Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
14.11.2019
60
55
18
40
Poz ekipa
Bigi temp mi je preko noci padala na 17,18. Dns je hladan dan i sad im u boksu samo 23. Dal je to mozda razlog sto im se lisce onako uvija, znas kao kanđe npr. Onako ko da ih neko savija, presavija, kaj ja znam.
Bilo je gore, sad se malo po pravilo, jedna je bila cijela ko izguzvana.
Ph mjerim papirom, trebao bi biti ok svaki put. Oko 6.5 cca
Baci oko pls
 

Prilozi

  • IMG_20200323_152544.jpg
    IMG_20200323_152544.jpg
    327,4 KB · Pregleda: 9
15.09.2018
144
224
43
29
kokosi izmet je veoma jak,njega moras dozirati,odnosno najbolje je da odes sad na sajt iskopas rupe,lepo usitnis zemlju i u tu zemllju od svake rupe sto iskopas izmesas svega 10% sa tom zemljom i pusti da odstoji dok ne preneses bioze na sajt i onda ih zatrpas,bitno je da ta zemlja skojom zatrpavas bioze bude usitnjena i da u tu zemlju dodas min 30% kupovnog supstrtata,a kuci uzmes 1kg mlade koprive koju usitnis i potopis u 20l vode i pustis da odstoji 21 dan koju povremeno mesas a kantu pokrije sa najlonom nekim i ostavis na suncu,posle 21 dan iscedis tu vodu i pravis rastvor pri zalivanju 0,5l brewa od koprive na 10l vode,dobra stvar inace ako hoces da radis bio-insektcid kako zastiti od nametnika,uzmes takodje 1kg mlade koprive i ljuske od crnog luka koje potopis u 10l vode i u ti dodas 30ml ruzmarinovog ulja,i pustis da odstoji 3-5h pa procedis i sa tim rastvorom prskas bioze i sve okolo sajta da bih ih zastitio od insekada i drugih tog tipa napasnika,puzomor ti je obavezan da posolis oko bioza,a dobro je da i nabavis neoperminPogledajte prilog 325576pa takodje i sa njim posolis po biozama i okolo njih sve u radijujusu od 1m da ih zastitis,bar jednom mesecno dok neudjes u drugu nedelju cvata.
Hvala na savjetima ali odlucio sam odustati od kokosjeg izmeta.Ipak je to rizik za mene ali se zamisljam da ubacim Slavol onaj za rast sta ti kazes na to?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

kek

Aktivan Član
09.03.2020
191
849
93
Pozdrav bigeskalibur, nisam bas skonto dali se treba ovdje javiti za mentorstvo ili negdje drugo ( ne vidim nigdje opciju slanja PM) tako da se unaprijed ispričavam ako sam na pogrešnom mjestu.... anyway dali ste u mogučnosti biti mentor ili..
Hvala :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
anyway dali ste u mogučnosti biti mentor ili..
naravno sa zadovoljstvom,dobrodosao ti meni druze pre svega,ovde mozes sad posto si zakazao mentorstvo da pitas sve sto te interesuje oko tvog tekuceg growa prepostavljam,ja cu baciti oko i u tvoj dnevnik a ti ovde u kratkim crtama uradi neki mini-updejt da ja imam uvid desavanja trenutnog stanja i mozemo da pocnemo eskrurziju:):respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: virus76 and kek

kek

Aktivan Član
09.03.2020
191
849
93
naravno sa zadovoljstvom,dobrodosao ti meni druze pre svega,ovde mozes sad posto si zakazao mentorstvo da pitas sve sto te interesuje oko tvog tekuceg growa prepostavljam,ja cu baciti oko i u tvoj dnevnik a ti ovde u kratkim crtama uradi neki mini-updejt da ja imam uvid desavanja trenutnog stanja i mozemo da pocnemo eskrurziju:):respect:

Suuper hvala ti ::listomahanje::

- Jacka sam presadio u veči pot 25x25 11l
- Dva quick one -a sam bio stavio na klijanje, nakon malo vise od 24 sata pojavila se mala klica te sam odma stavio u isto ovakve potove od 11l
- Stavio ovaj podni "štapni" ventilator da unutra puše po biljci i miješa zrak, drugi ventilator mi je u vrhu i vuče vanka zrak. Primjetio sam da mi je na ovakav našin kada svijetlo radi temperatura oko 28 sa zatvorenim boxom, a u početku kada bi zatvorio popela bi se preko 30 pa sam morao držat otvoreno. NE ZATVORIM ni sada skroz, ostavim malo za ulaz/izlaz zraka. Ostaviti cu ovako dok mi ne dodje ventilator sto sam narucio.

