Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

lemon kick

Aktivan Član
04.03.2016
84
31
18
Pozdrav mentore.
Izvini sto se nisam ranije javio,imam vecih privatnih problema.
Situacija je sljedeca. Temp kad gori svijetlo je 33,a kad se lampa ugasi je oko 31. Ispuh plus jos 2 veca venta su unutra i ne mogu ohladit nikako. Prezadnji kat zgrade,temp je stalno u stanu preko 30,klime nema..
Listovi su svi dobili one kao tockice po sebi,kao da su spaljeni. Zalio sam onda kako si rekao s litrom i pol,procurilo je ali su brzo to popile nazad. Ne znam dal ce im odogvarat zaljevanje svaka 4 dana,zbog te vrucine. Da im nece bit malo..?
Danas su treci dan od zaljevanja,jedna se vec objesila kao da je zedna. Sto mi je ciniti care?
Sori jos jednom,javit cu se svakih 2,3 dana ili kako kazes da je najbolje
 

Prilozi

  • IMG_20190616_102914.jpg
    IMG_20190616_102914.jpg
    286,6 KB · Pregleda: 15
  • IMG_20190616_102939.jpg
    IMG_20190616_102939.jpg
    315 KB · Pregleda: 16
  • IMG_20190618_105714.jpg
    IMG_20190618_105714.jpg
    292,2 KB · Pregleda: 16

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
. Temp kad gori svijetlo je 33,a kad se lampa ugasi je oko 31.
jb g brate radis sa 600w u sred leta a u stanu ti 30,to je to,digni refletor na 80cm i to je maksimum,daj slikaj da vidim rehlektor da nemas ti CT reflektor ili obican.
Ne znam dal ce im odogvarat zaljevanje svaka 4 dana,zbog te vrucine. Da im nece bit malo..?
Danas su treci dan od zaljevanja,jedna se vec objesila kao da je zedna. Sto mi je ciniti care?
ostavi na 4 dan a povecaj vodu na 2,5l i daj ima pola doze tera vege i pola doze blooma,pola doze boostera.I pripremi se da za u nedelju uradimo lilopop,jel to fem bese ili autos,znam da si mi pricao da si nesto i autose pikova.Ovo sa prehranom uradi kako sam ti rekao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lemon kick

lemon kick

Aktivan Član
04.03.2016
84
31
18
jb g brate radis sa 600w u sred leta a u stanu ti 30,to je to,digni refletor na 80cm i to je maksimum,daj slikaj da vidim rehlektor da nemas ti CT reflektor ili obican.

ostavi na 4 dan a povecaj vodu na 2,5l i daj ima pola doze tera vege i pola doze blooma,pola doze boostera.I pripremi se da za u nedelju uradimo lilopop,jel to fem bese ili autos,znam da si mi pricao da si nesto i autose pikova.Ovo sa prehranom uradi kako sam ti rekao.
Slikam kasnijem kad se vratim kuci. Reflektor je onaj adjustable wings ili kako se vec pise. Sve su fem. Ostavljam i sad box malo otvoren da bude jos bolja cirkulacija zraka. Autosi su svo otisli u k. Ne valja mi RQS..
Sad su na 12/12 rezimu 8 dana. Sljedece zaljevanje mi je samo voda pa cu onda dalje s prehranom.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Sljedece zaljevanje mi je samo voda pa cu onda dalje s prehranom.
Ne slobodno uradi kako sam ti rekao,vidim da joj-im nezma ni koliko bioza imas vise,fali malo dusika,da ne bi nas posle bolela glava uradi kako sam ti rekao.Pola doze tera vege,pola doze blooma i pola booster na 2,5l vode na 4 dan,i to cemo drzati tu litrazu do daljnjeg a sutra ih zali,da bi u nedelju mogli da uradimo lolipop a ti mi se javi u subotu kad padne zalivanje da ti kazem koktel za zastiti od stresa i onda u nedelju sisamo.EW da i pocni lst da radis ukoliko danas,oticice ti nebom pod oblake ko ce to sve ukrotiti posle a radi na 600w jos vec sam imas blage temperature vece
 

