Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
29.05.2019
87
237
33
20200529_230603.jpg
32 dana kako ti izgledaju? Sutra ide zalivanje vodom. Pustit ću ih koji dan, pa još malo pritegnit i to je to. Spremni za cvitanje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tom7

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
. Šta ćemo za iduće zalivanje, solo vodu?

Hvala ti što izdvajaš vrijeme za nas usred te gužve s majstorima, držim fige da što prije odmoriš malo.
moramo sad solo vodu pa od sledeceg zalivanja rokamo udarnicki prehranu,evo danas napokon zavrsili majstori,kakva stresna situacija brate ne bi verovao samo da sam im video ledja.
pa ti posaljem post da nastavimo ako ces moci
tu sam samo salji.
točnije 10.5ml i stavila sam oko 3ml jučer kada sam zalijevala. Poslikala biljčicu, izgleda mi lijepo ali nekako ovi veliki listovi smetaju mladima da dođu do svjetlosti. Udaljenost do CT-a je cca 30cm
sad nista prehrana sledece zalivanje samo voda,ima bas jaku boju,tako da idemo jednom voda jednom prehrana ali ne vise od 5ml sledeceg puta,te listove moras sklanjati sa zicom ih vezi u stranu da novi izdanci dobijaju svetlo,sto se tice musica to moze biti zajebano,prodju prstima po povrsini zemlje ako se podignu letaci u banani si onda,imas gnate najverovatnije,zato izvadi biljku iz boxa ocisti alkoholom ceo boks i opremu,stavi onu traku za muve da se lepei nabavljaj ovaj preparat da imas pri ruci,bilikoji odovih dva da nadjes radi posao,proveri koja ti je vlaga u boxu dok spava bioza.
 

Prilozi

  • Vertimec-018-EC.jpg
    Vertimec-018-EC.jpg
    61,6 KB · Pregleda: 10
  • armada copy.jpg
    armada copy.jpg
    43,8 KB · Pregleda: 10
  • Sviđa mi se
Reactions: Slavol Žižek

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Sta mislis ti? Da preduzimam nesto ili nista?
Pozdrav
zavrsavaju nego sta,video sam sve slike,normalno je da piju manje vode,a imaju dobro boju sad dok kraja moze samo cista voda sa korigovanim ph 6,5 i to je to,ne bi bilo lose da proveris trihome koje su boje.
Sutra imam zalivanje, pa ako stigneš javi da li da stavim gnojivo ili ne i koliko, a ja savijam i dalje
znaci to je danas,samo cista voda a sledeci put ides samo 5ml,odgovorio sam ti u gornjem postu.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
zadnje zalijevanje je bilo samo voda, rekao si da cemo preci na drugi rezim gnojenja.
tako je sad ides,prvo povecavas vodu na 2l plus full dozu blooma i 4ml cal-maga.
ww, stalno je razvlacim, vise ne znam gdje bi.
samo razvlaci dok moze kad nemoze ostavije i to je to,sad treba da se skoncentrise da puni cvetove.
amnesia haze. cista voda do sad.
amneziju presadjuj stoprije,i kad je presadis odmah je zali sa 1l vode i 5ml roota ako imas.
Hvala unaprijed i respect
hvala na postovanju pre svega,ali te moram razocarati bar na neko vreme,ne uzimam nove clanove do pre 20 jula dok ne zavrsim par growa i oslobodim mesta malo za nove ljude,ako mozes da se strpis 20 dana pa da se onda cujemo ako ne svi ostali mentori su ti ok i imaju razumevanja,kod mene je sad zategnuta situacija pre 20 jula ne mogu nista,ali te mogu registrovati pa ako ces iscekicati pa da se onda cujemo,sve u svemu hvala na lepim recima i razumevanju.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
32 dana kako ti izgledaju? Sutra ide zalivanje vodom. Pustit ću ih koji dan, pa još malo pritegnit i to je to. Spremni za cvitanje
odlicne su pot full popunjem mozemoplanirati cvetanje,sad sam tu i bicu redovan ispratio sammajstore vise i instalirao sebou jedan cosak komp toliko mi je pripalo poseda za sada:)
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
imam booster 0,5l , dobro onda javim ti se sledece nedelje.
sad sam ok sa vremenom moze redovni updjetovi.
E da, oba topiranja sam koma odradio, za riknut!
fino one izgledaju,ok je ovo zaprehranu,samo nisam shvatio hoces preci na aptus paletu ili kupujes nestodrugo,jeli brat TOM:),ti si legenda,jesam se omasivo sa postovima kad si ti u pitanju sad sam sve dva puta prelistao reko da te nisam opet zaboravio.:)
 
12.03.2020
171
172
43
50
Pozdrav Bigi,
Neka si priveo radove kraju, pa da se malo odmoriš. A ja sam stavila tri ljepljive trake u box, zalila sa čistom vodom i raširila, i još ću , imam prostora prema ovoj ljepljivih
traci na slici. Pitala bi te nešto a možda ispadnem bahata i neskroman za prvi box, imam sada 12 budućih vrhova, da li se i oni mogu odrezati pa da se poduplaju ili to biljka ne bi mogla podnijeti.
 

