Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
svetlo onda ,digni malo rasvetu i obavestavj me nocas ja sam tu svo vreme,putujem pa sam dostupan.
svetlo svetlo,jer nemoze nista tako brzo da povuce iz zemlje za dva sata da odreaguje daj vizlje svetlo 10-12 cm pa da pratimo dalje
 
08.05.2019
58
49
18
38
stavio sam na 10cm sad (bilo je na 7cm), mislim da je malo kapljica mi ostala na listu prilikom presadivanja i zalijevanja pa sam to rukom isao micat pa moguce da se ufrknuo taj dio od toga

da im stavim vent da puse po njima?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: AnnaNirvana
08.05.2019
58
49
18
38
moze moze, ajde samo da krene napokon sve zivce sam izgubio ovih par dana.. jebo ga 1. grow, ali ajde, bit ce puno iskustva za sljedeci put haha
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
al se seceri agesivno ono,vidis to je ono sve doze na vreme i bez preterivanja a ona full zdrava boju ima ko iz price.
U tranziciji(swichu), prvi tjedan sam im folijarno davao cal/mag, jer su pokazale deficit IMG_20190424_173813.jpg . Prvo za dušikom, pa za cal/magom. Zemlju sam održavao na čistoj vodi, a hranio ih folijarno TNTom i cal/magom. Tako, da se zemlja očisti za bloom i PK.
Kad su ušle u cvat, dobile su Iguanu bloom i Nirvanu(booster organski). Sada su terale na vodi i Iguani, a nanovo dodajem Nirvanu, jer ulaze u 3.tjedan cvata. Big bud, tamo negdje u 5.tjednu ubacim u zasebnom zaljevanju, jer nije organski. Iguana i Nirvana, jesu. Uglavnom, čitao sam crtice od Barbe:) Jedino prezaljevanje i pregnojavanje, naučio na svojoj koži. Bez obične vode, nema nekih retultata!
Super, mogu editat!
Evo, ulje je gotovo!
Od 110g suhoga New york citya, dobio sam 23g ili 14ml ulja(smole)
Po Marijinom videu i tvojim uputama!
Slike su dolje, a ja odo 15581779023373426490772645385632.jpg :let::makaze:
 

Prilozi

  • IMG_20190518_112623.jpg
    IMG_20190518_112623.jpg
    255,5 KB · Pregleda: 17
  • IMG_20190518_094820.jpg
    IMG_20190518_094820.jpg
    320 KB · Pregleda: 16
  • IMG_20190518_094401.jpg
    IMG_20190518_094401.jpg
    112,7 KB · Pregleda: 16
  • IMG_20190518_093241.jpg
    IMG_20190518_093241.jpg
    295,4 KB · Pregleda: 17
  • IMG_20190518_091918.jpg
    IMG_20190518_091918.jpg
    235,8 KB · Pregleda: 13
  • IMG_20190518_090523.jpg
    IMG_20190518_090523.jpg
    406,9 KB · Pregleda: 14
  • IMG_20190518_090607.jpg
    IMG_20190518_090607.jpg
    302,7 KB · Pregleda: 20
  • IMG_20190518_090027.jpg
    IMG_20190518_090027.jpg
    386,4 KB · Pregleda: 20
Poslednja izmena:
17.11.2015
252
118
43
-lampa trenutno na nekih 50 visine, zaliveno juce opet sa litrom i pola doze vudu djusa.
- ne rece, jel imas neki savet za taj critical +2.0 po pitanju smrada, sta jos sem karbon fiiltera da upotrebim da neutralisem smrad (kad dodje vreme naravno, jos su u vegetaciji)
- evo slike kako je postavljeno svetlo, turbina, itd. reflektor je od kvarcne peci lim, jer su krilca koja sam dobio uz kultjub bila mnogo mala
8.jpg
- turbina je φ125, pise na kutiji da je za 240/195 m3/h, pa sad da mi kazes:
1 da li na nju da kacim karbon filter, jer ona radi stalno, jer izvlaci vazduh a i hladi svetlo
2 ili da uzmem drugu uz karbon filter, pa da okacim nezavisno od ove turbine
3 na netu pise: "uvek je bolje staviti turbinu sa većim protokom od filtera da uvlači vazduh" a ti si mi napisao suprotno, pa samo da razjasnimo, jesi to verovatno u brzini permutovao?
- bez brige za ct, to svakako skidam i menjam sa ovim diy led reflektorom, mh sam stavio prvenstveno zbog niskih temperatura, vis kakva je godina sugava.

