Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
29.05.2019
87
237
33
Imamo homeogarden list u vegi i hesi bloom I pk za cvijet. Ne znan ima like smisla sad uzimati hesi tnt na 18. Danu automata. Sta mislis?
 
29.05.2019
87
237
33
Homeogarden list Vega, hesi fosfor I bloom cvijet. Jel I'ma smisla uzimati hesi tnt s obzirom da je auto 18. dan
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Jel I'ma smisla uzimati hesi tnt s obzirom da je auto 18. dan
nema slisla imas homegarden list koju bi trebao da das vec jednu dozu u sledecem zalivanju,da znas samo.
imam gnatove. nasao sam na forumu neku kemiju
auu,brate pa kako,snizavaj vlagu odmah,oni su haos da znas.da moze ima acetamiprida 20 % ,i potove izbaci iz boksa ugasi rasvetu i ceo box dezincifiraj opremu sve i to dva puta,pusti da odstoji pola sata i onda alkoholom sve isprskaj i prebrisi krpom,to su najgori napasti koji mogu da se nakote samo da znas.
jel to u redu? stavio sam ljepljivu traku, ocat i krumpir. nema ih bas puno
moze da,krompir menjaj svaki dana,pogledaj da u tacnama na dno nemaju larve,da vidis u kom su stadijumu.
 

bubinho

vulgaris
16.10.2017
250
631
93
a ova kemija znaci moze, vec sam ih prebacio u drugi box.
vlaga je 57%
sve sam sterilizirao i prije growa. mora da su dosle dok je biljka bila vani?
sta kazes za h2o2?
 
Poslednja izmena:

dawsongeek

Aktivan Član
13.02.2015
213
1.141
143
34
pa rekao bih da imaju malo jacu boju ako se ne veram po prvoj slici,hajde da probamo sa 2,5l vode + 7ml flora nove i polako povecamo doze,moras mi slikati posle ovog zalivanja sa nekim normalnim svetlom da vidim boju listova,najverovatnije cemo opet vodu ici ali otom potom dogovaramo se u hodu za sada su fantazija.
Pozz,evo slike dok je box ugasen a svjetlo u prostoriji upaljeno,da imaju tamnu boju,znaci sad opet voda (drugi put za redom),i jos jedno pitanje dali bud Candy ide u svako zaljevanje? IMG_20200517_110738.jpg
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
udarenuglavu Da te samo upozorim, vidio sam da trazis pomoc tamo u temi "problemi tokom uzgoja", nemoj to raditi jer imas ODLICNOG mentora koji ce ti rijesiti sve problema samo budi strpljiv. Ne da ti je zabranjeno nego cisto da olaksas posao Bigiju, jer ako ces tamo trazit savjet dobit ces i savjet nekog ko uzgaja sasvim drugacije od Bigija i uvalit se u probleme, a onda Bigi mora trazit uzroke da bi ti pomogao. Ako growas s mentorom onda samo njega pitaj za savjete, jer ima mnogo vrsta growera i svaki drugacije radi, sto ne znaci da ne valja njihova filozofija, ali rijetko su kompaktibilne jedna s drugom.

Moj ti je savjet da poradis na strpljenju jer ces si upropastit grow ovako, govorim ti jer i ja imam slabo strpljenje i sve bi najradije preko noci rijesio, ali nazalost ovaj hobi nije jedan od takvih. Biljka raste sporo, isto tako jos sporije se obnavlja od gresaka zato pamet u glavu, nemoj samo bit udaren u glavu ;) Ako sto treba mozes mene cimat na PM, bolje meni nego tamo u temi gdje ce ti masu ljudi davat lude ideje.

Bigi eto mene konacno sam sjeo malo da odmorim. Zavrsio sam preinake sve, ostalo je samo light trap napraviti ali nemam zurbe jos barem 2 tjedna dok mrezu ne ubacimo.
Box gotov, filter sam stavio van boxa da duva kroz njega van umjesto da vuce kroz njega, gdje unutra vuce zrak stavio sam filc da mi filtrira vece cestice.
Box (2).jpg , Box (1).jpg .
Imat cu vecih problema sa temperaturom, pustio sam panel u fullu da imam pokrivenost svetla preko celog boxa kad su sada i ove za out u njemu. Kad ono nakon pola sata temp u boxu 32°c a u sobi samo 25°c.. Neznam sto ce biti dok u ljetu sunce opali kako spada :( Iako ce po noci samo radi svjetlo moglo bi bit problema.
Eh sada trebam savjet, jer sam nesiguran sto napraviti. Foto bioze mi pocele pricat svoju pricu kako im je pot premalen na prvu nisam mislio da je to, idem provjeriti dno pota a ono korijen vani vec i prilicno debeo. Da ja njih danas presadim zalijem sa litrom vode rootom startboosterom i regulatorom malo zuma i sutra topiram ili da odradim kako smo jucer rekli?
BleberryCookies.jpg , Gorilla.jpg . Gorila se manje buni ali korjen je vise vani.


