Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Odradio sam presađivanje, ovako izgleda
odlicno si to odradio.
pot je oko 16-17l, zalio sa 1l vode sa 12ml slavola, ništa nije izašlo u tanjirić. Zemlju sam nabijo sloj po sloj, ne prejako.
sledece zalivanje sa 2l vode i drzi tako do daljnjeg pa cemo postepeno povecavati vodu kako raste,kad zalivas idi sve do ivice pota da podstaknes korenov sistem da se siri ka bokovima.
Cao mentore,kako ste sta se radi ?
Nista specijalno dok kod tebe vidim lepo se pune cure,ali po slikama bi rekao da produzimo prehranu do 20 juna,moze to jos da se puni i nisam zadovoljan pistilima nikako,jako malo ih je koji su braon boje,nije to neko merilo ali ipak oni prvi signaliziraju da su cvetovi zreli.Slobodno produzi znaci sve do 20juna,sad cepaj slobodno jedna full jedan pola doza do 20 juna i onda definitifno stajemo i krecemo sa vodom do daljnjeg.
nasao armadu, uzeo, koji omer da rastvaram?
odlicno ,1,5ml na 1l vode za pocetak,isprsci bioze pa ih izvadi iz boxa i njega dezinfikuj al pusti prvo da malo rastvor ostoji kad isprskas sator-box pa onda vrati bioze posle 30min recimo,to uradi dok sapavaju.
 
17.11.2015
252
118
43
pre svega toga da isprskam i po sobi, i boks spolja, ili nakon sto ih vratim u boks, sta mislis?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
pre svega toga da isprskam i po sobi, i boks spolja, ili nakon sto ih vratim u boks, sta mislis?
mislim da ti je odlicna ideja,sve zivo sta mozes isprskaj,sator i grow-room slobodno jaci rastvor onda rokni tipa 3ml na 1l vode,ta ih potamanimo da im vise nepadne napamet da svrate kod tebe i idi i tavan isprskaj sa tim,da ne silaze od gore slucajno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vojka

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
Vozdraa @bigeskalibur
imam pitanje a to je da li da spustim panel jos dole sad je nekih 40cm od biljki, one sad dobijaju 14k lumena plafon
i da onaj moj lolipop je super dosao.bas su se dobro obnovile i novi listovi su isto debeli postali a prije dva dana sve nesto tanko bilo. Nisam imao vise pregleda gdje je sta pa sam haman morao uciniti

eto vesele raje na hrpi
pokusavat cu ti uppdate pravit pod dnevnim svjetlom ali ovo je s posla na brzinu bilo
Micro grow je popio svu vodu i ostale su povukle svu vodu iz podloga jos isti dan
imam jednu ideju za micro grow napisat cu ti u pp
 