- da li da skidam ovakve listove ili da ne diram sve dok ne krenu da zute vecim delom
1.jpg 2.jpg 3.jpg
- evo kako sad izgledaju, imam tu i neke unknown, cekam da vidim pol, 4 muzijaka sam vec izbacio, jedna je pokazala da je zenka, ostale jos nisu pokazale, al ce svakog trenutka, to nbt, kako prodje prodje..
4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg
9.jpg



 

GreenScream

Aktivan Član
12.04.2015
78
308
53
jel imas neki savet za taj critical +2.0 po pitanju smrada, sta jos sem karbon fiiltera da upotrebim da neutralisem smrad
potrazi u nekom shopu ONA gel, apsorbira miris i pomaze u nekim situacijama i bez karbon filtera, ako koristis filter i jos za kombiniras s Ona gelom, sigurno neces imat problema s smradom :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vojka
08.05.2019
58
49
18
38
evo i danasnje situacije, 9. dan, zasto su ovi novi listovi tako prema gore?
 

Prilozi

  • 20190519_142939.jpg
    20190519_142939.jpg
    312,6 KB · Pregleda: 23
  • 20190519_142941.jpg
    20190519_142941.jpg
    291,6 KB · Pregleda: 25
  • 20190519_143010.jpg
    20190519_143010.jpg
    304,6 KB · Pregleda: 20
  • 20190519_143014.jpg
    20190519_143014.jpg
    277,7 KB · Pregleda: 21
  • 20190519_143019.jpg
    20190519_143019.jpg
    259 KB · Pregleda: 19
  • 20190519_143020.jpg
    20190519_143020.jpg
    255,5 KB · Pregleda: 19
15.03.2019
52
41
18
54
Samo malo pitanje, nisam mogao naci odgovor na forumu, da li me treba brinuti sto mi se biljka rotira:
Ovakva je bila juce: 20190518_113300.jpg
A ovakva danas: 20190519_164110.jpg

Zapravo to sam primetio jos pre dva tri dana al sam mislio da mi je neko dirao saksiju. Tek sam posle shvatio da se to ona sama obrce. Treba li me to brinut?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
zasto su ovi novi listovi tako prema gore?
reci mi,jel ona druga izbila.Napisi mi koja je temp. i vlaga,a sad probaj da spustis panel da isprobamo samo dal ce da se spuste listovi cisto da znamo da odgonetnemo sta se desava.Na pisi mi parametre koje sam ti trazio da uporedim samo.
 
08.05.2019
58
49
18
38
reci mi,jel ona druga izbila.Napisi mi koja je temp. i vlaga,a sad probaj da spustis panel da isprobamo samo dal ce da se spuste listovi cisto da znamo da odgonetnemo sta se desava.Na pisi mi parametre koje sam ti trazio da uporedim samo.
druga jos nije izbila sto je cudno, ove dvije su izbile u roku od 24h. temp se vrti oko 24-27 ovisno o tome na kolko je ventilacija, vlaga 30-40

spustanje panela - mislis da je priblizim svjetlu blize?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
- ne rece, jel imas neki savet za taj critical +2.0 po pitanju smrada, sta jos sem karbon fiiltera da upotrebim da neutralisem smrad (kad dodje vreme naravno, jos su u vegetaciji)
Evo dole ti je kolega Skrimo odgovorio iz prve ruke za njega sam ti pricao on radi sa tim gelovima i upucen je bas trenutno jer on hoce da proba sa tim bas sad.Inace i kolega Jednomsemora je piso o tome idi samo par stranica u nazad imas napisano o tome vec ovde u kutku dal na 22 ili 23 strani vidi bas,osim tih gelova ne znam zaista sta bi ti drugo preporucio osim filtera.
- turbina je φ125, pise na kutiji da je za 240/195 m3/h, pa sad da mi kazes:
a ti si mi napisao suprotno, pa samo da razjasnimo, jesi to verovatno u brzini permutovao?
jesam verovatno ispermutovao jer nisam znao kako si ti montirao turbinu pa sam ti zato trazio sliku jbg ona je 1000 reci,sad mi jasno sve sta pricamo.Slike mi mnogo pomazu da se razjasnimo zato insistiram vise slike manje texta za bolju konverzijaciju.Neki put ne mozes da napisis i slikovito docaras,sad vidis zasto sam ti trazio slike.
vek je bolje staviti turbinu sa većim protokom od filtera da uvlači vazduh"
Jeste ja sam ti napisao da stavis filter sa vecim protokom od turbine,sa razlogom Vojka,jer kad filter ima veci protok od turbine malo onda cuvas turbinu od pregrejavanja i ostalih tehnickih problema koje mogu da zadese turbinu,tipa da se zagusi,ili pregreje i te fore.
Napisao sam ti tako jer onda cuvas turbinu i produzujes joj vek trajanja,jesi razmisljao o tome,a isto preciscava vazduh odnosno mirise i nema problema a sacuvas turbinu od opterecena samog rada.Dali me kontas sad,ja sam ti to rekao iz dobrih namera misleci da ti znas za tu foru kako da sacuvas turbinu i produzis joj vek,jer kad filter ima manji protok u ovom slucaju ili isti kao turbina tu onda ona malo radi sa naporom zato uzmes samo veci filter za malo vecim protokom od 240m3/h tipa 280 ili 300 sta tamo ima u ponudi vec ces ti videti i javi ti mi.
Jer kontas sad,ja moram da cuvam tvoju opremu za tebe,ima sve napisano na forumu ali tebi je lakse tvoj mentor da ti kaze jeli:).
bez brige za ct, to svakako skidam i menjam sa ovim diy led reflektorom, mh sam stavio prvenstveno zbog niskih temperatura, vis kakva je godina sugava
super onda ok ,shvatas neke stvari.O tome cemo kasnije.
da li da skidam ovakve listove ili da ne diram sve dok ne krenu da zute vecim delom
pa da,zasto bi ti sad nesto rezo,skidao maltretirao i torturisao biozu,jel ti dosadno to.Kad krene da zuti ona ce ti sama reci sta dalje,pustih sad jedva ih oporavismo od lampe koju si drzao na 30cm,slusaj aj ti podigni jos malo na 60cm da ih izduzimo malo i postaknemo nove grane da rastu pa cemo videti posle stacemo kad promenis reflektor i sve to krene kako treba.
Ali i sam vidis napredak vec,zar ne.
ekam da vidim pol, 4 muzijaka sam vec izbacio, jedna je pokazala da je zenka, ostale jos nisu pokazale, al ce svakog trenutka, to nbt, kako prodje prodje..
Ja nemam pojima za te muske,jesi mi spominjao to kad,nemogu sad da se setim vidim svasta imas tamo u boxu.ok nije problem pazi da ti se neoprasi nesto tamo.

