Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
15.11.2017
90
89
18
35
prvo ,cestitam na harvestu i u zdravlju i vesleju
Hvala kolega, tako cu se i odnositi prema prvim svojim cvijetovima. Puno korisnih savjeta si mi dao i sigurno nebi bio takav ishod bez tog :D
treba mi neke tvoje informacije
287508
287509
Dimenzije boxa: 50×60×120, anubis je auto i u potu polumjera 24 i visine 22cm(cca 10-11L)

Ajde odgovorimi na brzaka ovo sto sam te pitao pa idemo onda dalje da ti dam jedan sjajan predlog koji mi je pao na pamet-sto se kaze.
e da i sta sve ono bese imas od prehrane osim tog gardena za vege.
Nisam mogao prije pa evo sad podataka, moze prijedlog hehe... Od prehrane osim vege imam slavol, aminoval, hesi bloom, boost i fosfor.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Dimenzije boxa: 50×60×120, anubis je auto i u potu polumjera 24 i visine 22cm(cca 10-11L)
e sad idemo ovako,imas 120cm visine to je odlicno,kazes imas u steku 4 sijalice po 10w,tebi je sad panel 88w jacine,sada montiraj te 4 sijalice na panel da tako imas u svakom redu po 4 sijalice,sto znaci da imas 3 reda po 4 sijalice,te 4 kom od 6500k i dobijas panel jacine 128w sto je za jednu biozu perfekt na tvoje gabarite boxa, kad montiras onda izmesaj sa tim zutima tipa-jedna zuta jedna plava i sve tako.Ekad ih montiras,ostavi panel i dalje da ti radi na 88w sve do 2 nedelje cvata gde onda ih sve pustamo u pogon i pravimo anibus-giga-mega zver.Rezim nek ide 20/4.
znaci danas pada zalivanje onda ovako,daj joj danas 1,8l vode -20ml slavola i 4ml aminovala.
sledece zalivanje da ti napisem da znas,daj 1,8l vode 7ml gardena za vege i to je to,kad zavrsimo ova dva zalivanje dogovaramo se za dalje.
hesi bloom, boost i fosfor.
Hesi je inace mama odlicna prehrana njih cuvamo za cvat.
E sad ajmo malo da unapredimo prehranu,ako se slazes i imas malo novca nije strasno nista.Hajde nadji sto pre neki preparat na bazi kombinacije cal-mag evo ti neki brederi koji mogu da se lako nadju sensi-cal-mag-xtra-1200x630.jpg , aptus_camg-boost_500_ml-main.png , ionic_calmag_2.png ,sa ovim preparatom kad se uvrsti u redovnu ishranu zna cudo da napravi a osim toga balansira mnoge stvari i zastitis biozu od bilo kakvog locka stim da podrazumeva se da moras uvek regulistai ph vode da bude tu oko 6,2-6,5 i nikad neces imati problema,zato ako si u mogucnosti nabavljaj ovaj preparat na bazi cal-mag sto pre jer sto pre pocnemo da ga koristimo videces benefite istog.
 
17.11.2015
252
118
43
jel smo isli samo JJbloom i b52 tako bese
da, predzadnje zalivanje, zadnje je bilo ovo samo voda i h2o2. imam jos nesto malo carboloada, to cuvam za kraj bas, jjbloom, b52, voodoojuice koji vise ne igra ulogu i big bud.. i razmisljam da li jos nesto da vidim da nabavim, mozda hesijev fosfor plus isto sad za ovaj zadnji period?
 
14.06.2019
97
36
18
37
Zalivena sinoc bioza sa 2.2 i slavol,malo je iscurilo u tanjiric ali je popila nakon 1-2h.Zalio sam sa pola vode i sacekao pola h i onda opet zalio ostatak,tako da nije puno iscurilo a tako cu ubuduce.....
 
