Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
dosta sta mislis da ih odozdo zalivam u tanjirice zbog onih glupih musica?
pa jesi video sta odakle dolaze te musice,imali sta kad prstom povuces po zemlji dizuli se neki letaci,ili su one tu samo odnekut vec.Jesi ti brate zalivao odozdo sad u zadnje vreme ili normalno od gore kako se zaliva,jer nije mi jasno nista jer ne bih smele da tako blede ako si dao normalno tnt kako sto sam ti rekao.De da resimo kako si zalivao molim te recimi da znam sta se desava.
 

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
eh Micro evo vidi sta sam primjetio
nesto joj ne stima
 

Prilozi

  • IMG_20190615_085717.jpg
    IMG_20190615_085717.jpg
    306,3 KB · Pregleda: 15
  • IMG_20190615_085702.jpg
    IMG_20190615_085702.jpg
    310,2 KB · Pregleda: 16

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
pa jesi video sta odakle dolaze te musice,imali sta kad prstom povuces po zemlji dizuli se neki letaci,ili su one tu samo odnekut vec.Jesi ti brate zalivao odozdo sad u zadnje vreme ili normalno od gore kako se zaliva,jer nije mi jasno nista jer ne bih smele da tako blede ako si dao normalno tnt kako sto sam ti rekao.


ma ne dizu se samo lete okolo po boksu
zadnji put zalivene u subotu proslu i normalno odozgo zalivao tad su dobile samo pola doze TNT. a
i od tad vise nista nisam radio
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
i od tad vise nista nisam radio
E slusaj sad dobro.
Citam u dnevnik tvoj zemlja je composana.Posto i sam kazes da je zalivena zadnji put u subotu e ti se pojavljuju musice,zakljucak je sledeci.
Zemlja ti je u totalnoj banani,ona se ukiselila i sporo se susi skoro nikako.I tu se poremetio i Ph same zemlji i nesto se zakljucalo i to dobro,cim ne usvaja tnt a ona gladna sacuvaj boze,fali jo N a nece da ga primi jer imas lock a to je doslo,kao posledica lose zemlje a i to sto nisi napunio zemlju do vrha uzima danak polako ali manje bitno to sve moze da se ispravi.
Odmah brate reagujemo brzinski nema se sta cekati vise.
Prvo dali kontrolise ph vode i na koliko stelas isti.
Drugo nabavljaj odmah drugu zemlju i to proverenu neku tipa pot-h,florabelu,bizbiz ili sta ti je vec dostupno da nabavis brzinski ali ono brzinom svetlosti.
Evo ti neke slike koje zemlju su idealne.
Ono sto sad mozemo da uradimo posto ih nisi ni zalivao ni prehranjivao od prosle subote a pola doze tnt je nista odmah da ti kazem,dok ne nadjes drugu zemlju ili neresimo da istu flushamo,uradices odmah danas sledece:
Vodu povecaj na 2,5l i daj na tu litrazu fuul dozu tnt i preko te doze sipaj 3ml vise slobodno,znaci ako ti tnt ide 5ml na 1l vode ti na 2,5l vode ide redovno12,5ml ti stavi 15ml na tu litrazu po biljci.Na onoj manjoj mikro sto kazes daj svega 1,5l vode i redovnu dozu tnt 7,5ml i obavezno nastelaj ph da se vrti oko 6,2.
Javi jer ti jasno sve.
 

Prilozi

  • 2hd6xok.jpg
    2hd6xok.jpg
    86,2 KB · Pregleda: 4
  • biobizz-all-mix-prefertlised-soil-for-indoor-growing_Img_Principale_9324_360x.jpg
    biobizz-all-mix-prefertlised-soil-for-indoor-growing_Img_Principale_9324_360x.jpg
    10 KB · Pregleda: 4
  • canna_terra_professional_01.jpg
    canna_terra_professional_01.jpg
    21,3 KB · Pregleda: 1
  • zemlja-plantela-za-orhideje-3l_10932.jpg
    zemlja-plantela-za-orhideje-3l_10932.jpg
    75,5 KB · Pregleda: 3
  • upload_2018.png
    upload_2018.png
    1,1 MB · Pregleda: 3

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
pa ja i koristim tu composana sto si sliku stavio. a druge zenlje nema ovdje ako ovo ne uspije onda flush da uradimo?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
pa ja i koristim tu composana sto si sliku stavio.
zalomio ti se onda neka vreca bzv,vidis da nece da se susi zemlja kako treba.
Daj onda uradi kako sam ti rekao sve u vezi prehrane ukoliko jos danas pa cemo da vidimo kroz par dana sta ce biti,da nisi ti stavljao nesto na dnu potova kakve kuglice slucajno one glinene ili tako nesto,ocajno ti sporo pije vodu susptrat,to necemo moci da ispravimo flusom,mi mozemo da odblokiramo lock,mozemo da probamo ali ja ne zelim odgovornost poslee flusa ako budes cekao 10-15 dana da ti se osusi supstrat.Generalno brate kad sagledamo celu situaciju tebi su male biljke a sve je to zbog supstrata da se ne lazemo vise,nego daj da pogledamo zaista u bit problema jbg.Ako budes resio da kupujes zemlju drugu nevracaj se u isti shop ili prodavnicu gde si kupio,bar ne neko vreme.Ti ako si voljan i imas zivaca hajde onda,daj tu prehranu pa da vidimo sta ce reci do srede ako se ne popravi nista mozemo da flushamo.
E da i digni reflektor na 50cm.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kalpsiz