Posadio sam svih 5 novih mozda sam malo preuranio ali neka, zuri mi se haha
Nadam se da me nece kazniti neki i ostat ispod zemlje.
Sadnja (1).jpg , Sadnja (2).jpg , Sadnja (3).jpg , Sadnja (4).jpg . Auto NL je napravio pravi korijen vec, Ovo mi se do sada nije desavalo, Dok auto fat berry je samo otvorio menku i bacio zelenu klicu van.
Florabella se pokvarila jako, puna je drva, kamenja i nekih sranja da prostis na izrazu. Ovo sam skupio danas, a ni pola vrece nisam potrosio.
Drva.jpg

Evo rijesio ja sve sam, napravio sam update na dnevniku i sve napisao sto sam odradio, presadit cu u srijedu prije nego mi se pot skroz osusi jer ne volim presađivat skroz suhe potove, zalit kako sam jucer rekao.
, presadio ih, zalio sa 1l Vode svaku full+2ml root, full startbooster, full regulator i sv. Sutra dan odmah topirao.
Evo baci pogled dok stignes.
Blueberry Cookies & Gorilla Breath (New Therapy)
 
Poslednja izmena:

panorama

Aktivan Član
13.04.2020
246
575
93
znam to sve,ali nisam tija njega da smaram, ok primljeno na znanje i veliki pozdrav u želji da izguram grow znaš
glupo pitat svaki problem ,ali u pravu si stoji svaka !
 
12.03.2020
171
172
43
50
Pozdrav Bigi,
Možda ću ispasti smiješna, ali pošto si mi rekao da pitam, eto ja pitam , da li je moguće da dobijem izgled biljke kao na slici(nadam se da shvaćaš šta sam nacrtala, nisam neka crtalica ), i da li treba da je i dalje savijam. Oprosti što mi je ispala naopako.
 

Prilozi

  • IMG_20200517_163755.jpg
    IMG_20200517_163755.jpg
    105,7 KB · Pregleda: 23

virus76

Aktivan Član
14.10.2018
162
419
63
More
Oj Bigi,situacija popravljena.
47664E31-5298-413E-8284-7023E19F8200.jpeg
Prestale zute flekice i susenje lista nakon presađivanja,znatno su krenule nakon toga sve. PQ su skoro pa identične,mislim staviti jednu uz drugu a ovu trecu skroz desno iako cu uskoro imati sve 3 u liniji. D25AE2FF-4358-4139-9621-10DD2AFAB2B2.jpeg
80FBAD9F-E3D9-4537-989D-623FE5637226.jpeg
A Zdenku sam rastegnuo,dobro reagira i ceka na klopu. Ulazimo u 7.tj. vege cisto radi evidencije za start hranjenja al cini se da jos nisu gladne,pase im ovaj mix vidilo se drugi dan odmah na svakoj. Ne znam topati li ju dalje ili samo Lst... 859F16E0-EFBC-4EA5-A5EA-176ECC68828A.jpeg
Eto toliko za sada,pozdrav svima,hvala mentore::listomahanje::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Veštac

The Krle

□Stress Control■
20.11.2019
1.200
8.850
258
44
Timboqtu
Bigi zadnji put kad sam zalio sensi amnesiu sa po 2l prosle subote nisu mi se jos posusili potovi dobro.Cudno?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar
12.03.2020
171
172
43
50
Pozdrav Bigi,
Možda ću ispasti smiješna, ali pošto si mi rekao da pitam, eto ja pitam , da li je moguće da dobijem izgled biljke kao na slici(nadam se da shvaćaš šta sam nacrtala, nisam neka crtalica ), i da li treba da je i dalje savijam. Oprosti što mi je ispala naopako.
I još me interesira da li se prije odreže vrh ili se prije savije, to me malo zbunjuje.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
bud Candy ide u svako zaljevanje?
ne svako drugo zalivanje.
,znaci sad opet voda (
da vodu moras,ne snamo da rizikujemo da ih pregnojimo.
e,da od gnojiva koristim ili ću koristim,nisam još ništa .
jel ono u maloj bocici root od plagrona,ne vidim je,javi mi se obavezno dan prije zalivanja sa slikama i da vidim da ti sastavim na dalje ritam prehrane,ok je ovo sto imam od prehrane,slavol vec mozes poceti davati od sledeceg zalivanja 0,5l vode 5ml slavola.
glupo pitat svaki problem ,ali u pravu si stoji svaka !
samo ti pitaj sta te interesuje,bez problema.
i da li treba da je i dalje savijam.
da treba da savijas i dalje,dali ima pomaka od kad je savijas,moze onako ispasti kao sto je na slici bez problema.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: dawsongeek

