Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
odvojene vode stavio 7ml hesija, 1ml power zyma i to je to. svaku biljku zalio sa pol litre tog 1-litarskog mixa.
kako sama od sebe da se prelomi tako zdrava bioza,ustavari nije se prelomila ona uopste,zdrav list zdrava cura vidi sto se zeleni.Vezi je sa selotepom lepo pa da vidimo ,neverujem svojim ocima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman
08.05.2019
58
49
18
38
zaljepio sam i zemlju ostavio oko nje malo vise da je drzi traka gore. evo fotka, ja stvarno nisam nista dirao, ventovi su do sada bili na 6V, sad sam zaljepio i stavio na najmanju (mislim da je 2,5 ili 3,5V)

nadam se da ce se uspit razvit, eto fotke od gore blizu, vidi se malo zut list. ne znam, nisam pametan.
 

Prilozi

  • 20190515_172003.jpg
    20190515_172003.jpg
    499,8 KB · Pregleda: 19
  • 20190515_172014.jpg
    20190515_172014.jpg
    310 KB · Pregleda: 20
  • 20190515_172019.jpg
    20190515_172019.jpg
    419,3 KB · Pregleda: 19
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
evo ga Serbus,zahvaljujem se kolegama na objasnjenjima i podrsci koji su mi ovo objasnili,ja se zaista prvi put susrecem sa ovim i ako znam za ovo glivicno obeljenje koje se retko desava ali eto jbg.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
eto fotke od gore blizu, vidi se malo zut list.
jako joj zemlja Serbus malo,ova druga nista jeli nema zutih krajeva i to,dobro je pogledaj ili daj je slikaj bolje da ja vidim da nas ne zadesi ista sudbina.Kakva tragedija covece.Krivo mi jer ti je prvi grow covece ja ne mogu da verujem,meni je sad krivo ono nemas pojima.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Zastoj je vrsta reakcije koju vaša biljka marihuane ima na bolest. Najčešće se javlja kada korijenje, sjeme ili sadnice prođu kroz napad od gljivica koje se formiraju u tlu.
Ovaj napad zaustavlja kretanje hranjivih tvari prema gore, zbog čega vaša biljka marihuane ne dobiva pravilnu raspodjelu hranjivih tvari. Zbog ove nejednake raspodjele, stabljika razvija dijelove koji su mekani i kašasti, što biljku s vremenom prevrće i umre.
Gljive (poput Rhizoctonia i Pythium) najbolje rastu u vlažnoj, toploj zemlji koja ima visoku koncentraciju dušika. Pythium stvara spore, ali Rhizoctonia ne - umjesto toga, oni su parazitski patogeni koji su aseksualni i uzrokuju bolesti u biljkama.
Znakovi prigušenja
Znaci prigušuju korov
Prigušenje obično počinje točno ispod linije tla. Kao uzgajivač, vjerojatno nećete ni primijetiti problem dok ne vidite atrofiju u stabljici i donjem lišću biljke marihuane . Također ćete primijetiti promjenu boje stabljike koja je najbliža bazi. Ova promjena boje obično ima oblik žute ili smeđe boje.
Također ćete početi vidjeti lezije između čvorova, koji će potamniti u crveno-smeđe kankere. Nakon nekog vremena, cijelo će stablo postati mekano i smeđe, a biljka će se srušiti. To može ubiti biljku marihuane jer joj je potrebna prehrana kako bi ostala ustajala.
Preuzmite besplatni vodič za uzgoj marihuane na ovom linku kako biste dobili više savjeta
Kao i mnogi drugi problemi, prigušenje će utjecati na mlade, nježne sadnice prije nego što stigne do vaših zrelih biljaka. Najprije će podsjećati na problem preplavljivanja zbog uvenuća, ali ćete znati da je reakcija na gljive nakon što počnete vidjeti lezije na gornjem dijelu biljke.
Niste sigurni da li vaše biljke marihuane pate od prigušenja infekcije? Pogledajte članak Marihuana bolesti za popis slika svih mogućih bolesti marihuane
Kako riješiti problem
Popraviti prigušivanje kanabisa
Kao i kod većine stanja koja mogu utjecati na biljke marihuane. proaktivna prevencija je najbolji način. Održavanje strogog nadzora nad razinom vlage najbolji je način da se izbjegne prigušenje od stvaranja problema. Ako je vaše tlo mokro, vaša biljka će imati “mokra stopala”, što može uništiti vaš vrt marihuane. Nemojte zalijevati biljke osim ako je gornji sloj tla suh.
Ako živite u mjestu s čestim kišama (ili je to osobito kišna godina), možete spriječiti da zemlja postane zasićena vodom osiguravajući da se tlo dobro ispusti. To će spriječiti nakupljanje vode gdje se nalaze korijeni. Kada pripremate svoje tlo, možete početi sa stavljanjem perlita ili vermikulita sa svojom mješavinom tla. To će omogućiti više protoka zraka.
Ako uzgajate svoj usjev od sjemena, trebali biste biti posebno oprezni odakle dolaze. Oni moraju biti potpuno slobodni od bolesti. Nemojte ih saditi prenisko - oko jedne četvrtine inča duboko bi trebalo biti dobro. To pomaže pri prigušivanju, jer je vlaga prisutna u većim količinama, a donji dio podzemlja ide.
Preuzmite besplatni vodič za uzgoj marihuane na ovom linku kako biste dobili više savjeta
Dobra je ideja također početi uzgajati svoje sadnice u zatvorenom prostoru ili u nekoj vrsti posuda. Zatim, barem tjedan dana prije presađivanja biljaka na otvoreno mjesto za uzgoj , kombinirajte izliječeni kompost (koji ima korisne bakterije) s tlom. Nemojte presaditi sadnice dok ne naraste najmanje nekoliko kompleta lišća. To će osigurati da će biti dovoljno jaki da se nose s transplantatom.
Ako želite biti posebno oprezni pri izbjegavanju prigušenja, prskajte tlo anti-gljivičnom obradom od bakra, čaja od kamilice ili ulja češnjaka. Neka se osuši. Osim toga, pobrinite se da svi alati budu bez bolesti tako da ih sterilizirate nakon svake uporabe. To će spriječiti širenje bilo kakvih gljivica ili bolesti koje su pronašle put do jedne od vaših biljaka.
Ako imate sadnice koje pokazuju znakove prigušenja, vjerojatno ih nećete moći spasiti. Međutim, zrelije biljke imaju šanse da budu spašene. Pokušajte ukloniti dijelove biljke koji su pogođeni, a zatim upotrijebite razrijeđeni vodikov peroksid da se nanese na rane. Ako su gusjenice koje su se pojavile na stabljikama posebno teške, pokušajte ih prskati bakrenim fungicidom, uljem klinčića, uljem korijandera ili uljem sezama.
Simptomi biljke marihuane
Simptomi biljaka:
- Atrofija u stabljici
- Mrlje na stablu (žuto-smeđa) u blizini baze
- Matične lezije (između čvorova)
- Crveno-smeđe kankere između čvorova
- Stabla i smekšavanje
- Postrojenje pada
- Smrt biljke
- Lezije na gornjem dijelu biljke
- Uvenuo
Simptomi listova:
- Atrofija u donjem lišću
- Vučenje
Najbolji način da se izbjegne prigušenje je posvećivanje vremena i truda da vaše biljke budu jaka osnova za zdrav rast. Obratite pažnju na vlagu, hranjive tvari, sunčevu svjetlost i svaki drugi element kako biste bili sigurni da mogu doseći zrelu dob bez podleganja prigušivanju.
Zapamtite da biljke s jakom genetikom imaju manje promjene u bolesti i manje su ranjive za štetočine i bolesti. Stoga se pobrinite da kupite sjemenke kanabisa iz pouzdane banke sjemena.
Izvinite jos jedno sto sam preveo sve bio prvo na cirilicu nisam obracao paznju,evo ispravljam sve ide na latinicu sad.
 