Vlaga mi je oko 30 - 35 posto, ne mogu nikako dici vise, moram naci negdje sutra vlaživač zraka, ako uspijem naci u lokalu....

Na jednom listu Jacka mi ima žuta mrlja, dali je to normalno ili prije da sam skurio sa svijetlom dok sam ispočetka držao blizu, sada držim na cca 40-ak cm visine.

Naručio sam 150W UFO LED Grow Light Full Spectrum Veg Flower Indoor Plant Lamp Panel Bulb https://www.ebay.com/itm/123688627005

Od nutrijenata imam ono plantella list/cvijet, a od frenda mi je ostalo jos bio bloom i bio weed, ove dvije stvari su stare oko 3 godine pa ne znam dali je još upotrebljivo?!

Ukratko to je to za sada, čekam da ova dva Quicka krenu, valjda nisam nešto zajebao s njima pa ih nema još..
 

Prilozi

  • IMG_5157.jpg
    IMG_5157.jpg
    433 KB · Pregleda: 7
  • IMG_5159.jpg
    IMG_5159.jpg
    508,9 KB · Pregleda: 6
  • IMG_5163.jpg
    IMG_5163.jpg
    292,8 KB · Pregleda: 5
  • IMG_5165.jpg
    IMG_5165.jpg
    457,9 KB · Pregleda: 7
  • s-l1600.jpg
    s-l1600.jpg
    179,7 KB · Pregleda: 7
  • s-l1600f.jpg
    s-l1600f.jpg
    201,9 KB · Pregleda: 7

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
š( hocemo li i P+ ubaciti?),
hocemo ali cu ti napisati kako,prvo da ih odmorimo malo i damo korenu oduska pre nego sto krenemo opet sa boosterom i p+ jer jos nije vreme za p+ mladi su cvetovi,sad vec ide pola cvetanja treba ih malo izluftirati sa vodom,jako bitan faktor da znas samo,sobzirom da imaju lepu boju necemo odmah hard cor prehranu,tako da pisem ti sledeca tri zalivanja stim da podignes vodu za jos 0,3l kolicinski,budcendi znaci dogovorili smo se svako drugo zalivanje pa kako ti padne ti sam vidi ja ti pisem osnovnu prehranu:
1.zalivanje voda+power zum i nista vise,osim ako ti bas u ovom zalivanju padne budcendi i ovde povecas unos vode za 0,3l.
2.zalivanje,e sad ovde ides svega pola doze blooma svima i to je to.
3.zalivanje,e ovde bi trebao da je idealan tajming za p+,pa u ovom zalivanju ides:full dozu boostera+blooma+p+.
tako da potrudi se da ispostujes ovaj redosled prehrane sto sam ti napisao da bi dosli do idealnog tajminga boostera i P+ i da nemamo problema u daljem growu.
jel mislis da se isplati da uzimam i super vit
pa ako si pri lovi uzmi ali ti treba i booster stimulator cvetanja,pa ti vidi ako stavljas prioritete a tanak si sa budjetom onda uzmi super vit on je vise korisniji nego booster.
vlagu ne dize iznad 15%
pa mozda ti i jeste vlaga 15%,izvadi ga iz boxa i probaj ga u nekoj od prostorija vidi dali ce reagovati,odnosno podizati vlagu.
Izvini što smaram.
uopste ne smeras,nemoj da si smesan pobogu,ja kad imam vremena odgovorim ti,nemoj da se ustrucavas covece toga ovde nema kod mene u kutku,samo rokaj pitaj sve sto te interesuje.;)
Da je ostavim tako do sutra,
ako ces sigurno sutra presaditi ostavi je,jer ja bih da joj damo svezu zemlju i prostora da razvije korena sto vise i da mozemo da topiramo da pravimo cudoviste od nje sad kad se oporavila,tako da javi mi da znam sta si odlucio,jer ako je zalivas onda moram da razmislim oko prehrane koju dozu i sve sta kako,jer ja sam racunao da ces presaditi i zaliti je sa cistom vodom posto dobija novu zemlju.
znas kao kanđe npr.
moras celu da mi je uslikas,ako listovi idu na dole onda je zednja malo,jer ipak je ona u 18l pota ako se dobro secam a ti zalivas sa 2l vode,jel tako,ja dobro pratim sve,tako da povecaj vodu na 2,5l i zalivaj na 3-4 dan.
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
pa ako si pri lovi uzmi ali ti treba i booster stimulator cvetanja,pa ti vidi ako stavljas prioritete a tanak si sa budjetom onda uzmi super vit on je vise korisniji nego booster.
Oke onda super vit ce biti sutra cu da ih zovem da vidim kako rade sad zbog ovog haosa, sad sam stavio termometar u tus kabinu i pusito vrelu vodu da pari onako nekoliko minuta i pokazao je vlagu 45% jebem li ga da li radi ili ne pitanje je. Ako mi je stvarno vlaga niska 10-15% jel to moze da pravi problem? stavim 2 solje vrele vode i jednu kutijicu sa krpom natopljenom i nista, mozda jer je drveni box pa drvo upije ne znam nisam pametan.
Sutra zalivam sa 0.4L vode + 1ml roota pa se javim za nekoliko dana ili ranije ako nesto zatreba
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Jacka sam presadio u veči pot 25x25 11l
znaci tebi su to sve automati strajnovi,jbg presadio si u veci pot,prepostavljam da si citao kako autose odmah treba pikovati u zavrsene potove zbog stresa,ali vidis ja to ne praktikujem u svojim growovima i takodje ne savetujem ljudima ovde kad se jave kod mene,konkretno ide prvo u malim potovima do 0,5l zapremine i posle kad krene treci sprat moze da se presadi,sve u svemu nema veze ali ces malo sad sacekati da se koren primi u tom velikom potu,odnosno trebamu vremena da uhvati zalet a tu sa autosima je uvek borba sa vremenom jer moras razviti biozu sto vise u kratkoj vegetaciji.
kada svijetlo radi temperatura oko 28 sa zatvorenim boxom
naravno,jer se mesa zrak u u bohu i padne temp.automacki,zato sam ti i rekao jos u dnevniku,sad je ok kako si napravio.