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
nakon pola sata temp u boxu 32°c a u sobi samo 25°c
probaj da stavis jos jednu cev alu tu koju ces spustiti do panela,da bi uzimao toplotu direktno sa panela ,pomocice sigurno,ovo ti je sad visioko pa topao zrak dugo putuje u visinu do vrha oramara,ne znam dal me shvatas.
Prestale zute flekice i susenje lista nakon presađivanja
rekao sam ti,cim se dovate sveze zemlje i vecih potova sve prestaje,nova zemlja novi pocetak.
Ne znam topati li ju dalje ili samo Lst...
topiraj na sledecem zalivanju obavezno i daj prvu rundu pirane.
2l prosle subote nisu mi se jos posusili potovi dobro.Cudno?
slabo piju vodu,ne zuri sa vodom ako se razvijaju kako treba ne trebas se brinuti,slobodno ti jih u sredu opet zali sa 2l vode.i slike mi nabaci da vidim boju listova.
. prošlo zalivanje dobila full booster, bloom i p+ (kao i power zyme),
odlicno izgleda,jos jednom opleti isto prehranu kao prosli put pa tek onda cemo vodu cistu sa regulisanim ph,sloodno rokaj,sad ulazi u fazu gde bi trebala da podnese malo zesci ritam prehrane.
 
22.11.2019
124
47
28
ok,onda si obavezan da mi se javis u ponedeljak sa slikama bioze i da ti kazem sta i kako dalje idemo.
Pozdrav Big, javljam se po dogovoru. Sve ide svojim tokom sto se tice biljke a mene brinu 2 stvari pa da se konsultujem sa tobom kako ih mogu resiti. Prvi je vlaga koja ide I do 90% kad je mrak, na koji nacin da je spustim, da li da mozda ostavim ventilaciju da izvlaci tu vlagu napolje ili da otvorim “prozor” na bokovima boxa? Drugi su mirisi koji se vec sad osecaju kad ventilacija ne radi, da li da je drzim 24h jer nemam pojma kako da resim mirise koji ce se tek osecati kad udjemo u cvet. Citao sam za ona gel al bih izbegao taj trosak ako ikako moze I preusmerio ga na dodatno svetlo. Citao sam i pravio mirisljavi gel sa zelatinom i sa aromom mente ali mi je to tad slabo zavrsavalo posao I cini mi se da brzo izvetri. Ostalo bih rekao da ide sve po planu. Saljem ti sliku po dogovoru, da vidimo sta cemo za zalivanje koje ide sutra I kad cemo prebacivati na 12/12.
1D4BF807-9E15-44DA-945A-94EFD50F2BA1.jpeg 4DD21B37-35F7-4DFF-BD70-7DA5565AB7ED.jpeg
 

bubinho

vulgaris
16.10.2017
250
631
93
a ova kemija znaci moze, jel moze i po biljci il moram samo po zemlji?
sta kazes za h2o2? btw., ja sam konzumirao neko vrijeme h2o2, nisam primjetio nikakve vidljive koristi, a ni stete. to sto sam pio je h2o2 za konzumaciju, ova iz ljekarne je samo antiseptik i za to je namjenjena.
 
Poslednja izmena:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
robaj da stavis jos jednu cev alu tu koju ces spustiti do panela
Nemam brate kako sam stalno nesto prerađivao i sjecao crijevo ostao sam na samo 1m cjevi ostalo je u smecu zavrsilo jer je bilo neupotrebljivo.
Ugasio sam 50 ledica na panelu to bi trebalo spustit temp bare 1-2°c. Prvo ne trebam toliko svijetla, drugo temperatura u nebesa krenula, a trece izgleda mi da imamo lagani LB, ali nista strasno. Reagirao sam na vrijeme podigao panel za 10cm, ako nastavi krenuo nam je deficit calcijuma zbog tvrde vode, jer na 30cm sa 3w ledicama nesmije palit biljku. Eto vidi pa procjeni ti, dal je doslo do minimalnog LB-a
Bcookie.jpg Gorila.jpg
Panel na punoj snazi roka 25k luxa to ce biti dosta u cvatu zar ne?
EDIT: Kao da mi je prvi grow, stalno ih imam na oku. Sto ih vise gledam to se vise tripujem. Reci ti meni dali vidis ti ikakvu nepravilnost (LB ili defecit magnezija)?
20200518_203150.jpg 20200518_203221.jpg 20200518_203210.jpg
Sve u svemu ja sam prezadovoljan uzrastom na samo 13 dana :)
20200518_203118.jpg , 20200518_203129.jpg , 20200518_203135.jpg .
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: The Krle
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.