spustanje panela - mislis da je priblizim svjetlu blize?
pa da da vidimo dal ce se spusti listovi.
Jer opet se vracamo na isto.
Sta sam ti rekao za supstrat i grow shop gde uzimas zemlju.Ja se nisam salio nista kad sam ti to rekao jer oni dobiju na paletu mnogo te zemlje koja zna sva da bude zarazena,pa se sad mi pitamo sto nova menka koja je dobra nece da izadje iz zemlje a parametri kod tebe u boxu odlicni ili ti reci perfekt za nicanje,a menjali zemlju kupili novu aili iz istog shopa gde trgovac tvrdi sta tvrdi da ne pricamo sad o tome.
Prskaj malo zemlju od gore da joj pomognes da izbije pa cemo videti sutra sta kaze dalje.

Zapravo to sam primetio jos pre dva tri dana al sam mislio da mi je neko dirao saksiju. Tek sam posle shvatio da se to ona sama obrce. Treba li me to brinut?
ne treba da brines,ona se okrece sama jer ti verovatno u tom delu ima vise svetla pa juri gde je jace odnosno gde ima lumena vise ,sve ok.
Bolje da te zabrine sto ti je bioza tako bleda ko krpa.
Napisi parementre uslova trenutno,tem.vlaga,na koliko ti je panel od bioze i koliko trenutno je W przi,podsetime sta smo radili zadnji put kad si je zalivao i sta si joj davao da se ne vracam sad u nazad da citam,tek sam dosao sa puta.
 
08.05.2019
58
49
18
38
pa da da vidimo dal ce se spusti listovi.
Jer opet se vracamo na isto.
Sta sam ti rekao za supstrat i grow shop gde uzimas zemlju.Ja se nisam salio nista kad sam ti to rekao jer oni dobiju na paletu mnogo te zemlje koja zna sva da bude zarazena,pa se sad mi pitamo sto nova menka koja je dobra nece da izadje iz zemlje a parametri kod tebe u boxu odlicni ili ti reci perfekt za nicanje,a menjali zemlju kupili novu aili iz istog shopa gde trgovac tvrdi sta tvrdi da ne pricamo sad o tome.
Prskaj malo zemlju od gore da joj pomognes da izbije pa cemo videti sutra sta kaze dalje.
ok, reci mi samo dal da joj ubacim sad vent da puse po njoj posto ce dosta blizu biti svjetlo i da nebude previsoka temp. pa da se ne opece.

a za growshop, znam da, jbg jedino tu je bilo 20kg vrece ove, vidit cemo, nadam se da ce izbit.
 
