Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
Drzim ih u otvorenom ormanu u velikoj prostoriji(35kvm) koja se ne provetrava, veliki fan puse u njih i ljulja po malo. Ventilacije nema, samo dehumidifier radi i drzi RH na 30-50% . Sad sam otovrio malo da provetrim - to mi uopste nije palo na pamet, radicu to svaki put kada se setim. Ovo je sve privremeno, sledeci grov ispostovacu sve uslove MAX.

Ovako izgleda dan pred zalivanje(3-i dan), cim dobije vodu - digne listove u fulu. Da podsetim, poslednje zalivanje po 3L svaka, voda korigovana limuntusom @PH 6.1. Vodu proveravam PH metrom koji se uvek kalibrise i lakmus papirom. Sledece zalivanje(sutra) rekao si 3,5L svaka.

IMG-20190707-175902.jpg
 
17.11.2015
252
118
43
moze li nick da mi se promeni u lerma
ovo sad najozbiljnije, da razbijem maler brate.. ako mi verujes, struja mi je nestala 10 min nakon startovanja svetala.. nosicu na dusi nekog iz elektrodistribucije, nije nikakvo nevreme, ali postoji mogucnost da bude, i govna iskljuce jer im lakse tako nego posle da saniraju eventualno ako izbije kurslus.. ova srbija je najzaostalija zemlja planete, hebite nam majku svima kad smo govna i u govnima zivimo, eto :D sta bi ti sad radio, po povratku struje, startovao ciklus ili iskulirao do sutra uvece, tj novog ciklusa.. ju ju haosssss
ps. imas jos jedan moj pre ovog
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
.Vetar mi ssinoc otkinuo vrh bioze,nije moglo nikako da se makar zalepi jer sam citao da su to neki radili a izgleda dobro bioza samo bez vrha jer ce tu mozda krenuti 2vrha ko kad odseces sam veh....
nema veze sta ,to ti dodje kao da si topirao jos to moze ispasti dobro.
Jel sam ja napravio neki prorblem kad ne dobijam por.vise ni odg.?
nisi sve ok,brate moras da budes strpljiv malo,imam i ja zivot mimo ovog foruma,uvek odgovaram svima,tu sam ja.
2xCree 3590K DB bin - 100W passive cooling sa custom opticom - dimmable.
a da da ,sad sam se setio,ja sam izucavao tvoje svetlo,pa ti imas azdjaje od paneli,ok sve jasno,odlicne slike i hvala na trudu to cenim da znas.
Mogao sam da prodjem i sa jednom 90° @100W za obe ali 'ajde prvi mi grov i nisam hteo da im fali nista sa te strane.
to im je dovoljno,bas sam pitao starije growsuporte za tvoje svetlo,ma idi mama medju ledarama,100w a sija ko ludo.
Zaboravio sam da napisem da su kupljene kao automati i da uopste nisu nikad bile na rezimu 12/12.
e vidis sad,jedna ti procvetala a druga nece,verovatno je potrefio foto gen jbg,nista onda,ili da stavljas na 12-12 obe ili da teras tako dok ova sto je procvetala ne zavrsi pa posle ovoj das na 12-12 a to tada nek vegetira,ili prebaci na 12-12 i resio si probleme,ti sam izaberi.
,proskao sam listove od ispod sa SMC sa sredstvom za pauka ako je on. Nije im jos vreme za spavanja pa sam uslikao pod svetlom.
brate ja ne vidim tu nikakve nametnike ,nego ti fali kalcijuma i fosfora,ako imas p+ ili neku drugu kombinaciju PK daj odmah jacu dozu i ovako zavrsavaju uskoro nece im nista faliti a bolje ce puniti budove i resiti problem,jedino ako ti vidis da nesto gmize pomerase,ok SMC radi posao jeste skup malo ali je dobar.
sad ope tima crvica, u dve tavcne, a bilo je samo u 1, kao da ih ovaj slavol ozivljava il sta koj q :/ nije mnogo, al tu su.. valjda pocrkaju svi kad im istekne mesec dana.. nego ovo me brine, zalivam odozdo, pa se zemlja odvoji, nema letaca na vidiku, ali zar ne bi mogo neki od njih tu da se zavuce i da slegne jaja ukoliko se pojavi
slusaj aj ti izbaci slavol da bas probamo bez negja sad sledece 3 nedelje,mada to nebi trebalo da ima veze ali ajde da probamo,odvoji ti se zemlja jbg toplo ti je malo mozda u bohu,tako kad se odvoji opet potapj i zalivaj,gurni pristima zatvori taj prostor da ne curi svetlo ka korenu ,zali ti nju opet slobodno.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
. Sad sam otovrio malo da provetrim - to mi uopste nije palo na pamet,
obavezno provetravaj prijace im svez zrak 100%.
Da podsetim, poslednje zalivanje po 3L svaka, voda korigovana limuntusom @PH 6.1. Vodu proveravam PH metrom koji se uvek kalibrise i lakmus papirom. Sledece zalivanje(sutra) rekao si 3,5L svaka.
tako je,3,5l na 4 dan tako smo rekli jeli.Ovoj sto cveta daj full dozu blooma i fuul dozu boostera pa ce mo onda bosteer izbaciti do daljnjeg a ovoj sto ne cveta daj pola doze tnt i full dozu roota ako imas,sve ovo vazi ako smo zadnji put dali samo cistu vodu,jel tako.
ova srbija je najzaostalija zemlja planete, hebite nam majku svima kad smo govna i u govnima zivimo, eto :D sta bi ti sad radio, po povratku struje, startovao ciklus ili iskulirao do sutra uvece, tj novog ciklusa.. ju ju haosssss
ps. imas jos jedan moj pre ovog
video sam na predhodni post sam ti odgovorio,jbg vec smo ih prosli put glumili oblacnost kad je nestalo struje,sad kreni proces normalno upali svetlo jbg sta da radimo kad zivimo u jebenoj drzavi.
 
