Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

lemon kick

Aktivan Član
04.03.2016
84
31
18
cek da ti kazem,isparava vlaga pa ti se uvijaju listovi,zanemeri to,odlicno ti ide ona vec sledeci sprat ce biti dobro.
Proredi jos zalivanje na 5 dan a vodu drzi na pola litre po biozi,o cemu se radi:
Mala bioza u velikom potu,treba joj vremena da se koren odomaci,videces kad krene malo i izraste ima da ide ko luda.
Zato ja uvek savetujem da se rasad radi u manjim potovima,bez obzira dali je foto ili autos bioza,to je moja filozofija jer sam video da je tako bolje,znam ja da su misljenja podeljenja pogotovo kod autosa zbog stresa da se pikuju odmah u finisni pot.
Kod tebe sve ide dobro.
Napisi mi od koliko je jacine panel i na kojoj razdaljini ti je i na koji rezim trenutno radi.

Panel je lampa jel?
250w metal halid na 40 cm.18/6.
Temp bi mogao jos spustiti bez problema. Vent je dosta velik pa ga nisam montirao u boks nego puse s ulaza. Ostavio sam malo otvoreno i tamo ga stavio. Uzet cu sutra neki novi manji pa ga stavit unutra.

Sljedeci put krecem s manjim teglama.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
250w metal halid na 40 cm.18/6.
da vec si mi rekao a ja ti kazo da drzis na 40cm,sad se setih.Samo ti mene podseti nemoj da ti tesko jer ja imam tu boljku loseg pamcenja i evo radim na njoj vec godinama,ide na bolje.
. Uzet cu sutra neki novi manji pa ga stavit unutra.
e to bi bilo super da ih ljulja malo ima da ih ojaca.U sredu sputi reflektor na 30cm malo su se izduzile to je ono sto nam treba zbog lst dobrog.
Napisaces mi opet i ako sam te mozda vec pitao ne zameri,sta imas ono rece od prehrane.I zasto u onom potu imas dve bioze sta si mislio stim,recimi da ti kazem sta da uradis ako ostanu u istom potu moramo da odvamo korenje,a to cu ti objasniti kako da uradis.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
, molim te ne opterecuj se previse sto zemlja za sad ostaje nepromenjena,
ok ako tako kazes,al nemoj da dodje do nekog locka pa onda drz nedaj da ispravljamo nesto sto smo mogli spreciti,ta zemlja je beton da ti kazem samo,ako bude zenka ima da je presadimo obavezno,razmisljaj o tome.
slavol ide 10ml na 1l vode a amino cu ti javim sad kad pogledam u svesku.
za koliko otprilike mozemo ocekivati da pokaze pol ako znas?
racunaj od flipa na 12-12 otprilike 21-25 dan.
 

lemon kick

Aktivan Član
04.03.2016
84
31
18
da vec si mi rekao a ja ti kazo da drzis na 40cm,sad se setih.Samo ti mene podseti nemoj da ti tesko jer ja imam tu boljku loseg pamcenja i evo radim na njoj vec godinama,ide na bolje.

e to bi bilo super da ih ljulja malo ima da ih ojaca.U sredu sputi reflektor na 30cm malo su se izduzile to je ono sto nam treba zbog lst dobrog.
Napisaces mi opet i ako sam te mozda vec pitao ne zameri,sta imas ono rece od prehrane.I zasto u onom potu imas dve bioze sta si mislio stim,recimi da ti kazem sta da uradis ako ostanu u istom potu moramo da odvamo korenje,a to cu ti objasniti kako da uradis.

I see you,da vidis sta meni vutra i ostalo napravilo od pamcenja

Od prehrane imam komplet od canne.
2 su jer je jedna bila viska,stavio sam jednu vise nq klijanje.
Rezat cu ih s unutrasnje strane i lst naravno sam mislio. Nek teraju,necu ih razdvajat osim ako nije obavezno :)
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
Poz bigi evo kakvo je stanje..
Ove nedelje planiram da saljem blueberry u out
Na zemlji kao da se neka budj pojavljuje, ne znam sta je, zalivao zadnji put u cetvrtak
IMG_20190520_190212.jpg IMG_20190520_190230.jpg
IMG_20190520_190247.jpg IMG_20190520_190242.jpg IMG_20190520_190237.jpg
Edit: pre 2 dana sam topirao blueberry tj ovu najvecu, sve okej, krenula 2 topa da izlaze ali nisam slikao
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Na zemlji kao da se neka budj pojavljuje,
to misli belo na povrsini,ne bi ja rekao da je to budj,to klor iliti kamenac iz vode izbija tako nesto,kod mene je to redovno u indoru tako citav grov kad imam cesto zalivanje.Ma nema sekiracije.Drago mi je sto su krenule dobro,nemoj da ih zalivas ako nije sustrat suv,velike su vlage danima i kise i svasta,ne znam kakvo je kod tebe vreme.
krenula 2 topa da izlaze ali nisam slikao
nema veze bitno da je ok,tako
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

lemon kick

Aktivan Član
04.03.2016
84
31
18
ma jeste,ti si mi jedini ucenik sa cannom,a jbmt mozak.

a slusaj,ja sam mislio samo da sad u taj supstrat ubodes neku plocu plastiku neku na pola pota da razdvojis samo nebili se koren upetljavao,ali kako kazes ,ajde da probamo tako interesantno moze biti.

