Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Može druže, sutra ću odradit LST, a topirat nećemo, automatik je, samo dobar LST. A de mi reci da li da dodam šta hrane uz slavol, ili još jednom samo slavol.
jel automatik,nista onda topiranje ja iz permutovao jbg,sory.Samo hard-cor od lst i da vidis zivotinju sto cemo napraviti.
Nista hrana covece,povecaj vodu na 2l i cepaj slavol svako drugo zalivanje.Slavol ti ide 10ml na 1l vode.Sa hranom cemo poceti tamo posle 28 juna sa pola doze plantele dok ja vidim tacno koliko ono bese ona ide pa ti javim kad bude vreme,do tada samo slavol cepaj i nadji malo pakovanje aminoflexa od 250ml aminoflex-250ml.png i svako trece zalivanje ga daj po 2ml na 1l vode.Ono sto bi ti ja jos savetovao a to je da nadjes preparat nek na bazi cal-mag i ti onda brate moj imas prehranu full,i da vidis onda veselja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.754
10.028
358
Prošlo sam dao slavol, prije toga pola doze, kako sam shvatio svako drugo slavol, a dao sam dva zaredom. I da li je bolje da vrh spustim ispod prvih grana, blizu zemlje, ili da samo nakosim kao na slici, al mislim da je to za njegovu biljku, pošto je velika, kod mene je mala, savitljiva, sigurno je mogu jače saviti
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.754
10.028
358
I još nešto, ako ću u srijedu zaljevat, da li da sačekam do četvrtka sa LST-om
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
I da li je bolje da vrh spustim ispod prvih grana, blizu zemlje,
moze da ali ne sad puno,polako savije malo do sredine recimo pa za dva dana onda do zemlje skoro,nemoj da nam pukne covece ona sad suva ko zna dal ima vode u sebi,polako je savi za prvi put do sredine pa lako je ti nategnes opet za dva dana do zemlje.Samo lagano i nema zime.Pusti sliku neku kad savijes da vidim.
Zato ti kazem,nemoj da cekas do cetrvtka nego je sad odmah savi do pola i ostavi je tako pa kad zalijes u sredu onda je u cetvrtak saviji jos.
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.754
10.028
358
Hehe, extra, samo da ne bude sranja ko prošli put, žao mi je bilo gledat:)
 
04.06.2016
96
68
18
42
Drenaza ti lose,handre te glinene kuglice,javi se sta bude dalje.

