Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ova mi najslabije napreduje, kong 47,
jesi ti dao zadnji put carboload kako smo pricali i kad ti je red za sledece zalivanje.Rekao sam ti isto da das slavol posle carba kad padne na red,pa ces onda tu za koju kazes da je mala samo njoj dodati vooda jusi full dozu i slavol a ostalima samo slavol,naravno svima korigujes ph na 62-6,5 to ne moram vise da te podsecam valjda se podrazumeva,podigni lampu na 70cm za sada da ih malo izduzimo pa cemo vratiti za 10 dana,slusaj dalje vataj zicu u ruke i sve ove sto ti bujaju i koje su ti grane otisle vise nego sto treba spustaj na dole da sve budu koliko je moguce u ravni,sta nije jasno pitaj
 
17.11.2015
252
118
43
ne ne, nisam jos carboload, sledece zalivanje ne znam, za par dana, 5 6 mozda.. vec ih savijam, pomalo, mislis da ovu najvecu spustim na nivo najnize? lakce se mi biti da podmetnem nesto pod saksije ovih niskih, a doce mu na isto :) za ph smo se razumeli, naravno, nema potrebe da ponavljamo :D ok, dignem na 70, javim posle sledeceg zalivanja, osim ako nesto ne iskrsne
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
evo drugari odradio sam temu kao sto sam obecao.
 
17.11.2015
252
118
43
bigi, ova sto slabo napreduje me sve vise brine, evo fotkao sam ti samo nju, malo detaljnije, ima tu svasta, i uvijanje na gore i uvijanje na dole, i skrvceni listovi, i ovi neki sto se na krajevima saviju pod 90 stepeni bukvalno, jedan takav sam ti slikao i odozdo, i malo tih burnova po ivicama.. iako ce zalivanje za par dana tek, dao sam joj danas onako kako si rekao, i dajem jos dan dva da se razmrda, pa da vidim onda ili da je flushnem, ili da presadim, ne znam evo nisam pametan.. inace, setio sam se da mi je raniji mentor, pre par godina, kad sam radio prvi grow, nesto pominjao da ne snizavam ph nikako nego samo da merim runoff, to sam se setio danas pa reko da pomenem, da ne skrenemo negde pogresno :) ova biljoza inace, od sve 4 u boksu ima najsitnije listove, u visinu je slicna ako ne i ista kao ostale 2 (jer je ona jedna bas buknula i ona se nije meriti ni sa jednom, ogromna je).. eto, ako treba dodatan info, javljaj
1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
pa da vidim onda ili da je flushnem, ili da presadim, ne znam evo nisam pametan..
posto ona jedino nesto pravi problem u boxu kako kazes i vidim u zadnje vreme,cak sam ti i ja sugerisao na nju da je pripazis jer je bas bzv.Ajmo da je isflusamo i krenemo sa njom iz pocetka ako se slazes.Ono sto je bitno u tom flusanju zadnjih 3-4l vode recimo nastelaj ph izmedju 6,2-6,5ph.
Napisaces mi za nju samo koliko je stara i dal taj kongo bese autos ili foto zbunio si me malo,i da mi kazes sta si ti ono sve nasao od prehrane kuci bese znam da si mi dopunjvao te sam naso ovo te ono,napisi sta imas pa da je posle flusa odmah i nahranimo malo snecim,pa da vidimo dalje.
 
17.11.2015
252
118
43
sve su foto.. danas sam je zalio sa jos litrom sa v. djusom i karbolodom, da vidim dal ce nesto da se desi, ako ne pokaze nista smisleno kroz dva dana ide flush.. saksija 20l, s koliko vode flusham?
za vege imam v. djus, karboloda malo nesto (mada za njega pise da je za svetanje), b 52 i imam dvokomponentni jungle juice.. za svetanje posle isto imam dvokomponentni jungle juice, i big bud, mislim i jedan overdrive da imam.. to je od advanced nutrinetsa a od domacih imam plantelu list i cvet i slavol
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
sve su foto.. danas sam je zalio sa jos litrom sa v. djusom i karbolodom, da vidim dal ce nesto da se desi, ako ne pokaze nista smisleno kroz dva dana ide flush.
ajde moze tako,mene samo interesuje jos neki tvoj grubi plan kada planiras da flipnes na 12-12 ili idemo na to dok se dobro ne popuni box tipa ono 80% pa da flipnes.Na kom rezimu su ti sad 18-6 jeli.
saksija 20l, s koliko vode flusham?
obicno flus ide sa tri puta vise vode,znaci ako ti je pot od 20l x 3=60l,ali ajde da ti kazem da se ja prvi toga ne predrzavam bas tacno u litar nego sledece uradim:stavim biozu u kadu i polako pustim bateriju u pot,pa 10min pustim vodu pa iskljucim,cekam 5min da se iscedi pa opet i sve tako u krug dok ne vidim da ide skoro bistra voda.Onda sacekam da se iscedi i zalijem sa 3-4l iskorigovane vode ph 6,2-6,5 i to je to,e sad koliko tu vode izadje slagao bi te zaista.Ti mozes kako hoces ili ono prvo kao po ps ili ovako kao sto ja radim u principu i jedno i drugo je ok,po meni.
za vege imam v. djus, karboloda malo nesto (mada za njega pise da je za svetanje), b 52 i imam dvokomponentni jungle juice.. za svetanje posle isto imam dvokomponentni jungle juice, i big bud, mislim i jedan overdrive da imam.. to je od advanced nutrinetsa a od domacih imam plantelu list i cvet i slavol
Sad imam tacno stanje tvoje artiljerije prehrane pa cemo nesto izmikasati,mozda cak udju u pricu i planeta i slavol skupa,ali otom potom.
Prati situaciju i obavestavaj me pa da vidimo.
 
