Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
da, onako sve prema uputama zalio s 0,5l mixa. napisao sam vec prije i stavio fotku nakon sto je bilo zaliveno...
e sad nista zalivanje do subote,jel ok tako iz vise razloga da ti ih nespominjem umorili smo se obojca dans ono muski ako se slazes bas je napetobio jeli,ja upao u paniki znas,neznam gde cu stacu,odakle da krenem.Onda stao na par minuta sredio se u glavi i navalio,u 45min sam imao sve ifor.sta se desilo kod tebe video si isam,pomogli su mi ljudi da znas za koje vi ne znate i zato im hvala.Ona ako bude ovakva u sledecih 48H i ako pocne da rasre onda je ona cist znaci njoj je sve ok.Pratimo dalje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: AnnaNirvana

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
sa koliko vode preporucas zaljevati?tegle su 12,neke 14L.
dal je ok zaljevati svaki drugi dan?
gnojiti svako zaljevanje ili samo voda nekad?
Sori sto tako upadam s pitanjima i hvala ti na svemu! :)
Evo 2 slike. Zemlja je mjesavina plagron light mixa i teramagme.
Radio sam 3 growa do sad,nikad top rezultat.
cek cek cek,idemo sve iz pocetka.Necu te pitati nista ni odakle ti ovo ni tko ti je rekao ono,ne zanimame.Mogu samo da ti ukazem na greske a ti se potrudi da ispostujes savete koje ti dajem da bi bolje napredovali.
1.dal je ok zaljevati svaki drugi dan?
nije ok,posto radis trenutno sa 250w zalivaces na svaki 4 dan sa po pola litre vode i pola doze rhizotonika sa iskorigovanim ph koji treba da ti bude uvek tu negde 6,5-6,2ph
2.gnojiti svako zaljevanje ili samo voda nekad?
ne gnojis nista do 21 dana zivot pod uslovom da je bioza ok i da ja procenim da moze ranije da se krene recicu ti.
3.Sori sto tako upadam s pitanjima i hvala ti na svemu!
samo ti upadaj sa pitanjima i zapisuj sve sta pricami i primenjuj.
4.. Zemlja je mjesavina plagron light mixa i teramagme.
dobar mix
5.Radio sam 3 growa do sad,nikad top rezultat.
znas li razlog svega toga,koje je tvoje zapazanje,otvori se slobodno napisi tvoje misljenje ne stedi tipovnicu iliti tastaturu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: AnnaNirvana

lemon kick

Aktivan Član
04.03.2016
84
31
18
imao sam problema s temperaturom,zarulja je bila 600w.
temp je kod vrhova biljaka znala biti i 31C.
zaljevanje je cesto bilo pod upaljenim svjetlima,za vrijeme dana znaci.
zaljevao sam svaki dan s 1L na 11L tegle,dva dana gnojenja,1 dan samo voda.
gnojivo nisam imao kvalitetno,bilo onaj mix u prahu,sve u jednom kao od ghsc plus sensation od plagrona.
al nije bilo te jacine u vutri tj tog postotka thca.


ako sam dobro shvatio,zaljevati svaki cetvrti dan s pola litre? na teglu velicine 14L?svaka 4 dana? :)
oprosti,do sad mi uvek govorili da svaki ili svaki drugi dan, pa mi cudno
 
08.05.2019
58
49
18
38
stavljena je pred par sati na 15cm udaljenosti s dotadasnjih 12cm. ne znam, ali definitivo se listovi izravnavaju prema vertikalno gore.. ko da lovi svjetlo jos vise.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ali definitivo se listovi izravnavaju prema vertikalno gore..
ajde probaj onaj vent sto ti stoji za vetar ili da ga iskljucis ili ga pomeri da neduva po biljci danas,pa da vidimo.Nesto razmisljam prebiram po glavi.Na koj rezim je sad ona bese imali mraka ,mislim gasis li rasvetu.20/4 ti je ono bese.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ako sam dobro shvatio,zaljevati svaki cetvrti dan s pola litre? na teglu velicine 14L?svaka 4 dana?
A znas sta ja jos nisam shvatio,koliko ti je stara biljka.Ja dumam ti imas bebu 10 dana.Ajmo da to resimo u kom je dobu pa da vidimo sa koliko cedmo je zalivati i sta tacno imas od prehrane,mna kom su rezimu rasvete.
oprosti,do sad mi uvek govorili da svaki ili svaki drugi dan, pa mi cudno
vidi da svaki dan zalivas biozu pa i svaki drugi dan da je zalivas to nejde tako,da ne znam kja ti je temp u boxu ne moze da ti se osusi zemlje nema sanse.Moze samo picvajs da napravis.
Ajde molim te,lepo sedni prvo slikaj biozu iz par uglova i jos jedno fino mi prestavi tvoj grow.Sad vidim spominjes i 600w,ja sam malo zbunjen sad jesi promenio rasvetu na 250w tako si mi kazo,pa posle spominjes i 400w,ok.
Moras poceti od nekud i fino predstaviti sta si radio kako,koji je strajn,parametre neke temp.vlaga.,zemlja koja,sta si sa koliko zalivao i sta imas trenutno u rukama od prehrane.Pa da pocnemo lepo da growamo.
 