obavezno se javi...Nemoj da se javljas na svakih 10 dana kad upadnes u problem,javi se da pratim i ja kako ide,mozda ja vidim nesto sto ti ne vidis.
javit ću se kad se vratim sa terena,jbg poso me jebe pa nit ne mogu stalno biti uz biljkice,drugi dan od kad sam ti poslao slike me poslali na teren,vraćam se drugi četvrtak...nisam stigao kupiti preparat,počupao sam par tih listova da ima malo zraka,a sad kad se vratim posvečujem se biljkicama i liječenju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur
17.11.2015
252
118
43
jos jedan govnar se uhvatio na traku, iznad biljoza.. ipak ih ima po koji, ali se kriju il su prosto slabije aktivni
1.jpg
stavio sam trake i iznad zemlje, po 2 , 3, koliko sam imao
4.jpg
biljoze onako, po koji list otpadne, odozdo uglavnom, u boksu temp od 26 do 30, vlaga od 45 do 60.. danas su im se nesto donji listovi oklembesili, ali imaju jos da ozedne, jos su potovi onako, oseca se vlaga.. ovaj critical +2.o ili je katva sorta ili ne znam sta, ali zbun je bas proredjen nekako, i grane su mrsave jos uvek, tako kod obe biljke
2.jpg
dok ove druge dve sasvim korektno
3.jpg
pesak sam nasao neki za cincile u pet sopovima, ne znam da li bih smeo da iskoristim onaj obican, najsitniji, grdjevinski? i ako da, kako da ga sterilisem, pecenjem?
razmisljam da sad sledece zalivanje, svakako dodam isto opet po 3ml h2o2 po litru, i jel mislis da im dodajem prihrane ili? za dalje znas sta imam, jungle juice bloom, voodoo juice, carboload, b52, slavol.. imam i plantelu cvet, da znas..
edit:
od 5 tacni (toliko imam, fali mi jos par), samo u jednoj je bilo gmizucih smradova, i to na jednom delu gde je curnula neka vodica, kapiram iz zemlje, bukvalno njih 10ak smradica.. u ostalih 4 tacni 0 govnara
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
u boksu temp od 26 do 30, vlaga od 45 do 60..
tempr ok vlaga ok.
, svakako dodam isto opet po 3ml h2o2 po litru, i jel mislis da im dodajem prihrane ili
zali slobodno sa h202 i prehrani ,ali pre nego prehranis kazi mi na kom su rezimu ,jesi ti to prebacio na 12-12 i pre koliko.Pitam te da bih ti sastavi dalje dozu prehrane.
ko da, kako da ga sterilisem, pecenjem?
uvek pecenjem 180c 45 min
od 5 tacni (toliko imam, fali mi jos par), samo u jednoj je bilo gmizucih smradova, i to na jednom delu gde je curnula neka vodica, kapiram iz zemlje, bukvalno njih 10ak smradica.. u ostalih 4 tacni 0 govnara
bobro je brate skoro si ih potamino,kazem ti kad nema letaca=jebaca nema i procesa,jos jednom poprskaj ti sa onim arkadam bioze jos jednom ,cepni h202 i ja mislim da ce mo im vec doci glave.Sad moras da pustis da se duze osusi zemlja,nek se skroz obese bioze,jer ta susa ce im doci glave,i posle cemo da prehranimo ne brini nista,ali je sad bitno da izigravamo susu malo.Tacne cisti redovno svakodnevno.
 
14.06.2019
97
36
18
37
odlicno,gde razvuci malo i ona 3 vrha sto su ti do zida i ovaj spreda sto se vidi,neka ti svi budu u raavni,u biti inace, da bi lakse savijao ubuduce to radi kada zalijes biozu,odnosno tacnije ovako:
danas primer zalijes biozu pa sacekas 24h da udje voda u sistem bioze i onda savijas.Tako su grane elasticnije i manja je verovatnoca da ce doci do pucanja.Tako da ces sigurno moci taj glavni vod saviti jos 5cm i to je to,glani vod nemoj da savijas vise.
Dobro ih przi LB vidim,mora da se savija stacemo mozes ti tu dobiti jos 15cm sigurno kad savijas i ove bocne,ajde samo polako i bez straha i da pukne nista strasno zalepi izolir traku i cepaj dalje,nista to nije njoj.

ma jok sto bi menjao polozaj vezica,bolje rotiraj svaki 3 dan pot za 180 stepeni da drugcije dobija spektrove i to pomaze u razvijanju da znas samo.
Limvo Likče
Limko,evo ti kolega primer da vidis kako se radi lst,covek sve uradio kako treba iz prve.
Poz.Idem danas da kupim plantelu list i cvat.....Jel mi trebaju od 1l ili da uzmem manje pakovanje ako ima,uopsta?A danas je i zalivanje znaci 20ml na2 2l vode...Kontam da uvece zalijem ili sad os jutros a za to kad kupim javim se pa da mi objaanis kako to primenjuje......
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
.Jel mi trebaju od 1l ili da uzmem manje pakovanje ako ima,uopsta
mozes od 1l sta najdjes.
A danas je i zalivanje znaci 20ml na2 2l vode...Kontam da uvece zalijem ili sad os jutros a za to kad kupim javim se pa da mi objaanis kako to primenjuje......
pa nemoj da zalivas vise ako si danas zalio sa 2l vode jbg,i daj sliku ,koliko je ona stara kad ti nju vec prehranjujes.Jesi ti to prehranio bioze de mi reci i sa cim i zasto.E da nisam ti rekao ,puno si stavio stiropola,jesam ti rekao mix da napravis 80% zemlje a svega 20% stiropola.
 