17.11.2015
252
118
43
18/6, da.. nisam u mogucnosti da tusiram, znam da je tako lakse, snacu se vec nekako, a i nadajmo se da nece biti potrebe za tim.. reci mi samo, ova fotka lista, odozdo sto je slikana, vidis kako je puko ovaj kanalic glavni od lista, da nije to od nekog parazita il nesto? mada ja ne videh ni jednog, nigde.. ili mislis da je od toplote, od onda kad je svetlo bilo nisko?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ova fotka lista, odozdo sto je slikana, vidis kako je puko ovaj kanalic glavni od lista,
i ja sam to odmah zagledo reko da nisu neki nametnici ali ne,to je rakcija sto ti kazes na bliz panel ili mozda tada vise isparavala vlaga pa napravila picvajz,ali si dosta bas nagrdio bioze,kako ranije se nisi setio da podignes refletor ipak je to 600w to greje ko ludo bez obzira sto si imao ct,ali eto vidis i sam oporavile se pa cemo ima dati malo duze vege cisto da ih jos malo zacelimo i nema beda,jel ti to hps ili mh sto sad gori,hps bi reko ovako po slikama ispravi me ako gresim.
 
17.11.2015
252
118
43
hps, rekoh ti da je mh nesto tripovo, ne znam i dalje da li je do njega ili do napona, reko bih da se i hpsu desi da blikne milisekundu tu i tamo, tako da je moguce da je bio napon hebeni.. da vratim mh pa da ispratim par sati sta se desava i da uporedim te blinkove kod jedne i kod druge? zbog spektra, mozda bolje mh da bude kad ih vec oporavljam..
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
da vratim mh pa da ispratim par sati sta se desava i da uporedim te blinkove kod jedne i kod druge? zbog spektra, mozda bolje mh da bude kad ih vec oporavljam..
hps izduzuje bioze a mh kao pravi lisnatu masu,aj probaj mozda ce da radi dobro da probamo ako ne vrati,eh koliko sam ja growova uradio sa hps nepitaj,ali lepse mi bioze budu kad pocnem sa mh znas
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vojka

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
extra druze,pa onda da je sa srecom prvo da cestitam.Odma joj lupi rasvetu 20-4 i napisi mi sta ono bese imas od prehrane za vege,samo me malo podseti:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Crowley666
15.03.2019
52
41
18
54
Prvo, hvala ti na cestitkama.
Drugo, kod sebe imam samo slavol i fitofert aminoflex. A dostupno mi je od gnojiva za vege Plantella List. To je glavno sto se prodaje ovde.
E sad kao trece, da te podsetim ja sam onaj sto sadi u onaj florafin.. Novi listovi izgledaju ok, ali sam imao ako se secas na srednjim listovima mali cal mag.
Brine me jer ne znam da li je pogresan ph pa lockuje ili trebam hranit. Pa daj reci sta i kako, ocu li merit ph i sa cim ili da ne komplikujem nego da uzimam plantellu list i da rokam?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
plantellu list i da rokam?
i uz to dodaj slavol samo i pola doze plantele,sa plantelom ces i ovako nastaviti u outu samo dokupis posle plantelu cvet i sva cool bude.
Dalje,ako nas posluzi srece a hoce vidim da izdrzimo jos 10-12 dana u toj zemlji i selimo je u out i onda tamo ce bude druga prica ima mi je da je doteramo lepo.Amino fleh ides svako drugo zalivanje,ili jos bolje ovako uradi -daj solo plantelu pola doze a slavol upari sa aminoflex e to je bomba onda taman smo razdvojili nesto dok je u inu da je malo pripazimo.Kako ta zemlja jel se susi ista makar,de u outu nadji neku da valja kad je selis nemoj da si lenj da trazis,idi opet sve obidji,pricao si mi za plantelu ideal sta sa tim se desilo.
Slusaj da se neispermeutujes nesto oko prehrena,sad das mislim kad ti padne zalivanje plantelu pola doze -pa sledecu slav i amino i onda jos jednom plantelu pola dozu i mislim onda da ce biti selidba,jeli ti jasno sve sta kako.Jesi pripremio rupu za curku i de se zabavi malo tom zemljom jbg.

i eto rezultata vidis i sam
vidim i bas mi je milo sve ide po loju a narvest se blizi :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Crowley666
15.03.2019
52
41
18
54
Ovako mentoree,
Susi se zemlja, neka sutra padne prvo zalivanje sa pola doze plantelle. Zatim sledeci vikend idem na put pa ako bude srece da bude bilo florabelle. Pa bi se do tad taman opet osusila zemlja u saksiji i dao bih joj slavol i amino. I kad se od tog zalivanja osusi zemlja, nek ide u out. Jel tako ok?

Edit: e to sto sam se nadao da je plantella ideal je bila zapravo plantellino gnojivo za masline. A za zemlju idem do navodnog klassmanovog distributera u mojoj drzavi a potrefilo mi se da bas idem u grad gde bi to trebalo da se nalazi (po informaciji sa klassmanovog sajta) i nadam se da cu naci. Fora je u tome sto je to put od 100km i kusur km. Inace bih ja vec odmah otisao..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.