08.05.2019
58
49
18
38
evo sefe. da, bila u mraku sada od 6-10h (na 20-4 rezimu je), sad se probudila i vidim listovi pali mrvicu prema dolje, nisu tako prema gore ko sto su bili. a ne znam, sva mi jadna mala za 7. dan, sto ti mislis?

evo slika, maknuo sam vent da ne puse po njoj. da joj nije svetlo predaleko pa da ga zeli lovit previse? citam nesto cfl dnevnike, svi ga drze na 5cm od biljke.
 

Prilozi

  • 20190516_101004.jpg
    20190516_101004.jpg
    383,6 KB · Pregleda: 13
  • 20190516_101008.jpg
    20190516_101008.jpg
    396,8 KB · Pregleda: 15
  • 20190516_101018.jpg
    20190516_101018.jpg
    382,3 KB · Pregleda: 14
  • 20190516_101020.jpg
    20190516_101020.jpg
    377 KB · Pregleda: 14

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
citam nesto cfl dnevnike, svi ga drze na 5cm od biljke.
spusti ti na 10cm,da moze on blize samo vodi racuna a sobzirom da je mala jos nemoze ona ni da uzme toliko svetla bas.Odlicno sto je ispravila listove znaci nize je treala rasveta,ok to smo resili ona ce preziveti,e sad dalje.
Koji je to supstrat u kom je ona sada,da ti objasnim odmah jednu stvar,kad pikujes biozu u veliki zafrsni pot ona malo se sporije razvija jer se koren drugcije ponasa u manjem potu nego u vecem kad je bioza.
Ne moj da te to buni sad sam je zumirao i analizirao dobra je zdrava,uskoro ce ona krenuti kako treba.samo je pusti i najverovatnije cemo je sutra zaliti.
Spremices pola litre vode nista s.vit samo pola doze power z i 4ml roota stavi na tih pola litre vode ph nariktaj ako imas ako nekas nema veze i zali,ta jaca doza roota ce je pokrenuti,ne brini nista sa rootom ne mozes da pregnojis biozu jer je on stimulator korenovog sistema a i dobro cuva biozu od stresa.
onu drugu iz maramice sto ti proklija nju zasadi u manjem potu od pola litre ili 1l pot sta nadjes pa ce mo je presadjivati posle,samo tako uradi.
Sta nisi shvatio recimi da znam.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: BlackBird
08.05.2019
58
49
18
38
sad je na 15cm od svjetla, bila je na 12cm pa sam stavio na 15 kao sto si rekao jucer. da vratim sad na 10cm udaljenost?

supstrat je biobizz allmix, isti kao i u onoj sto je crkla da tako kazem.. a ovo sam u veliki pot zasadjivao jer sam cuo da je tako pravilno sa automaticima.
 
08.05.2019
58
49
18
38
a listove je spustila dole sad u mraku, inace je jurila ka gore vertikalno prije mraka (na ovih 15 cm udaljenosti od svjetla kolko je sada)
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
da vratim sad na 10cm udaljenost?
malo smo se izgubili jbg juce panika drz nedaj -tamo vamo znas i sam kako je bilo.Spusti na 10cm i samo malo obrati paznju da nekim slucajem nema Lb ali ja mislim da ce biti ok na tu razdaljinu.
a ovo sam u veliki pot zasadjivao jer sam cuo da je tako pravilno sa automaticima.
Vidi da ti kazem to nije pisano pravilo,to se kao pikuje u finisni pot da nebi autosi imali dodatni stres oko presadjivanja.Ako pazljivo presadis to bioza ni ne oseti,ja sam uvek bio bez razlike dal se radi foto ili autos uvek u manji pot pa presadjivanje,nikad problema nije bilo.Evo ako uspem da nagovorim clana koga vodim u pp da pusti slike ovde isto ima male bioze u malim potovima autose stare mozda 7-9 dana ne znam sad tacno da vidis vec mu teraju drugi treci sprat,i to covek radi u boksu bez ventilacije =bez otvora ikakavih samo panel i bizoe jer je u montazi boxa redovnog.
Tako da slobodno ti pikuj u mali potic 0,5 ili 1l mozes i flasu da odseces samo je onotaj necim da ne prolazi svetlost i nema brige za dalje druze moj.
Sutra cemo ovu u boxu sto ti je da je prehranimo odnosno da joj damo malo vecu doza roota,pisao sam ti vec,ako nesto nisi shvatio pitaj slobodno.
 

lemon kick

Aktivan Član
04.03.2016
84
31
18
A znas sta ja jos nisam shvatio,koliko ti je stara biljka.Ja dumam ti imas bebu 10 dana.Ajmo da to resimo u kom je dobu pa da vidimo sa koliko cedmo je zalivati i sta tacno imas od prehrane,mna kom su rezimu rasvete.

