ne treba vent unutar box isprobat cu pa vidjeti ako nista stavim onu turbinu mjesto venta da mjesa zrak
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
pa u nedjelju loliku , a prosli cetvrtak je dobila 3l
proslo zalivanje dobila samo 1/4 doze tnt. a
moze tako, u nedelju da uradimo lolipop i das samo root,power zum i jos jednom idemo booster koga cemo posle odloziti na kratko a root izbaciti iz upotreba sto se tice ovog growa sa njim je zavrsen posao,a na ono zalivanje koje dodje posle lolija tu cemo krenuti sa full dozom blooma,necemo rizokovati nista i doci do pregnojavati,citamo i pratimo biozu to je tako najbolje i najsigurnije,pa cemo onda je polako pojacavati ritam blooma,ali otom potom posle lolike ti pisem po dva zalivanja unapred i ti ces tako praviti updejte i malo ti olaksati obavezu da se javljas osim ako nesto nije u redu podrazumeva se,jer hocu da ti kazem odnosno da te malo rasteretim obaveze oko javljana i da te pustim da uzivas u procesu uzgoja koji je jedna vrsta terapije isto da znas samo jer konstatna briga o biozi luci serotomin koji je jako bitan za odredjenu regeneraciju nekih ostecenjih celija u nasem oraganizmu:):spliff:
ako nista stavim onu turbinu mjesto venta da mjesa zrak
probaj sto da ne,ja da mogu ja bi stalno nesto prckao po boxu,uzivam da uzgajam u malim boxovima vise nego u velikom kad growam koji nisam upalio ne pamtim bas zbog tih stvari,ovako u malo boxu imam vise razloga da ga cesce otvaram.;)
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
pa sad je kraj vidi ako pricas o ovima foto sto zavrsavaju,ali to je isto jedan vid stresa koji je zaista ne potreban u samoj zavrsnici,jos fan list koji najvise vrsi fotosintezu.
Ma nista od toga, namjestio sam ja to ljepo sve. Obavljeno sve sto je bilo u planu. Sad samo vrijeme da odradi svoje :)
Ovo je mene boljelo, a ne samo njih. Nadam se da se isplati.
asd (1).jpg asd (2).jpg , asd (3).jpg asd (4).jpg nije islo bez nozine nikako.

ne vidim zaista da mu nesto hvali,opisimi ukratko sta ti vidis pa si to zakljucio.
Nekako mi listovi djeluju objeseno. Ovi novi sto su krenuli od lst-a isto onako objeseni, kao da se utapa, Na betonu je.. Sutra moram nesto smisljat da podignem sve skupa. Vidit cu su sutra kakav ce biti.
,ja sam to pokusao vise puta da objasnim i na forumu uopste da je moje iskustvo pokazalo da malo kasniji toping bolje pase biljkama nego ranije topiranje
Evo vidi cisti dokaz po meni, isti tretman kod obe stalno.
Osim topiranja.
20200218_225943.jpg , 20200218_225957.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Nadam se da se isplati.
eto da bas da vidimo,sad i mene zivo zanjima,cujes samo probaj da pratis u isto vreme makar priblizno svaki dan da vidno dali ima ubrzalih sazrevanje u 24h i tako sve kontrolisi iz dana u dan,bas eto nesto novo,hrabro od tebe nema sta:)
od lst-a isto onako objeseni, kao da se utapa,
moze da bude,aj ti to prvo podigni malo kao sto kazes pa cemo videti,hoce tako prva reakcija da bude kad se presadi i malo obilnije zalije,ali polako da ne donosimo nikakve ranije zakljucke,bitno je da znatno nemanja boju listova to je bitno,a hoce i od procenta vlaga kad se zalije pa dodje do naglog isparivanje iz supstrate,pre ce biti da je to,jer osim oko onog malog ostecenja korene sve ostalo smo radilo po ps,tako polako samo,videcemo vec sutra uvece sta ce reci.
Evo vidi cisti dokaz po meni, isti tretman kod obe stalno.
Osim topiranja.
znanto veci procenat novih grana,to se vidi i po slikama,a ja sam to primetio jos od prosle zime kad sam slucajno uradio toping kasnije,pa onda to opet ponovio i video stvarno da se i drukcije ponasa a i samim tim bolje oporavlja od stresa jer ima vise lisnate mase i sinteza je bolja i samim tim i oporavak.
 
