Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
  • Sviđa mi se
Reactions: deracro
22.11.2019
124
47
28
Pozdrav Big, primetio sam sa mi se listovi nekako uvijaju na gore, da li je ovo ok ili joj nesto fali? Evo slika ako se moze nesto videti...
8E57293D-5147-45A5-95D7-FBF77429B8E3.jpeg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
jos nesto jel ima da se proveri u ovoj fazi?
sta da se proveri.
, da li je ovo ok ili joj nesto fali? Evo slika ako se moze nesto videti...
dobro je ne brini nista,reakcija na vlagu,,sasvim normalno,cekamo tajming za presadjivanje.
Posle 2 ipo dana pojavilo se nesto na povrsini nadam se da ce sve biti super i kako treba
sve super,sad nista ne prskaj zemlju i ne zalivaj dva sledeca dana min,nego skini onu plastiku sa sijlaice onu kuglu,ovako gubi pola lumena ako ne i vise i udalji na 15cm od vrha kad skines tu kuglu,vec sam ti rekao to.
 
25.01.2020
69
43
18
38
Juce nisam zalio jer je pot bio za nijansu tezi nego sto sam navikao pa sam ipak ostavio za danas(danas je peti dan od proslog zalivanja sa prehranom).
Danas zalivam kao sto si rekao samo voda i rhizoronik.

I samo da javim da sam kupio pk canna 13/14 , a kupio sam i canna boost. Reko kad sam vec tu a ako se uvede 24 casa da nema izlazenja da mi bude zanimljivije da se igram kuci :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
I samo da javim da sam kupio pk canna 13/14 , a kupio sam i canna boost. Reko kad sam vec tu a ako se uvede 24 casa da nema izlazenja da mi bude zanimljivije da se igram kuci
a uuu,fantazija,obradovao si me sad,e sad to menja stvari,u ovo danasnje zalivanju daj po 8ml boosta svakoj uz vodu i rizotonik,slobodno,e da pre upotrebe uvek promuckaj ambalazu.
alio jer je pot bio za nijansu tezi nego sto sam navikao pa sam ipak ostavio za danas
ispravno tako i treba,kad osetis da je na ruke lagan pot ko perce e onda zalivaj,moze na 5 dana sad razmak.
 
Poslednja izmena:

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Tesko ti je da je seces mnogo teze nego da je samo izvadis, ona ima zljeb koj je uleteo u tu plastiku plus je izlepljena silikonom znaci ja sam se toliko namucio da skinem sa 8 sijalica kad sam pravio panel, uzmes pljosnati srafciger i u krug malo po malo i ono najbitnije je budi pazljiv ja sam se nekoliko puta zamalo povredio bas sa potpuno istim sijalicama pokusavajuci da ih rezem skalpelom, mada mozda je do mene :rasta:
Moras malo grublji da budes jaka je plastika dosta.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
A za sijalicu da pokusavao sam nesto i nije htelo izgleda cu morati da isecem onu prasticnu kuglu
gurni samo ostriji srafciger i skines tu kuglu lako se skida.
Da ne zalivam zemlju,mozes da mi kazes zbog cega zanima me radoznao sam sto bas 2 dana?
pa racunam da ce za dva dana da se osusi supstrat i biti spremna za zalivanje ili mozda cak za tri dana videcemo,tako mala biljka se ne zaliva cesto,svega 0,2l vode na svaki 4-5 dan,jer pocetnicka greska je precesto zalivanje sa kojim se ugusi koren,vodi racuna kad zalivas biozu da sa vodom ne polijes listove jer ce izgoreti kasnije,trebas da kupis mehanicki tajmer 1zvzymv.jpg i podesis rasvetu da ti radi 20-4.
 
02.08.2018
32
9
8
28
Tesko ti je da je seces mnogo teze nego da je samo izvadis, ona ima zljeb koj je uleteo u tu plastiku plus je izlepljena silikonom znaci ja sam se toliko namucio da skinem sa 8 sijalica kad sam pravio panel, uzmes pljosnati srafciger i u krug malo po malo i ono najbitnije je budi pazljiv ja sam se nekoliko puta zamalo povredio bas sa potpuno istim sijalicama pokusavajuci da ih rezem skalpelom, mada mozda je do mene :rasta:
Moras malo grublji da budes jaka je plastika dosta.
okej hvala
 
02.08.2018
32
9
8
28
gurni samo ostriji srafciger i skines tu kuglu lako se skida.

pa racunam da ce za dva dana da se osusi supstrat i biti spremna za zalivanje ili mozda cak za tri dana videcemo,tako mala biljka se ne zaliva cesto,svega 0,2l vode na svaki 4-5 dan,jer pocetnicka greska je precesto zalivanje sa kojim se ugusi koren,vodi racuna kad zalivas biozu da sa vodom ne polijes listove jer ce izgoreti kasnije,trebas da kupis mehanicki tajmer Pogledajte prilog 327263 i podesis rasvetu da ti radi 20-4.
Jel to mogu odma da pocnem sa 20-4 ili?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
a ovo je druga biljka..
ova druga je ok rekao bih jel da.
Mentore morat ćemo je flushat..
Slike jučer i danas..
ajde ovu odmah na flusanje,stavi je u kadu ili tus kabinu i polako pusti bateriju mlaku vodu i ispiraj je lagano 20min dok iz nje ne krene cista voda,ili ako ti je lakse isflusaj je sa 35-40l vode,i onda:kad je isflusas pusti je da se iscedi voda iz nje a vamo u balon spremi odstojalu vodu 30min sa ph da ti bude 6,2 i zalije polako,i onda sacekaj da si i ta voda iscedi i onda biljku pod svetlo,ali se plasim da ima da pobledi sva,tako da napisimi molimte sta bese imas od prehrane ono jel ti radis sa hesijem,samo da proverim ima jos jedna verzija,cekam odgovor.
 
19.12.2012
38
150
33
33
Hesi je u pitanju da..imam sve od njega..a druga je ok samo taj jedan list je krenio žutiti..
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Hesi je u pitanju da..imam sve od njega..a druga je ok samo taj jedan list je krenio žutiti..
odlicno,slusaj sad,sve uradis oko flusanja kako sam ti rekao,znaci isflusas i pustis da se iscedi voda jedno 10-15 min,a vamo u balon sipaj 4l vode pusti pola sata da odstoji i sipaj 15ml bloma i 10ml pk+ i nariktaj ph da ti bude 6,2 i polako je zalivaj sa pauzama,kad sipas tih 4l vode ostavi 5min da se iscedi i nazad u box pod svetlo,jer ako uradimo cist flus sa vodom bojim se ostace gladna dok se supstrtat osusi,ovako cemo dati malu dozu prehrane i osigurati da ima klope bar ista,jer vec su zuti listovi nikako ne valja,zakljucala se opasno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.