Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
14.06.2019
97
36
18
37
Ja nisam dobro dozirao a mozda bolje sto je tako,nego da sam prepicio dozu.Ubuduce papir i olovka...A ovo oko pota jos jednom jel preko celog do samih biljaka ili da ostavim malo prostora oko njih,sto se tice trave i da...Taj domaci insekticid jel sem duvana sto ide 200grama,koliko treba staviti ruzmarina i lavande po tu jednu malu bocu......Cuo sam za lakmus papirice samo kad pokupujem to sutra sve i taj lakmus i plantelu list i cvat ili onaj drugi sto si mi rekao preparat pa da mi objasnis kako cu sa time da radim...
Kaka si druze..?Hteo sam te pitati koliko bi odprilike izasla najeftinija varijanta da na napravim sam box.?Imam materijal,imam ko bi mi uradio sve oko struje.Da ti nemas neku skicu a pravio bi za 3 bioze a ovo bioze mi preslo od tebe Koje dimenzije za 3 bioze.?imam svoje kablove,foliju imam citavu rolnu sto koristimo u firmi,ventove bi kupio a mogu pitati i druga jer on ima tih delova od kompa.drzi radnju,kolikk treba kom.?A sto se tice reflektora jel bi to mogao napraviti ja uz neciju pomoc...Imam neki od 500w ali taj greje ko blesav i neki od 300w a sa neonkama jel mislim valja staviti sa strane koju i citam da mnogi koriste stedne sijalice....Ne idem na posao jos citav mesec na bolovanju sam pa bi mogao svaki dan po malo da pravim da se zanimam....Sta ti mislis o tome..?Ti radis indoor i kontam da si brutalan sto se tice svega oko toga a i mnogo,mnogo sire....E,covece da te ukradem na jedno mesec dana da dodjes kod mene bilo bi jos bolje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
da ih potapam u neke posude gde bude 2,5 l vode sa gnojivom? inace, u dve od 4 tacne nije bilo nicega danas, u druge dve mozda po 10ak govanaca gmizucih
zali brate normalno pa za 24h kad se prisusi zemlja stavi pesak u debljini 1cm i to je to,na sledece zalivanje skines taj pesak i ja mislim da ce do tada da se istrebe,jer cim nemas letaca nema ni jebanja nema jaja,kapisko,prekinuo si proces.
Hteo sam te pitati koliko bi odprilike izasla najeftinija varijanta da na napravim sam box.
Kolega Gonzales ti je odgovorio sa nekim linkovima.Za dve bioze ti je dovoljan 60x60x13o-150visina,za to da pokrije reflektor od 200-250w dalices hps-led e27 ili clf sve jedno.
a sa neonkama jel mislim valja staviti sa strane
nevalja samo sebi komplikujes stvar batali bilo kakvu rasvetu da stavljas na stranice box.Jaa ovde mogu da te provedem kroz celu montazu ako hoces,sad tu pustim neke linkove pa se uputi malo pa pocni da gradis box a ja ti pomognem de zapne,i struju uradis sam ne trebati niko,bitno je da sad ove linkove procitas pod OBAVEZNIM.
E posto si na bolovanju kazes,sad lepo sedni i u sledecih 48h ugrej stolicu druze moj i ove linkove sve lepo prouci imas dovoljnomvremena,80% stvari bice ti jasno,svesku u ruke i zapisuj sve infor.na koje naidjes u ovim linkovima kji smatras da ce ti koristiti,samo zapisuj i citaj.
Pa sta ti nebude jasno onda pitaj,osnovno znanje moras da imas oko svog projekta i da znas odakle da krenes.
 
17.11.2015
252
118
43
zali brate normalno pa za 24h kad se prisusi zemlja stavi pesak
ovamo na fungus gnats temi mi neko odgovorio, da skinem povrsinski sloj zemlje pa da dodam.. ja imam jos 2 koje su se ispostavile muzijaci, i to je to, znam svima pol.. ovu zemlju od muzijaka bih iskoristio posle, da dodam u potove, da nadoknadim taj sloj sto cu skinuti, ali cu prvo da je ispecem, da ne bi bilo dileme oko nametnika, kazi mi na koliko da pecem, 1h na 300?
 

