Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
17.11.2015
252
118
43
bigi, imas gore moj prethodni post, ali imam i apdejt.. lerma me tera bas jako ove godine.. znaci imam gnata, nma puno crvica u posudama, i to je sad tek krenulo, znam jer sam to proveravao posle svakog zalivanja, jednom mi je grow zbog te gamadi propao (mentor raniji me lose posavetovao za preparat i sprzio sam biljke).. a spazio sam i dva crvena pauka na jednoj biljozi, apsolutno mi nije jasno kako je to moguce, jer prvo, svakih par dana sam prskao i u boksu i van njega, sprej protiv letecih i sprej protiv gmizucih insekata, plus sam same bilje par puta tretirao neopiroksom onim.. bilo kako bilo, sad sam isprao tacne, i naprskao malo neopiroksa na tacne, a i po povrsini zemlje, sta mi je ciniti, znam da ima organskih varijanti, i rado bih i to, ali samo ako je nesto sto mislis da ce da upali sigurno.. ako ne, daj neku hemiju preporuci, da resim to i da se ne muce vise, i ovako im se svasta izdesavalo.. temp u boksu i dalje 30, vlaga 67, nadam se da se sto pre prosusi zemlja, kao prvi i osnovni korak protiv gamadi mrtve i proklete :D
oduzih post, znaci imam
- crvenog pauka (dva nasao, ne bi ni trebalo da ih ima vise, al de znam)
- gnata (samo gmizucih malo u tacnama, nisam video da ista leti jos)
slikao sam i detaljnije stanje biljoza, pa ti kacim kasnije ako ustreba, dok ih risajzujem itd.
H E L P
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
- crvenog pauka (dva nasao, ne bi ni trebalo da ih ima vise, al de znam)
- gnata (samo gmizucih malo u tacnama, nisam video da ista leti jos)
slikao sam i detaljnije stanje biljoza, pa ti kacim kasnije ako ustreba, dok ih risajzujem itd.
H E L P
pa kako brate,a napomenuo sam te bas da vodis racuna,da nisi uneo nesto sa ovim malim biozama jer su ti bile vani jeli tako bese.
Elem nema veze sad daj da resavamo brzo ali brzo brate da se bacis u potragu za sledecim preparatima i to hemijom jbg ali ovo radi 100% jednom dva puta naprskas i cao bao nema ih vise.Sta god nadjes od ova tri kupuj odmah i tretiraj.
 

Prilozi

  • Vertimec-018-EC.jpg
    Vertimec-018-EC.jpg
    61,6 KB · Pregleda: 4
  • amb_abastate_s.jpg
    amb_abastate_s.jpg
    10,1 KB · Pregleda: 5
  • armada copy.jpg
    armada copy.jpg
    43,8 KB · Pregleda: 5
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud and vojka
17.11.2015
252
118
43
nema letaca.. a na povrsini ih nisam video, mislim da nema.. erci ti meni ako ti nije problem, za svaki slucaj zaa sve varijante sta mi je ciniti, da te ne cimam jedno po jedno
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
nema letaca.. a na povrsini ih nisam video, mislim da nema.. erci ti meni ako ti nije problem, za svaki slucaj zaa sve varijante sta mi je ciniti, da te ne cimam jedno po jedno
e onda ovako,dobro prouci ovu temu i sve ti tu pise,ok pa sta ti nebude jasno pitaj.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud

zosefin

Aktivan Član
04.09.2018
133
508
93
Auto critical je je danas 9 nedelja prve 4 slike ,Auto northen light je 6 nedelja i zadnja slika je onaj Kalasnjikov sto sam mislio da je automat njega sam topirao on je isto 9 nedelja.Slavol sam dao 1,5 ccm u spric . Sad da li je to malo ili mnogo neznam ni bibizz ne dajem vise od 2 ccm isto spricom na litar.Auto Critical sam davao samo bloom 2 ccm na litar dva puta od kako je pocela da cveta a cveta vec dve nedelje .I tri puta sam bio fish prskao preko lista . Odprilike samo dva puta sam zalio cistom vodom . Negde sam citao da kada zalivas biobizzom da se ne zaliva cistom vodom , sad neznam. Mada je kisa padala mnogo .
 

Prilozi

  • 20190609_174116.jpg
    20190609_174116.jpg
    311,6 KB · Pregleda: 14
  • 20190609_174151.jpg
    20190609_174151.jpg
    514,6 KB · Pregleda: 14
  • 20190609_174155.jpg
    20190609_174155.jpg
    415,8 KB · Pregleda: 15
  • 20190609_174211.jpg
    20190609_174211.jpg
    451,5 KB · Pregleda: 15
  • 20190609_175348.jpg
    20190609_175348.jpg
    522,2 KB · Pregleda: 13
  • 20190609_175353.jpg
    20190609_175353.jpg
    428 KB · Pregleda: 13
  • 20190609_180413.jpg
    20190609_180413.jpg
    384,4 KB · Pregleda: 13

