Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
01.07.2010
68
84
18
36
Pozdrav Big,gledam ovog mog autosa u 89 om danu nema ni jedan amber,sve mlecni,mislio sam danas da je secem il da cekam jos da se pojave amberi?
 

Prilozi

  • 20190527_155918.jpg
    20190527_155918.jpg
    190,2 KB · Pregleda: 23
17.11.2015
252
118
43
bigi, ovo sa svetlom ipak jeste do napona.. tako je u celom tom kraju, tako da se svetlu desava da pomalo treperi, periodicno, sporadicno, bez pravila.. dakle ne non stop, al mu se desi u 6 minuta na po 10ak sekundi i krace da blinka, ne gasi se normalno, ali nije stabilno onako, jace je slabije jace i tako brzinski menja, kapiras me nadam se..a da prebacim na led jos je rano, jer su dnevne a i nocne temp jos uvek nedovoljne, sa hpsom pa mi temp ide do 26-28, a nocna se mota oko 20ice, vidim da je pre neku noc spala i na 17, a imam i grejac onaj improvizovani.. sta mi je ciniti oko toga?
- mogu da zamenim za led, ukoliko mislis da im ovo skodi, kod leda ce to opadanje napona nece manifestovati toliko (moje neko misljenje) pa da kopmenzujem idealnu temperaturu za makar idealno svetlo
- da nastavim ovako jos sigurno 10ak dana, jer po prognozi vidim da nocne za taj period idu od 12 do 17 (samo dve noci 17)
Inace, ne vidim da je nesto odreagovala ona najmrsavija, dajem joj jos sutra fore, pa u sredu flusham i nadam se da joj to pomogne
ps. nikad gori grow, mislim da mi je prvi u zivotu bio duplo jaci od ovog, uzas :/
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
,gledam ovog mog autosa u 89 om danu nema ni jedan amber,sve mlecni,mislio sam danas da je secem il da cekam jos da se pojave amberi?
ajde da je ostavimo do subote-nedelje recimo i onda je skidaj bice ti bolji dim a ti je sad zalij jednom dva puta malo obilnije vodom cistom i to je to da povuce prehranu malo,ili ako ti se ne zuri kad bi uvatio makar 10% amber to bi bilo pravo dobro onda,na tebi je volja i strpljene,uglavnom ako planiras da je skidas onda nek bude sledeci vikend i to je to,odmah pici drugi grow nema stajanja vutre nikad dosta;)

ovo sa svetlom ipak jeste do napona.. t
ako ti bolje radi na hps vrati onda sijalicu sta da se radi,tako je kako je jbg.
, sa hpsom pa mi temp ide do 26-28, a nocna se mota oko 20ice, vidim da je pre neku noc spala i na 17, a imam i grejac onaj improvizovani.. sta mi je ciniti oko toga?
ma ok je nocna ne sekirajse idu dani bolji popravice se to,to su ok parametri donekle.
jer po prognozi vidim da nocne za taj period idu od 12 do 17 (samo dve noci 17)
e sad vidis i sam ako bas tako onda moras improvizovati da ti makar nocna nepada ispod 17-18 ako ti je ucestalo vec ono par dana za redom da ti pada na 12c nocna to vec moze biti problemcic neki,sam znas sve vidim da si upucen,onda dogrejavaj oko potova odnosno oko korene jeli.
dajem joj jos sutra fore, pa u sredu flusham i nadam se da joj to pomogne
pa tako sredu-cetvrtak dajoj sansu ako ne flushaj sta da se radi bolje leciti na vreme i spreciti to sve jer ostalima je dobro vidim ona handri samo znaci supstrat u banani je i runoof ima tu svega po malo,najsigurnije isflusas pa krenomo sa njom od pocetka lepo i bice ok onda nadam se iskreno.

P.S odlican sajt je u pripremi.
Milo mi je onda,tu sam pa de zapne javi se,znas i sam.
Sada sam video da sam imao jos jedan post od tebe,posto dobijam opomene da drzim mentorski ne preglednim i da ima dosta ciscenja iza mene i ako ne znam svrhu onda svega pa sam editirao sad svoj post a nije ni bitno sad to.Uradi onda kako si u predzadnjem postu napisao slobodno,i sa srecom da nadjes zemlju,znam ja muke su to ne pricaj mi nista,ali ajde sta je tu je kad zivimo u takvim zemljama gde je to sve jos tabu jeli da se izrazim tako prosto.
 
