Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Pozdrav drugari i drugarice:respect:
Moje ime je Bigeskalibur ili ako vam lakse Big, kako me zove vecina clanova.Na inacijativu dobrih ljudi sa :vutra:ukazana mi je prilika da kroz svoj mentorski kutak i jednim low budget indoor nacinom uzgoja pomognem i probamo da zajedno od pocetka samog projektiranja boxa,rasvete,ventilacije i svega sto ide do finisnog dela dobijanje produkta dodjemo zajedno i uspesno.
Evo jedan primer mog projekta da Vam priblizim o cemu se radi.
https://www.vutra.org/threads/projekat-frizider-250w-mh-hps.18687/
Kutak ce se baviti
iskljucivo malim boxovima do 60x60 najvise,ili pc boxovi,razni ormari,kartonske kutije,pregradjeni coskovi,veci zvucnici,komode i tako dalje.
Sve sto je iz homemeda izrade mocicete naci ovde i diskutovati sa mnom i probati zajedno naci idealno, jeftino a efikasno resenje za uzgoj jedne do dve bioze.
Ono sto je bitno a to je neki stelt grow ili sakriven grow.Inace moram da napomenem da mogucnost manjeg growa mozes bolje stekati odnosno sakriti.Licno sam uzgajao od tavana pa sve do mehanicarskog kanala za popravke vozila:p i od raznih podruma.
Sto se tice rasvete ne bih isao vise od 400w jer sa toliko sam maksimum growao.Inace manje W panela i reflektora od cfl,led e27 pa do 250w mh/hps inace meni omiljene sa tim radim uglavnom.
Sto se tice nekog opsteg dela druzenja, morao bih da napomenem sledece.
1.https://www.vutra.org/threads/pravilnik.10131/

2.Zamolio bih clanove koji ne zakazu mentorstvo da ne postaju u ovoj temi.
3.Ako se ne javim u 48h ima ko ce vam odgovoriti umesto mene.
4.Teks bez SLIKA ne vredi nista.Slike su obavezne jer cemo tako brze funkcionisati i resavati probleme.

5.Samo INDOOR da naglasim jos jednom,posto out slabo radim.
Eto da ne duzim vise,svima kojima je potrebna ovakva vrsta pomoci tu sam da pomognem i vratim deo znanja :vutra:jer sve sto sam naucio to je bilo licno odavde sa Vutre pa sam resio da vratim istom merom.:respect::spliff::rasta:
 
Poslednja izmena:

MrLove

Aktivan Član
17.01.2019
151
381
63
Nek je sretno tebi mentorstvo ovo i svako buduce da svaki grow bude debeo nabijen i mastan ;) pa da nastavimo sta rece za pakovanje plagron sugar koliko pakovanje da se nabavi znas stanje kakvo je koja kolicina sa se nabavi ako se uspije inace biljkice su po tvojim uputama danas sam ih malo relocirao grane i to nastavljamo po dogovoru ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
sta rece za pakovanje pagron sugar koliko pakovanje da se nabavi znas stanje kakvo je koja kolicina
pa jbg skup je jako.Uzmi najmanje pakovanje ako si resio,ali moze i bez secera i hidrata da prodjes.
Jeftinija ti je verzija Melasa valjda se tako zove,nju roknes jednom u pocetku cvata jednom kasnije posle na kraj kad ide cista voda.
Ja cak i med rokam pred kraj.Nema na trzistu carboload,bud cendy znam ja to sve,bugari su stopirali uvoz AN gnojiva za ove prostore i sad je blago to naci trenutno mislim.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
MrLove
Slusaj,razmisljam da povecamo vodu na 2l od ponedeljka bez obzira dal ces flipnuti,tako da znas da planiras i sve doze po tablici narvano tnt full ide od sad uvek,root moze po tablici sad vec na 2l vode da zna znaci 10ml,ostalo pratis po dogovoru
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
mentorstvo i grow support su po meni najkvalitetniji deo foruma. zahvaljujem sto si prihvatio prilicno eben deo posla na forumu :) ja sam stao na 100 strana zbog drugih obaveza na forumu, izdrzi bar toliko :) pored znanja koje imas, volja je u pitanju. i naravno vreme kojim raspolazes. sve najbolje dalje big, kutak je tvoj i nema potrebe da neko drugi odgovara u ovoj temi, tako je bar zamisljeno ;) kad procenis da vise ne mozes, lako je zatvoriti :) samo cepaj, imamo dosta i poznanika i prijatelja foruma, al izgleda malo mu*a za pokrenuti temu u mentorskom. :thumb:
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Pozdrav Bigy!
Kuhalo za rižu je naručeno! Imao sam visoku temperaturu zadnjih tjedan dana, pa nisam ništa poduzeo, vezano uz ulje. Djike ima, to je bitno!
Namjera mi je uzet izopropilni alkohol 99.9% ili ako ti misliš da je bolje, uzet ču neko drugo otapalo. Samo napiši što!
Danas sam naručio kuhalo, dođe sljedeči tjedan. Taman, da se opskrbim, svim potrebnim.
Več si mi rekao za Lecitin, ali neznam kako ga mješat i dozirat!
Filteri za kavu, to znam. Dali mi treba onaj toplomjer, pošto imam kuhalo za rižu?
Uglavnom, proces si mi objasnio, to znam. Nepoznato mi je mješanje i doziranje lecitina. Screenshot_20190411-121639.jpg Gledao sam uzet što jeftinije i automatsko isključivanje, zasebni lonac, sve kako si mi rekao.
Za otapalo tebi prepuštam, da odabereš! Med. Benzin, Etanol itd..
Ja polako uzimam sitnice, dok ne dođe kuhalo(naručim, pa nađem duplo jeftinije, ali šta je tu je!).
Napiši, ako sam išta zaboravio, šta če mi trebat.
Javio sam se malo ranije, jer uvijek sve na knap, radim! A ovo nebi volio zeznut!
 