Imas iskustva s cannom? Rekli su mi da je ok..
Da bacim spam malo
Prije 2 god bacim isto 2 sjemenke,ali u outu u 1 veliku teglu 30L. Jedna ostala mala,naginjala se u stranu kao uplasena,oko 80cm visine. Druga bila duplo veca od nje. Oko 15.08. pokazuju bilje spol i velika naravno musko. Ostalo je jos par cura u drugim teglama, s tom malom u svojoj(muskog sam kilao) na prostoru od 2 kvadrata sa suncem od 12 do 18.
Ta mala "odbila" da pokaze spol. Ona kao da je osjetila da je dobila prostor,izgledalo je ko da je asimilirala svo njegovo korjenje,eksplodirala je,a ja je gnojim za cvat naravno.
Produzila ona sebi vegu jos do 15.09.,narasla jos preko metar u visinu,u tamno ljubicasto-crno-crvenim nijansama s isto tako ludim cvijetovima :)
Nismo nas par nista lijepse vidjeli :)
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Da bacim spam malo
samo ti pisi,ne zasniva se moj kutak samo na uzgoju ja sam to naglasio vise puta.
Ja volim da se druzim ovde i pricamo o vutri jer ovo je jedino mesto bar za mene gde mogu sa nekim da podelim iskustvo.
,u tamno ljubicasto-crno-crvenim nijansama s isto tako ludim cvijetovima
Ti neces sad verovati kad ti ovo budem rekao,evo koliko growam vec sto indoor sto out,ranije sam dok nisam otkrio ovaj sajt sve picio out i nisam imao pojima nista,ali sta ti hocu reci -jos nisam uspeo da uzgojim cvet druge boje osim standarno zelen jel.A radio sam te purpule raznih sorti i tipovao i nikad da me ubode.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MrLove

lemon kick

Aktivan Član
04.03.2016
84
31
18
samo ti pisi,ne zasniva se moj kutak samo na uzgoju ja sam to naglasio vise puta.
Ja volim da se druzim ovde i pricamo o vutri jer ovo je jedino mesto bar za mene gde mogu sa nekim da podelim iskustvo.

Ti neces sad verovati kad ti ovo budem rekao,evo koliko growam vec sto indoor sto out,ranije sam dok nisam otkrio ovaj sajt sve picio out i nisam imao pojima nista,ali sta ti hocu reci -jos nisam uspeo da uzgojim cvet druge boje osim standarno zelen jel.A radio sam te purpule raznih sorti i tipovao i nikad da me ubode.

Super,nemam ni ja bas prilike s nekim o ovom cesto.

U ***** :)
Ja dobio par puta bez da sam htio lol.
Bas sam te htio pitat dal radis out.
Uzeo sam 2 Amnesia Haze Auto i 2 Royal Haze Auto. Pa ako moze koji savjet i u vezi njih?
Sad 01.06. cu ih izbacit pa da su u 8om gotovi.
Zemlju sam isto mislio mix teramagme i plagron light mix.
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.754
10.028
358
Ev da se i ja javim:). Nisam mogao čekat 10 dana, jbg, izvini. Dosadila mi albanuša, crna, buđava, a i želim više na glavu da djeluje. Pa evo koja slika::listomahanje:: IMG_20190519_212256.jpg IMG_20190519_212241.jpg IMG_20190519_212231.jpg IMG_20190519_212308.jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.754
10.028
358
pa dobro,onda da cestitam na zavrsenom i da ih u zdravlje i veselje pokuris sto bi rekli rusi.
Imas li sta u planu dalje,lepo to osusi sad drzi na 20c tako jedno 5-6 dana i u tegle odm ah na kurjane fino.
Hvala na čestitkama, nadam se da ce biti u zdravlju i veselju. Tu je oko 20c, 19.5c. nova je pristavljena veceras, 2 dana klijanja, klica oko 3mm bila, na 1.5cm dubine sam stavio. Na prozoru je, pa javim se kad nikne.
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.754
10.028
358
samo gledaj da im je tu toplo i pazi da se neizduze previse mogao si i na jednu sijalicu negde u cosak da si stavio dok ne oslobodis box.
Mogu sijalicu, svidjaju mi se tvoji konstruktivni prijedlozi, samo me interesuje koju da uzmem, koja boja, koja jačina je dovoljna za te prve dane
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.754
10.028
358
led obicam od 15-20w 6500k,samo skines onu kuglu od gore
Odlično, danas ću da kupim. De mi reci za zemlju, sad je u malom potu, florabella je u pitanju, a kad budem pripremo veliki pot, šta da dodam u zemlju, nemam perlita, ne mogu ga kupit, nema ga na ponudi. Da li može stiropol za rastresitost, i imal još kakva kućna čarolija za mješanje sa zemljom
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.