Prilozi

  • IMG_20200530_173340.jpg
    IMG_20200530_173340.jpg
    426,5 KB · Pregleda: 12
22.11.2019
124
47
28
Cao Big, nadam se da je sa majstorima proslo sve u najboljem redu I da su posao obavili kako treba. Javljam se po dogovoru, juce palo zalivanje I dotezanje. Zalivanje je proslo standardno. Malo sam bio neoprezan pri dotezanju i par listova sam otkinuo ali mislim da nije nista strasno. Sad cu da je pustim da se oporavi I lepo ode ka svetlu da se spremi za sisanje. Ruza je ojacala i grane su vidno jace I deblje. Sledece zalivanje pada u sredu a tad si mi rekao da cemo da radimo i loli. Vlaga mi je na oko 57-58% dan I noc. Uzeo sam i jednu sijalicu od kako kazu 10w mada pise na njoj da je 5, tako da sad imam 2kom od 5 (ili 10) I onu jednu od 60. Evo slike da mozes da vidis kakvo je stanje, fotografija napravljena kad joj je noc).
E526AA3F-05F3-43AB-8802-70C5C9A6787E.jpeg
84753704-ECCD-4CCF-A428-A1ABA7A06539.jpeg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

bubinho

vulgaris
16.10.2017
250
631
93
samo razvlaci dok moze kad nemoze ostavije i to je to,sad treba da se skoncentrise da puni cvetove.
samo da dodam, biljka je na 20cm od grow full spectrum lampi 300w. imam jos jedan box sa e27 lampom od 200w. spektar os 2700k do 4000k. 35000lux. sta ti mislis, da li da ih ostavim gdje jesu ili mozda bi bolje cvjetale u ovom drugom boxu?
 
Poslednja izmena:

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
zavrsavaju nego
Bigi,brate znam da si u guzvi,al moram da pitam. Jel ti ne praktikujes flush? A ako mislis da treba sad bi bilo idealno da znam,jer ovim tempom ,ja mislim, imace jos samo jedno zalivanje i to za 5-6 dana?? Nemam mikroskop ,jedino zum na telefonu,da probam sa cerkinim ajfonom?
Pozdrav
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
moramo sad solo vodu pa od sledeceg zalivanja rokamo udarnicki prehranu,evo danas napokon zavrsili majstori,kakva stresna situacija brate ne bi verovao samo da sam im video ledja.

Baš mi je drago da je konačno završilo, sad lijepo odmori. Večeras ide samo voda, a ako onaj booster ne stigne do idućeg zalivanja, šta misliš da uzmem Fitofert Kristal 4:10:40?