13.01.2020
97
59
18
ok spustam vlagu na 60% max, po mraku je bila 70 da, evo spusteno sve na 15cm od svetla. Jeste random seme iz paketa, nemam pojma sta je, ova najveca je samo bila na 12/12 prvo a ove tri manje su od pocetka na 20/4...e pa ovako je bio neki plan, od svih ovih biljcica ja sam planirao da ostavim samo jednu ili pak dve kad prebacim na cvetanje jer mislim da mi je box premali za vise, uglavnom zelja mi je da izguram jednu devojku do kraja ali ne znam sta mi je sad ciniti da li ostavljati sve. Mislim da bih pre vratio ponovo u vegetaciju, da sto pre vidim pol pa da napravim mesta u boxu i ostavim jednu ali vrednu haha, ne znam samo kako cu ih odbaciti volim ih sve pa makar bile i mudonje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
obaveze oko javljana
Ma volim ja da se javim.
a iskreno jako je zahvalna bioza uzimajuci u obzir koliko joj paznje pruzam.
ne mogu ja onako kako bi htio. kad poso zavrsi onda me kuci ceka posla te djeca te ovo te ono pa daj jos i zenu podmiri. sve to treba ukalupit. ali evo recimo da se to desilo proslog growa bila bi panika sta cu gdje cu propade bioza. s sad sve opusteno. kontam se to lise svakako treba dole prije ili kasnije.
uglavnom sve 5. nego da te pitam ima li smisla ili ucinka nekog prskati boost po cvjetovima? tamo na flasi sam naso da ima doza i za to ali nikad nisam se zamarao stim
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
od svih ovih biljcica ja sam planirao da ostavim samo jednu
da sto pre vidim pol pa da napravim mesta u boxu i ostavim jednu ali vrednu haha, ne znam samo kako cu ih odbaciti volim ih sve pa makar bile i mudonje
jeste bas je tesko odvojiti se od bioza i eliminisati iste,razumem te u potpunosti,ali sta je tu je tako se mora nazalost,ono sto ti hocu reci zapravo ne bih bilo lose ako imas mogucnost da ih presadis u malo vece potice tipa 1l+,jer vidi ovako frend-one su sad u nekim casama od jogurta koje su zapremine 0,2-0,5l maksimum ako se ne varam po slikama,a treba da zive i razvija se koren dok ne pokazu pola jos 20+ koji dan,pa koren zna da se bas razvije i da pocne da se vrti u krug gde je moguce da dodje posle nekog vremena i do problema nekih odredjenih ali ne mora da znaci ali ja bih eto posavetovao ako si u mogucnosti makar one od pavleke ako mozes da nadjes koje su od 0,7l i bi im znacilo dosta stim da uvek punis potove do vrha sa supstratom.
onda me kuci ceka posla te djeca te ovo te ono pa daj jos i zenu podmiri.
ma naravno druze jer ima zivot i mimo ovog hobija,sve ja kapiram,pa sto bih prskao forijano sa boosterom i rizikovao svasta nesto jer usao si u cvetanje i cvetovi se vec formirali,nema potrebe za tim zaista,booster recimo kad udju u podmakli dio cvata mozes davati malo vise po dozi to je dobra fora inace i ima ucinka samo da ti kazem,ono sto treba da mi kazes jos jednom odnosno da me podsetis kada bi po tebi palo sledece zalivanje,cisto te pitam da bi isplanirali taj loli,i ja sam se sad probudio pa dok povatam stvari malo samo.
 