Prilozi

  • IMG_20190611_180658.jpg
    IMG_20190611_180658.jpg
    453,8 KB · Pregleda: 10
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
imam pitanje a to je da li da spustim panel jos dole sad je nekih 40cm od biljki,
ma ja se nebi zezao,mozemo da probamo na 30cm ali si onda duzan da pratis redovno svako malo da nema LB ako bude ok u 4-5 dana onda ce ta razdaljina biti dobra a naravno prijace biozama vise lumena.
i da onaj moj lolipop je super dosao.bas su se dobro obnovile i novi listovi su isto debeli postali a prije dva dana sve nesto tanko bilo. Nisam imao vise pregleda gdje je sta pa sam haman morao uciniti
naravno da je prijao podstakao je dguge grane da se razvijaju,sad ih ostavi na miru do lolipopa.
pokusavat cu ti uppdate pravit pod dnevnim svjetlom ali ovo je s posla na brzinu bilo
nemoras da se cimas ako je sve ok.
ostale su povukle svu vodu iz podloga jos isti dan
odlicno to mi se odpada,onda cemo sledece nedelje povecati vodu za jos 0,5l ako se slazes.
imam jednu ideju za micro grow napisat cu ti u pp
vazi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kalpsiz
17.11.2015
252
118
43
presadio sve preostale u begove 10l, zalivene sve biljoze sa po otprilike, manje vise 2l svaka, 3% hidrogen, 3ml po litru vode, sa spustanjem ph na 6,3-6,4 (jedino te to nisam konsultovao, nadam se da to nece da napravi neku, po koren losu, hemijsku reakciju h2o2 i ono sredtstvo za spustanje ph).. zatim isprskane biljoze armadom, 1,5ml po litru, pa zatim boks iznutra, pa nakon pola sata vratio biljoze u boks, i isprskao boks spolja i celu sobu.. i tada je gamad pocela da se pojavljuje, nije ih bilo mnogo, R.I.P.
posao je trajao poduze, pa sam na kraju ostavio da odspavaju sve do sutra uvece, kad planiram da im startujem 12-12.. sutra cu takodje i da opet prskam po sobi i boks spolja, a tebe bih zamolio sledece.. posto je u pitanju prigradsko mesto, da ne kazem selo, tu ima gamadi, mozes misliti, ima je svuda, ali tu posebno.. slaba je kontrola za da ulete u kucu, na toj sobi je otvoren prozor, ima mrezicu, ali kapiram da oni najsitniji mogu i tu da prodju.. mrezicu i oko prozora spolja sam naprskao, sutra cu opet jos jaci rastvor, ali mi treba nesto sto bilo unutra i sto bi ih teralo odatle? takodje, na ulazu u tu sobu styoji zavesa, nju sam isto naprskao, kapiram da ce potrajati insekticid na njoj, ali ne znam kako on funkcionise, da li ih tera ili ih roka samo ako tu stanu? eto, nadam se da kapiras sta pokusavam da pitam, hocu sto bolje da se osiguram na sve moguce nacine.. takodje, reci mi jel mislis da je potrebno da pospem i povrsinu zemlje peskom, da iako ne znam kako bi neko uspeo da prezivi ovaj danasnji genocid, sprecim i tu mogucnost da opet poleze jaja.. a zemlju svakako planiram sad doooobroo da isusim, dok biljoze ne pokazu da su zedne, vodu niti bilo sta drugo dobit nece :D
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
a zemlju svakako planiram sad doooobroo da isusim, dok biljoze ne pokazu da su zedne, vodu niti bilo sta drugo dobit nece :D
to obavezno moras da uradis,dobro da isusis.Probaj da na prozor sa spoljne strane mrezice stavis tri one trake samolepljive za komarce-muve ne bitno,e sad znao sam ja nesto sta se sipa u tanjric neka smesa pa se oni skkupljaju tu i udave ili sta vec,sad nemogu da mislim,pa ti javljam sutra.Pa sam mislio da taj tanjric isto stavis spolja pa nek e gamad dave,imam neka fora ali sam sad zaboravio,paa cu da proucim pa ti javljam do tada.taman sutra prebaci na 12-12.trebalo bi da bude ok sad a nancicemo nacim za dalju dugotejanu odbaranu,samo mi malo daj vremena da ja proucim stvar i da vidim ja sta kako to dalje i kako smanjiti da ulaze u kucu,da stavi i duplu merezicu i to pomaze plus one trake pa cemo videt,za ostalo kad proucim ti se javljam.A sa onim prsci cesce po prozoru.
 