lemon kick

Aktivan Član
04.03.2016
84
31
18
Ne slobodno uradi kako sam ti rekao,vidim da joj-im nezma ni koliko bioza imas vise,fali malo dusika,da ne bi nas posle bolela glava uradi kako sam ti rekao.Pola doze tera vege,pola doze blooma i pola booster na 2,5l vode na 4 dan,i to cemo drzati tu litrazu do daljnjeg a sutra ih zali,da bi u nedelju mogli da uradimo lolipop a ti mi se javi u subotu kad padne zalivanje da ti kazem koktel za zastiti od stresa i onda u nedelju sisamo.EW da i pocni lst da radis ukoliko danas,oticice ti nebom pod oblake ko ce to sve ukrotiti posle a radi na 600w jos vec sam imas blage temperature vece
Ok,stavit cu danas pola doze na 2,5 L. Ova dva zaljevanja prije sam isao full dozu kako smo pricali i tako je i po canninoj tabeli.
Ok vezat cu ih danas i stavit prvu mrezu nakon lolipopa,a posle drugu mrezu kad ti kazes.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
a posle drugu mrezu kad ti kazes.
jesi ti nekad radio tu texniku scrog,ja nisam spominjao mrezu nikakvu,jer ona je trebala da se stavi jos u vegetaciji druze,a ti kako se secam nisi nista do sada spominja.Iz kog razloga si se odlucio za mrezu.Jos sad ide prehrana i sledece zalivanje pred lolipoa ide samo voda i pola doze rizo i nista vise,posle okrecemo drugi tempo ishrane.
 
14.06.2019
97
36
18
37
jesi ti nekad radio tu texniku scrog,ja nisam spominjao mrezu nikakvu,jer ona je trebala da se stavi jos u vegetaciji druze,a ti kako se secam nisi nista do sada spominja.Iz kog razloga si se odlucio za mrezu.Jos sad ide prehrana i sledece zalivanje pred lolipoa ide samo voda i pola doze rizo i nista vise,posle okrecemo drugi tempo ishrane.
Mentore,nasao sam olantelu ali nije crveno pakovanje..Kazu sad u neka braonska pakuju kazu da je to to.....ima i neki substral.......a uzecu plantelu
 

Prilozi

  • 20190618_145151.jpg
    20190618_145151.jpg
    165,9 KB · Pregleda: 13
  • 20190618_144948.jpg
    20190618_144948.jpg
    158,2 KB · Pregleda: 12
14.06.2019
97
36
18
37
Mentore,nasao sam olantelu ali nije crveno pakovanje..Kazu sad u neka braonska pakuju kazu da je to to.....ima i neki substral.......a uzecu plantelu
Ima plantele samo na jednom mestu pa cu uzeti pa kako bude......to sam ti pos.jer sam u radnji mislio sam da ces se mozda javiti ali uzeo sam palntelu i odoh po papirice
 