jazilicious

Aktivan Član
19.07.2019
240
1.633
143
36
Pozdrav Bigi. Stigo booster. Danas navecer ih zaljevam. 58.dan. Cal mag je opet ucinio svoje za euphoriu. Blue cheese kida ko i obicno. Danas povecavamo na 2.5L šta cemo dodat još uz booster i reci mi jel mogu dan nakon zaljevanja tj sutra uvece odradit lolipop?
IMG_20200219_113346.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
kada bi po tebi palo sledece zalivanje
Ovako brate u pravilu joj je zalivanje bilo svaki 5 do 6 dana a sutra ce biti 7 dan od zadnjeg zalivanja i ja racunam u petak vece kad stignem kuci da ce pot biti skroz lagahan i tad namjeravam da je zalijem petak vece i super bi mi bilo da loli mogu u subotu radit

sto bih prskao forijano
pa cisto informativno pitam jer sam na boci procitao i dozu za folijarno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki
13.01.2020
97
59
18
Nasao neke posude, od 0,8-1l su, vece nemam al kazes da i to moze tako da sam zadovoljan haha...mene brine to sto trenutno ne mogu nikako da im uzmem jos tri 6500k sijalice a ima prazno mesto za njih, to mi je bas zao al sta sad, hocu da pitam da l ti mislis da je pametno da ostavim
sve cetiri da pokazu pol s ozbirom da imam 1x25w 6500 i 4x 2700k ili da izbacim bar jednu? Kad da ih presadin onda, zalivanje im spada u petak, ovoj manjoj danas.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Pozdrav ekipo, mentore evo u boxu krece da se guzva, opet ona biljcica sto je u startu imala zut kotiledon pokazuje neke cudne probleme ove ostale pice svojim poslom jedino sto sam primetio na jednoj da se malo nakrivila kao da bezi od svetla pa sam izmerio i shvatio sam sam trebao ponovo podici panel jer su narasle pa je razmak bio 35 cm, sad je ponovo na 40, mislim da mu je to najbolja visina, e i malo su im se listovi frckali ako me razumes.
Ova sto smo je topirali nije ni osetila, listovi joj se krupnjaju stalno vec je pocela da prelazi u tudje saksije jedan list je veci nego moja saka, dok ova jedna mala ima neke tackice po sebi ja sam pomislio da je to blato pa sam uzeo mokru maramicu i pokusao da obrisem ali ne ide i tu sam shvatio da je to neki drugi problem, i drugi kotiledon je krenuo da odumire i vidno je manja od biljke koja je piknuta u isto vreme.
Plan za sutra je sledeci: switch na 12/12,root svakoj po 2ml,bakterije 5ml/L, 3 biljke 1/2 doze TNT(dve najmladje ne dobijaju)
Pa eto samo jos jednom da potvrdim, potovi su lagani vecinom osim kod ove biljke koja ima tackice neke kod nje je tezi dosta od drugih ne znam kako ali jeste, mozda sam previse nabio zemlje?
 