Prilozi

  • Screenshot_20190411-121508.jpg
    Screenshot_20190411-121508.jpg
    97,2 KB · Pregleda: 57

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Djike ima, to je bitno!
to je bitno da ima zaliha;),sta si planirao od strajnova za ulje.
Namjera mi je uzet izopropilni alkohol 99.9%
moze Stan,ili etanol 96% on dobro otapa klorofil,sve jedno je mislim od ta dva sta ti je dostupno.
ali neznam kako ga mješat i dozirat!
zavisi sta radis i kako radis,aj kad stignemo do toga pa cemo da vidimo.Da napravimo ulje slazes se.Pa cemo onda sesti i videti,za sta hoces kako hoce i koja je upotreba konacna.
Filteri za kavu, to znam.
medicinska gaza od metar ne zaboravi za cedjenje da imas.
Dali mi treba onaj toplomjer, pošto imam kuhalo za rižu?
pa trebace ti za posle ako radis ono isparavanje a ono ide do 70-75c na pari znas pricali smo,ili ces ti ono da pustis da ispari to zadnje.
Javio sam se malo ranije, jer uvijek sve na knap, radim! A ovo nebi volio zeznut!
Naravno treba vodoti racuna,zajedno cemo pa polako.
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Imam ovu cjedilku, ali imam i gaze! I previše gaze:) 15549818373225493734875009215897.jpg
A mogu kroz oboje!
Namjera mi je, da to bude dobro za mazanje.
Od strainova imam, Amnezie(ona je definitivno najjača), sami kristali sa dna staklenke i vrhovi. I ostatak Royal gorille. 50g vrhova za prvi put. Trima(zaleđenog) od 8 biljaka. Cca 100g suhoga! Trim je zaleđen isti dan, kada je djika skinuta. Neznam jel to utječe na način pripreme, što je friška djika? Bitno, da ništa ne zaboravim, napomenut! A i može bez trima. Bitno, da mi uspije i krenem sa mazanjem.
Pa, kako šta izraste, dio ide u ulje(ubuduče).
Stavio bi ja i više, ali lakše mi ga je nanovo radit, nego obrnuto!
Uglavnom, samo moja djika. Bez uličarke!
Zaleđeni trim sam mislio odvojeno mješat, jer je zamrznut. To čemo kada dođe kuhalo. Jer, doma nemamo indukcijsku ploču, a kuhala imam, ali ne za rižu. A i trebat če, pa je vrijeme, da je kupim.
E, imam kuhalo na paru, za završnu fazu, ali i ono je dobar način. Možda i bolji, jer iz kuhala za rižu izvadim posudu i posudu na vruču paru(vodu).
Nažalost, sljedeći tjedan če dostavit kuhalo, jer da bi sutra došlo, kupim još jedno kuhalo za cijenu dostave!
Uglavnom, sve što mi treba je kilometar oko mene, tako da nemam problema, mada sumnjam da ču išta zaboravit.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Možda i bolji, jer iz kuhala za rižu izvadim posudu i posudu na vruču paru(vodu).
pa da tako je moje isto,skines to lonce od kuvala i stavis na neku manju serpicu na paru.
A mogu kroz oboje!
nisam nikad cedio kroz to ali znam sta je imam i ja tu cediljku,kroz oboje ti procedi jer ne znamo kako ce se cediti samo kroz tu metalnu,kroz gazu sigurica tri puta je uduplas kad cedis i sve super bude.
Trima(zaleđenog) od 8 biljaka. Cca 100g suhoga!
posebno ces znaci cvetove cediti a posle prodjes i trim kroz alkohol,naravno trim izvadi da malo popusti pred utapanja u alkohol,i ja uzmem srafilicu stavim je na minimum da se okrece i uzmem onaj ulozak za mikser sto zene mute kolace pa to stavim na srafilicu i muljam masu kroz alkohol,super se razbije bolje nego varjacom da stiskas i gnavis.
Skupi sve ti sta treba i najavimi dan prije kad kuvas da i ja budem slobodan pa cemo zajedno proci kroz to,sa slikama i kako vec.
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
ja uzmem srafilicu stavim je na minimum da se okrece i uzmem onaj ulozak za mikser
Imam više vrsti blendera!
Za shake, za voče s jednom posudom(ta je najbolja za vrhove) i onu koja odvaja sok od komadiča voča. Tako, da filtere za kavu, alkohol i temopamat sa metalnom sondom kupim u Ofertisimi! Ako, tamo nema, ne postoji:) To je dučan, zvan" mala Kina"
Alkohol sam htio naručit, ali kada sam vidio adresu, rađe odem po njega. A, Etanol ima svaka privatna ljekarna. U nekima moraju naručit, pa drugi dan ima. To sam se več raspitao, ali nisam kupovao, dok se s tobom ne savjetujem.
Došla je sms poruka, da su danas poslali.(kuhalo za rižu) Dok u mailu stoji, da dolazi kroz 4-6radnih dana.

Pošto sam 5,6 dana bio out, nisam se baš brinuo o biljkama. Bezveze, da ti pišem na pp, kad sada mogu ovdje!
Pretpostavljam, da znaš da sam opet zeznuo i posadio 2×Laufhing budda.
80% Sativa, 11.tjedana cvat, raste do metra u grm. Normalno, ko i sve, meni je jedna več na 80cm, a druga je posađena sa mjesec dana razlike. Namjeravao sam klona Gorille, ali pinuđene su mi 3 nenke Tutakamona za nju od frenda. A i da sam je ostavio, bila bi ogromna do sada. IMG_20190405_192056.jpg Ovo je manja. U potovima od 20L. su' i mala je doživjela samo LST, dok sam velikoj topao , vrhove i suoercropao 4 glavne grane, koje su krenule u vis! IMG_20190331_165246.jpg Evo i velike, supercropana! Nisam se još susreo sa biljkom, koju mošes savijat, kao da je od žice, jer kako je savijem, ona tako ostane! Žicom privežem, da se ne vrati u prvobitno stanje.
Razlika u visini je nekih 20ak cm!
Velika broji 2 mjeseca, a mala ni mjesec. Sada je ubiti mjesec dana!
Ako, znaš šta još napravit, da se popuni krošnja, piši!
Pomogao si sa Gorillom i Skunkom i nakraju je ispalo g/w, pa reko da ti javim stanje u kojem su Budde:razvaljen::.
Sjetio sam se, da imam i onaj štapni mixer, sve ču ti poslikat, pa ti izaberi!
P. S. Za Skunk i Gorillu sam vodio dnevnik, pa mi je glupo bilo, uzimat mentora, osim Barbe za AN gnojiva. Da ih pravilno koristim.
Pomogao si sa prošlim growom, pa ču te malo udavit i za ovaj:)
 