14.06.2019
97
36
18
37
Vidim da drugi imaju mnogo bolje preparate od mene a sta bi bilo dobro da ja jos nabavim a da bude dobro za biozu....Mislim za sledece bioze sto bi sadio i imam u planu da napravim grow box,cim dodjem do nekih keka.....O tome cemo kad resim da pravim da se posavetujem s tobom,sta i kako oko toga a sto se tice preparata jel bi valjalo imati vise vrsta..?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales
15.11.2017
90
89
18
35
Hajde nadji sto pre neki preparat na bazi kombinacije cal-mag
Bio vec u tri poljoprivredne ljekarne i svi me gledali blijedo kad sam spomenuo cal mag ili neki slican preparat na bazi kalcija haha... Budem ovih dana obisao sve u radijusu 50km od kuce te poljoprivredne trgovine, ako nema narucim preko interneta.
sada montiraj te 4 sijalice na panel da tako imas u svakom redu po 4 sijalice
Krivo smo se skontali, maximum mogu jos dvije sijalice staviti na panel tako da sam na sveukupnom broju od 10 sijalica. Sad ih budem izmijesao kako kazes s tim da ima malo vise ovih 6500k spektra, npr. 4-6500k, 2-4000k i 2-2700k pa kako bude cvijetao budemo korigirali i dodali jos te dvije sijalice.
Danas zalijevam onda s tim vrijednostima i sutra saljem slike nakon jos malo lst-a :D
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
da, predzadnje zalivanje, zadnje je bilo ovo samo voda i h2o2. imam jos nesto malo carboloada, to cuvam za kraj bas, jjbloom, b52, voodoojuice koji vise ne igra ulogu i big bud.. i razmisljam da li jos nesto da vidim da nabavim, mozda hesijev fosfor plus isto sad za ovaj zadnji period?
big bud ti je sto i p+ hesijev,big bud je PK prehrana,bolje kupi cal-mag vise ce ti koristiti i to bi valjalo sto pre da ga nabavis da pocnemo da dajemo.
Vidim da drugi imaju mnogo bolje preparate od mene a sta bi bilo dobro da ja jos nabavim a da bude dobro za biozu....Mislim za sledece bioze sto bi sadio i imam u planu da napravim grow box,cim dodjem do nekih keka.....O tome cemo kad resim da pravim da se posavetujem s tobom,sta i kako oko toga a sto se tice preparata jel bi valjalo imati vise vrsta..?
pa vidi jbg,kad radis indoor odnosno unutra kad uzgajas tu idu malo koplekssna prehrana ako imas para pa uzmes nesto bolje,a sto se tice out ok je to sto imas,evo svima sam savetovao pa i tebi ako mozes nabavi preparat na bazi cal-mag sjajna stvar,imas bas gore neke slike iz predhodnih postova bas sam nekom pisao,probaj da nabavis i sa tom plantelom imas sve bukvalno mozes da odradis bas dobar uzgoj vani.
imam u planu da napravim grow box,cim dodjem do nekih keka.....
kad dodje vreme pricamo o tome,ja ti kazem kako da sastavis box i u svemu ti pomognem i odmah ujedno ti kazem ciju paletu prehrane da uzmes i onda si miram,otom potom,ajmo prvo ovo da zavrsimo,pa ako budes imao volje i strpljenja ti mi reci ja ti pustim linkove neke osnovne stvari oko indoor uzgoja i projekta samog boxa i uzgoja,kad resis da citas ti samo reci ja ti sve serviram.
ako nema narucim preko interneta.
ja mislim da ces morati da narucis,to ti treba malo pakovanje 250ml i onda imas za par growova.
pa kako bude cvijetao budemo korigirali i dodali jos te dvije sijalice.
moze ali gledaj da budu onda od 14 w da bi panel bio jaci,sad nek pice na tih 88w pa kasnije ti montiraj jos dva grla za te sijalice dve od 14w,jel ok tako,tu sam ja pa ti kazem tajming kad da ih stavis.
Ja nikud nejdem ,u slucaju da izostajem iz mentorskog ja to sve unapred bih obavestio i tu bi bila zamena dok ja nedodjem,ali nejdem nigde,svakodnevno sam ovde u mentorskom.Zato ne brini nista,nego samo pici bioza ti je fantazija,vidi nekako izbunari taj cal-mag taj prepearat para vredi imati ga.
 

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
Evo ga Bigi necu sve. slike stavljati imaju sve ostale u dnevniku sta ti kazes na ucinjeno djelo zapravo jos vise sam skino nego sto izgleda samo iz tug ugla izgleda puno bas ih nisam zalio
 

Prilozi

  • IMG_20190721_122818.jpg
    IMG_20190721_122818.jpg
    410,3 KB · Pregleda: 17
  • IMG_20190721_131440.jpg
    IMG_20190721_131440.jpg
    384,3 KB · Pregleda: 17

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
izgleda puno bas ih nisam zalio
dobro je ne zali slobodno ima tri puta da ti vrati to,te male zaperko od dole sto se vidi ti kao listici i to skidaj ima opet da ti se zapati tu grana,te malecke listice vidis ,sve to skidaj,mozes jos malo slobodno skini jos 10%,neboj se nista,verujmi mi samo,evo vidi ja kako radim ako si skeptican, 20190330_212113_BEST.jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
OBAVESTENJE;
Za sve ljude koji su mi me pitali za cal-mag upravo mi je stiglo obavestenje ,na trzistu je fitofer izbacio preparat na bazi cal-mag veoma jeftino i povoljno svega 450din iliti oko 5e u zemljama regiona,sjajan preparat i sam idem sutra da uzmem vecu kolicinu pa nek stoji,evo slike ljudovi za sve one kao i ja plitkim djepom ,a posto vec duze vreme radim sa njihovim proizvodima u plastenicima nema sumlje nikakve da nece raditi posao. FITOFERT-MAGNI-CAL-B-15-QUDAL.jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
i da, izmerio sam karboloda imam jos 50 ml, mozda i bude dosta, a svakako cu i za kraj onu varijantu sa kasisicom meda pa da zalijem
nebih bilo lose da iznenadis jedno davanje ili dva za redom carboload,fino ce se obradovati a onda ovo ostalo ostavis za posle 4 nedelje cvata
 

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
Pozdrav Biggie, pretposlednje zalivanje voda + Phospor + Powerzyme a poslednje voda + CalMag. Automat, pustila listice 19-og maja, koliko li jos ima da zavrsi od prilike? Sta cemo za sledece zalivanje?