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Bigi, zalio sam onako kako si rekao sa po 2L.. Ali dosta iscuri dole u tacne, ima jedno 4deca i cini mi se da voda samo protutnji..
15.06. Prije dva dana malu sam zalio sa 2ml 7-3-5 na 2lvode i bas je puno iscurilo, ili mi se cini ili ne znam sto iscuri toliko, mozda i treba.. Lagano, sa strane, polagano zaljevano.
Potovi su 10l, substral universal zemlja bez ikakve mjesavine.. Mozda za ove potove treba manje vode?
Jel naredno zaljevanje ide cista voda?
Jel uz zaljevanje vodom taj dan kad zaljevam ide i Slavol, ili sve moram odvojeno danima?
Raste bilja ko luda sto je najbitnije, jos da hoce vise spol da znam na cemu sam..
17 dan 12/12
20190616_185248_HDR~2.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ali dosta iscuri dole u tacne, ima jedno 4deca i cini mi se da voda samo protutnji..
neka tako,zato ces prorediti zalivanje i produziti za 1 -2 dana slobodno dok god ti pot nebude lak ko pero.A inace ce kako ide vreme sve bolje i brze piti,bitno je da zalivas polako sa pauzama.
Jel naredno zaljevanje ide cista voda?
Jel uz zaljevanje vodom taj dan kad zaljevam ide i Slavol, ili sve moram odvojeno danima?
da kad ide cista voda stavis i slavol,ph normalno korigujes da je izmedju 6,1-6,5ph.
Prije dva dana malu sam zalio sa 2ml 7-3-5 na 2lvode i bas je puno iscurilo, ili mi se cini ili ne znam sto iscuri toliko, mozda i treba.. Lagano, sa strane, polagano zaljevano.
onda smanji vodu na 1,5l malu biozu a prehranu povecaj slobodno na 3ml za malu biozu.
Koliko si ml prehrane davo velikoj biozi jel isto 2ml,onda ces njoj dati velikoj u sledecem zalivanju 4ml slobodno,de mi daj sliku te velike.I uopste daj sliku celog boksa
opet ces ih zaliti tek 20.6,pod uslovom da je lagan pot zato mi se javi dan pre da vidimo sta i kako.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Claudius

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Mozda bi najbolje bilo da se mjerim po listovima, kad se opuste a pod svjetlom su, vidi se da im treba zaljevanje. To sam primjetio na objema, otprilike 6 dana prodje od zaljevanja.
 

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Velikoj sam davao prehranu prosle sedmice u utorak (npk 7-5-3, cep na litar i po vode, ali nisam pravilno), pa si mi objasnio neke stvari, i jucer vidim listove oborene i zalijem sa 2L ciste vode jer sam bas negdje procitao da voda ocisti soli, msm da si ti nekome pojasnjavao..
Pistile su na velikom vrhu dobre, ima ih sve vise, uslikacu danas ppslije posla.. Na malim vrhovima nema jos.
Imam osjecaj da se zemlja nece skroz osusiti ni za 10 dana, to ide presporo primjetio sam..
Evo bioza od sinoc:
20190616_185234_HDR(1).jpg

Mogu li se Bigi nadati čemu, tvoje misljenje drug?
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Velikoj sam davao prehranu prosle sedmice u utorak (npk 7-5-3, cep na litar i po vode, ali nisam pravilno), pa si mi objasnio neke stvari, i jucer vidim listove oborene i zalijem sa 2L ciste vode jer sam bas negdje procitao da voda ocisti soli, msm da si ti nekome pojasnjavao..
znaci od te velike je procurelo 4dl tako si rekao ili manje.Taj cep sto si davao od koliko je ml,jeste ocisti i soli i prehranu,ako si to uradio sad nista nezalivaj do cetvrtaka pa mi se tad javi da mi kazes stanje dali se prisusio supstrat i dali tezak pot i dalje,odlicno je savijas samo napred,zdrave ko dren druze.Za cetvrtak ces mi spremiti gnojiva koja smo pricali da idu za cvat i najverovatnije cemo da uradimo lolipop trenig,sisanje donjih listova,pa cu ti objasniti kako,samo nezuri.
Sve si uradio kako trebam,sad nek uzivaju i neka se suse polako.Na koliko ti je panel sad udaljen od vrhova i koliko ono bese ima wati jacine.
, tvoje misljenje drug?
Bas sam ti napisao izuzetne zdrave bioze imas,to je ono sto je najbitnije.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Claudius

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
30cm udaljen, led sijalice 3x po 150w 4100k, ukupno 450w.
Ok, javim se u cetvrtak za dalje, hvala drug moj :)

PS.maloprije procitah negdje u nekom dnevniku, temperatura od jedno 30c je dobra ako je led rasvjeta, zbog bla bla necega..
Trenutna je 28-29..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
30cm udaljen, led sijalice 3x po 150w 4100k, ukupno 450w.
na 40 cm sada stavi panel obavezno,jel sada je u tom periodu kada rasta i osetljiva na lajtburnove,obavezno to uradi a i podicicemo jos svojovremeno kad ti kazem.Nesmemo nista da rizikujema sa tako lepim biozama.
temperatura od jedno 30c je dobra ako je led rasvjeta, zbog bla bla necega..
Trenutna je 28-29..
odlicno je to drzi tako i sve super ce biti,cujemo se u cetvrtak onda i spremimi sve sta imas od prehrane trenutno pod rukom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Claudius