Na jednom listu Jacka mi ima žuta mrlja, dali je to normalno ili prije da sam skurio sa svijetlom dok sam ispočetka držao blizu, sada držim na cca 40-ak cm visine.
tu ti je ostala kapljica vode i kad se upalilo svetlo ono ga je sprizilo,nista ne brini sve je ok,panel jos digni na 50cm u ovom periodu da bi se malo izduzile da bi sto pre poceli da radimo lst trening i tako podstakli razvoj novih grana i ojacali samu biozu.
Vlaga mi je oko 30 - 35 posto, ne mogu nikako dici vise, moram naci negdje sutra vlaživač zraka, ako uspijem naci u lokalu....
nebacaj novce,sasvim je ok ta vlaga,to ide sa tom vlagom opusteno.
interesujeme,zbog cega si narucio ovaj led panel,ti imas vrhunsku rasvetu 400hyd za taj box je mama za maksimum potencijal bioza.
nisi mi rekao sa koliko vode zalivas ovu sto je izbila,a ove sto cekas uzmi malo vode u prskalicu i naprskaj povrsinu zemlje,tako ce brze da izbiju,mozes i sad bez obzira ako ti radi rasveta,inace kad zalivas to radi uglavnom pola sata pre nego se upali rasveta.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
pokazao je vlagu 45% jebem li ga da li radi ili ne pitanje je
pa radi vidis da pokazuje.
Ako mi je stvarno vlaga niska 10-15% jel to moze da pravi problem
ma jok bre covece,super je to,nemoj da se opterecujes,bar si siguran tako da nemogu da ti se nakote nikakvi napasnici,probaj da uzmes zdelu sa vodom u koji ces umociti peskir i taj peskir na dva samoresca zakaci za vrh pota a drugi deo peskira pusti da ti bude u tu zdelu sa vodom,ali navlazi prvo peskir pa zakacci za pot i tako ce peskir svo vreme da vuce vodu iz zdele,to ce sigurno da ti podigne vlagu za 5%.
Sutra zalivam sa 0.4L vode + 1ml roota pa se javim za nekoliko dana ili ranije ako nesto zatreba
vazi prekosutra mi se javi obavezno sa slikama,hocu da vidim kako je odreagovala na jucerasnji lst sto smo napravili.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

kek

Aktivan Član
09.03.2020
191
849
93
Da to sam bio vidio negdje da bi kao trebalo odma, međutim ovog Jacka mi je frend posadio pa sam ga naknadno donio u sebe. Meni osobno je lakse odma u taj veći pot tako da sam miran...