vidi da svaki dan zalivas biozu pa i svaki drugi dan da je zalivas to nejde tako,da ne znam kja ti je temp u boxu ne moze da ti se osusi zemlje nema sanse.Moze samo picvajs da napravis.
Ajde molim te,lepo sedni prvo slikaj biozu iz par uglova i jos jedno fino mi prestavi tvoj grow.Sad vidim spominjes i 600w,ja sam malo zbunjen sad jesi promenio rasvetu na 250w tako si mi kazo,pa posle spominjes i 400w,ok.
Moras poceti od nekud i fino predstaviti sta si radio kako,koji je strajn,parametre neke temp.vlaga.,zemlja koja,sta si sa koliko zalivao i sta imas trenutno u rukama od prehrane.Pa da pocnemo lepo da growamo.


Ima dve slike sam stavio u postu iznad.
Danas su 3 dana stare,napisao sam ti gore al valjda nisi vidio. Temp je 25.
Imam komplet od Canne.
Za 600w sam te pitao da li je problem zbog struje?
Na 250MH su sad pa ih selim na cvat pod 400HPS.
Liberty haze
 
08.05.2019
58
49
18
38
eto sefe postavio sam na 10cm udaljenost izmedu lampa i biljcice, vent sam stavio da puse ispod pota (onaj sto je puhao po njoj). stavim jos par fotka pa reci sto mislis.

nadam se da ce se izvuc na kraju i da ce bit sto za dimit na kraju. steta za onu, jucer bas gadan dan, da se zapitas, ali ajmo pozitiva samo.
 

Prilozi

  • 20190516_120842.jpg
    20190516_120842.jpg
    368,7 KB · Pregleda: 18
  • 20190516_120909.jpg
    20190516_120909.jpg
    388,4 KB · Pregleda: 20
  • 20190516_120924.jpg
    20190516_120924.jpg
    464,5 KB · Pregleda: 19
  • 20190516_120927.jpg
    20190516_120927.jpg
    463,4 KB · Pregleda: 19
  • Sviđa mi se
Reactions: BlackBird

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ima dve slike sam stavio u postu iznad.
jes stvarno,izvini molim te,juce sam jurio na sve strane da resim ono kod Serbusa .
Cuj,posto si odmah pikovao u finisne malo ce ici sporije dok ne uvate zalet,nemoj da te brine nista.
Na 250MH su sad pa ih selim na cvat pod 400HPS.
Odlicna kombinacija i ja povremeno tako radim kad idem na veci yrod kad pravim ulje,obicno sam na 250w do kraja kad ovako radim bzv cisto da se ima nesto.
sta kazu papiri kad zavrsava,to je haze znaci ima malo duze cvetanje,cinimi se.
Znaci kao sto sam ti rekao.Zalivas sa pola litre vode saD dok su male pa cemo povecavati svremenom.Posto vidim i sad znam napokon koje je stanje kod tebe,pusti sad razmak zalivanja nek ti ide na 4 dan pa ce mo to promeniti uskoro dok se malo ne trgnu.Ja uvek sugerise ne zalivajte male bioze sa previse vode prvih 10-14 dana zivota. lagano samo_Ostavicemo znaci razmak zalivanja 4 dana a povecati vodu svojovremeno na 1l i videces da to tako ide.
Ja necu zalaziti u to ko sta ti je pricao mi cemo ovako raditi ako se slazes jer je to proveren nacin.
 

lemon kick

Aktivan Član
04.03.2016
84
31
18
jes stvarno,izvini molim te,juce sam jurio na sve strane da resim ono kod Serbusa .
Cuj,posto si odmah pikovao u finisne malo ce ici sporije dok ne uvate zalet,nemoj da te brine nista.

Odlicna kombinacija i ja povremeno tako radim kad idem na veci yrod kad pravim ulje,obicno sam na 250w do kraja kad ovako radim bzv cisto da se ima nesto.

sta kazu papiri kad zavrsava,to je haze znaci ima malo duze cvetanje,cinimi se.
Znaci kao sto sam ti rekao.Zalivas sa pola litre vode saD dok su male pa cemo povecavati svremenom.Posto vidim i sad znam napokon koje je stanje kod tebe,pusti sad razmak zalivanja nek ti ide na 4 dan pa ce mo to promeniti uskoro dok se malo ne trgnu.Ja uvek sugerise ne zalivajte male bioze sa previse vode prvih 10-14 dana zivota. lagano samo_Ostavicemo znaci razmak zalivanja 4 dana a povecati vodu svojovremeno na 1l i videces da to tako ide.
Ja necu zalaziti u to ko sta ti je pricao mi cemo ovako raditi ako se slazes jer je to proveren nacin.

Ima 40%indi tako da cveta samo 55 do 60 dana. Ok,probat cu tako zalijat kako kazes.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.