Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Poz Bigi^^
Evo da javim da je stigao ˇbox", grla, zarulje, timeri, ventovi, potovi, kabeli utikaci ma sve imam osim menki, hrane, ventilacije i substrata. Ja krecem polako da se zabavljam javim kako napredujem.
Jedino me muci sto nema rupa za ventilaciju i kablove. Daj mi samo tu savjet koliko rupe na napravim i gdje tocno. ispuh sam mislio na straznoj strani u kut ali gdje cu napravi pasivni ulaz? i koliko velik? Ventilaciju sam mislio uzet 100mm promjer, mislim da netrebam jace. Ispravi me ako grijesim (ovaj box ce bit u pogonu sigurno 2 god. tako da netreba razmisljat za buduce projekte trenutno).

Muci me trenutno ova vremenska stanica kako da procjenim dal je tocno? imas ideju? Jer ne podudara mi se sa profi termometrom (on je stariji mozda on laze ne znam). 289105

Ventovi za "tornado" ajmo reci da su vrlo dobri, imaju cak i dimer ugrađen što nisam ni primjetio dok sam kupovao. Ali zuji dok je na full jace od klime na full hahah (vidjet cu kako ce se cut van boxa ali ako se buka ne smanji barem upola necu moc spavat. I morat cu ga dimat na skroz lagani vjetric tokom mojeg spavanja.)
289106
Slikano sa huawei p20 32mpx camera a vidi kvalitetu :D Ljudi cuvajte mobitele nemojte bit ko ja.
289107

Odo radit panel pa se javim sa gotovim panelom ^^
 

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Hoce li i cvjetovi stvarati isti ucinak na psihu kao i lisce? (Vjerovatno hoce, ali da se utvrdi)
Probao lisce maloprije na bong, vidim ljepi se za prste, steta bacati.. I djeluje polagano u pozadini glave, trazi se tecnost, opusten lezim miran i koncentrisan, ne da mi se nesto ustajati i raditi, muzika prija nenormalno..
To je ucinak indice jeli? Sative djeluju hiperaktivno i pokretljivo?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Jbg, ne javi se ti, a ja je zali:D. 4l + 40ml slavol, malo iscurilo, u 10min popila.
ako si dobro si uradio,ima ona prehrane jos u sebe,taman ovo sad kad popije prekontrolisi je na 5 dan ako je suva e onda da je prhranimo,Lepo se razvija nema sta,ona sad ulzai u taj period gde crpi dusik iz donjih listova za koje smatra da joj nece trebat,Nego recimo sta ti ono inas od vege za prehranu.
Hoce li i cvjetovi stvarati isti ucinak na psihu kao i lisce? (Vjerovatno hoce, ali da se utvrdi)
Probao lisce maloprije na bong, vidim ljepi se za prste, steta bacati.. I djeluje polagano u pozadini glave, trazi se tecnost, opusten lezim miran i koncentrisan, ne da mi se nesto ustajati i raditi, muzika prija nenormalno..
To je ucinak indice jeli? Sative djeluju hiperaktivno i pokretljivo?
cvetovi uglavno znantno jace lupaju.moze se reci da je dominantna idika ali to se najbolje proceni na kraju kad oberes pa osusis koji dan i onda roknes buksnu ili bolje citav dan se isklepas gandjom i onda ces najbolje znati sta je ,da sativica je aktivna inace
na njoj si kreativan m,radio bi nesto i tako.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Claudius

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
. ispuh sam mislio na straznoj strani u kut ali gdje cu napravi pasivni ulaz? i koliko velik? Ventilaciju sam mislio uzet 100mm promjer, mislim da netrebam jace. Ispravi me ako grijesim (ovaj box ce bit u pogonu sigurno 2 god. tako da netreba razmisljat za buduce projekte trenutno).
pasivan ulaz u levom kutu boxa na dno od 100fi rupu izbusis i na njoj sa spoljne strane zakaci neku prezicu da ti neulzae gamad tu ne treba vent to sam ti rekao.
imas ideju? Jer ne podudara mi se sa profi termometrom (on je stariji mozda on laze
e sad kako proverit,ako imas klipu u kuci namestis na 22c pa probas ako ne ubaci ih u frizider obe i tamo m=na onaj tockic u frizideru stavi na 3 stepeni pa probaj tako da vidis sta ce pokazati
Odo radit panel pa se javim sa gotovim panelom ^^
vent je ok zivo me interesuje kako ce raditi,spajaj panel,menke stizu uskoro,zakazuj zemlju,sta je ostalo sa prehranom jel ti stigao hesi
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.754
10.029
358
Nije problem što povlaći iz listova, shvatam da je normalno. A imam plantelu, i vege i cvijet
 