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Pozz mentore,
Obradovao sam se jučer, ova je ženka po svemu sudeći, ima pistile na zadnja dva noda.
E sad sam dosao na ideju da odradim LST ako je ikako moguće, sve me strah da je necu slominiti. Vidio sam slike, citao kako ljudi rade, samo me zanima jel treba jos rasti ili bih mogao poceti vezati? Na koju stranu da okrenem?
Zanima me da li mogu zavrsiti ovaj grow pod rezimom 12/12, sta mogu ocekivati?
Mislim da cu je ostqviti indoor ako ne bude puno mirisalo.
34 dan vegetacije, 12 dana 12/12..
20190611_200036_HDR(1).jpg 20190611_200212_HDR(1)(1)(1).jpg 20190611_200053_HDR(1).jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Obradovao sam se jučer, ova je ženka po svemu sudeći, ima pistile na zadnja dva noda.
jeste cura,cestitam.
34 dan vegetacije, 12 dana 12/12..
malo se izduzila jbg al nema veze,prvo sto ces da uradis podsisaj je od dole sve u visini 10cm sad je pravo vreme cak i tu granu koji si vezao skidaj je slobodno.
Zanima me da li mogu zavrsiti ovaj grow pod rezimom 12/12, sta mogu ocekivati?
prvo da mi napises koliko je jacine panel,pa ti kazem sta da ocekujes dalje.Napisimi sta imas od prehrane.
E sad sam dosao na ideju da odradim LST ako je ikako moguće, sve me strah da je necu slominiti.
mozes da je savijas ali gorni kraj vuces na dole,najsigurnije ti je da je savija kad je zalijes pa sacekas 24h da udje voda u sistem tada su grane savitljivije.Pri dnu je vezi prvo sa debljem zicom nekom evo ovakvom recimo IMG_20190520_100708.jpg i onda vuces vrh u kontra stranu od te zice sto si vezao,evo crteza IMG_20190520_101410.jpg ,mislim da ces da shvatis.Napisi mi od koliko ono bese pot litara i sa koliko vode zalivas na koji razmak u danima,na 3-4 dana zalivas ili kako.
Jel ostavljas sve u box sad ili sta kako objasnimi,promenio si plan vidim.I slikaj mi ceo box da vidim kako one stoje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud and Claudius

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Sve da podšišam, i grane? Što grane?
Zao mi grana hjoo, to se radi da ove gore dobiju jačinu ili? Haj znam za paradajz da tako treba i to radim hahaha, al ovo..
A zao mi ovih grana u vrazju mater..
Pot je 10L.. Ocel morati ici veci pot?
150w led, imam ih jos ako treba..
Prehrana Substral za vegetaciju, plantela cvijet, slavol za korijen.
Zaljevam jednom u 5-6 dana, zemlja je uvijek vlazna.. Ne sve najednom, nego u razmacima zaljevanje..
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Sve da podšišam, i grane? Što grane?
Zao mi grana hjoo, to se radi da ove gore dobiju jačinu ili?
tako je da napravimo jace vrhove,sve co to ona nadohnaditi,nebrini nista.
A zao mi ovih grana u vrazju mater..
pa ti uzmi te grane pa kloniraj i eto imas zensku biozu za out,ja ti kazem kako da uradis sve po ps ima da bude jos si u dobitku.Aj sad da se baziramo na indoor prvo.
Pot je 10L.. Ocel morati ici veci pot?
dovoljan je 10l.
150w led, imam ih jos ako treba..
ovo ti je za jednu biljku i vise nego dovoljno e sad ako hoces vise u boxu moras da povecavas rasvetu,zato sam te pitao koji ti je plan.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
da, prozor ima vec svoj komarnik, a juce sam jos jedno parce preko toga izbockao rajsnadlama.. hocu, i prozor i zavesu na vratima da prskam s armadom, na svaka 2 3 dana pa do kraja growa
ej slusaj,pricao sam bas sa kolegama za tvoj problem.Ovaj Raid trazi da kupis,kazu nemelosrdan je prema svim vrsta insekata i gmizavaca,ali za spoljnu upotrebu da prskas sobu,uglove,mrezicu na prozor i te fore.
znaci bas taj trazi ne onaj plavi.
 