17.11.2015
252
118
43
jbg vec smo ih prosli put glumili oblacnost kad je nestalo struje,sad kreni proces normalno upali svetlo jbg sta da radimo kad zivimo u jebenoj drzavi.
haha ma hocu, samo da dodje jebena struja :/

a prosli put nije nestalo struje, nego je crno tajmer, pa je dan umesto 12 trajao 24, pa smo im zvweknuli 24 noci.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
a prosli put nije nestalo struje, nego je crno tajmer, pa je dan umesto 12 trajao 24, pa smo im zvweknuli 24 noci.
znam da je nesto bilo ako nije tajmer onda nestane struje:),moras ono brate zalivati odvojilo se muski od pota,sad dal je to posledica tog zalivanja odozdo nemam pojima,jesu li bioze zalosne malo,kad si ono potapao zadnji put,skoro bese jeli.
 

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
tako je,3,5l na 4 dan tako smo rekli jeli.Ovoj sto cveta daj full dozu blooma i fuul dozu boostera pa ce mo onda bosteer izbaciti do daljnjeg a ovoj sto ne cveta daj pola doze tnt i full dozu roota ako imas,sve ovo vazi ako smo zadnji put dali samo cistu vodu,jel tako.

Tako je, poslednji put pre 3 dana je bila cista voda. Imam sve od Hesi - dacu kako kazes.

a da da ,sad sam se setio,ja sam izucavao tvoje svetlo,pa ti imas azdjaje od paneli,ok sve jasno,odlicne slike i hvala na trudu to cenim da znas.

to im je dovoljno,bas sam pitao starije growsuporte za tvoje svetlo,ma idi mama medju ledarama,100w a sija ko ludo.

e vidis sad,jedna ti procvetala a druga nece,verovatno je potrefio foto gen jbg,nista onda,ili da stavljas na 12-12 obe ili da teras tako dok ova sto je procvetala ne zavrsi pa posle ovoj das na 12-12 a to tada nek vegetira,ili prebaci na 12-12 i resio si probleme,ti sam izaberi.
Ne znam, razmisljam da zavrsim prvo ovu mrsavu - da bar stigne nesto a posle da prebacim na 12/12. Hvala za pohvale Biggie! - rekoh ti da izucavam stvari 2 godine i vise samo sto nemam nikakvog prakticnog iskustva :) Dal jos onda da izduzim ovu zbunastu(trenutna visina 65cm)?
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.764
10.104
358
Vozdra mentore, i ostaloj raji:D, ev jedan update, zalio maloprije, 3l vode, 6ml list + 6ml cvijet + 30ml slavol. Na pola mi iscurilo u tacnu, al zbog moje nepažnje, previše na jednoj strani, upila to u 2-3min, ostalo usuo na drugoj strani, sve popila, ništa nije iscurilo. Spustio panel na 70cm. IMG_20190707_211733.jpg IMG_20190707_211738.jpg IMG_20190707_211651.jpg IMG_20190707_211727.jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Dal jos onda da izduzim ovu zbunastu(trenutna visina 65cm)?
ne vidi moj ti je savet sledeci:
na tu zbunastu posto smo sad ustanovili da ona dalje vegetira,na sledece zalivanje daj joj full dozu roota i pola doze tnt i onda sacekaj 24h da prehrana udje u sistem bioze i onda na sve vrhove uradi topiranje,i da vidis bajo moj onda veselja,kad smo u takvoj situaciji sto ne bi napravili sto vise grana -sto vise budeva,jel da.
3l vode, 6ml list + 6ml cvijet + 30ml slavol. Na pola mi iscurilo u tacnu, al zbog moje nepažnje, previše na jednoj strani, upila to u 2-3min, ostalo usuo na drugoj strani, sve popila, ništa nije iscurilo. Spustio panel na 70cm.
e sad sledecu zalivanje ides cista voda samo i 30ml slavola,i onda posle tog zalivanja kreces solo sa 15ml za cvet.e kad vidimo kako je to usvojila ja bih joj dao jos jednu dozu polovine 7ml za cvet pa tek onda naredno zalivanje voda cista i slavol.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Veštac

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.764
10.104
358
Može brate, po tvojim preporukama sve radim. Samo još nešto, jel to znači da naredna 3 zaljevanja ostajem na 3l, količinski?
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.764
10.104
358
Ok bigi, primljeno k znanju:). Od jučer joj vodim cvjetanje, 16 dana je čekala od pistila, malo sporije od prošle, al nek bude veća::listomahanje::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
rano je brate on nemoze da usvoji sad pk jer nije u toj fazi sacekaj jos dve nedelje pa onda
 
17.11.2015
252
118
43
bigi, ako mi verujes, sruje jos nema.. znaci imale su 12 svetla, pa 12 sati mraka, pa im se svetlo upalilo na 10 min i nestala je struja i evo sad cu vec 12ak sati u mraku opet.. kapiram da ce ovo biti haos za njih totalni, jel imas mozda neki savet, sta bi mogo mozda da im sipam u tacne, par po litar da im smanjim stres
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.