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Opaaa, pistile su i na manjim vrhovima pocele, opa opaaaa:banana_rasta: nisam ovo jos ocekivao, znaaaci proces se razradio..
20190617_152136_HDR(1).jpg 20190617_152055_HDR(1).jpg

Ona mala ce za koji dan pokazati spol, priprema se na zadnjem nodu.
Do cetvrtka dosta, pozz!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.765
10.105
358
Ev da i ja jedno javljanje napravim:), počela se dužit kako sam digo svjetlo, nekih 6cm narasla, sad je oko 50cm visina, da li da ostavim tako. Za zaljevanja nije još, potežak je pot, još 4-5 dana ak nastavi ovim tempom. Nabavio sam obe plantele, pa ćemo s tim raditi, dok se ne snađem za hesi. Ovako to izgleda:D
 

Prilozi

  • IMG_20190617_151944.jpg
    IMG_20190617_151944.jpg
    255,6 KB · Pregleda: 10
  • IMG_20190617_151950.jpg
    IMG_20190617_151950.jpg
    216,2 KB · Pregleda: 12
  • IMG_20190617_151935.jpg
    IMG_20190617_151935.jpg
    264,3 KB · Pregleda: 11
  • IMG_20190617_151922.jpg
    IMG_20190617_151922.jpg
    339,7 KB · Pregleda: 9
  • IMG_20190617_151929.jpg
    IMG_20190617_151929.jpg
    271,1 KB · Pregleda: 7
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
počela se dužit kako sam digo svjetlo, nekih 6cm narasla, sad je oko 50cm visina, da li da ostavim tako. Za zaljevanja nije još, potežak je pot, još 4-5 dana ak nastavi ovim tempom. Nabavio sam obe plantele, pa ćemo s tim raditi, dok se ne snađem za hesi. Ovako to izgleda:D
ekstra ti je curkica,zdrava prava e to se trazi,tako se radi.
Vidi razmak uvek nek ti bude 50cm-kako ona raste tako ti podizes panel,kasnije cemo ga spustiti.Eto vidis to sam cekao,ajde ti blago meni polako to savijaj odnosno radi lst,vrati se gore ili unazad koju stranicu bas sam crtao nekom kako se radi pravilno pa idi pogledal ili ti znas vec.
Ako s snadjes za Hesi dobro ako ne slusaj druze,nadji da kupis slavol i od fitoferta amino flex i stim mozes lepo da podignes bioze,jeste mineralno sve ali jbg boze moj-daj sta das a da je jeftino a da radi dobro posao.
E sad dalje sta ti je ciniti,kad se osusi pot odnosno supstrat povecavamo vodu na 2l sa izregulisanim ph znaci uvek se potrudi da ti bude 6,2-6,5ph.Nemoj cekati 4-5 dana jer smo zadnji put zalili sa svega 1l ako se neveram,slobodno u sredu zali sa 2l vode i to se potrudi da ides sve do ivice pota da bih podstakao koreni sistem da se siri ka bokovima.I onda normalno iskljucivo zalivas kad je suva zemlja posto smo jeli povecali vodu sigurno ce se duze susiti.Uskoro nas ceka i topiranje pa bi ti zato predlozio da krenes lst sto pre.
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.765
10.105
358
Može druže, sutra ću odradit LST, a topirat nećemo, automatik je, samo dobar LST. A de mi reci da li da dodam šta hrane uz slavol, ili još jednom samo slavol. Potražit ću amino flex, slavol je tu :)
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Probao sam ju saviti dokle god isla bez pucanja, ostecenja i sl. Dobio sam cca 10cm visine . Evo i slike:
odlicno,gde razvuci malo i ona 3 vrha sto su ti do zida i ovaj spreda sto se vidi,neka ti svi budu u raavni,u biti inace, da bi lakse savijao ubuduce to radi kada zalijes biozu,odnosno tacnije ovako:
danas primer zalijes biozu pa sacekas 24h da udje voda u sistem bioze i onda savijas.Tako su grane elasticnije i manja je verovatnoca da ce doci do pucanja.Tako da ces sigurno moci taj glavni vod saviti jos 5cm i to je to,glani vod nemoj da savijas vise.
Dobro ih przi LB vidim,mora da se savija stacemo mozes ti tu dobiti jos 15cm sigurno kad savijas i ove bocne,ajde samo polako i bez straha i da pukne nista strasno zalepi izolir traku i cepaj dalje,nista to nije njoj.
nakon par dana polozaj vezica tj. savijam biljku na suprotnu stranu?
ma jok sto bi menjao polozaj vezica,bolje rotiraj svaki 3 dan pot za 180 stepeni da drugcije dobija spektrove i to pomaze u razvijanju da znas samo.
Limvo Likče
Limko,evo ti kolega primer da vidis kako se radi lst,covek sve uradio kako treba iz prve.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.