Prilozi

  • IMG_20200219_135320.jpg
    IMG_20200219_135320.jpg
    310,1 KB · Pregleda: 11
  • IMG_20200219_135330.jpg
    IMG_20200219_135330.jpg
    302,1 KB · Pregleda: 10
  • IMG_20200219_135354.jpg
    IMG_20200219_135354.jpg
    241,1 KB · Pregleda: 8
  • IMG_20200219_141909.jpg
    IMG_20200219_141909.jpg
    291,7 KB · Pregleda: 8
Poslednja izmena:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
,hrabro od tebe nema sta
Dugo sam gledao, i istrazivao, nazalost nisam nasao nikakve labaratorijske potvrde kao za davanje mraka prije harvest. ALi dosta ljudi ovo prakticira, ova vrsta treninga vuce korjenje jos iz davnih 60-tih. Ali vise je preporucuju u outu, nego za indoor. Sve u svemu pratim svaki dan, zivo me interesira sto se trenutno desava ali strpljenja do navece.
Za mrak prije harvesta sam nasao lab. testiranja ono prvi i drugi dan drasticno raste kolicina thc-a i jos nekih kanabioda, ali vectreci dan pocinje opadat thc, i raste cbd.
Posto sam rekreativac meni odgovora vise thc-a, a koliko vidim i curi za bolest pase veca koncentracija thc-a jer joj smiruje misli, mozda bi joj cbd malo vise pomogao.
videcemo vec sutra uvece sta ce reci.
Kaze da je dobro, danas je vidno stretniji, trebao je samo malo vremena da se adaptira u novu okolinu i okolnosti koje su ga snasle.
Razmisljao sam nesto i zakljucio sto se desilo. Popio je vise nego mu treba zbog stresa, Jer bioza dok je pod stresom brze pije, i koristi hranu da bi sto prije odklonila uzrok stresa.
To je princip ovog treniranja sa busenjem stabiljke, zapravo biljka trpi sad do kraja hardcore stress (neki ga ne zele primjenjivat bas zbog te kolicine stressa biljci.), Mozda vec danas ima duplo vise objesenog i zutog lisca nego jucer, jer ona se sad trudi zacjeliti (I pojacava svoj obrambeni sustav. ne samo da daje veci postotak trihoma neko daje i vise ovih dlacica koje daju miris i aromu (nemogu se sjetit naziva sada)) a zacjeliti nemoze nikako, samim time jede i pije vise, a u substratu bas i nema hrane vise, postaje vec i lagano suh. Mislim da ce one do nedjelje biti taman gotove :) Juce sam ugledao prvi amber na bubbi na sredinu heada.
slucajno uradio toping kasnije
Ista stvar i kod mene, ovaj je malko kasnio u pocetku ako se sjecas imao je kacigu prvi dan. I to se odrazio na brzinu. NIsam gledao bas sto topiram tj nisam brojao i nisam ni primjetio da mi je ovaj na petom spratu vec.
Tako cemo i ove, taman ce tamo do nedjelje na obe bit 5 sprat gotov i spreman. jedino ne znam dali bi ih prvo presadio i dao malko vise roota, ili bih sve od jednom odradio pa neka se izbore sa stresom.

EDIT: Bioze se probudile, trihome sam provjerio na jednom mjestu ono sto sam vidio me je ostavilo bez teksta, znaci ne da ih ima vise, nego ih ima recimo 30% vise ako ne i 50% ali novi su i prozirni skroz.
Vidio sam da neki ljudi ubrzavaju sative sa promjenom rezima na 10/14. KOje je tvoje misljenje o tome? Moze li to pridonjet sazrijevanju ovih novih trihoma? Tj sto biljka zapravo radi dok "spava"?
Uh nisi ni svjestan koliko cu ti glupih pitanja postaviti tokom ove godine kad znam da imam samo ovu godinu da upijem svo tvoje znanje ^^ Morati cemo nekad negdje nekako da se vidimo u buducnosti ;)
 
Poslednja izmena:
17.01.2020
85
231
33
27
sledeceg zalivanja povecas vodu na 1,5l obavezno a razmak u danima ostavi isti,tipa probaj da na svaki 4 dan sad zalivas i root jos jednom da te podsetim ides svako zalivanje,ono sto je bitno od sledeceg zalivanja pocinjemo lst trening da radimo jer ti radis autose
Meni je sve nekako u glavi da sam ja njih zalio u nedjelju i da ih trebam tek sutra opet zalit.
Sad sam malo pogledao, zalio sam ih u petak, tako da je danas 5. dan.
Povecavam vodu i dajem root, po uputama.

Budem onda veceras i LST napravio pa se javim.
Mislim da sam dobro proucio kako se to radi, ali mentore imas li ti kakvih posebnih napomena?
 