Claudius

Aktivan Član
16.05.2019
182
842
93
Kloniranje - uzmem ovu granu i bocnem u pot isto kao i kad presadjujem?
Mislim da cu samo ovu jednu zadrzati u boxu, ova druga ako bude zenka ici ce van.
Jel da nastavim sa 12/12 do kraja? Ili mogu npr 14/10?

Ok znači, podšišam (ove dole prve grane), uradim LST i jos samo me zanima režim svjetla koji da stavim..
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ma jok bre,12-12 cepaj od kud ti onaj sad rezim,pusti to.Samo prati.
Kloniranje - uzmem ovu granu i bocnem u pot isto kao i kad presadjujem?
bocne u mali pot 0,2-0,3l dok ne krene,a fora je da kad porez da ih odmah stavis u casu vode.Nego recimi imas li negde vrbu blizu tebe da napravimo domaci kloner ima jos brze da ti se prime.
De malo prouci ove linkove i priblizi sebi znanje o kloniranju,bice ti korisno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud and Claudius
15.11.2017
90
89
18
34
znaci sutra to je 5 dan ako zalijes danas to je 4 jer se taj ne broji 2.6
Evo kolega update, zalivena 8.06. ujutro čistom vodom i ovo je slika sat vremena poslije:
281347
Popila je 0,5 litara vode i to sam zalijevao polako kao što si rekao i sve je popila... Primjetio sam da su listovi kao što se vidi na slici nakon zalijevanja otišli u visinu, pa pretpostavljam da je bila stvarno žedna. Jedan veliki fan list mi je požutio u međuvremenu i ispucao na dva mjesta te dva-tri manja lista su samo požutila i to samo na jednoj strani biljke, pa ti to uslikam popodne i pošaljem sliku. E sad, sljedeće zalijevanje ako idem opet 5 dana bi trebalo biti u petak 14.06. i trebalo bi po nekoj logici ići s gnojivom. Uslikao sam što imam u najbližem velikom centru za uzeti pa ti vidi jel to valja za biljčicu:
281348 281349
281351 281352
281353 281354
To su dostupna gnojiva za cvat koliko sam skontao a ima još nešto u ponudi za vegu(to sam mislio za ovaj spomenuti anubis koji bi posadio kroz narednih tjedan dana) i cijela paleta proizvoda gardena, pa ako ugledaš nešto zanimljivo mogu uzeti također:
281355 281356
Evo paleta:
281357
Slavol i one preparate tj. aminokiseline sam probao naći, ali nema zasad kod nas u ponudi u okolici :(
Također temperatura u boxu zadnjih 2 dana dolazi do 30C i 45% vlage minimum, ali to ti pošaljem uz onu sliku fan lista pa pogledaš bolje situaciju.
Toliko zasad od mene, nadam se da imaš sve potrebne podatke za procijeniti situaciju što se tiče gnojiva.
Lp
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
pa pretpostavljam da je bila stvarno žedna.
naravno da je bila zedna,sad probaj da povecas vodu na o,8l isto onako lagano zalivaj sa pauzama.
E sad, sljedeće zalijevanje ako idem opet 5 dana
znaci neka bude na 4 dan sad posto joj treba i vode i hrane,a hranu uzmi onu prvu posto je organik -organiski cvet NPK 3-4-3 i odmah daj fuul dozu,treba joj prehrane a i dusika pravo da ti kazem.Znaci sutra je zali i prehrani full doza ali posto vidim tamo na pakovanju ima raznih doza,ti konkretno na 0,8l vode stavi 5ml tog djubriva,pa da vidimo kako ce pasovati pa cemo povecavati ili jos bolja verzija je da idemo jednom 5ml po dozi-pa onda sledece zalivanje 2,5ml i tek onda cista voda i sve tako u krug da sibamo na 4 dan.
Ako sta nije jasno reci opet cu ti objasniti,sve pitaj sta ti nije jasno,uglavnom hvali joj klope i dusika zato ti lisce od dole zuti,moramo to odmah da hranimo ukoliko vec sutra.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.