Prilozi

  • IMG_20190412_064151.jpg
    IMG_20190412_064151.jpg
    70,9 KB · Pregleda: 90
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: AnnaNirvana

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Pomogao si sa prošlim growom, pa ču te malo udavit i za ovaj
ne bas naprotiv,ovo je kutak za druzenje Stan sve pisi sta kako slobodno i ja ucim isto polako i sam se nadam da cu kroz ovaj mentorski jos skupiti iskustva.
Za shake, za voče s jednom posudom(ta je najbolja za vrhove) i onu koja odvaja sok od komadiča voča.
slusal moze taj aparatic ali kad ga ukljucic na neku najmanju brzinu nek ga mulja kako bi rekao na najmanju brzinu stavis eto.
A, Etanol ima svaka privatna ljekarna. U nekima moraju naručit, pa drugi dan ima
tako je i samnom slucaj,ja zakazem u ljekarnama i za koj dan dodjem uzmem,ti uzmi 2l cika Stan.
Pretpostavljam, da znaš da sam opet zeznuo i posadio 2×Laufhing budda.
kako si izmesao semenke,nema veze malo duze cveta ali sta imas tamo slobodno ormare pa nek pici.
Namjeravao sam klona Gorille, ali pinuđene su mi 3 nenke Tutakamona za nju od frenda.
u super,tutan je prelepa bioza sa puno streca i jako voli da klopa.Ka budes radio tutana da izbacis dnevnik kod tebe ce na tvoju spejssatl rasvetu ima da bude monstrum.
Ovo je manja. U potovima od 20L. su' i mala je doživjela samo LST, dok sam velikoj topao , vrhove i suoercropao 4 glavne grane, koje su krenule u vis! Evo i velike,
slusaj a sta mislis da podbacis nesto pod pot od ove druge pa da budu u ustioj ravni bar donekle,da ne bude onakav razlika u visini kao kos skanka i gprile.ostalo je sve ok savijas ih maksimalno,mogap bi da odradis jedan mini lolipop dok su ti bioze jos u vega jel,kasnije ce ti biti lakse da odradis jos bolji loli kad udjes u cvetanje,to je samo predlog nista obavezno.
Sjetio sam se, da imam i onaj štapni mixer,
e to to daj da vidim bas na sta mislis,mozda ce i meni valjati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
1555053099087556680442114050051.jpg Ovo je favorit!
Vibrator(kako ga iz milja, zovem), štapni mixer! Utakne se u nastavke, kojih imam punu ladicu.
15550531527218593191816337286725.jpg Ovdje su ovi, koje upotrebljavam i mislim, da vibrator sa nastavkom mutilica, može dobro izmješat supstancu.
1555053271435800008876407751182.jpg Ovo je druga solucija. U posudi na dnu su dva noža sa duplim oštricama. Vibrator se spoji na njega i koristim ga za mixanje leda. Zdrobi led za 2,3 sek! U toj posudi se sjemenke i slične stvari odlično izmješaju.
Štap zovem vibrator, jer vibriram sat vremena, nakon uporabe! Močna stvar!
Imao sam sokovnik "Tigar". Starije generacije se vjerojatno sječaju, prvih tv prodaja i Tigar je prvi sokovnik, koji je odvajao sok od komadiča voča. Barem su to htijeli, napravit! Iskreno, drek proizvod. Ali, to je kraj 90'ih. Nebitno za ulje, ali me podsjetilo, kako sam zamazan i ljepljiv bio, nakon uporabe "Tigra":).
Dolje sam oslikao štednjak, koji nema indukcijsku ploču(mogao bi se kladit, da je bila, ali:razvaljen::)...