Poslednja izmena:
14.06.2019
97
36
18
37
mozes od 1l sta najdjes.

pa nemoj da zalivas vise ako si danas zalio sa 2l vode jbg,i daj sliku ,koliko je ona stara kad ti nju vec prehranjujes.
Ma nisam je zalivao,nego citam da je najbolje uvece pa cu tako i primenjivati.....Stara he 20-tak dana a nisam znao sta da radim pa sam pokusao da se napravim pametan i i opicim samo jednom ru prihranu 20:20:20 a jedna je ostala i bas izgleda dobro samo slabije raste,valjda zbog presadjivanja a nisam kuci tren.pa kad dodjem pa cu ti pos.slike jbg i ove sam ostavio ali videces slike te3 a mislim da ae ne vredi truditi......
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
pametan i i opicim samo jednom ru prihranu 20:20:20 a jedna je ostala i bas izgleda dobro samo slabije raste,
nista prihrana brate,one su se tek preselile u novu zemlju i treba im vremena da se pokrenu odnosno da se siri korennista hrana covece,kada zalivas bioze sa 2l vode zalivaj sve do ivice potova da bi podstakao koren da se siri ka bokovima,i kakav ti je ono mix zemlje sto si napravio ,jesam ti rekao 80%zemlje 20% stiropola.
 
14.06.2019
97
36
18
37
nista prihrana brate,one su se tek preselile u novu zemlju i treba im vremena da se pokrenu odnosno da se siri korennista hrana covece,kada zalivas bioze sa 2l vode zalivaj sve do ivice potova da bi podstakao koren da se siri ka bokovima,i kakav ti je ono mix zemlje sto si napravio ,jesam ti rekao 80%zemlje 20% stiropola.
Tako sam i uradi samo sto mozda nisam dobro promesao sta jel ti se cini da ima puno stiropora a da stavim jos zemlje do vrha kanti..?ok,sto se tice prihrane kad dodje na red......Druze razumi da sam pocetnik i da cu vremenom dati sve od sebe da se popravim oko svega inda se edukujem.....
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
.Druze razumi da sam pocetnik i da cu vremenom dati sve od sebe da se popravim oko svega inda se edukujem....
sve ja kontam ne zameram nista,sve sto treba samo da dobro citas moje postove.Da naspi jos zemlje od gore ali ciste bez stiropola sloje jedan od 2cm dovoljno pa kad se jos izude dopunicemo kasnije.
kad nabavis planetle javi se ,jel imas bese i slavol tako si mi reko,njega svako drugo zalivanje po 10ml na 1l vode ide do kraja ciklusa zivota bioze,vidi nadji i kupi lakmus papire da mozes donekle da kontrolise ph,i uvek zalivas kad ti voda ostoji u flasi 1h pa zalijes ili kanisteru nebitno.
 
14.06.2019
97
36
18
37
sve ja kontam ne zameram nista,sve sto treba samo da dobro citas moje postove.Da naspi jos zemlje od gore ali ciste bez stiropola sloje jedan od 2cm dovoljno pa kad se jos izude dopunicemo kasnije.
kad nabavis planetle javi se ,jel imas bese i slavol tako si mi reko,njega svako drugo zalivanje po 10ml na 1l vode ide do kraja ciklusa zivota bioze,vidi nadji i kupi lakmus papire da mozes donekle da kontrolise ph,i uvek zalivas kad ti voda ostoji u flasi 1h pa zalijes ili kanisteru nebitno.
Imam slavol samo sto sam prvo zalivanje na 2l vode sipao 10mlslavola......A jel vredi sto sam nakupio kisnice jel sa njom bolje mozda ili cu onako da ostoji voda 1h.....A tako cu jer nece uvek biti kisnice....javim ti se kasnije kad uzmem plantelu i lakmus papir
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.