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
1,5 ccm u spric .
ne kontam ove jedinice brate moj,imas mililitre-decilitre i litre,sta je to 2ccm,jer ako mislis na mililitre onda si sve omasio skroz i davao znatno manje svega.
Negde sam citao da kada zalivas biobizzom da se ne zaliva cistom vodom , sad neznam.
prvo daj da resimo ove doze jer ja nekapiram kako vodenu meru odnosno zapreminu meris u ccm ja to prvi put cujem zaista i ne znam sta je to_Objasni mi ili slikaj sta koliko je to u spricu pa da ti kazes sta dalje.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
U spric uzmem dva kubika pa u litar flasu
pa prepostavljao sam to,znaci 2ml je doza jbg dok se sporazumemo.
.Slavol sam dao 1,5 ccm u spric
slavol dajes znaci 15ml po litri a ne 1,5 kuba po tvojemu.
Negde sam citao da kada zalivas biobizzom da se ne zaliva cistom vodom , sad neznam. Mada je kisa padala mnogo .
scim sad rokas u cvatu biobizbloom jeli,sve rokaj duple doze slobodno a slavol svako drugo zalivanje,ides dva puta prehranu pa onda recimo vodu sa slavolom i sve tako idi u krug.fish izbaci ako su ti bioze u cvatu nema vise smisla,nega mozes posle davati na sredini cvata jednom dva puta ali preko korena znaci,hoces da ti se ubudjaju cvetovi,sa fisomsamo prskas folijarno do druge nedelje cvata i posle ga izbacujes,ja mislim da sam ti rekao vec.Daces jednu duplu dozu i biobiza grow hvali ima malo kisika,to sad u sledece zalivane grunes sa bloom opusteno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud

zosefin

Aktivan Član
04.09.2018
133
508
93
Ok bro ukapirao sam , hvala ti . Ako nesto javim ti se .Davao sam Biobizz Grow i Bloom po 2mililtara ,Ove sto necvetaju samo Grow.
 
Poslednja izmena:
17.11.2015
252
118
43
dobro prouci ovu temu
jesam, i najlogicnije tj najbrze mi je ovo sa h202, sutra iscitam tu temu jos malo i odlucim.. to ukombinaciji sa jos necim, ali pazi ovo, i sad, kao i u proslom grovu, ta bela govnaca se uvijaju, brzo mrdaju i to sve, i sad kolko sam usput citajuci mogo da vidim, ima tih gnatova, ima nekih skokuna a ima i springtailsa.. ja letece nista nisam video, ni nasao na traci koliko mi se cini, a ovih nekih razih govanaca od buba jedan nalazio povremeno u boksu, ali mrtvih.. kako da zakljucim ja sta je ovo zapravo ? sutra odem, pa ti slikam ako ih bue opet u tacnama, mada sam ih danas isprao i sve se nadam da ih nece biti.. h202 uzimam svakako ja, pa cu da ipsrskam ceo boks, mada sam i njega sad po spustanju s potkrovlja, prebrisao rastvorom asepsola, jbt, toliko cimanja i detaljisanja i opet sranje..
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
.Davao sam Biobizz Grow i Bloom po 2mililtara ,Ove sto necvetaju samo Grow.
Slobodno daj duple doze sto se tice prehrane pogotova biobiz prehrane,salovol smo rekli znaci 15ml po litri vode.Javi se opet da vidimo kako ce rasti kad pocnes duple doze prehrane da im rokas zivo me interesuje.
h202 uzimam svakako ja, pa cu da ipsrskam ceo boks, mada sam i njega sad po spustanju s potkrovlja, prebrisao rastvorom asepsola, jbt, toliko cimanja i detaljisanja i opet sranje..
Da uzmi h202 i plus brate jedan od onih preparata koji nadjes da kupis sto sam ti poslao -obavezno-cujes li,i sve isprskaj fino i izvadi potove iz boxa i njega isprskaj i oko boxa,ono preparati su ti odlicni za sve vrste letaca i ostalih nametnika sa kojima se mi susrecemo manje vise i u kombinacija sa h202 pa valjda ce ih istamanimu.Ja nisam imao nikad nametnike u boxu nikakvog tipa ako mi verujes,zato sto uvek vodim racuna od groow-room i dezinfeksiciji iste i samog boxa svaki put kad radim novi grow.Pazi jesam u outu imao sve i svasta ali u indo zaista nikad.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud and zosefin
17.11.2015
252
118
43
posto sam u srbiji, a kolko sam skapirao ti nisi, i posto se ponuda u poljoapotekama razlikuje, ukoliko ne nadjem ni jedan od ova 3, reci mi kakav insekticid da trazim, kako da dodjem do neceg najpribliznijeg nekom od ova 3 (ponavljam, ukoliko bas ne nadjem ni jedan od njih)? i reci mi, sta mislis sa koliko litara po biljci da zalijem sa ovim rastvorom h202 i vode?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
da zalijem sa ovim rastvorom h202 i vode?
ja ne znam sem da te slazem,nauci ti mene iskreno.
03166.jpg ovaj imas svuda da kupis,a napravi i domaci instekcid po sledecem receptu:
1l vruce vode
200g domaceg duvana
neoom ulje
ruzmarinov i lavandin ekstrat cele bocice rokni
1 ceo cen belog luka sitno iseckaj
50ml ferija deterdjenta za sudje ili nekog drugog
alveva paprika 50g ljute
vanilin secer 2 kesice
i ostavis 48h u vodi poklopljeno sa povremenim mesanjem i tretiras svaki treci dan dok bioza spava,prsces po njima a ovaj rastvor ako stoji na hladno moze dugo da ti traje,ja sam tim radim celu bastu vise puta mesecno u kombinacija sa ovim gore preparatom.
e da naravno procedi posle,podrazumeva se.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud
17.11.2015
252
118
43
brate, s tim neopiroxom sam ih i tretirao, dva puta od pocetka growa, povrsinu zemlje i same biljke, kao i sad kad sam ih prebacivao s potkrovlja na donji sprat, i kao sto vidis, ***** nije pomoglo :D znam za sve ovo, pravio sam to za out, jbg, tanak si na temu gamadi u indoru, tvoja sreca, moja nesreca :) pobijem govna vec, bez brige!
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.764
10.098
358
Zaboravih ti napisat, pot je oko 16-17l, zalio sa 1l vode sa 12ml slavola, ništa nije izašlo u tanjirić. Zemlju sam nabijo sloj po sloj, ne prejako.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.