01.07.2010
68
84
18
36
Razmisljam dal da joj uradim flush ili klasicno zalivanje koje pada sutra,pije 3l vode,skinui sam joj ove male hedice sto nemaju svetla skroz donji,raduckaju ali kratko,sat vreme najduze. Nema stajanja imam vec 3 nove u boxu,bluberry,purple glam kush i jack herer,sve autosi.
 

Prilozi

  • 20190527_191532.jpg
    20190527_191532.jpg
    180,3 KB · Pregleda: 21
  • 20190527_191540.jpg
    20190527_191540.jpg
    161,2 KB · Pregleda: 21
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
klsicno zalivanje koje pada sutra,pije 3l vode,
To sam bas hteo da ti kazem,ma nista flus,sbodno uradi obilnije zalivanje tipa ne sa 3l nego sa 4l vode,nek iscuri u tanjiric sta te briga tako uradis dva puta i dobro je,inace u buduce kad tako radis a nedati se da flusah biozu -znaci kad stanes sa prehranom i ides ciscenje vodom do kraja nekih 2 nedelje tako zalivaj malo obilnije pa sacekas da se osusi dobro supstrat pa opet onda i ima da se ocisti ne zezas se sa flusom a cvetovi zive i jos se napune uz put dok radis ciscenje od prehrane.
,nema stajanja imam vec 3 nove u boxu,bluberry,purple glam kush i jack herer,sve autosi.
To volim da cujem majstore,samo rokacina,javi se kad zapne i ako zapne negde ide to tebi lepo.Educiraj se redovno izucavaj horikulturu,pruzi maksumum i daj sve od sebe i videces rezultati ce doci sami. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: BlackBird
17.11.2015
252
118
43
nisi me razumeo, sa hps i mh ima treperenja, jer ono, sijalice su, vidi se kad napon varira, svetlost slabi i jaca na sitno.. pa sam te pitao da li mislis da bi mozda bolje bilo da skinem ct i to sve, i stavim ovaj moj diy led (42 x 15w, 630 w ukupno).. on nece da greje toliko, ali mislim da led svetlo ne manifestuje nikakvo treperenje (ovo lupam na pamet, pretpostavka).. a temperature koje sam ti napisao su najavljene prognozom, spoljne, meni u boksu ne pada ispod 17 nocu (i to retko, uglavnom je 20-22) a dnevna je od 24 do 28, tako da sve kul..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
nisi me razumeo, sa hps i mh ima treperenja,
Izvini molim te jbg znas da je ovako tesko konvezirati a i ja palim na guranje malo ne zameri.Ja sam mislo da je problem samo na mh sijalicu ali tebi je u banani ceo napon na hyd rasvetu.
i stavim ovaj moj diy led (42 x 15w, 630 w ukupno).. on nece da greje toliko,
Pa ajde probaj sto da ne,rizikujes ovako balast ili sijalice da pregore ili nesto gore da se desi jbg menjaj onda daj taj led pa javi sta kako,pa kad se ustabilizuje napon do zime pa promeni,jesi imao takvih problema ranije sa hyd rasvetom mislim napon i to.
(i to retko, uglavnom je 20-22) a dnevna je od 24 do 28, tako da sve kul..
to je ekstra tako onda,eto promeni led pa javi sta dosta je i 630w gde ces vise,skromno brate za sebe ces da imas.

raduckaju ali kratko,sat vreme najduze
pa pazi to moze da bude jer su ne zreli ti popkornevi a i od brzog susenja oce tako,verujem da kad bi velike cvetove pustio da se osususe lepo 10-tak dana da ima da lupa zesce.
Razmisljam dal da joj uradim flush ili klasicno zalivanje koje pada sutra,pije 3l vode,
Vec sam ti napisao tvoja je volja,nista ne gubis ni ovako ni onako i ovako je kraj jeli.
 