Nisam se sjetio, stavit nešto ispod potova za Budde, jer su na grijaču. Ali, to ču napravit! Ostavit, da je malo niža(5 cm) , jer pod LEDom se biljka više širi, nego li ide u vis. Zato neki, koji su sa HPSa, prešli na LED, misle kako je slabiji. Meni uz Mylar foliju, donje grane, razviju se kao glavne!
I pomješao si New york city, koji je u cvatu. Budde su u vegetaciji i htio sam, da ih vidiš, prije nego stavim mrežicu.
Dali, da stavljam mrežicu? Prošli grow je bio pun pogodak!
Budde su u vegetaciji, mala mjesec dana, velika 2 mjeseca! :zvizd: Zato nisam htio defoliaciju radit, da mi ne šibne u vis. Pošto se Budda šokira, kod apsolutno svega, ali se vrača u igru istom brzinom. Nijednoj biljci, do sada nisam mogao savijat grane, kao njoj. Listovi su ljepi IMG_20190411_043134.jpg
Evo jedna zajednička, prije nego ih poravnam(podstavom ispod male). IMG_20190411_142838.jpg
A, i ovako se vidi razlika! Ajoj, puno bolje nego odozgo:) Bitno, da su u vegi, pa mogu štopat.
Dobijale su za korijen: Piranha, Vodojuice, Tarantula i Carbo-load. Hrana: TNT, Cal/mag od Atamia i treči put dajem vodu sa enzimima(p. Zyme i sl). Ja ovaj put imam od plagrona "Pure zyme". I takp rotiram ta 3 zaljevanja. Sada bez mixa za korjen, jer je napunio potove. Dam vodu sa Supervitom, hrana, pa enzimi! To bi bilo to!
Zemlja je mix potground h, kokos 100% sa Mycrozom i perlit. Z-40%, K-40%, P-20%. Sve je mixano odokativno! Mješam rukama i onda pošpricam supstrat vodom, 2,3 dana prije nego upiknem biljku ili sjemenku!


i ja ucim isto polako i sam se nadam da cu kroz ovaj mentorski jos skupiti iskustva.
Što si skroman:respect:
 

Prilozi

  • 15550532327851909264242416356780.jpg
    15550532327851909264242416356780.jpg
    417,1 KB · Pregleda: 27
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ovo je favorit!
slazem se i moj:),salim se malo ali oni ostali uglavnom pasiraju food.Taj je odlican,ti ne moras punih 3min da mesas prekines tamo posle 2 min pa dok iscedis to je to,i onda znas opet tu istu masu vratis i odradis jos jednom3 min.
Ali, to ču napravit! Ostavit, da je malo niža(5 cm) , jer pod LEDom se biljka više širi,
kako god sad je velika razlika,sam si to naucio iz proslog growa.Evo ja sad imam slucaj dva razlicita strajna ,kraljicu sam moro da podignem 5cm stiropol podbacio,naucio sam Stan odnosno uvideo beneficije baveci se ovim hobijem-zasto se potencira da krosnje budu u ravni bez obzira u visini bioza odnosno razlici samih.Mislim da ti to sve i sam znas iskustva imas i probao si svasta pa cak i tu razliku u visini,pa imao foxstalie ili sta ono bese.Bolje je kad svi vrhovi podjednako dobijaju svetla i u istoj su ravni.
Meni uz Mylar foliju, donje grane, razviju se kao glavne!
i meni folija je odlicna:thumb:
Dali, da stavljam mrežicu? Prošli grow je bio pun pogodak!