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
Bigi ona je vec jako zedna i pot je bas lagahan. zar je moguce da u roku 24h popije toliko vode. nista ja sam nju zalio po tvojoj formuli
 

Prilozi

  • IMG_20200219_183217.jpg
    IMG_20200219_183217.jpg
    262 KB · Pregleda: 12
  • IMG_20200219_183209.jpg
    IMG_20200219_183209.jpg
    270,4 KB · Pregleda: 16
  • 15821337171496965761469837486725.jpg
    15821337171496965761469837486725.jpg
    304,6 KB · Pregleda: 13

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
reci mi jel mogu dan nakon zaljevanja tj sutra uvece odradit lolipop?
da tako i treba da uradis,das osim boostera obavezno root da olaksas stres i pola doze tnt i pola doze blooma,posle root odlazes na policu do sledeceg grova a booster cemo ici onda jos jednom u sledecem zalivanju solo sa vodom samo,super sto si dao cal-mag.
zar je moguce da u roku 24h popije toliko vode. nista ja sam nju zalio po tvojoj formuli
nije moguce bas nego je to rekacija na kolicinu vode i to sto malo ona nema zraka od dole,definitivno radimo sto pre loliku,uglavnom nemoj da te to brine cim zasija svetlo ona ce se ispravi jesi to slikao kad se probudila,ja sam tebe razumio da sutra treba da je zalijemo u petak,jel tako.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
al kazes da i to moze tako da sam zadovoljan haha
odlicno ta zapremina moze potova za dalje.
ili da izbacim bar jednu
nemoj da izbacujes nista ok je to tako,valjda ces moci nekako da nakrckas neku lovu za makar jos dve sijalice,bolje da su vise komada u bohu da osiguramo dobijanje cura,neka tako,mucicemo se malo ali cemo ih podici pa makar i sa tom rasvetom,a ti se iscimaj za 2 sedmice za neku lovu za bar dve sijalice da roknemo,ako mozes jbg.
e i malo su im se listovi frckali ako me razumes.
da da kontam sve, covece kako su porasle da ne verujes,ekstra brate bas ono bas bas,ja sam se iznenadio iskreno,
Plan za sutra je sledeci: switch na 12/12,root svakoj po 2ml,bakterije 5ml/L, 3 biljke 1/2 doze TNT(dve najmladje ne dobijaju)
moze tako,rokaj sutra 12-12 vec pocinju da luduju,a za ove probleme budemo resavali u hodu nije razlog jos za brigu ne brini nista,ima tu sad malo i do tog lose ph malo ali ce se ispeglati to svremenom,a ti se baci u potragu za lakmus papirima.
Vidio sam da neki ljudi ubrzavaju sative sa promjenom rezima na 10/14
da da da,to sam isto zaboravio da ti kazem ja dve sedmice pred kraj kad krenem peglanje sa vodom samo tada spustim rasvetu na 13h noc i 11h dan,uglavnom to moze kod foto bioza i funkcionira.
Uh nisi ni svjestan koliko cu ti glupih pitanja postaviti tokom ove godine kad znam da imam samo ovu godinu da upijem svo tvoje znanje ^^ Morati cemo nekad negdje nekako da se vidimo u buducnosti
ma samo ti pitaj sve sto te zanima, a ne postoje glupa pitanja kad je nas hobi u pitanju,gledacemo se sigurno,i kod stanca moram da odem da ga posetim pa mozda ja napravim neku eskurziju samo malo da se prolepsa vreme:)
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Povecavam vodu i dajem root, po uputama.
tako je,
Budem onda veceras i LST napravio pa se javim.
Mislim da sam dobro proucio kako se to radi, ali mentore imas li ti kakvih posebnih napomena?
evo jedna slika za tebe od pikasa-bigija IMG_20190520_101410.jpg ,to ovoka treba da izgleda a najbolja zica za to ti je onaj kabel za telefon u koji ima dve zice koje se ekstra savijaju i super su za ove stvari a mozes da ih kupis skoro u svakom ducanju elektro materijala i prodaje se na metar,evo ova IMG_20190520_100746.jpg IMG_20190520_100726.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.