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
nekako da bude razmak zalivanja na isti razmak u danima
pa naravno da tako radim zadnji put su bloom i 3l vode u nedjelju dobile a ja njima sedmicno dajem vodu osim ako vidim da se neka oklembesila ona dobije eventualno dan ranije ali to je njen ritam a meni ne smeta. A sto se tice vlage naso sam ovu malu spravicu to je kao gel kupi vlagu pa poslije se osusi i opet moze koristit a malehno. imam vec jedan proizvod od te firme za neutralizaciju mirisa ispusta Ozon u nekim valjda normama 99.97% mirisa neutralise i bas super stvar gandja se ne osjeti. danas sam Nos zabio brijem da ce biti opasne
 

Prilozi

  • Screenshot_20190731_232847.jpg
    Screenshot_20190731_232847.jpg
    114,6 KB · Pregleda: 10
  • Screenshot_20190731_232811.jpg
    Screenshot_20190731_232811.jpg
    233,9 KB · Pregleda: 10

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
,zakazuj zemlju,sta je ostalo sa prehranom jel ti stigao hesi

Cekam ovog covjeka u zagrebu da mi omoguci placanje karticom, rijesava rekao mi je kroz 15 dana, proslo je tjedan ako se ne varam.
ne treba vent to sam ti rekao.
NIsmo se razumjeli, mislio sam na turbinu.

vent je ok zivo me interesuje kako ce raditi
Hladi sobu, bit ce odlicni siguran sam,prejaki su. dimat cu ih koliko ce trebat.

Uh gotovo cijeli dan sam radio na njemu razmaci nisu 100% isti imam jedan od 8.5cm, ostali su svi 9,5-10cm. Dok sam ga upalio gotovo da nisam osljepio trebat cu naocale uzasno me smeta jacina svijetla :O 4zarulje su mi uvalili neispravne.. taman ih imam 28. ali morat cu kupovat neke jos jer mi bas nerade 3 6500k a kupio ih samo 6.

NIsam dovrsio kasno je sutra cu dalje.
289245 289246

Moram poskidat plastike, i neznam koje jos da kupim zarulje? zutih je dosta ne?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: likfrik
15.11.2017
90
89
18
34
to mora malo tako jer vuce dusika iz donjih listova,e sad ti predohitri situaciju i odigraj u svoju korist,kako:sledece zalivanje daj full dozu za vege.samo to i da vidis oporavka
Sutra je zalijevanje pa evo slike:
289247
289248
289251
Ovih par komada sto vidis dosta brzo je pozutilo u par dana. Malo kao da je zagusena pri dnu, mislio sam neki lollipop uskoro pa procijeni i sam. Ona je sad na 38 danu od nicanja. Uspio sam doci do preparata na bazi kalcija pa mi kazes ako mogu skombinirati sa sljedecim zalijevanjima:
289252
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kalpsiz

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.754
10.029
358
Može, sve smo se dogovorili:), samo još da utvrdimo ful dozu, jel to 6,7 ili 8ml po litru?
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
menke stizu uskoro
Vidoviti moj mentore ^^
Juce si reko, danas stigle.
289262
Stigle su i evo dobio zavidnu kolicinu freebia na kolicinu kupljenog u znak isprike zbog neugodnosti. (Desno freebies, nisu ni losi strainovi koliko sam uspio istrazit po netu.)

Ph metar vrlo jednostavan i zadovoljan sam, cak mislim da necu digitalca ni uzimat. Jer 8€ za 500 testova je sasvim solidno (potrajat ce to) idu samo dvije kapi iako mislim da bi i jedna odradila posao. Prva kap je vec promjenila boju vode u ovu koje je i nakon dvije. (naljepnicu sa vrijednostima cu skinut i zaljepit na box ili negdje to preporucam i drugima koji ce uzimat ovaj tester, cisto iz razloga da se ne smoci i sj*be.)
289263
Na slici izgleda kao da je voda iz slavine između 6,5 i 7. Ali uzivo mi vise izgleda da je između 7 i 8. Ph down ce bit obvezan.

Sad najžalosniji dio (pomalo sam nestrpljiv) stigli smo do mrtve tocke. Nemogu napravit box prije utorka-srijede nikako. Jer mi roditelji dolaze u posjet (jednom godisnje, vidjet cu sto cu s boxom sljedece godine, ali daleko je to.). A nebi volio da znaju sta radim, zbog određenih razloga.