Inače, sinoć sam slučajno otkinuo jedan mali šugavi hedić koji je jedva dobijao svjetlo, posušio u rerni i smotao -- dim prva liga. Bit će ova biljka odlična, samo da preživi do kraja.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
imam aptusov preparat all-in-one, a orgatrex bi radije u cvat eto.
pazi da se razumemo,orgatrex njegov NPK je 5-1-5 a aptusov aliin-one ima manji N u odnosu na PK ako se ne varam,pa je kao takav pogodniji za cvetanje,daj napisi mi koji je NPK aptusov ali-in-one.
ispadnem bahata
rekao sam ti da se ne ustrucavas,zamolicu te opet,znaci sve pitaj sta te interesuje,sad je brat opet u pogunu i odgovaram redovno.
da li se i oni mogu odrezati pa da se poduplaju ili to biljka ne bi mogla podnijeti.
naravno da moze,to se zove super-topiranje,malo moras onda produziti vegetaciju da se oporave i formiraju grane ali svakako jako isplativ trening kad se radi sa jednom biljkom,ja to i rado preporucujem,da bi brze preprodila stres das prvo jednu dozu mikorize i onda sacekas 24h da ta mikoriza udje u sistem biljke i onda uradis topiranje.:)
par listova sam otkinuo ali mislim da nije nista strasno.
nece to ni osetiti.
Sledece zalivanje pada u sredu a tad si mi rekao da cemo da radimo i loli.
tako je,moramo je osisati i to ovako je oderi sa pola gase nemoj da je stedis 20190330_212113_BEST.jpg ,i znaci sredu zalijes obavezno das root po tablici i onda sacekas 24h da root udje u sistemi onda radis lolipop i posletoga root izbacujemo iz upotrebe,e da vlagu jos spustaj,makar na 40%.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
da li da ih ostavim gdje jesu ili mozda bi bolje cvjetale u ovom drugom boxu?
pa vidi ako su tih 300w pravih onda nek ostanu na tih 300w ipak vise svetla veci urod brate moj,svetla nikad dosta.
el ti ne praktikujes flush
ne brate,vise puta sam pisao o tome,znaci ostavije na cistoj vodi za sada a probaj uslikati trihome nekako fonom pa da vidimo,mozes jbg kupiti u knjizari lupu bratcki ona je 2e i sa njom mozes videti dali imam braon trihome ili su svi mlecni,po meni jos moze da teraju,ja vidim po pistilima ne treba mi mikroskop,ostavije na solo vodi jos sedmicu ocistice se ona ne brini,taj flus oduzme odjedaret sve sto joj treba pa ona prekine sazrevanje odnosno uspori sazrevanje trihoma zato ja ne praktikujem,ne moj sad da te izda strpljene preda kraj,samo pici vodu pa budemo videli u toku sledece sedmice sta kazu,ako primetis da blede listovi to je znak da se cisti polako od prehrane.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Večeras ide samo voda, a ako onaj booster ne stigne do idućeg zalivanja, šta misliš da uzmem Fitofert Kristal 4:10:40?
samo vodu veceras,u taj kristal je jeben od fitoferta-dobar je ali zajeban:) fitofert-4-10-40-main.png ,ja ga koristim u outu redovno,e sad on je jeben kako ga dozirati za indoor,ali mozemo i to resiti,preparat je do jaja,zarumeni biljku posle 24h,de mi napisi sa koliko vode zalivamo ono bese 3l ili 3,5 pa ti kazem kako da doziras,inace bum napravi od biljke jer ima veliki procenat PK.
Evo bigi kralju svih kraljeva.Juce su dobile njam njam micro, bloom ,carbonload ,protector sticky icky hd bloom 80%
Pa gde si brat,nemate ko turpije u zatvoru:),pa ti rokas nemo kod tebe krize,kad se prehranjuju biljke nama da fali,vidim siroko,vodi samo racuna imas osnovni bloom i hd bloom,izbalansiraj oba samo,mada su super biljke vidim da se ne bune,sad probaj jednom full dozu klope pa onda pola doze klope pa cista voda i onda kad izadjes iz 4 nedelje cvata odmah rokaj dva pura za redom full klopa pa jednom voda.;)
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Super, u ponedjeljak ću ga naručiti. Zadnja dva ili tri zalivanja smo išli sa 3,5 l, s tim da sam ja na svoju ruku povećao razmak između zalivanja sa 5 na 6 dana pošto je hladno u zadnje vrijeme a i imamo početak lockouta pa biljka sporije pije.
 

zosefin

Aktivan Član
04.09.2018
133
508
93
Big brate, veliki pozdrav. moji Dvarfovi se mnogo razlikuju . Isti dan posadjeni sve isto radim ali ova j drugi kao da nije Dvarf.U ponedeljak je 10 nedelja . 4ml bloom bio bizz svaki drugi put . Zalivam svaki 4 dan od prilike sa 4 dc tecnosti .Ovaj drugi nesto klonuo nikako da ga podignem nesto. Nije srecan.
 

Prilozi

  • 20200530_192729.jpg
    20200530_192729.jpg
    288,9 KB · Pregleda: 21
  • 20200530_193000.jpg
    20200530_193000.jpg
    304,5 KB · Pregleda: 21
  • 20200530_193038.jpg
    20200530_193038.jpg
    369,9 KB · Pregleda: 22
  • 20200530_193120.jpg
    20200530_193120.jpg
    354,3 KB · Pregleda: 20
  • 20200530_193206.jpg
    20200530_193206.jpg
    399,5 KB · Pregleda: 20

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
5 na 6 dana pošto je hladno u zadnje vrijeme a i imamo početak lockouta pa biljka sporije pije.
odlozi zalivanje naravno,zalivas kad je iskljucivo pot lagan koperce,zavrsava papolako pije vodu,kako mislis lock,objasnimi sta se desava,sta si tiprimetio konkretno,mozda sam ja prepostio nesto,bila mi ludnica ove nedelje,ali evo opet sam u pogonu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.