Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
12.03.2020
171
172
43
50
Pozdrav Bigi,
čini mi se da imam problem, malo sam upalila box sa svim ventilatorima na najjače i temperatura mi ne pada ispod 28, a vani je sada cca 12, pa me zanima kako će to tek biti kada vani bude toplije, vlaga je u box 20%., Žarulja stvara veliku temperaturu. Da li trebam pojačati ventilatore ili nešto drugo.
 
17.11.2015
252
118
43
bigi, long time no me :) kako život?
gle, nešto se tripujem da ozidam neku šupicu i da je pokrijem leksanom belim (za svaki slucaj da se iz vazduha ne izvali) i da mu radim neki greenhouse fazon, krenuo bih čim popuste ova vanredna sranja.. naravno ventilaciju planiram da pojačam, i ventilatore unutra, ali klimu vec ne bih ugradjivao jer ce biti malo sumnjivo sto klimatizujem šupu.. imao bih i jednu turbinicu na dnu za ubacivanje vazduha od spolja, po danu će verovatno biti prilično vruće, ali će se noću rashlađivati.. kakvo je tvoje mišljenje o tome i gde da se dodatno informišem, na greenhouse pretraga me zatrpa sa terminom greenhouse kao proizvođačem semenki, a plastenika ima dosta, ali ovo moje ipak ne bi bilo plastenik..?
 
22.11.2019
124
47
28
spremna je za presadjivanje,moze saksija od 13l odlicno frend,znaci mix za finusnu saksiju pravi 80% supstrata i 20% stiropola,kad je presadis zalije sa 1l vode to je to,rasvetu stavi na 20-4 i napisaces mi samo da ubelezim molim te propustio sam to kod tebe,sta imas od prehrane i dali imas scim da meris ph vode.
Znaci otprilike 2,5l idem perlit (ako ga nadjem) ili usitnjeni stiropor. Reci mi posto ne znam kako da izmerim 2.5l jel mogu npr usitnjen stiropor da ubacim u plasticnu flasu od npr 1l I tako da merim? Reci mi da li je kasno da je presadim sutra/prekosutra, da li je presadjujem kad se ugasi svetlo ili to nije bitno?
Jel bitno kako zalivam, tj da li treba blize biljci da zalivam ili blize ivici saksije? Sto se tice rasvete ona mi je od starta na 20/4, nadam se da nisam nesto pogresno uradio. Za ph nemam nista, a od prehrane imam hesi starter box, slika u nastavku.
Edit
Uz navedeno imam bio grow jednu bocicu nesto manje od 250ml kao I plantellu cvet takodje nesto manje od 250ml
image.jpg
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
da je pokrijem leksanom belim (
mooze brate sto tanjim,a mozes i onim zelenim najlonom sa 200mikrrona sto ide za plastenika opet se nece videti iz vazduha,potove podigni sto blize leksanu ili foliji sta resis da stavlljas pa kako rastebioza ti tako spustaj potove.
sumnjivo sto klimatizujem šupu
pa jes jbt ce pomisli narod ugradio si u kokosinjac klimu za kokoske,ti kazi to je novi fazon za jednogodisnje koke noselje ,bolje nose jaja kad je temperatur ispod 30:p
salim se naravno,ubacis samo one ventove na nagare i to je to pun gas moze to tako da znas.
da mi javis kako ide projekat interesujeme
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vojka

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
22.11.2019
124
47
28
Ok jasno mi je sve samo imam jednu nedoumicu, ipak je zalivam sa 0.5l+rot, ne sa litar vode kako si prvobitno napisao?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
pa bojim se da ne preteramo u startu,ovako igramo na siguricu i onda cemo odmah u sledecem zalivanju podici na1l i tu stati onda neko vreme.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki
22.11.2019
124
47
28
Ok, ok, nego sam se zbunio pa da pitam za svaki slucaj :). Kad je presadim i zalijem na koliko okvirno ide sledece zalivanje? Kapiram da je od slucaja do slucaja ali cisto okvirno koliko dana da tad malo vise obratim paznju.
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
najbolje je neposredno pre zalivanja,jer zapravo to je uloga aminoflexa,osim sto razvija korenski sistem takodje stiti biozu od nepotrebnog stresa,tako da pravi koktel za sledece zalivanje:3l vode +15ml slavola+8ml aminoflexa+4ml plantele list,topiraj biozu sat vremena pre nego se upali svetlo i zali i u boks nek ceka da se upali svetlo.


Ošišana, polomljena, zalivena. Bilo je malo više runoffa nego prošli put, mogao sam sačekati do sutra, ali bilo mi je stalo da je topiram i ujednačim što prije da idemo cvjetati. Kontam za 15 dana bi mogla biti spremna, šta ti misliš?

1586301676126.png
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
slucaja ali cisto okvirno koliko dana da tad malo vise obratim paznju.
sa 1l vode pocinjes na svakih 3-4 dan,dok je mala ides sa 0.5 +1ml roota za pocetak svaki treci dan recimo,videcemo,salji slike redovno i javljaj se
Kontam za 15 dana bi mogla biti spremna, šta ti misliš?
pa tako za 10 maksimum 15 dana,vec je sad guzva u boksu ali cemo pustiti sad da se odmori i oporavi,sad drzimo tih 3l vode na dalje i zalivaj iskljucivo kad je pot lagan,pa ti se javi dan prije zalivanja sa slikama pa se dogovaram za dalje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Slavol Žižek
14.11.2019
60
55
18
40
nemooj,to je glupost verujmi.

moze naravno,sta imas od prehrane sve napisimi pa cu ti reci kako da iskombinujes.

Imam paket od advanced nutrientsa bez nirvane, voodoo juice i sl. I imam njihovu tabelu kad, sta i kako pa sam mislio udarit po tome ako se slazes. Imam bloom a i b, big bud, overdrive i flawless finish cini mi se. Bez nirvane, pirane.
Znaci moze se, super!

To je za liberty haze pitanje, gotova im vega, dns ima 10i dan otkako su na 12. Temp ok, predivne su, svaka 3 dana 2.5 l vode. 2 puta s gnojivom, jednom cista voda. Jedino mi vlaga na 30 i manje nekad. Nez dal je to problem..
Stavio sam par autosa, a nemam vise gnojiva za vegu.
Pa te pitam, mogu li s pepolom sta pomoci?
Hvala drug
 
14.11.2019
60
55
18
40
Čime onda da poguram autose u vegi? I jedan liberty haze mi jos proklijao, morat cu i njega nečim.
Dostupan mi cvetal u bauhausu
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
@lemonkick samo jedan mali savet, ne moras post za postom, mozes da kliknes na ono "Izmenite" da dopunis predhodni.
Bigi evo pre sat vremena bilo tacno 3 dana kako je zalivena, pot lagan ko perce i ako smo podigli vodu na 2l, verovatno zbog ovog stiropora sto sam dodao jer temp u korenu nikad nije bila ispod 24 kad god sam gledao.
Idem da stavim vodu da se osunca pola sata pa se javljam sa slikama da vidis napredak a sutra 24h posle zalivanja nastavljam sa LST mada je ja stalno treniram. Pozz celoj ekipi.

Zalivena sa 2l vode + 4ml TNT + 6ml bakterija + 8ml roota i evo slike sto sam ostao duzan, sutra je jos dodatno rastezem.
 

Prilozi

  • (1).jpg
    (1).jpg
    332,3 KB · Pregleda: 10
  • (2).jpg
    (2).jpg
    234,2 KB · Pregleda: 11
  • (3).jpg
    (3).jpg
    324,1 KB · Pregleda: 10
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.