Prilozi

  • 20190618_145750.jpg
    20190618_145750.jpg
    169,7 KB · Pregleda: 13
  • 20190618_145734.jpg
    20190618_145734.jpg
    225,5 KB · Pregleda: 13
14.06.2019
97
36
18
37
Sta i kako sad da pocnem sa plantelom
odlicno,nista ne hrani tako malu biozu,dobro za plantelu,nezalivaj isto dok god nebuyde suv supstrat,kad si zadnji put zalio i sa koliko vode.
Zaalio sam u subotu kasno uvece ,danas 3 dan,ne zalivam...a dodao sam zemlje onako kako si rekao po 2cm...Dog.je bio da vcrs zalivamo sa po 2l i 20ml slav.Oatavio sam vodu da odstoiji a za lakmus sam obisao apola grada,tako da cu u potragu i sutra tamo gde je billo zatvorenoGde god sam.pitao,svi iscudjeni....
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
pitao,svi iscudjeni....
imas da narucis preko neta,ako nema u knjizarama neces ga naci onda a kosta svega 300din.
Nemoj da ih zalivas vecerasmvidis da su sve nakrenuli vrhove lista na dole,to ti je od vlage,znaci nista zalivanje danas .Sutra zali sa 2l vode i 20ml slavola sve idi do ivice potova i ostavi ih onda tamo do nedelje nezalivaj nista,sjebaces ih.
Sta i kako sad da pocnem sa plantelom
nepocinjes nista druze,male bioze neprehranjujes prvih 20 dana zivota,sta je stobom,jedno 10 x sam ti kazo.Kad vidis da donji listovi blede tad ukljucujes prehranu ali tebi ima i ranije da zute e sto ih prezalivas e sto nemeris ph.
Ali za pocetak nemora da ih udavimo bas,iskljucivo zalivas bioze kad je pot lagan,a ja verujem da ti se nije pot osusio od subote,jer i sam imam u potovima cvece i svasta nesto na suncu znam kako piju vodu sad kad je malo otoploli brze ce ici,ali to su male bioze moras shvatiti da u tom periodu zivota visak vode moze da im naskodi,pa ja vidim po slikama sta im se desava a ti navalio,te da ih zalivas,te da ih hranis te ni sam neznas cemu ta zurba.Daj iskuliraj uzivaj malo u procesu.
Prvu prehranu mozes racunati tek krajem meseca i to ako bude sve ok.
 
14.06.2019
97
36
18
37
imas da narucis preko neta,ako nema u knjizarama neces ga naci onda a kosta svega 300din.
Nemoj da ih zalivas vecerasmvidis da su sve nakrenuli vrhove lista na dole,to ti je od vlage,znaci nista zalivanje danas .Sutra zali sa 2l vode i 20ml slavola sve idi do ivice potova i ostavi ih onda tamo do nedelje nezalivaj nista,sjebaces ih.

nepocinjes nista druze,male bioze neprehranjujes prvih 20 dana zivota,sta je stobom,jedno 10 x sam ti kazo.Kad vidis da donji listovi blede tad ukljucujes prehranu ali tebi ima i ranije da zute e sto ih prezalivas e sto nemeris ph.
Ali za pocetak nemora da ih udavimo bas,iskljucivo zalivas bioze kad je pot lagan,a ja verujem da ti se nije pot osusio od subote,jer i sam imam u potovima cvece i svasta nesto na suncu znam kako piju vodu sad kad je malo otoploli brze ce ici,ali to su male bioze moras shvatiti da u tom periodu zivota visak vode moze da im naskodi,pa ja vidim po slikama sta im se desava a ti navalio,te da ih zalivas,te da ih hranis te ni sam neznas cemu ta zurba.Daj iskuliraj uzivaj malo u procesu.
Prvu prehranu mozes racunati tek krajem meseca i to ako bude sve ok.
Ok....Kako kazes tako cu i uraditi a mislio sam da li je to ta plantela o kojoj smo pricali,nisam mislio da djubrim sve dok mi ti ne kazes pa vrvt zato one 3 izgledaju tako sto sam ih ja u pocetku djubrio,mislio sam da ce krenuti na bolje a samo ovu najlepsu da izvucemo a aledece sadjenje cu i nauciti svasta ali ipak cu te i kontaktirati....Mentore
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur
14.06.2019
97
36
18
37
Ok....Kako kazes tako cu i uraditi a mislio sam da li je to ta plantela o kojoj smo pricali,nisam mislio da djubrim sve dok mi ti ne kazes pa vrvt zato one 3 izgledaju tako sto sam ih ja u pocetku djubrio,mislio sam da ce krenuti na bolje a samo ovu najlepsu da izvucemo a aledece sadjenje cu i nauciti svasta ali ipak cu te i kontaktirati....Mentore
Peace✌
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.