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
nešto mi papa lišće,savjet molim
Slikaces mi celu biozu isto kad budes mogao i gde si do sada,nema te ko turpije u zatvoru.
Nadji jedan o ovih preparata pa se javi da to istretiramo kako treba,moze da je napalo sve zivo kako da znamo sad,ovi su preparati ekstra jesu hemija ali resava sve probleme sa jednim tretiranjem i obavezno sve okolo bioze tretiras u radijusu od 1m.
 

Prilozi

  • Vertimec-018-EC.jpg
    Vertimec-018-EC.jpg
    61,6 KB · Pregleda: 6
  • amb_abastate_s.jpg
    amb_abastate_s.jpg
    10,1 KB · Pregleda: 5
  • armada copy.jpg
    armada copy.jpg
    43,8 KB · Pregleda: 1

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ili je baš situacija za kemiju?
Znas kako kazu stari bodibilderi za streoide,hemara je mama.
Nije bas arlamntna situacija za hemiju jbg ali treba razmisljati na vreme.Ali slusaj evo predloga,vidis kako je bitno da das sliku cele bioze.Vidis vec su je naceli na dva mesta.
Slusaj ovoj preparat imas da kupis gde hoces jeftin je jako a radi posao to je nesto kao polu hemija kao fora sa karencom od 3 nedelje, 03166.jpg 269221-c9c1b174a123f8f8e27a27f4f0e1848b.jpg ,probaj sa njim da isprskas biozu od gore i od dole sa unutrasnje strane listova,jednom je dovoljno da istretiras sa ovim a u medju vremenu pravi domaci instekcid po sledecem receptu:
u 1l vruce vode potopis:
200g duvana
mlevenu ljutu papriku 50g
ekstrat celu bocicu malu od ruzmarina i lavande
1 celu usitnjenu glavicu belog luka
50ml deterdjenta za sudje
1 kesica vanila secera
Sacekaj 48h ,procedi smesu i tretiraj biozu i sve oko nje na svakih 4 dana,pomaze sigurno u kombinaciji sa ovim neoperoksidom.
Ako ne nabaljaj xemaru.
 
04.06.2016
96
68
18
42
da,sa prirodnim je duži put...samo neznam dal ima u HR za kupit kiji od ovih prepaparata koji si mi poslo...probao sam nešto guglat al mi baca samo za Novi Sad da de može kupit
 

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
ma hajde vidjet cemo sta ce biti ja sam stavio krompire lavande svega valjda ce biti bolje
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud
15.11.2017
90
89
18
35
Klonove stavi u vodu odseci sve to donje lisce samo vrh ostavis
Predomislio sam se sto se klonova tice, to cemo kad steknem jos prakse, uvjeta, opreme i neke femke sjeme jer koliko sam dosad procitao nije bas auto za klonove tj. nema puno uroda s obzirom na genetski uvjetovano cvjetanje. Ostavio sam one fan listove, nekako su stali zutiti od zadnjeg zalijevanja. A cvijet se poceo razvijati i mastiti, kao sve vise i vise smedjih pistila. Evo i slike : 281791
281800
Trenutni uvjeti:
Dan 26-30C, 45-55% vl
Noc 22-25C, 55-70% vl
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Predomislio sam se sto se klonova tice, to cemo kad steknem jos prakse, uvjeta, opreme i neke femke sjeme jer koliko sam dosad procitao nije bas auto za klonove tj. nema puno uroda s obzirom na genetski uvjetovano cvjetanje.
Pametno i postujem to,jer vidim da se educiras polako,a to mi je jako drago da cujem.
Ostavio sam one fan listove, nekako su stali zutiti od zadnjeg zalijevanja. A cvijet se poceo razvijati i mastiti, kao sve vise i vise smedjih pistila. Evo i slike :
to je onda super,de mi daj samo molim te celu sliku bioze.Mozda moramo dici panel za jos 10cm.
 
14.06.2019
97
36
18
37
Poz.video si slike,kako ti se cin.?ove sto si video su 4 najbolje po meni.A i na njima pocinju da mi zute listovi ali ne strasno ko na ostalima!Mislio sam da ih presadim u vece saksije.Da im pripremim lepo zemlju jer su ove u cistom humusu pa valjda ne mogu da guraju,stvarno nemam pojma,sta mi je ciniti?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.