PS
Imam nekog kucevnog pauka, raspleo covek mrezu svuda oko cvetova samih, kada cistim cvetove od mreze sve mi se ulepe prsti od mreze, izgleda da se mom pauku jako dopada lepljiva smola moje biljke. Nadam se da ne smeta biljci pauk i njegova mreza ali interesantno kako plete oko svih cvetova i zavlaci se i u najmanje prolaze oko istih, zakljucujem nista drugo nego da mu se svidja smola :)

IMG-20190722-105115.jpg


IMG-20190722-105128.jpg


IMG-20190722-105141.jpg


IMG-20190722-105154.jpg


IMG-20190722-105216.jpg


IMG-20190722-105226.jpg


IMG-20190722-105234.jpg


IMG-20190722-105246.jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ja sam u cvatu jos od 12.06.
zajebavas,al brzo leti vreme,a i zabunio sam se sa ovim tvojim gnatovima da i ne gledam kad si usao u cvet,svaki put kad mi se javis istripujem se da ces da mi javis lost vest neku od tih gnatova da su haos napravili.
brate onda skidaj pesak sledece nedelje pod obavezno,ukljuci i big bud od sledeceg zalivanja na fuul dozu.Brate ogranicio si me pa ne mogu da vidim poruke unazad od tebe kad udjem na tvoj profil,otezavas mi pregled.sad moram da se vracam unazad 3 str da bi slozio ti prehranu kako treba,sta se tripujes ,obelezime tamo da mogu da udjem na tvoj profil i vidim slozene poruku,tripujes se od tvog mentora.
Sad idemo pun gas prehrane,samoskini taj pesak molim te da udarimo sad po prehrani pa gde puklo da puklo,ne znam kako ce se ponasati bioze sad kad im roknem tempo,mozda jos bolje za vikend da skines tu pescurinu.
Evo gledaj sad ovo,Vodu svima povecaj na 3l a razmak dana ostaje isti,cim skines pesak i malo prodisu odmah dizemo vodu na 3,5l.
dalje,sad ti napisem tri zalivanja unapred.
1.Zalivanje,full doza jjblooma,b-52,carboload,big-bud
2.Zalivanje,pola doze,jjblooma,b-52,big bud
3.Zalivanje skidaj pesak i rokaj,full doza carboloada i big buda na 3,5l vode
za dalje ti pisem.
PS
Imam nekog kucevnog pauka, raspleo covek mrezu svuda oko cvetova samih, kada cistim cvetove od mreze sve mi se ulepe prsti od mreze, izgleda da se mom pauku jako dopada lepljiva smola moje biljke. Nadam se da ne smeta biljci pauk i njegova mreza ali interesantno kako plete oko svih cvetova i zavlaci se i u najmanje prolaze oko istih, zakljucujem nista drugo nego da mu se svidja smola
pa sad vidim jbte kako nisi provalio ranije covece,odmah SKACI REAGUJ,sjebace ti biozu a i onu drugu koja je u vege.
Trci kupuj trazi PUN GAS,Neem ulje,ruzmarinovo ulje i ekstrat ruzmarina i lavande,sve to izmuckaj i dodaj o,5 tople vode razmesaj dobro i u to dodaj 20g ljute mlevene paprike,20g bibera,beli luk sitno usitnjen i 20ml deterdjenta za sudje,sacekaj par sati da se voda dobro oladi i mesaj povremeno,malo procedi i prskaj bioze ali to radi DOK JE UGASENO SVETLO,znaci tek kad se ugasi svetlo odmah isprskaj i donje i gornje strane listova,krpu u ruke ocisti sve listove ,skini paucinu i opet isprskaj,prskaj i onu drugu koja je u vegetaciji isto i ceo box,potove sve bre covece,pa ko zna od kad ih imas ona je zato u banani i susi se a ne do nedostatka nutrijenata.Posle toga juri nadji neku od ove hemije armada copy.jpg Vertimec-018-EC.jpg amb_abastate_s.jpg i rastvori 1,5ml na o,5l vode i isprskaj obe bioze i sve listove i box,a onda nadji ovaj prepparat smc-ready-750ml-main.png i zastiti onu sto vegetira da spasavamo sta se moze spasti.
 

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
A sta ce da se desi ako ostavim ovako da ide? Nikakve nametnike ne vidim po listovima? Jos koliko ima do kraja od prilike ova biljka?

Apdejt:
Ne znam kako nisam video, to se vidi valjda, pregledam redovno listove i sa jedne i sa druge strane na obe biljke. Nemam apsolutno nigde "najedene" listove. OK ako su to stetni pauci - kako nisu nigde pojeli nista od listova? Sta mogu sada da urade biljci?

Apdejt 2:
Gde sad da prskam smolaste cvetove kemijom, ni duvan/neem ulje mi se ne prska po cvetovima. Jel moze da se pusti jos koji dan onda i da se obere to sto ima pa sledeci put pametnije? Ovu drugu sto je u vege cu da naprskam duvan/neem ulje.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.