- Ok dižem još malo :)
- Pa nemam pojma kolege su bili komentirali da je previše, a ja kontao da če ovo malo manje trošiti pa reko ajde, nije neka cijena pa.. ako to uopče valja išta..

Ova što je izbila, jučer kada sam je presadio sam zalio cijeli pot sa cca 1l, zemlja je bila nova i nekao mi se činila da je tražila.. i još sam nešto zamješao bio sa vodom nadam se da nisam loše joj učinio, stavio sam u vodu ovog bio weeda :( cca 0,2.
 

Prilozi

  • unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    28 KB · Pregleda: 10
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
stavio sam u vodu ovog bio weeda
sta je to konkretno,dal ambalazu da vidim,nije valjda npk prehrana neka,prehrana nejde uopste prvih 2-3 sedmice zivota,osim nekog roota ukorinjevaca i nekih bakterija.

ali se zamisljam da ubacim Slavol onaj za rast sta ti kazes na to?
slavol je dobar,to nije npk prehrana nego konkretno bakterije koje odrzavaju zdravu okolinu korenskog sistema,dobra stvar inace a jeftina,on ti ide u oudoru 15ml na 1l vode da znas samo,a mozes da ga dajes i mladim sadnicima takodje sad ako si pikovao,pa posle 7 dana kako niknu odmah ga mozes rokati ide za mlade sadnice 10ml na 1l vode.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vajper

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org

Sry bro, tek sam sada skuzio da je čoek kod tebe a nije freelancer ;):thumb:
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
1584996404249.png to je ioWeed se koristi tijekom faze rasta korijena i vegetativne faze, Ovaj organski dodatak posebno je pogodan za reznice i biljke nakon transplantacije. dodatak posebno je pogodan za reznice i biljke nakon transplantacije.,ja smo ne zna koje doze ovde idu,nisam siguran,inace oba prehrana je za hidraponiku tu se najvi uptrbljava.
 
Poslednja izmena:

kek

Aktivan Član
09.03.2020
191
849
93
Pogledajte prilog 325727to je ioWeed se koristi tijekom faze rasta korijena i vegetativne faze, Ovaj organski dodatak posebno je pogodan za reznice i biljke nakon transplantacije. dodatak posebno je pogodan za reznice i biljke nakon transplantacije.,ja smo ne zna koje doze ovde idu,nisam siguran,inace oba prehrana je za hidraponiku tu se najvi uptrbljava.

A piše 5ml, ja sam "malo" zeznuo i stavio vise... prva greška, ali valjda neče zamjeriti :D
Nemam bas tako malih mjerica pa... ups, idem sutra i to nabaviti da se ne ponovi .
 

kek

Aktivan Član
09.03.2020
191
849
93
Naravno, sam neću više ništa bez da se posavjetujem :respect:
Super savjet, to mi je jos najlakse nabavit, hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
Vozdra Bigi X je nastavio trend susenja listova, pitam se da ipak nije neki Lock. ali mislim sad da radim neki flush ili nesto bas nemam volje u 6 je sedmici Budovi su tvrdi
30% amber. ja bi joj nastavio dvije full doze i resto voda do skidanja sta ti mislis?
 

Prilozi

  • IMG_20200324_090947.jpg
    IMG_20200324_090947.jpg
    271,5 KB · Pregleda: 17
  • IMG_20200324_090936.jpg
    IMG_20200324_090936.jpg
    275,7 KB · Pregleda: 17
  • IMG_20200324_090815.jpg
    IMG_20200324_090815.jpg
    180,6 KB · Pregleda: 17
  • IMG_20200324_090824.jpg
    IMG_20200324_090824.jpg
    353,6 KB · Pregleda: 16
  • Sviđa mi se
Reactions: kek

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Evo da se javim,mislim da je krenula opet u vege,dotego sam joj vrh,a sporedne neke grane sam uhvatio zicom i sad je razvlacim da sto pre poraste..... IMG_20200324_095458.jpg IMG_20200324_095507.jpg IMG_20200324_095522.jpg IMG_20200324_095543.jpg
Salu na stranu,meni se ona cini O.K. za par dana zalivanje,vec je pocela da pije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.