brate ne znam,ja sam jednom stavljo mrezu i nikad vise,odradim dobar lst krenem od rane veget.pa odradim dva topiranja i eto forma je tu spremna za cvat.Ono ako hoces recimo da izvadis da flusas moras sve da razmontiras i onda je pitanje kako ces da vratis ma idi,fizikalija brate samo.:razvaljen::;)
Tebi ako je radio posao u proslom growu i ako ti je tako lakse pre svega ti je stavi samo stavi bioze u ravni onda i nedaj onaku razliku skank&gorilu.
Listovi su ljepi
jesu za poster bas
Dobijale su za korijen: Piranha, Vodojuice, Tarantula i Carbo-load. Hrana: TNT, Cal/mag od Atamia i treči put dajem vodu sa enzimima(p. Zyme i sl). Ja ovaj put imam od plagrona "Pure zyme". I takp rotiram ta 3 zaljevanja. Sada bez mixa za korjen, jer je napunio potove. Dam vodu sa Supervitom, hrana, pa enzimi! To bi bilo to!
za prehranu nemam sta da ti pricam,mozda ja naucim od tebe;)
meni se pokazao vrh zemlja znas li,obe bioze uzivaju u supstratu.
Što si skroman:respect:
nisam druze ,realan sam samo,zato sam i pokrenuo sve ove ne bili sebe jos vise educirao kroz probleme drugih,jer sam ipak ja stara kajla a naucio sam u zivotu napokon da ucim na tudjim greskama.:respect::):sun2::rasta:
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Stavljao sam isti strain, baš radi visine:) Mada stiže ova nju, pogotovo kad sam otpustio žice, pa je odmah u vis krenula! Biti če na istoj visini. Razlika če biti, u vrhovima! Jedna če imat manje, večih. Jedna, više manjih vrhova. Tako, je bilo i prošli grow, samo sam imao dva panela, iznad svake biljke, jedan! Tako, da su rasle kako taj strain raste.
Laufhing budda je grmolika biljka, pa me baš zanima, kako če netopana ispast. Napravljen joj je ist, ali grane sastrane se penju skroz do krošnje i to treba porezat. Samo če, kad se oporavi od stresa, krenut razvijat grane, puno brže. Pošto ju oslobodim, nepotrebnih grana.
E, našao sam žicu za koju sam mislio, da je u zemlji. Pojela ju biljka IMG_20190412_121750.jpg pas joj...
Kako ju je gutnula u 2 dana. Sada je dugo tu, ali s ove strane se ne vidi IMG_20190412_121653.jpg o mamicu joj...
Krenuo sam sa defoliacijom i dok sam prošao kroz tu đunglu od biljke, nabasao na žicu:zvizd: IMG_20190412_121442.jpg . Da je ostavim :rofl:.
Izašla je! Mislio sam, da se neče dati. 15550646502227894512879723873145.jpg Vidi se kroz nju, ali kako se oporavljala do sada, sutra se to neče ni vidjet!
Evo, da u jednom postu bude cijeli loli...
@virus76 -evo, da vidiš kad skidat listove. Kad se oporavi, krenut če rapidno, a onda idu na 12/12 i tada ju još jednom, lišim donjih listova i vrhova. 15550648567845586921318871340632.jpg
Vidi se, da je grm! 15550650399362767057668073924640.jpg Ovo je jedna grana, ima preko 20ak vrhiča. Zato neču više rezat, da vidim koji če se probit.
Na maloj se najbolje vidi, koliko jedna grana, vrhova ima. 155506519895730459631208947952.jpg Nju bi još pusti na miru. Maknuo sam 2,3 solarna panela, jer prekriju pola biljke, ali ima ona zelenog!
Evo Bigy, ako negdje grešim ti reci 15550653476456365334857773236096.jpg Ovo je sve jedna grana, 2 puta topana!
 