17.11.2015
252
118
43
nisam nikad na toj lokaciji radio, sad prvi put, selo je, i svi imaju problema sa tim naponom, nema tu pomoci.. zamenim onda sa led, valjda ce i on da dogreva dovoljno za ovu razliku u temperaturi kolko mi fali dok ne krene toplije vreme.. ovaj ct sad mi je na 75 cm.. na koliko led da stavim? evo cito da vidis kako izgleda, skoro pa celom povrsinom plafona je (tad je riknula jedna sijalica sad je ful sve) 278469
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
na koliko led da stavim? evo cito da vidis kako izgleda,
interesantan panelic,svaka cast rucni rad.Evo malo sam se konstatovao sa kolegom znaci kreni sa 80cm pa cemo videti sta kako uglavnom ja bih to svojovremeno polako spustao ali idemo prvo na siguricu da vidimo kako se streca i taj napon da nehandri i onda ulazimo dublje u pricu ako se slazes.Pa dobar ti taj panel ozbiljno ti kazem,sad si me zainterosao skroz i imas moju paznju da znas sad.E sto ja volim te homemade izrade i na tome je baziran moj kutak e brate ozbiljna woltaza nema igranja,cujes covece pa ti takav panel krijes jeli,aaaa matori ima sad da growamo opasno.
Napisi mi samo ako imas neki podatak koliko kelvina sta ima koji spektar i mali info.oko sijalica da vidimo i znamo sa cim raspolazes ti Vojka ledicaru stari.
 
17.11.2015
252
118
43
e27, 42 sijalice po 15w/3000k/1510lm, nisam kombinovao kelvinazu jer WEEDtix rece da to sljaka i na 3000 sve u fulu
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
, nisam kombinovao kelvinazu jer WEEDtix rece da to sljaka i na 3000 sve u fulu
sve super,cistp eto neki info.za drugare koje postuju ovde da vide to cudo od panela,ne znam vidis razmisljam da ga stavis recimo na pola rezima jacine sad dok si u vege,recimo da radi sa 300w a onda mozemo i da ga spustimo malo jos znas i tu dobijamo bolju temp i sve a ne treba toliko svetla u vege,sta mislis ti o tome.
 
17.11.2015
252
118
43
evo ga, ledina u pogonu, visina 65, od ove koju sam digao na blok, cisto da vidim da li ce da reaguje malo bolje, to mi je ona manja critical +2.0 koju nisam supertopiro, pa je manja od druge critial
1.jpg 2.jpg
ova mala kong 47 i dalje u banani, u petak najkasnije flush, jer ne verujem da cu moci ranije da stignem.. taman tad pada i zalivanje ostalima otprilike.. malo sam ih ipremestao, evo da vidis razliku izmedju vde biljoze kong 47 3.jpg 4.jpg
javljam se oko vikenda!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: BlackBird

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
javljam se oko vikenda!
Mnogo bolje sad izgedaju boju su vratile i sve to,isflusahemo malu ovu sto se muci onda tako u petak kako kazes.A ove ostale ako se slazes da prehranimo u petak sad imam sta imas od gnojiva pa ti javim recept koktela,ti me samo napomeni sa koliko je bilo zadnje laivanje jel sa 1l vodo.
Da ne zaobarimod sad dok su u vege koristicemo samo plantelu,slavol i na jungle j ako mislimo na ovaj 235-large_default.jpg preparat.
 
Poslednja izmena:

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Trebao bih sutra presaditi u nove vece saksije.. Imam sumsku zemlju ispod panjeva, i Substral universal..
Da li da mijesam, koji omjer, ili da li samo jednu da stavim zemlju i koja bi bila bolja?
 
22.05.2019
8
65
13
35
Trebam mentora pod hitno. Prvi mi je grow
 

Prilozi

  • Screenshot_20190529-055703_Gallery.jpg
    Screenshot_20190529-055703_Gallery.jpg
    234,8 KB · Pregleda: 19
  • Screenshot_20190529-055727_Gallery.jpg
    Screenshot_20190529-055727_Gallery.jpg
    367,1 KB · Pregleda: 19
  • Screenshot_20190529-055733_Gallery.jpg
    Screenshot_20190529-055733_Gallery.jpg
    248,8 KB · Pregleda: 18
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.