Sljedeci problem je sto moram cekat jos desetak dana covjeka iz grow shopa da mu srede to placanje karticom preko neta, da uzmem turbinu, i hesi. A substrat bi mogao uzet i u obližnjem vrtnom centru. Ali kad vec moram cekat mislim da se bolje strpit i uzet kvalitetan. (plagron growmix)
NIje kraj svijeta ako krenemo za tjedan ili dva (bitno je da krenemo^^).

Termometar sam testirao tako da sam ga stavio van, i temperature se poklapaju sa onim koje su mjerene na obliznjoj vremenskoj stanici. Tako da je max odstupanje (ako ga ima) 1-2°c pa nece bit problema. (Izbjegavajte sunce svi, kako ima dvije komponte ostavio sam obe vani, manja mi je igrom slucaja ostala na suncu i temperatura na suncu je nemalih 53,7°c.)

Jedno pitanje za kraj. Ja mislim da je prekasno, ali ti si ipak iskusniji. Dobio sam ovaj "Ginger Punch auto" od kannabie. Oni navode da cvjeta 60-65 dana to je 2 mj + cca 20 dana vege, dal mislis da bi stigao zavrsit ove godine? Zivim u mediteranskoj klimi, 11mj bi po tome trebao biti kraj, a ovdje temperature u 11mj nikad nisu ispod 15°c (prosle godine sam u kratkim rukavima bio sve do sredine 12mj.) dok nema bure. A bura zna bit prilicno hladna. Ili bolje da je ostavim za sljedecu god pa u siguran out?

Nadam se da te ne smaram sa dugim postovima, ali takav sam, volim bit detaljan.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
danas sam Nos zabio brijem da ce biti opasne
probaj pa nam javi,dali ce se smanjiti vlaga.
Moram poskidat plastike, i neznam koje jos da kupim zarulje? zutih je dosta ne?
jos po dve plave ubacis u ovim redovima sto nemas i to jeto,jer vidi,kad krene vegetacije panel ce raditi svega sa 50% snage prvo e teko posle 3 nedelje zivota polako palis ostale sijalice,jel dok su male netreba im puno svetla.
ako mislim da bi i jedna odradila posao
interesantna srvar zaista,ti ga drzi tamo na 6,5.
Juce si reko, danas stigle.
bravo cestitam,sad jos da resis definitifno koje pikujes,dva idu jel tako.
Oni navode da cvjeta 60-65 dana to je 2 mj + cca 20 dana vege, dal mislis da bi stigao zavrsit ove godine? Zivim u mediteranskoj klimi, 11mj bi po tome trebao biti kraj,
odmah rokaj s;obod,zavrsice ti krajem oktobra sigurno bez brige,ja sam imao tako prosle godine skinuo 5 novmbra neka autose sve ok bilo ni pljenja ni nista,manje je rodilo ali nisam mario,imao sam otprileko po 25g suvog po biozi a ja tri zasadio,bio sam zaista zadovoljan.
Nadam se da te ne smaram sa dugim postovima, ali takav sam, volim bit detaljan.
samo pisi rokaj,tako me upucujes u detelja i meni posle lakse bude da sklopim tvoje misli.
, jedan kaliks(ili kako se već zove) ogroman, da nije košpa u njemu?
to je cool znas,to ti je signal da cvet jos raste,opustise i uzivaj u prizoru.
Ovih par komada sto vidis dosta brzo je pozutilo u par dana. Malo kao da je zagusena pri dnu, mislio sam neki lollipop uskoro pa procijeni i sam. Ona je sad na 38 danu od nicanja. Uspio sam doci do preparata na bazi kalcija pa mi kazes ako mogu skombinirati sa sljedecim zalijevanjima:
mozes loli pop ako si juce zalijo danas ih podsisaj slobodno malo,i naredno zalivanje stavi 2ml 1l vode ti cal-mag od sensija njega rokaj full dozu svako trece zalivanje,jesi dao prehranu za vege kako sto sam ti rekao.E sad koliko vode toliko ca, maga ja sam ti dao omjer.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.754
10.029
358
Extra:). De mi samo još reci punu dozu plantele po litru, hvala
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
jos da resis definitifno koje pikujes,dva idu jel tako.
Trainwreck ide sigurno imam ga najvise, te critical +2.0. Tako je necemo trpat previse bolje dvije vece nego 3 krzljave.

Sutra idem nac sajt (imam u blizini ljepo mjesto di lupa sunce cili dan, a skiriveno dosta). Reci koju zemlju da trazim u obljiznem vrtnom centru i koliko da uzmem da bodem u zemlju ili pot neki da uzmem? Neko gnojivo? ne ocekujem puno od nje pa na nju nebi bacao puno para.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.