Prilozi

  • IMG_20190412_121459.jpg
    IMG_20190412_121459.jpg
    439,4 KB · Pregleda: 66
  • 15550664054772615454600370327797.jpg
    15550664054772615454600370327797.jpg
    336,8 KB · Pregleda: 57
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Pošto ju oslobodim, nepotrebnih grana.
ma da sta ce joj ako je guse ili ne mogu da se izbore za svetlo.
E, našao sam žicu za koju sam mislio, da je u zemlji. Pojela ju biljka
vidi stvarno covece,al je gladna zicu jede al ce to biti neka zverina zesca,znaci za Buddu kazes da ce trebati potpora na kraj zbog velikih budova,pa super onda.
Kad se oporavi, krenut če rapidno, a onda idu na 12/12 i tada ju još jednom, lišim donjih listova i vrhova.
e bas tako,ovo si super uradio,ja sam to poceo isto da praktikujem u zadnjim growovima,nekako mi posle onda kad radim loliku sve jasno sta ide a sta se ostavlja.
Evo Bigy, ako negdje grešim ti reci
Ovo je sve jedna grana, 2 puta topana!
sve super Stan,ispravno.Ja ne stavljam mrezu rekao sam ti vec,eto dva puta topiram malo napravim formicu i malo zategnem vamo-tamo i dobro,ja zadovoljan one zadovoljne i sreci nikad kraja.:):spliff:
Jel mislis ti da mi varimo nesto danas ili cemo se kuckati ovako na suvo.:spliff:
Moracu da navedem u pravilniku u mentorskom da je obavezna ko postuje u ovoj temi postuje navaren zbog lakse komunikacije :p,naravno kolega Stan to se ne odnosi ns vas vi znate pravila od rane zorom kako to ide vec.:):respect:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.