08.05.2019
58
49
18
38
bacam ju van, skroz zemlju iz pota da bacam u smece? jer imam jos 1 menku dwarfa. i ostalo mi jos ove zemlje u vreci, sta sad... pa da odma stavim na klijanje. evo pofotkam oba dvije jos 1 put
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
bacam ju van, skroz zemlju iz pota da bacam u smece? jer imam jos 1 menku dwarfa. i ostalo mi jos ove zemlje u vreci, sta sad... pa da odma stavim na klijanje. evo pofotkam oba dvije jos 1 put
cek cek stani,drugu zemlju idi uzmi molim te,nista vise ne rizikujemo_Obavezno da zasadis drugu.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
, skroz zemlju iz pota da bacam u smece?
u smece pravo i smece u kontejner,izvadi i onaj pot dezenfikuj malo box stranice i sta mozes sve,taj pot u koji ti je bila bioza isto dezinfikuj pa onda suni drugu zemlju,baci i tu zemlju sto ti je ostala i da se nadamo samo da nije presla na drugu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ne zalivaj nista vise dok ne vidim sta cemo dalje vlaga hoce da pokrece te gljive sta li su vec nanu ima njihovu pa gde nadje to da te zadesi i bas prvi grow.
Ubedacijo sam se zesce,uradi sve kako sam ti rekao dezinfikuj koliko mozes box i idemo dalje ne cemo ocajavati odma drugu pikuj ima da isteramo dva bioze pod svaku cenu,sory drug ja ne znam sta da ti kazem,ja sam vise zatecen nego ti ako mi verujes.
 
08.05.2019
58
49
18
38
evo fotke druge. njoj je stabljkika deblja i crvena. prvu sam maknuo van. stavit cu na klijanje drugu menku. uzet cu neku drugu zemlju onda, koja je jos ok od biobizza, plagrona npr?
 

Prilozi

  • 20190515_180124.jpg
    20190515_180124.jpg
    488 KB · Pregleda: 14
  • 20190515_180131.jpg
    20190515_180131.jpg
    455,6 KB · Pregleda: 14

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
jesi mozda kojim slucajem isprobao i ostale varijante Ona gela? nasao sam da ima kod nas za narucit ONA Gel Apple Crumble 856g, posto sam vise puta procitao od ljudi da je taj Ona Pro malo previse napadan miris
Taj sa ukusom jabuke je puno slabiji, po meni, zato sam Pro Gel uzeo i sada jos jedan Polar Cristal gel, odlican kao i pro ali ne tako intezivnog mirisa kao Pro ;) @bigeskalibur sorry na spamu
276137
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
, zato sam Pro Gel uzeo i sada jos jedan Polar Cristal gel
Hvala Jednomsemora,potpunijo si info oko gelova i mirisa sigurno ce pomoci nekom ko ima predrasude oko tih gelova.Ja zaista nisam nikad radio sa tim gelovima jer sam skeptican bio a i uvek imam filter tu negede bas ako pretera sa mirisima ja ga montiram ,mada nemam problema sa tim.
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Rado smo tu da pomognemo svima, naravno ;) ovi gelovi su jako dobri ali koliko kostaju moze se komotno filter kupit i onda je covjek miran godinu dana. Ali meni filter ne treba, zato ih koristim. Ali uporedjivati gel i filter, ne ide, realno...ljudi nisu svi u mogucnosti izdvojiti za filter 70-100€ pa tako da gel upada u pricu i odradi posao, koliko toliko:thumb:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.