17.11.2015
252
118
43
ma jesam, pominjao sam ti da su mi napolju, pokrivanjem sam im simulirao 12/12 da vidim sta su, to je neki moj krosover, seme dobijeno od nepoznatog muzijaka i zenke za koju znam sta je, raniji neki otudor.. inace jesam digao jos malo reflektor zadnji put, zab sam da napisem to vidis, sad je na 60 sigurno.. kul za protoke i cuda, nisam ja ni mislio da me sabotiras nesto, nego samo da vidim da li si s razlogom to napisao ili si prosto u brzini obrnuo, sve kul.. :D sacu da procackam to za gelove, hvala!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GreenScream
08.05.2019
58
49
18
38
moze al nemoj je pustati ispod 7cm dok ne vidim sta je,sad cu da se zabavim time i resimo tu enigmatiku kod tebe,daj mi malo samo vremena tek sam dosao sa puta,javljam ti sve.
stavio sam ih na 7cm taman i vent da puse po njima. vidio sam ljuskicu od menke na povrsini malo tako da mislim da ce sad ona izaci svaki cas. prskam ju 2 put dnevno kako smo se dogovorili.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Nema sta da se zahvaljuje jer zadovoljstvo je moje sto mogu da pomognem i sugerisem jer verujem da kao i vecina nas nemas bar pare za bacanje,a bolje spreciti nego leciti,ja mislim da se slazemo oko toga.
Jesi reko si za bioze,al ti meni sve zivo pises sto je dobro samo pisi dalje ja sam te upozorio da samnom moram malo da me podsetis,ali sam poceo da vodim tvoje parametre a to si mi pricao tamo na pocetku.
Da se mi zato u buduce samo baziramo na ono sto radis i u boxu nemoj da mi dajes mnogo spoljnih infor.jer me zbunis onda a taman sam ti usao u trag sta radis i kako,ne mogu ni sve da pisem kad ja i ti pricamo o svemu,zato picimo dalje druzimo se i growamo,a za sve dotatnja pitanja polako sad sam tu dosao sa putovanja pa cemo polako,vidis kako su zivnule od kad imamo stanje pod kontrolom.

mislim da ce sad ona izaci svaki cas. prskam ju 2 put dnevno kako smo se dogovorili.
e super,znaci samo gledas nista ne diras ok tako,izbice ona drzimo palcevi svi da znas :)

Zemlju sam održavao na čistoj vodi, a hranio ih folijarno TNTom i cal/magom. Tako, da se zemlja očisti za bloom i PK.
Da ja sam to od tebe naucio eto da priznam javno nema sta jer covek uci dok je ziv,a ja znam da citam medju redovima i dobar sam djak bar kad je grow u pitanje,pa sam pokupio neke fazoncice od tebe jer bas mi nikad to nije padalo na pamet da recimo neki ne dostatak resavam folijarno bar kad to moze i nije veli cvet,ja forsiram uvek sve kroz supstrat a to zna da malo uspori biozu jer dok nadomestim vreme lecenja nedostatka izbacim redovnu prehranu jbg i onda kaskam sa razvijanjem.Lepo sto nekrijes sta radis i meni je milo sto dodjes ovde i postujes jer ujedno ti meni zapravo pomazes tako sto drugi ljudi vide to kako rokas prehranu i sta radis pa se nadam da neko izvlaci makar pouku is svega toga pa moze da primeni i kod sebe u uzgoju.
Jer ja bas na tome zasnivan kutak i toliko opsirno pisem i objasnjavam nebili olaksao komunikaciju kroz napisan tekst i onda kad mi se javi neko kao ti ko hoce malo opsirnije da napise svoj rad ustvari meni olaksava posao ovde,ja sam bas skoro nekom objasnjavao ovde bas ili u neciji dnevnik za tebe sam pricao i onoj rasveti sto se kaci na stranice boxa oko onih led traka,pa se setih tebe bas,da ne sirim sad pricu uglavnom sve pozivno sam uputio na tebe i tvoj rad jer si ti bas isprobao sve oko homemade led panela i svetla i mnogo toga sto je meni konfuzno pa cak i tebe pitam vise puta da mi objasnis jer ne mogu da ukapiram ni da te ispratim koliko si vec napredovao oko te elektronike i otisao dosta ispred mene kad je led u pitanje.
Od 110g suhoga New york citya, dobio sam 23g ili 14ml ulja(smole)
Po Marijinom videu i tvojim uputama!
Da da vidim,super se razumemo eto sad vidoh da skoro isto pisemo.Ej hoces sad sve od ove ture ostaviti za zezanje kako sam razumeo,pa ne bi bilo lose ovde kad se udostupis da napravis kratki smoke report kako te radi ulje ili smola kad pusis,cisto kratko napisi da bi ostalo zbog drugih clanova cisto da znaju ljudi sta da ocekuju ako se upustaju u to.
Da napomenemo da imas i ture od kojih radis ulje za lecenje a tu je vec druga primena i lecenje je ozbiljna stvar,ja volim isto tako malo da se relaksiram pa napravim koktele za pusenje pa se unezverim pricao sam ti vec par dana me nema nigde ni sa glavom ni sa telom :) naravno kad taj luksuz mogu sebi da dozvolim i nemam obaveze,rado se prepustam tim izazovima i planodvanje na ulju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.